Отговори
# 75
  • Мнения: 724
Фентъзи мойто дете беше ужасно ревливо не можете да си представите за какви ревове ставаше на въпрос и въпреки това с мъжа ми стиснахме зъби и я научихме да заспива сама.ДА много си права както си го научиш така ще бъде и то не е само за заспиване,а за абсолютно всичко!

# 76
  • София
  • Мнения: 971
Сигурно е както го свикнеш, и аз съм адски против абсолютната зависимост на детето от родителите и това всичко да се прави в негово име и за негов комфорт - то ще е част от моето семейство и всеки се съобразява с другите. Глезене за неща от рода спане в леглото с нас, носене на ръце или сложни ритуали за заспиване и спане в една стая след като спре нощните хранения и спи сравнително непробудно през нощта няма да практикувам.

но все пак каквото и да си говорим, според мен си зависи и от детето - не е само как ще го свикнеш, а и то самото какво си показва че има нужда. Важното  да не му показваш това, на което не искаш да свиква - ако то няма представа че може да спи на леглото при мама и татко няма да мрънка и да си иска.

# 77
  • Мнения: 88
аз подкепям идеята, че на децата не трябва да им се пази тишина, докато спят, е не някой да реже с фрезата, става въпрос за домашния си шум или в парка. Реално те са свикнали на какви ли не шумове в тялото на мама, че това пазене на тишина реално е необичайно, а и на вън, по възможност на чист въздух, спят толкова повече от колкото вкъщи, че си е малък рай  Grinning

# 78
  • Мнения: 4
Привет! Фентъзи, благодаря за темичката   bouquet !
За децата и аз съм съгласна, че е както ги свикнеш, НО е важно да се съобразяваш и с нуждите на малкия човек! Дъщеря ми спеше в нашето легло в продължение на 1 месец, когато беше на месец-два, и всички ми обясняваха как ще я науча така и после няма да иска да си спи в нейното легло. Обаче аз си усещах детето, че точно сега има нужда да ме чувства до себе си, иначе нощем спеше адски неспокойно, будеше се непрекъснато с хленчене, а до мен спеше непробудно. Е, беше просто период и отмина. Тя си спи и до днес сама в нейното си легло, заспива сама, буди се с усмивка. Никакви сложни ритуали нямаме по приспиването. И все пак се случва понякога да заспива при нас, макар и мнооого рядко - стига да не става системно, не виждам нищо лошо.
За спането в отделни стаи, иска ми се каката да я отделим вече, но на този етап няма как да стане, просто ще е малко по-нататък.

# 79
  • Мнения: 95
Здарвейте, коремчета!  Hug
Напоследък не пиша, но замествам колежка и нямам време. И за да не е просто запис ще споделя, че утре съм на преглед (не съм ходила от месец, док беше отпуска) и ще помоля за стиснати палчета!  Praynig

И благодарности на Fantasy_Girl за темичката!   bouquet

# 80
  • област Варна
  • Мнения: 270
Забелязали ли сте промени в коремчето при силен шум? Преди малко един колега в стаята си пусна доста силно някакъв рекламен клип и след няколко секунди нещо взе да ми се бунтува в корема. Дали си въобразявам?

# 81
  • София
  • Мнения: 971
и моя корем се бунтува от време на време, но не знам дали е бебо. за пръв път го усетих към 13 седмица, което е доста рано и сигурно не е било то, но примерно преди малко усетих мръдване (ръката ми беше на корема и физически го усетих). Също в трамвая, който е доста шумно място и друса  Laughing

# 82
  • Мнения: 8
и моя корем се бунтува от време на време, но не знам дали е бебо. за пръв път го усетих към 13 седмица, което е доста рано и сигурно не е било то, но примерно преди малко усетих мръдване (ръката ми беше на корема и физически го усетих). Също в трамвая, който е доста шумно място и друса  Laughing

Забелязали ли сте промени в коремчето при силен шум? Преди малко един колега в стаята си пусна доста силно някакъв рекламен клип и след няколко секунди нещо взе да ми се бунтува в корема. Дали си въобразявам?

Незнам, възможно е и да усещате.Честно казано на мен ми е второ и още не съм усетила нито пърхане, нито мърдане, нито каквото и да било, което  да наподобява бебе.Първото го усетих чак като влязох в 20 седмица.Сега-би тряябвало по рано, но до момента, само корема ми е вече леко щръкнал. Laughing

# 83
  • Мнения: 991
Аз усещах нещо от време на време и както си и мислех лекарката каза, че не може да е било бебето. Каза, че понеже ми е втора бременност, другата или по- другата седмица вече трябва да ми се обади.   Heart Eyes

# 84
  • Мнения: 88
Натъкнах се на производител колино, за първи път виждам тези колички, много ефтини ми се вийдат, май колелата съм им виждала и столчета за кола 2ра степен много ефтини по 80-90лв
ето тази коли4ка http://kidsworld.bg/catalog/viewProduct/item:kolino-detska-kolic … -kombinirana-st09, за 162 лв  Shocked, ама какво им е качеството нямам идея.

# 85
  • Мнения: 88
Аз усещах нещо от време на време и както си и мислех лекарката каза, че не може да е било бебето. Каза, че понеже ми е втора бременност, другата или по- другата седмица вече трябва да ми се обади.   Heart Eyes

това не е вярно!  мен ме рита от 1 месец ве4е, съвсем отчетливо, със сигурност е бебето, като си гледам корема се мести малка площ нагоре, то4но където усещам, пък и от първата бременност имам опит и различавам бебето от друго! Моята плацента е задна и матката ми е чувствителна и е изтъняла за 2ра бременност и това позволява по-рано да го усетя! Но при 2ра бременност се усеща по-рано и без тези предпоставки!

а за реакцията на шум - то си пишеше някъде от коя седмица вече чуват и ако се разровите, че не се сещам къде беще, ще стане ясно дали е било бебето Simple Smile

# 86
  • София
  • Мнения: 973
Докато се обърна и нова темичка...с хубаво заглавие както винаги Simple Smile

Борсата Даная ми е в квартала, така че се надявам този уикенд да намина през нея и ще докладвам  Wink

Във форума някъде четох добри отзиви за магазин Bimbowear - ж.к Стрелбище ул. Мила Родина 30 http://www.facebook.com/pages/Sofia/BIMBO-WEAR-Firmen-Magazin/11 … 9074847867?ref=ts - собствениците имали цех и това е тяхно производство.

Относно това къде ще спинкат бебоците...и ние живеем при родителите ми и едната стая е празна, предназначена за тях, но някак си поне аз трябва да се наместя при тях първите месеци, както четох че и други мамита ще правят. Само се чудя ако едното плаче повече и буди другото...затова искам и кошарки за да ги местя когато се налага. На моменти от много мислене имам чувството, че мозъка ми ще запуши  Crazy

Днес батко се прибраха с малката кукла в къщи и племенника ми който е на 1,5годинка като я чул да плаче и той се разревал, после не искал майка му да го гушне, ревност изпитал .... дано скоро всички свикнат с новия член в семейството Simple Smile

# 87
  • Мнения: 991
това не е вярно!  мен ме рита от 1 месец ве4е, съвсем отчетливо, със сигурност е бебето, като си гледам корема се мести малка площ нагоре, то4но където усещам, пък и от първата бременност имам опит и различавам бебето от друго!

Е чак пък да ти мести площи малко рано ми се струва!  newsm78 И аз съм била бременна, но честно казано не мога точно да преценя какво съм усещала, но определено бях сигурна когато го усетих за първи път.

# 88
  • Мнения: 737
запис на 6 страница  Peace

При мен нищо ново, следя ви с интерес.

# 89
  • Мнения: 88
това не е вярно!  мен ме рита от 1 месец ве4е, съвсем отчетливо, със сигурност е бебето, като си гледам корема се мести малка площ нагоре, то4но където усещам, пък и от първата бременност имам опит и различавам бебето от друго!

Е чак пък да ти мести площи малко рано ми се струва!  newsm78 И аз съм била бременна, но честно казано не мога точно да преценя какво съм усещала, но определено бях сигурна когато го усетих за първи път.



то е много ниско долу при белега от секциото и там ми е много тънка кожата и като цяло съм по-кл'ощава и се вижда наистина, трябва да го издебна някой път да снимам да ви покажа.

Общи условия

Активация на акаунт