Моля за съвет-мъжа ми напусна дома и ме остави с малко дете

  • 90 367
  • 1 879
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте мами,

Ето и моята история - Преди два месеца съпругът ми, с когото имаме брак от 7 годинии  едно прекрасно момиченце на 5 години и половина напусна дома ни след любовен смс от жена. Напусна без да дава обяснения и през тези два месеца от време на време идва да вижда детето, но се държи ужасно грубо, иронично и обидно към мен. Преди изнасянето му, като почти всяко младо българско семейство имахме търкания и пререкания, но никога не съм си мислела, че той би направил подобно нещо. Той не вид и характер е мил, благ човек, който по принцип много не говори. За капак на всичко сме страхотно финансово обвързано с голям кредит за апартамента и лизинг за кола – по тези въпроси той обаче не желае да говори. Всъщност той не желае да говори за нищо с мен. Продължава да се вижда с въпросната госпожица (11 години по млада от него), от която бе получен и съответния смс. Видян е неколкократно с нея и се разбра, че има няколко месечна връзка с нея, още преди изнасянето му от дома ни. Аз го молих да се върне, но непрекъснато казва, че се е изнесъл се защото няма спокойствие вкъщи и, че жената не е причината за това – а действията му показват, че връзката им се развива доста интензивно. Уплашена съм, притеснена съм, и за детето, за което той отказва и до момента и не е дал никакви пари под формата на издръжка или каквото и да било. Искам да се върне, обичам го, но не знам какво му е в главата – има ли план и въобще възнамерява ли  да се връща? Моля помогнете ми със съвет, защото се чувствам в безизходица и не знам какво да предприема и на какво да се надявам.

# 1
  • Мнения: 2 457
Значи, тя му написва един СМС и той се изнася от вас, така ли newsm78

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 499
Доколкото разбирам, ти си в майчинство, значи мъжът ти плаща кредитите. А изпълнява ли си това задължение ?

Съжалявам, че ти се е случило това  Sad, но защо молиш човек, който е решил да те напусне, направи така, че той после да те моли.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 519
Какво майчинство за дете на 5 години и половина?

Като не плаща издръжка, кой плаща кредита и лизинга?

# 4
  • Мнения: 15
засега ми дава половината от кредита, и само казва на всички, че тази жена е засега, тоест временна, а действията и злобата към мен като ме вижда, ме карат да си мисля, че той няма да се върне. Но каза, че не мога да му искам пари за детето, предтсвяте ли си.

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Значи е дошъл моментът да му покажеш, че прекрасно можеш да се справиш и без него. Като види това, сам ще се довлече обратно по корем. Такива подобия на мъже така правят - хукнат по младото, без да мислят, после като младото им бие шута или видят, че бившата им жена се справя чудесно и без тях, че даже й е и по-добре, се връщат като насрани.
Не разбирам защо изобщо му се молиш за каквото и да било.

# 6
  • Мнения: 30
Имате ли официално сключен брак или сте от "съжителстващите"?

# 7
  • Мнения: 75
Мария,

Не съжалявай за такъв човек, който може да те напусне просто така.

Напиши му мейл или си намери "посредник", който да ти помогне да се изясните по отношение на кредитите и издръжката на детето. И толкова.

Зная, че е лесно да се говори от страни, но щом той не желае да комуникира с теб, тогава и ти не го прави. Докато не се успокоят нещата, нямаш кой знае какъв избор.

Успех!

# 8
  • Мнения: 75
Значи е дошъл моментът да му покажеш, че прекрасно можеш да се справиш и без него. Като види това, сам ще се довлече обратно по корем. Такива подобия на мъже така правят - хукнат по младото, без да мислят, после като младото им бие шута или видят, че бившата им жена се справя чудесно и без тях, че даже й е и по-добре, се връщат като насрани.
Не разбирам защо изобщо му се молиш за каквото и да било.

Подкрепям те напълно.

# 9
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Не че нещо, но не ви отива - жени сте, и би следвало да разбирате женската психика малко по-добре ( не че може да се разбере ).

ТЯ ГО ОБИЧА !!!

# 10
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Кел файда, като го обича, Драгон, като той я е зарязал барабар с детето им? И сега тя трябва да мисли как ще се справя с всичко? Любовната мъка няма място в такива ситуации.

# 11
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Сега по темата ...

Всичко минава, и отминава.
Времето е твоя приятел.

Имам странно усещане, че ще се върне.
Не сега.
Но .. в теб няма да е същото  Peace

Няма правилен съвет.
Има болка.
Но и тя минава.

Време си трябва.
Гадно е.
Но се случва, и то често и не само на теб.

Просто не знам какво да ти кажа - има много, а не знам откъде да започна.
Търпение.
И вяра.
Но не, че ще се върне - когато нещо си е отишло, и се завърне, обикновено се завръща зомби ...
А че ще изгрее и над вас ( с малката ) някой ден.
 Peace

# 12
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Кел файда, като го обича, Драгон, като той я е зарязал барабар с детето им? И сега тя трябва да мисли как ще се справя с всичко? Любовната мъка няма място в такива ситуации.
Няма, но я има!
Хора сме, а жените сте и още по-странни в това отношение.

Повярвай, гледал съм и този филм ...

# 13
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Може и да я има, не знам. Аз в такава ситуация бих озверяла и бих го намразила отдън душа, камо ли да седна да роня сълзи за него. Напротив, земята ще обърна, но ще му докажа, че мога и без него. Във всяко едно отношение, не само любовно. А пък ако има късмета да се осмели да се върне, направо бих го халосала с нещо.

# 14
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Може и да я има, не знам. Аз в такава ситуация бих озверяла и бих го намразила отдън душа, камо ли да седна да роня сълзи за него. Напротив, земята ще обърна, но ще му докажа, че мога и без него. Във всяко едно отношение, не само любовно.

Съгласен съм, но просто не си попаднала на съответния, който ще те накара да мислиш по друг начин.
И аз съм на твоето мнение, но май са ми в повечко филмите, и вече не съм така категоричен.

Няма смисъл да ти обяснявам, че ако един мъж, намери правилния път до дълбините на сърцето на една жена, той остава там.

Склонни сте на много саможертви, ако човека в сърцето ви, го е спечелил.

Чудя се дали да ти го пожелая или не.

Нали знаеш, че не се заяждам  Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт