Помощ в търсенето на работа - 7

  • 78 259
  • 766
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 443
maslenka, не е нахално да питаш. Така няма да губиш и тяхното време ако мислиш, че няма да ти бъде удобно.

# 256
  • Варна
  • Мнения: 67
В предната тема някой говореше за свидетелствата за съдимост. Някой от Варна може ли да каже каква е процедурата  Rolling Eyes

А медицинските?
Последно си спомням, че личната лекарка ми издаде медицинско, но сега ми искат: Медицинско свидетелство за започване на работа (преглед от очен лекар - зрителна острота и цветоусещане; преглед от невролог; заключение от терапевт или от личният лекар), като първите два прегледа задължително се извършват от съответните специалисти, а не от личния лекар, за това всички печати и подписи по бланката трябва да се различават...Звучи ми като поне един цял ден висене по кабинети  Crazy

Аз още не смея да се радвам. Ще започна на ново място от Октомври. Не е нещо по специалността, нито е някаква работа, за която съм мечтала, но е голяма чуждестранна фирма. В подобна икономическа ситуация това може да представлява известна сигурност и стабилност. А и желанието да се махна от сегашната ми работа е по-силно от желанието ми да започна нещо по специалността си  Confused дано не правя грешка ...

# 257
  • Мнения: 33
В предната тема някой говореше за свидетелствата за съдимост. Някой от Варна може ли да каже каква е процедурата  Rolling Eyes

А медицинските?
Последно си спомням, че личната лекарка ми издаде медицинско, но сега ми искат: Медицинско свидетелство за започване на работа (преглед от очен лекар - зрителна острота и цветоусещане; преглед от невролог; заключение от терапевт или от личният лекар), като първите два прегледа задължително се извършват от съответните специалисти, а не от личния лекар, за това всички печати и подписи по бланката трябва да се различават...Звучи ми като поне един цял ден висене по кабинети  Crazy

Ооо, тези медицински са проформа. Последно вадих преди пет месеца. Отидох, платих си такса, сестрата ме разпита имам ли проблеми с очите, хронични заболявания и изобщо оплаквам ли се от нещо в здравословен аспект и след като получи отрицателен отговор ми даде медицинското. Общо 15-20 минути отне с чакането пред кабинета.

# 258
  • Варна
  • Мнения: 67
Ама...различни печати слагаха ли ти?

# 259
# 260
# 261
  • Мнения: 473
При мен печатите и подписите са едни и същи,преглед само при личната,цена - 10 лв.,мисля,че ако не се ходи при съответните специалист,няма как да са различни . newsm78

За свидетелство за съдимост трябва попълнена бланка(има ги на гишето в съда),платена такса в банката(5 лв. за свидетелството + колкото взема банката в съответния град,в Пловдив е 3.50 лв.),оригиналния акт за раждане,лична карта.

# 262
  • Мнения: 33
При мен печатите и подписите са едни и същи,преглед само при личната,цена - 10 лв.,мисля,че ако не се ходи при съответните специалист,няма как да са различни . newsm78

При мен преглед изобщо нямаше, защото личният не беше там. Сестрата ми удари от неговите печати, после ме остави в стаята и излезе, явно е минала през няколко кабинета на съответните специалисти, защото като се върна ми даде медицинското с още няколко печата. А, и цената беше 15 лв.

# 263
  • Мнения: 4 529
Аз още не смея да се радвам. Ще започна на ново място от Октомври. Не е нещо по специалността, нито е някаква работа, за която съм мечтала, но е голяма чуждестранна фирма. В подобна икономическа ситуация това може да представлява известна сигурност и стабилност. А и желанието да се махна от сегашната ми работа е по-силно от желанието ми да започна нещо по специалността си  Confused дано не правя грешка ...
Важното е че правиш нещо-промяна.А дали е грешка ще разбереш след 2-3 месеца.
Новата ти работа ще е някакъв различен опит все пак.
Успех! Praynig

# 264
  • Мнения: 1 030
Цитат на: vaflichka
Момичета мисля, че би било полезно да направите на 1-ва страница например нещо като "обобщение" или кратко представяне за вас, разбира се с никове, не с имена и работата, която търсите и за кой град, така може с вас да се свържат хора, които имат контакти в даден сектор и да ви предложат работа.

Мисля, че би било полезно!

vaflichka
наистина ли смяташ, че някой ще намери тук работа на някоя майка?Имам чувството, че само аз бих направила такова нещо.Обаче нямам фирма и самата си търся работа.На мен ми отказаха работа при условие, че търсят много хора.  Sad

[/quote
Не си само ти Wink Е предишната тема бях написала, че имам добро предложение за майка от София. Условието беше да се владее свободно немски език. За съжаление и мое учудване ми се включи само една потребителка на лс с въпрос и след отговор от моя страна повече не се обади.

Аз работя в агенция за подбор на персонал и бях преценила, че тази работа може да се извършва от майка с дете/деца.

# 265
  • София
  • Мнения: 10 958
Някой чувал ли е нещо за Абико кетъринг? Нищо не успях да намеря... даже и телефон.
Става дума за разнасяне на храна по офиси и всеки ден взимаш % от оборота...

# 266
  • Варна
  • Мнения: 67
Естел, Hug Hug Hug

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 5 285
Аз се записвам да следя темата заради сестра ми.
Дипломира се сега, завършва втора магистратура в Аграрен университет Пловдив.
Бакалавър: екология
Магистратура 1: растителна защита. Има и стаж по специалността в БГ и чужбина.
Магистратура 2: ландшафтен дизайн и озеленяване.

Търси си работа.

Последна редакция: пн, 13 сеп 2010, 09:44 от *Бенджи*

# 268
  • Мнения: 4 529
Много е хубаво че пускате обяви.Дано по,огнете на някой! Praynig

# 269
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Бенджи, къде е завършила екология сестра ти? И инженерна ли е специалността й? Аз също завърших преди 2 години екология, но въобще не искам да се занимавам с това и веднага записах различна магистратура. Но щом има опит, шансовете са й реални, особено ако се подкрепи с връзки...В РИОСВ пробвала ли е? ХЕИ? Някоя часта озеленителна фирма? Аз бих й предложила да напуска CV-то си на различни фирми, не знае от къде би й излязъл късмета! Успех й желая, знам колко специфична професия е и колко трудна е реализацията!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт