относно детска количка....

  • 10 723
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 149
Е, аз не съм казала, че са някакви гадинки такива деца. Просто е въпрос на навици, но пък някои деца рано отказват количките, други ако могат и до 1-ви клас да се возят ще им е по-добре.
Имам предвид, че когато човек избира количка, не би следвало да се мисли "то като се качи право в нея дали няма да се обърне" - в количката прав не се возиш просто. И когато това е правило, как ще стане?!

# 16
  • София
  • Мнения: 44 354
чак пък акто се качало право.

относно стабилността - да гледам, когато детето ми се е катерило, за да влезе в количката и да седне сам да е достатъчно стабилна да не се преобърне.
Гледам и да е достатъчно стаблна, че като закача 2 торби или един пакет големи памперси да не се преобръща.
А това с навиците и кой до кога се вози няма нищо общо с избора на количка или с това дали едно дете е мирничко или дивичко.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Гледам и да е достатъчно стаблна, че като закача 2 торби или един пакет големи памперси да не се преобръща.

Ангеле, ще прощаваш ама тук не си права.

На тези колички дето мъкнат чантите с покупки им се казва "пазарски колички" на "детските колички" предназначението им е да мъкнат децата.  Laughing

Като натоварите конструкцията с товар за който тя не е предвидена е нормално да дефектира, да е нестабилна също.
Най - лошото в тези случаи е, че поради невъзможността да разпределите товара добре и по равно обикновено конструкцията се усуква, почва да търка неравномерно гумите, после конструкцията съвсем се разчеква и усуква и накрая сдава багажа, но причината не е в количката, а в начина й на ползване. 

# 18
  • София
  • Мнения: 44 354
права не права - налагало ми се е, правила съм го Simple Smile не съм шофьор, не карам кола, пък видиш ли трябвало е да пазарувам и да ядем...
стабилни са ми били достатъчно количките,нито се е разчекнала, нито се е усукала, нито съм се оплакала нещо.

# 19
  • Мнения: 4
Аз бих ти предложила Obaby комбинирана триколка Zoma Sport Lime za 350 лв. Успех !

# 20
  • Мнения: 71
И аз да се изкажа - от опит  Laughing Embarassed
Първата ми количка беше с големи гуми, но доста тежка, за зимата - става, но когато решиш наистина да понапазаруваш - става ужас.
После си взех чико-дуо, за лятото - по-лека и маневрена, но към края на лятото му отесня в раменете  #Crazy и беше абсурд да се събира в нея и да спи с по-дебели дрехи.
Отново смених количката - взех широка и маневрена Jane slalom pro - триколка, невероятно широка и удобна за детето, маневрена - може с една ръка да я буташ, чадър да държиш с другата ръка, но пък няма голям багажник и доста си тежи.
Въпреки това цяла зима изкарах чудесно с нея и със зимно чувалче и ако имам следващо дете - пак такава ще си взема.
Последно купих един "чадър" за 40 лева от столичен голям и евтин магазин /няма да го рекламирам/ и това ми върши работа за поотрасналото дете, което все пак се уморява на дълги разстояния или до яслата.

Честно казано след всичко това бих препоръчала да се купува качествена количка втора ръка и съобразно растящото дете и нуждите му - да се продава и купува следваща количка. Това разбира се изисква време, а не на всеки му се занимава, но ... въпрос на избор.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 499
Я и аз да си разкажа за опита с количките.

Първоначално се спряхме на едно световно неизвестна марка - Baby Merc- полски колички, уж отговарящи на желанията ни. с четири гуми, големи, стабилна количка като цяло, плюс това достатъчно широка. Дръжката й е цяла, обръща се, комбинирана е, има дъждобран, комарник, порт-бебе, чанта, няколко големи джоба, покривало, голям багажник, огромен сенник. Като дизайн е доста зле, но предпочетох всички други плюсове пред дизайна. Когато започнах да я ползвам обаче се оказа абсурдно тежка за човек, който живее на 3-тия етаж и няма асансьор. Месеци по-късно се оказа,че като се обърне дръжката така, че седящото бебе да гледа напред, количката става абсолютно неуправляема.

Когато установих,че не мога да си свалям/качвам количката, се сдобихме с CasualPlay S4- изключително  удобна триколка с двойна предна гума, надуваеми са й гумите, доста големи, определено вози меко, много маневрена. Супер удобство за мен беше,че бебешкото кошче е и столче за кола, слага се лесно в колата и върху рамата на количката, има 3 степени на гръбчето, т.е. бебето спокойно може да спи вътре дълго време, а по-късно може и да си седи преспокойно. Седалката за по-голямо бебе е широка, изглежда удобна, мека, гръбчето се регулира с колан, т.е. има безброй положения- от абсолютно легнало до съвсем седнало. Сенникът е много голям, добре скрива бебето. Дъждобранът й е страхотен- закача се с цип за сенникът, има дупчици за проветрение. Багажникът е широк и дълбок.

Всичко й е супер на тази количка, но и тя е тежичка и когато бебето стана 10 кила, аз отново останах без кръст и гръб.

Тогава спешно отидохме в първия голям магазин и купихме Макларън Триумф- 5 кг, тип чадър.  Маломерна количка с миниатюрни колелца, която ми беше чак смешна в началото. През дупки и павета ми трябваха 2 седмици докато се науча да минавам, имах чувството,че бутам тротинетка, а  не детска количка! После свикнах и сега оценявам колко е удобно да  имаш лека и компактна количка- разбира се, ако става дума за голямо бебе.

Та с две думи ( след разточителния ми пост) за мен правилният вариант се оказа сериозна и масивна количка за малко бебе и лека и компактна за голямо.

Ами само се надявам, ако някой ми е изчел писаниците,поне да са му били от помощ  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 149
Да, и аз окачам на количката някоя и друга торба или чанта, което боди до....2 пъти падане назад  Crazy Но то си е казано, че не трябва да се прави това. Моя е грешката.

Иначе да, Чико дуо и аз ползвах малко - ами тясна е в раменете! Thinking Точно така! И не е много лесна за управление, може би съм свикнала на Зап и вече всичко ми е тежко и трудно, не знам.

Терпсихора, направо шапка ти свалям - 3 етажа пеша с количка, която и да е, не без кръст, не без рамене, ами и без ръце ще си останеш! Rolling Eyes

Наши приятели сега бутат АБЦ дизайн, хубава е, но скъпичка идва 800+ лева.

# 23
  • Мнения: 154
Здравейте! Не знам дали въпросът ми е за тук, но все пак...
Търся ABC DESIGN 3-TEC количка с трите коша до 600 лева. Някой знае ли да се продава втора ръка или въобще нещо повече за това къде да питам? Благодаря предварително! Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 149
Здравейте! Не знам дали въпросът ми е за тук, но все пак...
Търся ABC DESIGN 3-TEC количка с трите коша до 600 лева. Някой знае ли да се продава втора ръка или въобще нещо повече за това къде да питам? Благодаря предварително! Simple Smile
Ами пусни търсачка  Peace
Иначе може в www.prodavalnik.com да има, не съм гледала, де.
Успех!

# 25
  • Мнения: 53
Тук не е известна тази марка, неясно защо не се внася,
но е най-популярната количка в англия -

Graco

Няма по-стабилна и удобна количка за новородено!
За моето бебенце като се роди ползвах Graco Quatro Tour Deluxe

Ако някой си търси стабилна и сигурна количка 2-ра употреба - (следи от употребата практически няма Simple Smile )
може да се свържем на ЛС

Поздрави!

# 26
  • София
  • Мнения: 44 354
известна е и се внася и продава. Wink а за обяви си има сайтове и отделен подфорум.

# 27
  • Мнения: 12
Тук не е известна тази марка, неясно защо не се внася,
но е най-популярната количка в англия -

Graco

Няма по-стабилна и удобна количка за новородено!
За моето бебенце като се роди ползвах Graco Quatro Tour Deluxe

Ако някой си търси стабилна и сигурна количка 2-ра употреба - (следи от употребата практически няма Simple Smile )
може да се свържем на ЛС

Поздрави!
КЗП издирва опасни китайски детски колички на фирма „Graco”
http://www.bgfactor.org/news.php?cm=13&nid=60575

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт