АВГУСТинките засмени се преместиха в Родени №1

  • 36 618
  • 814
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
да се запишем и ние в новата темичка която е страхотна

биляна ние днес също бяхме на консултация и не ни биха ваксина защото нямали
и в тази връзка да кажа че за 1 месец сме наддали 1 кг и сме пораснали 6 см  Grinning Grinning Grinning

# 16
  • Miami
  • Мнения: 412
Либи, страхотни новини  Hug Много се радвам, че София е такава лакомница и наддава добре. Да я нагушкаш от нас  Hug

adelina_bg, благодаря за темата    bouquet Много е хубава!

# 17
  • Мнения: 731
Либи, браво на малката София, че така геройски се бори и успява   bouquet Много се радвам за теб   bouquet

# 18
  • Мнения: 72
Имам въпрос към консултанките по кърмене или момичетата които се пребориха с мастита.
От вчера съм с висока температура , предписаха ми антибиотик аугментин и една инжекция с окситоцин , но все още не свалям температурата, притеснявам се да не стане нещо по-сериозно.  Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 13
Моята девойка днес цял ден не иска да спи. Вие имате ли такъв проблем? Тя е вече на 18 дни и до сега не е имала колики, та не знам дали не я хващат. Днес за първи път я изведох за половин час и тогава спа в количката, но като е в къщи заспива за 20-30 минути и надава рев. Цял ден я държа на ръце за да е спокойна и да не плаче, но не спи. А и свива крачетата си към корема. Дайте съвет как да я приспя, че я виждам колко е изморена.

# 20
  • Мнения: 731
Имам въпрос към консултанките по кърмене или момичетата които се пребориха с мастита.
От вчера съм с висока температура , предписаха ми антибиотик аугментин и една инжекция с окситоцин , но все още не свалям температурата, притеснявам се да не стане нещо по-сериозно.  Sad

aliira, какво е състоянието на гърдите ти? И двете ли са засегнати или само едната? Третираш ли ги по някакъв начин освен приема на медикаменти?

Това, че лечението е започнало веднага е много добре. Важно е засегнатата гърда/гърди да бъдат колкото може повече време празни. Не знам как е организирано кърменето при вас в момента, но специалистите по лактация препоръчват да се кърми най-малко на 2 часа.

За улесняване на потичането от засегнатото място на повечето майки помага топъл компрес на гърдата 2 минути преди изцеждане. След затоплянето с леки кръгообразни поглаждащи движения от основата на гърдата към зърното би могла да масажираш гърдата. По този начин също би могло да се улесни потичането на кърмата. Ако можеш да сложиш бебечето да суче след тази подготовка би било добре, но ако по някаква причина не можеш би могла да изцедиш с помпа.  Различните пози на кърмене също помагат за по-доброто изпразване на гърдата. След това можеш  да сложиш студен компрес за облекчаване на гърдата. Много майки използват вместо студен компрес - зелевото листо. Прилага се като на студен лист от прясно зеле се изрязва твърдата част, начуква се леко и се увива гърдата без ареолата и зърното. Това се прави на засегнатата гърда. Направеният по този начин компрес се сменя когато повехне листото. Добре е да се внимава с употребата, тъй като в повечето случаи продължителната употреба води до намаляване на кърмата.

За отпушването на млечните каналите на много майки помага лецитин, който е хранителна добавка и се продава свободно в аптеките. Според “Енциклопедия за витамини и минерали на лекаря” ("The Doctor's Vitamin and Mineral Encyclopedia" 1990, p. 258-269) от д-р Шелдън Сал Хендлър (Sheldon Saul Hendler, MD, Ph.D.), максималната доза лецитин е 50 грама на ден. Максималната препоръчителна доза при запушени канали е 4,8 грама на ден – по-малко от 1/10 от максималната препоръчителна доза. Би могла да обсъдиш и с лекаря си евентуални по-високи дози, т.к. според други източници дневна доза от 6 грама е допустима без нежелани ефекти.

Мислиш ли, че има начин да отделиш повече време за почивка? Почивката в леглото особено, ако бебчето е с теб би могла да помогне за възстановяването. Приемът на течности също е важен. Хубаво би било, ако има възможност някой да ти помогне докато се почустваш по-добре. Също така е важно да носиш удобно, нестягащо бельо и да внимаваш да не притискаш гърдите волно или неволно.

Пожелавам ти да преодолееш бързо проблема   bouquet

# 21
  • Мнения: 99
Здравейте и вече в РОДЕНИ  newsm68
Ади прекрасно оформление на темата /както винаги/ и заглавието супер  newsm51
Ние днес бяхме на първа консултация и сме качили за близо 20 дни 530гр.  newsm44.
Само ме притеснява, че лекарката се съмнява, че имаме млечница, заради езичето ни, което е побеляло. Изписа ни Дактарин и каза да обтриваме с марля - на мен това ми изглежда направо мисия невъзможна. Чудя се дали няма да е по-лесно с тампонче за уши, че с пръст неуспях да обтрия навътре езичето? Освен това каза да изплакваме с водичка устата след хранене, а ние изобщо не обичаме вода - караме си само на кърмене. Та така - тази гадория ни лепна.
Освен това мъничък днес беше постоянно гладен - на няма и  2 часа сме яли  Crazy , но пък реши на хранене само от едната гърда да яде - всеки ден ново 20.
Либи много се радвам за вас със София  Hug .

# 22
  • София
  • Мнения: 5 727
Радвам се за хубавите новини за София,все по хубави да ни пишеш Либи Hug.
adelina_bg- много хубаво си оформила темата Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 12 229
Имам въпрос към консултанките по кърмене или момичетата които се пребориха с мастита.
От вчера съм с висока температура , предписаха ми антибиотик аугментин и една инжекция с окситоцин , но все още не свалям температурата, притеснявам се да не стане нещо по-сериозно.  Sad
  Необходимо е известно време за да подейства АБ. От кога точно го пиеш и температурата колко е? Елсе вече е питала, но ако не се влошаваш и често изцеждаш гърдите скоро трябва да забележиш подобрение.
  Аз само ще попитам колко време ти предписаха да пиеш АБ. При лечение на мастит е нужно да се приема поне 10 дни за да е сигурно, че лечението е завършено.
  Цитат от тук
 
Цитат
- Най-препоръчвано е 10-14 дневно лечение, за да се избегне повторно заболяване. Не прекъсвайте лечението по-рано от предписаното.
 - Обмислете употребата на пробиотици, за да понижите риска от млечница.

# 24
  • Мнения: 72
Имам въпрос към консултанките по кърмене или момичетата които се пребориха с мастита.
От вчера съм с висока температура , предписаха ми антибиотик аугментин и една инжекция с окситоцин , но все още не свалям температурата, притеснявам се да не стане нещо по-сериозно.  Sad
  Необходимо е известно време за да подейства АБ. От кога точно го пиеш и температурата колко е? Елсе вече е питала, но ако не се влошаваш и често изцеждаш гърдите скоро трябва да забележиш подобрение.
  Аз само ще попитам колко време ти предписаха да пиеш АБ. При лечение на мастит е нужно да се приема поне 10 дни за да е сигурно, че лечението е завършено.
  Цитат от тук
 
Цитат
- Най-препоръчвано е 10-14 дневно лечение, за да се избегне повторно заболяване. Не прекъсвайте лечението по-рано от предписаното.


 - Обмислете употребата на пробиотици, за да понижите риска от млечница.



Антибиотика го пия от вчера вечерта, изпила съм три хапчета до сега. През нощта температурата ми варираше между 38.5 и 39.5.Днес не съм вдигала над 38, но пак съм си цял ден с температура.Антибиотика ми е предписан за 7 дни.

# 25
  • Мнения: 8
Здравейте и от нас Hug
adelina_bg,сладурска темичка-ПОЗДРАВЛЕНИЯ  bouquet

        И ние се позагубихме известно време,но сме все навън,все по разходки,че и баткото трябва да развличаме Mr. Green От 6-я ден миткосваме из Морската,ще се радвам да се видя с варненските мамчета Hug От тази седмица татко ни почна работа,Макси тръгна на градина ,а ние с Йонката сме си спокойни в къщи,кеф голям Party Утре ще ходим на първа консултация на 20-тия ден,да видим колко сме пораснали,ще се отчетем Peace Имаме си колики,но са само вечер за 2-3 часа и са търпими за сега(но на ръце).Давам Инфакол,от вносния-по цяла пипетка от следобедното хранене,аз пия Биогая(да минава през кърмата),но не виждам някакъв ефект Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Педито ни препоръча  ЕНТЕРОКИНД-каза ,че били много ефикасни с/у колики,някой има ли отзиви????

# 26
  • Мнения: 8
Да питам тези ,които са родили със секцио-слагате ли някакъв препарат на белега за избледняване? Аз от няколко дни ползвам CICA-CARE-гел плака за третиране на белези ,трудно се намира,било много ефикасно Rolling Eyes...ще видим..... Naughty

# 27
  • Мнения: 4 202
Страхотна първа тема в "Родени", да ни носи само положителни емоции  Hug

# 28
  • Мнения: 776
  Айде запис и от мене и Деси- страхотна темичка отново!
   Аз бях с термин 14.08, а на първа страничка съм писана, че съм била с термин 15.08.
  И ние бяхме на Диктарин и аз му го слагах на залъгалката и така успяхме само.
 На мене докторът ми каза да си мажа операцията с Контратубекс, но дали ще има ефект незнам.
  Либи, страхотни новини  Hug, айде и по- скорошно прибиране в къщи.  bouquet

# 29
  • Мнения: 151
Добро утро!
Много хубава тема, Ади  Hug!

Ние засега сме добре, макар че след малко ще ходя да пуснем контролно  изследване за билирубина на едното бебче и ми е леко притеснено, защото ако все още са завишени стойностите пак ще трябва да се лекуваме.

Биляна нас вече за втори път ни отлагат хепатитната ваксина поради недостиг.
Замлечицата с каката давах Дактарин със залъгалката.
Белега от първото ми секцио не съм го третирала с нищо - с течение на времето почти изчезна, остана една фина чертичка. Надявам се, че и сега ще е така.

Либи много се радвам за вас! Още мъничко и ще си приберете принцесата!

Отивам да храня бандата, че какъвто вой надават ще събудят съседите.

Общи условия

Активация на акаунт