Стерилна урина на бебе - как?

  • 16 374
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 835
Ето една "безотказна" идея и от мен.

Напълваш леген с по-топла вода, приготвяш шишенцето/най-добре някой да ти помогне/ и в момента в който потопиш крачетата в топлата вода то рефлекторно ще се изпишка. Grinning

Няма начин да не стане.Ако се съмняваш дай му 10-ина мин.преди това малко сокче или вода.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Авторката вече е успяла да вземе стерилната урина  Wink

# 17
  • Мнения: 9 451
Авторката вече е успяла да вземе стерилната урина  Wink

Ми,поне да каже Crossing Arms

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Авторката вече е успяла да вземе стерилната урина  Wink

Ми,поне да каже Crossing Arms

Упс, грешката е моя  Blush Обърках Dendri с авторката  Wink

# 19
  • Мнения: 1 424
Аз с колектора все не успявах...последният път успях по следния начин - свалих му памперса и пуснах водата да тече, а той през това време си миеше зъбките, а аз се бях приготвила с шишенцето... Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 44 229
аз съм взимала стерилна урина с колекторче, като после внимателно без да се допират ръбове с ръце или където и да е съм пресипвала в стерината чашка/бурканчето...детето беше на 4 месеца тогава.

Бебето вечер се мие със сапун и т.н. сутрин се буди от майката, изплаква се само с вода и слагаш колектора, като ти обаче отвора не трябва изобщо да пипаш нито при залепянето, нито после.... ако не се изпишка веднага, почваш да даваш вода и така...
на 1 година вече съм взимала и направо в бурканчето, като почне да пишка и го слагам.
Памперс над колектора никога не слагам обаче.

иначе при съвсем малки бебета няма такова пикване на първата струйка навън, като условие.


Пожелавам ви добри резултати на изследванията Wink

# 21
  • Мнения: 676
Не съм успяла още утре пак ще пробвам - изрично докторката ми каза да не е с колектор.Иначе правихме разширена кръвна картина и урина и там всичко е наред и според нея не би трябвало да има проблем и със стерилната урина, но ще продължавам да дерзая.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 229
при моят син ставаше дума за пикочна инфекция и пробите така взети си показаха точно.
Даже в лабораторията единият път нещо споменаха да не ги и  пресипвам, но аз си ги пресипвах за стерилните специално.

Ако обикновенната урина е ОК, обаче, за какво пускате стерилна?

# 23
  • Мнения: 676
Успяхме, сега дали е средната не знам , но мисля, че това е най-доброто , което можехме да направим.Пускаме стерилна урина, защото синът ми от 2м вдига температура 37-37,4- 37,5 може да е от зъби, но все пак много време стана.Три пъти правим ПКК, като последната е с диференциално броене на левкоцитите и трите пъти е добра същото се отнася и за обикновената урина - 3 пъти добра, според докторката не би следвало да излезе нещо и при стерилната урина, но искам да приключа и да знам със сигурност, че са зъби.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 229
след като обикновенната урина е ОК,  за мен е ненужно , при пикочна инфекция си личи още на обикновенната....
може ли просто да загрява малко повече от жегите, ако е по-активно детето и т.н. може и да са зъби...но според мен ще ви е чиста пробата - пожелавам ви да си отидат тези Т...

# 25
  • Мнения: 676
Дано, че ми писна, по-активен е той не се спира аз едвам му сменям памперса.Като ни излязат резултатите ще кажа, казаха ни да ги вземем в понеделник.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
след като обикновенната урина е ОК,  за мен е ненужно , при пикочна инфекция си личи още на обикновенната....

Така е, да. В обикновената излиза наличие на бактерии (примерно), а стерилната само уточнява какви са бактериите.

# 27
  • Мнения: 9 396
Здравей, може би вече си успяла да вземеш стерилна урина. Ето моят опит. на 6 мес. възраст правихме тези изследвания. Взех на дъщеря ми колектор за момиченца, даже два-три и шишенце за стерилна урина. Два изхабих напразно, като ги слагах под памперса. Третият опит успя, защото - сложих колектор, оставих бебето голо и седнах до него да чакам. Не съм давала вода, на 15 мин. започна да се пишка. След това отлепих внимателно колектора и изсипах в шишенцето. Само да кажа, че докато стана на 2 год. аз не съм носила първа сутрешна урина, както можеш да чуеш от някои лаборантки и лекарки. Според мен е просто невъзможно да вземеш така от детето, което не може да пишка на гърне. Това обаче си е мое лично мнение.

# 28
  • Мнения: 383
Отговор от лаборантката - " Измива се хубаво дупето с топла вода и сапун, за да се отмият остатъци от кремове и лосиони; купува се пликче за урина от аптеката и се залепя.После не се прелива, колекторите са стерилни." Peace

# 29
  • Мнения: 371
Има специални колектори - и за момичета и за момчета. Аз обаче с момическия не се справям. Направо с контейнерчето я чакам и и викам пиш..пиш.пиш... До 5 минути е готова Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт