Как бихте решили проблема?

  • 15 563
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Дилюжън - звучиш така, все едно самата ти чувсваш нужда да плащаш наем на мъжът си, в случай че имота го е купил той. В смисъл нужда от това да делиш всичко и с всички и винаги да има мое и твое.

# 61
  • Мнения: 2 674
Delusion,точно да реша,че те харесвам и ....се разколебавам Mr. GreenЗа какво точно ме използва брат ми(хипотетично)-че е останал да живее в апартамента на родителите ни,без да ми е дал и една стотинка ,затова ли ме използва?!?Какви сметки,бе хора,става въпрос за брат,за сестра!Само си помислете,че един ден вашите мили дечица,братчето и  сестричката,се хванат за гушите и почнат да искат едния да плаща на другия бащинията Rolling EyesГрозно е,противно е,недостойно е!Поне според моята ценностна система.

# 62
  • Мнения: 73
Дилюжън - звучиш така, все едно самата ти чувсваш нужда да плащаш наем на мъжът си, в случай че имота го е купил той. В смисъл нужда от това да делиш всичко и с всички и винаги да има мое и твое.

Мъжът ми не ми е брат и за който и да е семеен имот, дори закупен преди брака аз си "плащам" по много различни начини. Грижа за бита, облагородяване на дома, секс ако щеш. Това са все заслуги и вид плащане.

Братът си е брат и сестрата няма никакви заслуги пред него за да и е длъжен той да и прави такива огромни подаръци безвъзмездно.

Цитат
Не ме притеснява, и място има и обратното е било - той тук, а аз не. Като има разбирателство, няма проблеми. Дай Боже всеки му такива роднински отношения каквито са нашите.

Не се и съмнявам че ще ги благославяш докато брат ти ти прави такива подаръци. Laughing Ако беше той на бащинията и не ти плащаше нищо, едва ли щеше да си на същото мнение.

Баси терикатлъка и чудото! ooooh!

# 63
  • Мнения: 3 371
може да е грозно, противно и/или недостойно, за съжаление обаче в 99% от случаите е реалност.
и да, утре може моите прекрасни две дечица да се хванат за гушите, затова родителите е редно каквото има, да го разпределят преживе. иначе стават ей такива- грозни, противни, недостойни неща.

пс. да не ме захапете  Mr. Green -  в семейството ми е пълно с такива 'образци' на поведение. ако трябва да съм честна, за моите години не съм видяла мирно преразпределение на оставените от родители имоти. пасинет е първата за която чувам такава мир и любов да цари.

пс. по темата- наистина не знам какъв съвет да дам, щом никой не 'попива' от проблемите на другия.

# 64
  • Мнения: 73
Delusion,точно да реша,че те харесвам и ....се разколебавам Mr. GreenЗа какво точно ме използва брат ми(хипотетично)-че е останал да живее в апартамента на родителите ни,без да ми е дал и една стотинка ,затова ли ме използва?!?Какви сметки,бе хора,става въпрос за брат,за сестра!Само си помислете,че един ден вашите мили дечица,братчето и  сестричката,се хванат за гушите и почнат да искат едния да плаща на другия бащинията Rolling EyesГрозно е,противно е,недостойно е!Поне според моята ценностна система.

Грозно, противно и недостойно е това което правиш за децата да остава само за едното дете, а другото да получи среден пръст. Това ли ти е ценностната система?

# 65
  • Мнения: 2 674
Ами ние като сме 3 деца,какво трябваше майка ни на всеки да осигури апартамент ли?Хе,това е в сферата на фантазиите.Да приемем,че през годините е компенсирала мен и сестра ми по някакъв начин,макар и не на стойноста на имота(безценния имот Mr. Green)Добре де,ами като знам,че брат ми няма пари да плати на мен и на сестра ми,какво да му искам?!Ако пък продадем апартамента и разделим парите,той къде ще иде на майната си...Или да си скъта неговият дял,да събира още 20-тина години парички,и да си купи друг имот....Ако не  е пукнал междувременно.


Грозно, противно и недостойно е това което правиш за децата да остава само за едното дете, а другото да получи среден пръст. Това ли ти е ценностната система?
Сега ми просветна защо хората предпочитат да останат с едно дете,всичките пръсти ще са за него,с никого нищо няма да дели,идеално! 

Опростяваш нещата до буквализъм.Не си никак глупава,много добре разбираш какво имам предвид Peace Peace Peace

# 66
  • Мнения: 0
Познавам много хора,които като пасинет  живеят в жилището и нямат проблеми с брат/сестра./ Ако човекът е финансово обезпечен,защо да иска на всяка цена от сестра си? Давай, да ляга тя и да мре,но да наплаща жилището. Не го разбирам това.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Дилюжън - имаш ли брат?

Аз имам сестра. Не бих искал да си мисля, че някога е възможно да се случи нещо подобно. Вероятно има братя и сестри които се мразят един друг, никога не си подават ръка и живеят всеки за себе си. Има и хора, които са като семейство и си помагат един на друг. Кой както може.
И сега се сещам как родителите обосновават създаването на 2-ро дете пред първородното - "за да си имаш с кого да си играеш и да не ти е скучно" Simple Smile По дефиниция, братчето/сестричето е там за да го обичаш и да му се радваш, а не за да се колите, бесите и да се разкарвате по съдилища.

# 68
  • Мнения: 73
Имам брат Юлияне, и не дай си Бог някога да му мине през акъла че може да ме премята как си иска и да ме прави на будала с бищин имот, ще му се стъжни животеца и ще забрави завинаги че е имал сестра. #2gunfire Нищо че е скорпион, ще му излезнат през носа опитите да ме използва. Naughty


dimi73, правиш много лоша услуга на брат си че се опиттваш да го дондуркаш и да му предоставяш всичко наготово.

Апартамента се продава, парите се делят по равно между тримата, и всеки ги инвестира така, както му стига акъла за това. Ако е глупав брат ти, ще остане на улицата. Но това зависи само и единствено от това колко мозък има в главата. Като няма, да си я троши. Сестрите не са му благотворителна организация.

# 69
  • Мнения: 2 674
Изказвайки се по темата,естествено че визирам моите брат и сестра и отношенията ми с тях.На този етап не мога дори да си представя да изнудвам някой от тях за пари.Още повече като се знаем на какво дереже сме.
Delusion,принципно си права-такъв е реда,така е справедливо,но не мога,сърце не би ми дало...На този етап апартамента си е на майка,но ние със сестра ми знаем,че тя смята да го остави на брат ни.

# 70
  • Мнения: 73
Изказвайки се по темата,естествено че визирам моите брат и сестра и отношенията ми с тях.На този етап не мога дори да си представя да изнудвам някой от тях за пари.Още повече като се знаем на какво дереже сме.
Delusion,принципно си права-такъв е реда,така е справедливо,но не мога,сърце не би ми дало...На този етап апартамента си е на майка,но ние със сестра ми знаем,че тя смята да го остави на брат ни.

И защо на брат ти интересно?  Shocked Shocked Той е по-човек от вас? Или е привилегирован с нещо че е мъж? Или е по-некадърен да се оправя в живота от една жена?

Ако някога родителите ми решат да дадат това което имат само на брат ми, ще се обръщат в гроба- аз това съм им го заявила категорично. А на брат ми имотите ще му излезнат през носа.

Аз също съм от майка и баща раждана и имам точно толкова право колкото и той.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Това в България мисля, че няма никаква тежест. Т.е. по закон се дели по равно, независимо от завещанието. Но винаги може  да го  продадат приживе и тогава да останеш с пръст в г...

П.П. Друг вариант е да му го прехвърлят на него, с договор, срещу "гледане". Варианти много, ако са решили да те прецакват Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 674
Ами най-вече,защото ние със сестра ми си купихме жилища,имаме покрив над главите си.
Другият,скритият й мотив е,че брат ми беше много малък когато баща ни почина и както можеш да се досетиш тя смята,че е най-ощетен(горкото сираче,не помни баща си,дъра бъра...)и редно поне един апартамент да му остави.И да,защото е мъж.Знам ли,не съм говорила с нея за това,но предполагам такива са мотивите й.
Но пак казвам,че отношенията ми с брат ми и сестра ми са такива,че е абсурдно някоя от нас да му поиска пари.Още повече,че сме наясно със фин.му положение.Пък знам ли,сега е ерген,но ако дойдя някоя усойница може друга песен да запея JoyШегувам се....

# 73
  • Мнения: 73
Дими, яко ви манипулира майка ти ми се струва. Пък и брат ти. Евала, три да родиш и да умееш да ги манипулираш, понякога завиждам на такива жени. Само дето манипулираните са безгласни буквички които ги тъпчат всички после в живота ама това е друг въпрос.

Не разбирам как е възможно да и мълчите на майка ти за глупостите относно маминото синче, ясно е като бял ден че си има афинитет към мъжкото като много майки. Такъв бунт бих вдигнала на твое място, та на другия край на станата ще се чуе. И изобщо не ми дреме за междусестрински отношения когато ми се накърняват жестоко правата. Майка ти е хитра прехитра и си прокарва собствена политика във ваш със сестра ти ущърб като ви кара и да се чувствате длъжни че и виновни. За да глези маминото момченце златно. Sick

# 74
  • Мнения: 2 674
Delusion,пак ти казвам-гледаш на нещата твърде буквално.Животът не е само черно и бяло,има светлосенки,които  ти явно не успяваш да усетиш.
И в крайна сметка,не е твоя работа да правиш психо портрет на семейството ми!

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 19:47 от dimi73

Общи условия

Активация на акаунт