Февруарче малко спирка няма - нека да му мисли мама (18)

  • 22 950
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 110
ДД!  Hug

Благодаря ви за честитките по повод РД-то ми! Много ме трогнахте!  Heart Eyes

Коте, благодаря и за новата тема!  Hug В Анкетата гласувах с "Какво заспиване?!" Crazy. В интерес на истината Диди заспива вечер по някое време между 22 и 23 часа, но се буди през час, така че...  Rolling Eyes А и вие направо ме депресирахте с вашите отговори!  Crossing Arms

За обувки си говорите - аз няма да купувам засега. То нашата госпожица още не седи стабилно, прави откъслечни опити да пълзи и това е. Най-големият кеф е някой да я държи в скута си и тя да оглежда, много е любопитно детето!  smile3548 Не се кефи и на никакви играчки, хора да има около него и да го забавляват - умира си!  tongue newsm19

Количката на Диди си има зимен чувал и ми се струва бая дебел.  Thinking

Кристинче, браво на КалатаHug Голяма жилка е това дете!  Heart Eyes

Танче, честита поредна месечинка на прекрасната АлексаHeart Eyes

ПонякогаHug

Да ви се "похваля" - Диди е научена от баба си да прави "боц" - йей....  Tired

# 31
  • York
  • Мнения: 826
Да ви се "похваля" - Диди е научена от баба си да прави "боц" - йей....  Tired
Честито да ти е!  hahaha

# 32
  • София
  • Мнения: 209
Аз съм виснАла във форума от ранни зори ама междувременно чистя хладилник правя пюрета и 3-4 манджи. Заминаваме с Ясен за седмица в Благоевград. Моя мъж ако няма нещо за ядене няма и да се сети да яде.

Таня-Г, много е хубаво да имаш човек на когото може да оставиш Андреа без притеснения. Аз не мога да оставя Ясен на никого спокойно Sad Нито майка ми нито секи се справят. Баба ми със всичките си години и болести се оказва най-доверен човек. Железна е тази жена и се държи най-адекватно. Ама аз нея си я жаля.

Ясен от известно време много се радва на гълъби и кучета. Сега в Благоевград ще има 2. Много ми е интересно как ще реагира.

Ние сме затрупани от играчки и дрехи. Ако някой дава в домове за изоставени деца, моля да ми каже къде и как става. Искам да ги дам на дечица, които наистина имат нужда.

# 33
  • York
  • Мнения: 826
Яко не фана нервата - втори ден сме без вода...  #Cussing out

# 34
  • София
  • Мнения: 55
el_P, до колкото знам в Лозенец има дом за малки бебенца, ще разпитам и ще ти кажа как да дариш дрешките и играчките.
Аз нашите ги пазя за сега, че в края на годината живот и здраве чакам племеник (е, роклите няма да може да ги носи, но пък имаме и доста унисекс дрешки)  baby_neutral
Да си изкарате много хубаво в Благоевград! Heart Eyes

ponqkoga  Hug, много е гадно без вода......

# 35
  • Мнения: 179
 ДД!

Коте, мерсаж за темата  bouquet !

Цитат
Августин вероятно е най-малкото бебе в нашия форум - 6900, 66 см
Ааааа, Мериджейн, моля, моля, ай ся да не си ги мериме Crossing Arms! К`во Ша каИш за 6280гр и 65см  #Shocked. Ей т`ва представлява моЙта девойка.

Да ви се "похваля" - Диди е научена от баба си да прави "боц" - йей....  Tired
Ако искаш много да знаеш, не си слагай похвалването в кавички, защото според свеки (която е компетентна по всички въпроси, особено по детска психология  hahaha), правенето на "боц" развива мозъка на бебето и Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се прави от всяко дете, иначе рискуваш да не му се развие добре мозъка  umnikuu. Това упражнение се прави при всяко виждане на бебето (добре, че не е често) до припадък smile3544, както и гукането до откат на тримесечно бебе Tired. Тогава по цял ден слушах "Гу-гу", но само от устата на свекървата Crazy.


Аз обикновено се включвам само, за да се оплаквам, та сега да ви се похваля. Снощи моят по природа иначе съвсем неромантичен съпруг, ме изненадА със седем вида сирена (не ме питайте за имената им) и чаша бяло вино на свещи в леглото. Беше се подготвил и с хубав филм (романтична комедия, да не си помислите нещо друго). Та хапнахме, пийнахме... тия три неща Wink.
Бебето втора нощ спи прекрасно, както едно време Grinning.

Днес се поначудвам за излизане. Нещо силен вяър гледам духа Thinking. Ще се включа по-късно. Лек ден! 

 

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Мхм... наминавам да почерпя, имам 'ден-ден' днес.  Laughing Ето, моля, заповядайте, торта и питиета!





П.П. Гласувах в анкетата, заспива около 10 без нещо-10. Но, напоследък се буди по 2-3 пъти на нощ и сутрин в 5.30-6 е вече ококорен.  Shocked А как хубаво си спинкаше доскоро, по цяла нощ, до 8...

Откъде го купувате този вълешебен антицелулитен крем? Някой да го е виждал в Бургас?  Thinking

Буйки... Кака ми беше подарила на Ванко страхотни буйки, като маратончици, но изключително меки. А бе, супер! Но, тя му ги подари в края на пролетта, тогава му бяха големи, а сега вече са му малки. Яд ме е, ама... Та, и аз ще търся.

Сол и захар гледам да избягвам, но се е случвало да дам захар. Например, в бисквитките Пласмон има. Сол май не съм му давала.  Thinking

А бе, вашите бебоци пият ли вода или нещо друго, течност някаква де? Ванко пие много, много малко вода, все се опитвам да му давам, е, не ще и не ще.

# 37
# 38
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Мимита, Честит ти ден Simple Smile Да си мноооого здрава и всички около теб да те радват Simple Smile

# 39
  • Мнения: 40
Благодарим на всички за поздравите и пожеланията към Аля!  Hug Само да вметна, че тортата ни е коте, а не зайче, ама явно толкова съм я докарала, щом не се разбира.  Embarassed Laughing Имаше вариант и за зайче, то е с по-дълги уши, но аз си избрах и направих котенцето. Добре, че е бабето, че двете се занимаваме- коя прави тортата, коя гледа Аля, коя я декорира...  Wink

Мимита, честит рожден ден!   bouquet Много здраве, късмет, любов и сбъднати мечти!  Hug

За течностите- Алето почти не пие нито вода, нито нещо друго. Предлагам, но отказва и не я насилвам.

Деси, аз съм чувала, че до 1 годинка сол и захар не е хубаво да се дава, но аз захар слагах във водичката до края на 3-ти месец по 1 ч.л. на 200 мл заради жълтеницата, че трудно я изтикахме. и глюкоза пихме май до към 2-рия месец- първо 10 %, после 5%. Сол не съм слагала...

За мерките- и аля не е от дългите бебета- 66,5 см. Иначе е 7,700 кг.

За "боц"- ние това упражнение едва миналата седмица май го оттренирахме за пръв път, някакси спонтанно, но не се заиграваме да го практикиваме често. Иначе моята свекърва, като си беше тук, все гукаше, та ми беше дошло до гуша, гу та гу... Добре, че замина още на 2-рия месец ма Алечка! Mr. Green

За чувалчетата- ние си нямаме зимно чувалче. Някой знае ли дали за Хаук Малибу има такова?  newsm78 Или препоръчайте някое универсално...

Балеринка, браво на съпружето! По-честичко да го спохождат такива настроения!  Wink
Ел, весело изкарване в Благоевград!
Янче, а дано да ви пуснат скоро водата, че много кофти!  Sad Съчувствам ти за мама...  Sad Браво на Анетка, че си поспива! Да има мама време да почива повечко или по-скоро да свърши някоя-друга работа.  Wink
Ралка, приятна разходка и пазаруване! На какъв спорт ходиш?
Бръм, и аз тия дни гърне ще купувам. За обувките още не съм решила, но сигурно ще са направо за прохождане... Всъщност, ще са такива, каквито намеря в смотания ни град....

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 15:58 от Таньорчето

# 40
  • Мнения: 179
 Уффф, одеве съм пропуснала  doh- Честита 7-ма месечинка на Алечка! Таньорче жива и здрава да ти е и все така да грее усмивката на личицето й!

Мими, честито и на теб  bouquet! Много лични и професионални успехи ти желая! Да си много обичана жена и мама!

За водата- и друг път съм го писала. Моето бебе от съвсем малко отказва да пие вода Sad. Сок скоро не съм я молила, но пак ще пробвам без надежда за успех. Чай- абсурд, дори подсладен. Вода давам няколко пъти на ден (3-4) с лъжичка (Неви  bouquet) и тогава я приема Twisted Evil по 5-6 до 10-ина чаени лъжички пие Tired. Д-р Спок съветва да не се насилва бебето, то само знаело от какво има нужда. Около годинката се очаква да пропие Rolling Eyes. На моя приятелка детето беше по същия начин и действително след годинката започна да пие вода.

Гласувах- в 22ч. От една седмица имаме нов режим, който мене страшно ме устройва и съм много доволна Grinning.

la vida loca, най- сетне се разписа, но много лаконично Simple Smile.

# 41
  • София
  • Мнения: 55
Мимита, честит рожден ден!
Щастие, здраве, любов и много приятни мигове с любимите хора!

# 42
  • София
  • Мнения: 817
Специално за балеринка и Мериджейн - на 6 м и нещо Калина беше точно 6,500 кг и 69 см. Стига сте им намирали кусури на деичцата, екстра са си, само да са ви живи и здрави!  bouquet
За анкетата - гласувах 22, винаги почти е заспала около 21,30 часа, ама ако сме се замотали и до 23 може да изкара. Изобщо Калина бих казала, че няма никакъв режим, особено ако кака й е в близост  Mr. Green
И сол съм давала по малко и захар. Като казвам малко - да се разбира буквално 3-4 кристала в 1 доза пюре, от които е поела 2-3 лъжички. Факт е, че със солчица и захарчица ядеше домашното пюре що годе (да се разбира поела е 4-5 лъжички). Принципно съм говорила по въпроса с педиатърката, като нейното мнение е, че нищо няма да й стане на Калина дори и с прилагането на непозволени средства само и само да поеме допълнително некоя калория. Mr. Green
Странното е, че онзи ден изпуснах кака й от поглед и нашата дала малко сладолед на Калина. Калина не се изрина, въпреки че е с АБКМ. Познайте колко мляко е имало в сладоледа  ooooh! Е, каката си го отнесе де, ама то е дестка работа, а аз не съм слънце да огрея навсякъде. Обяснила съм да не се дава никаква храна, но ме издебват... за което каката не знам какво да я направя. ooooh!
Калина, въпреки че прави опити да ходи вече, не може да прави боц, ужас на ужасите, ще си остане с неразвит мозък това дете  Mr. Green
Юху, такак както описваш Диди много ми прилича по характер на Софи. Проблем зверски ми е, че и до ден днешен е адски обсебващо това дете. Дано при вас да е само нещо моментно.
Мимита, честит рожден ден! Да си жива и здрава, много щастлива! Нека Ванко и любимия те глезят и носят на ръце!  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 6 011
Мимита, честит рожден ден, много здрава и щастлива да си!   bouquet

Аууу, Балеринка, много готин жест от страна на мъжа ти!
Завидех, неблагородно.  Mr. Green

ЕлП приятно ви прекарване в един от любимите ми градове!  Hug

Вода Максим не пие, ближе шишето нещо там, ама една глътка на ден не го броя.
Навън е едно такова гадно - като духа е студено, като не духа е екстра обаче. Разходих си четата, сега Максо спи, а от другия край на къщата чувам: "Ела да ме бършееееш!" smile3550

# 44
  • София
  • Мнения: 110
Мимита, да си жива и здрава!  Hug Само хубави неща да ти се случват!  Peace

Слънчи, ами и аз така я виждам Дидито... Обсебваща до припадък. Ама какво да я правя, характер!  Heart Eyes От време на време я пробвам на самостоятелност и самодостатъчност, но се провалям...  Tired

Общи условия

Активация на акаунт