Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте, мами...Simple Smile

За кошарките- ние сме решили да вземем от сгъваемите легълца, казаха ми, че били много удобни и сме се насочили към тях...
За стволовите клетки- искаше ми се и на мен да замразим , но нямаме тази възможност.Надявам се никога да нямаме нужда от такива клетки Praynig Praynig  Praynig

И аз мисля, че бебефона ще ми е ненужен, защото ние за в момента живеем в малък апартамен, а и наистина те са по скоро за големи апартаменти или къщи.
Аз пък вече не мога да спя много на лявата страна, защото като легна така и бебо започва да удря точно там, той последния път като го гледахме се беше обърнал вече с главата надолу и тя му се падаше точно там и сега явно го притискам и той недоволства, дори понякога вечер и надясната страна като спя пак рита и гледам да съм по гръб..Simple Smile

Това е от мен,.....отивам да се оправям, че днес сме на сватба... Tada

# 61
  • Мнения: 83
Благодаря,гледах в гугъл,ама 100-200 лв.ми се струват много. Порт бебетата пък са ми дълги и грозни. Ще мина и без него май. А да питам че никога не съм ползвала столчето за кола,нито пък съм разглеждала-защо всички ми се виждат на снимките че не са равни,а като сложиш бебето стои хлътнало при дупето,т.е с чупка. Не е ли това много неподходящо за бебе до 2-3 месечна възраст? Четох също и че повече от 2 часа не трябвало да стои бебето в това столче,ама и половин час много ми вижда. Да кажат мамите ползвали такова,че нещо не схващам.
Найстина са хлътнали,на сина ми личната като го видя в стаята като дойде за консултация в нас първия месец ми каза да не го слагам в него поне до 3месец но гледам че сега много майки го използват пък и е удобно ако бебето много плаче да го сложиш вътре и ти да си сготвиш например като го побутваш от време на време аз съм го слагала но много рядко но е хубаво да кажат и другите мами тяхното мнение за това.

# 62
  • Мнения: 58
Благодаря,гледах в гугъл,ама 100-200 лв.ми се струват много. Порт бебетата пък са ми дълги и грозни. Ще мина и без него май. А да питам че никога не съм ползвала столчето за кола,нито пък съм разглеждала-защо всички ми се виждат на снимките че не са равни,а като сложиш бебето стои хлътнало при дупето,т.е с чупка. Не е ли това много неподходящо за бебе до 2-3 месечна възраст? Четох също и че повече от 2 часа не трябвало да стои бебето в това столче,ама и половин час много ми вижда. Да кажат мамите ползвали такова,че нещо не схващам.
Найстина са хлътнали,на сина ми личната като го видя в стаята като дойде за консултация в нас първия месец ми каза да не го слагам в него поне до 3месец но гледам че сега много майки го използват пък и е удобно ако бебето много плаче да го сложиш вътре и ти да си сготвиш например като го побутваш от време на време аз съм го слагала но много рядко но е хубаво да кажат и другите мами тяхното мнение за това.

според мен кошчетата за кола са си само за кола и да го пренесеш. то и затова казват че повече от 2ч не е препоръчително да стои, защото са си извити.
ако майката иска бебето да е около нея докато си шета - има шезлонги тип люлки с всякакви вариации- с пълно легнало, с полу легнало положение, музикални, с вибрации, с автомат. люлеене...според парите

# 63
  • Мнения: 2 216
Аз също много искам такова кошче http://prikachi.com/images/119/2475119I.jpg, макар че само до 3 месец може да се ползва. Иначе съм решила да купим дървена кошарка, на две нива и да се маха решетката, но не мога още да си харесам.
За стволовите клетки съм твърдо За, но за съжаление в момента не ожем да си го позволим, а и мисля че само в Сф може да се прави манипулацията.

# 64
  • Мнения: 55
7/8, и аз точно такова имах предвид, като казах нещо като кошница с поставка Simple Smile Аз ги харесах в Mothercare, ама някъде 200 лв. бяха наистина. Но изглеждат супер уютни и затова ми се иска да взема и такова, та макар и да е само за 3 месеца... Иначе имаше едни люлки, пак така мънички, но все пак ставаха за до 6 месеца, те пък бяха 200 и нещо лв. Ама пък те не могат да се пренасят, а тази кошница може Simple Smile

За бебефон ще вземем, защото апартамента е мезонет, горе е много малък с 2 стаички и за вечер не е проблем, но когато си долу и готвиш примерно, а то спинка в стаята си, може и да не чуеш веднага.

# 65
  • Мнения: 58
За стволовите клетки съм твърдо За, но за съжаление в момента не ожем да си го позволим, а и мисля че само в Сф може да се прави манипулацията.
повечето фирми,предлагащи тази услуга, идват на място там където ще раждаш. разходите са включени в първоначалната такса,която заплщаш. Поне така ми стана ясно когато четох в сайтовете на няколко такива фирми. може и аз да не съм разбрала правилно

# 66
  • Мнения: 61
Привет от нас!!!
Добре дошла на мама Ива!!! Hug

Да се включа и аз по темите:
За бебефоните ние имаме на Филипс и честно казано, съм го използвала точно 4 пъти и дори в момента съм в чуденка дали да не го продам. Първо се смущаваше от всичко наоколо, вкл. и от джиесеми и второ беше с опция, че ако няма движение самият екран заспива,но се оказа,че не се събужда при всяко движение на бебето,а и освен това устройството трябваше да седи съвсем близко до лицето на мъничето,че да съм спокойна,че бебефона ще си върши работата както трябва.

За легълцето - аз се спрях на вариант на дървено с махащи се решетки,вкл. да могат да се махат и пръчките.Искам да си о долепя до спалнята,така че максимално малко да причинявам дисконфорт на останалите спяща в стаята,вкл. и на мен самата. В момента имам в спалнята и легълце,което става и на юношеско легло, но не ми свърши никаква работа с големия,а и е доста обемно и неудобно,че да мога да го допра до спалнята,така че невярвам на този етап да ми свърши работа и с малкото човече. Ще го ползвам за багаж и след време ще го продам.Не предприемам тази крачка в момента,заради малкият да не си каже: ето това бебе се появи и мойте неща започнаха да изчезват.

За стволовите клетки,предният път се бях запалила много,но мъжът ми наобиколи разно близки познати доктори, вкл. занимаващи се в тази област и мнението им не беше такова,че да си заслужава човек да даде толкова много пари,незнайно за какво. Но това си е нашето решение. Всеки родител решава сам за себе си.

И на мен ще ми е интересно, да разбера дали се спряхте вече на имена на бебчетата и мислите ли да се съобраззите с някой празник,ако бебето се роди на него.Все пак през декември има доста именни дни и празници.

# 67
  • Мнения: 1 572
Благодаря,гледах в гугъл,ама 100-200 лв.ми се струват много.
Има ги в английския и-бей втора употреба на съвсем дребни пари (5-15 паунда + 7 за доставка до UK). На английски се наричат "baby moses basket". Ако решиш да купуваш от там, обърни внимание да са с доставка до Англия, че повечето искат сам да си ги вземеш от техен адрес. Ако е с доставка - даваш адреса на някой посредник.
Иначе видях подобни, но куча марка в Джъмбото. Дано не те заблудя, но май бяха по около 50лв без стойката. Тя се продава отделно, ако ти трябва. Аз ще си ползвам отново коша на количката. Този долу в дясно Там "отгледах" отроче №1 до 3 месеца и наистина и беше удобно. Има си съвсем тънко матраче.
Не всички седалки за коли са дълбоки. Моята е относително плитка и беше постоянно в употреба, дори в къщи. Една приятелка имаше maxi-cosi, те са доста дълбоки и слагаше тънка възглавница да повдигне нивото. Аз съм си разхождала детето в седалката, монтирана на количката. Така спеше даже още по-добре, защото както вече и други споменаха - на тясно им е по-уютно. Е ограничаваш се във времето, но зимата и без това няма да стоим по 3-4 часа навън....

# 68
  • Мнения: 1 006
Добра, това твоята количка ли е? Сподели каква е и дали си доволна?  Praynig Аз първоначално се бях насочила към триколките, но като чух, че лесно се обръщали, май се разколбах...
Моля те, сподели дали ти с ее случвало и въобще - препоръчваш ли?

# 69
  • Мнения: 1 285
Аз може би другата седмица ще взема ето тази количка, рано е още но ми попадна много изгодно!

много исках такава , но преди три години бяха много скъпи
За стволовите клетки , аз се насочих към банка, ще им се обадя да се разберем тъй като искаме да ги ползваме веднага, не знам дали ще помогнат но сме длъжни да опитаме

# 70
  • Мнения: 55
Привет Mari:)

Предполагам, че не е тайна... към коя банка се насочихте вие? Аз бях разбрала, че екип от тяхна страна идва на раждането и вземат пробата, а сега чета в сайта на Cryo Save, примерно, че лекарят взима кръвта... Май ще им звънна скоро да поразпитам.

# 71
  • Мнения: 1 285
Кали, и аз се  насочих точно към тях.Днес им писах на пощата, ще чакам отговор тези дни и ще споделя в темичката.

# 72
  • Мнения: 61
mari:) тази количка Лолата на бебе комфорт ли е? И ако е, ако не е тайна колко ще ти излезе и какво включва?

# 73
  • Мнения: 7
KalinaZ и Mari.....мисля и аз да проверя в Крио Сейв скоро.....ще споделя. Пишете и вие....а защо се насочихте към тях, проверихте ли другите фирми. А аз в интерес на истината не съм разучавала другите фирми.Знам само че със сигурност искам да запазим клетки.....

# 74
  • Мнения: 1 285
Тули, да точно тя е, страшно лека и маневрена е , затова ме грабна още от началото, включва кош за новородено, който има функция да се люлее и стол за кола, всичко ще ми излезе 630лв
Има още една в черно обаче
augustas , другите доколкото знам са клиника Малинов, не знам защо се спрях на крио сейф, може би ми се сториха по-надеждни newsm78

Общи условия

Активация на акаунт