Въпрос за металокерамика?

  • 1 412
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте.Сложих си мост от металокерамика на 3 от предните зъби,но сега венеца над тях ми е син и е доста грозно като се усмихвам.Дали може моста  да се свали без да се счупи?Въобще може ли да се оправи проблема някак?Ако някой има опит моля да ме посъветва.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Аз също имам такъв проблем-сини петна.Специално за това над моя мост,зъболекарят каза ,че трябва да се смени моста.Просто венеца се отдръпва и металът прозира.

# 2
  • Мнения: 32
На мен венеца ми е син още от поставянето,а не впоследствие.Няма ли решение?

# 3
  • Мнения: 174
Това само зъболекар може да ти каже след преглед..Отивай нестой по форумите да питаш!!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 321
На мен ми посиня с времето.Май трябва да си правим мостове без метал,защото той хем прозира,хем реагира с венеца.При теб ме съмнява да не би да е посиняло мястото,защото все още е прясно работено-нещо като посттравматичен ефект.

# 5
  • София
  • Мнения: 577
Само по Вашите обяснение е трудно да се каже защо е посинял венеца. Възможно е мостът да притиска венеца и да нарушава кръвоснабдяването му. Също така е възможно да е реакция на организма към металната сплав. Варианта е нов мост. Дали пак да е металокерамика или да е без метална конструкция зависи от конкретния случай.

Общи условия

Активация на акаунт