Януари 2011 г. - тема 9

  • 28 239
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 180
Юхуууу! Честит петък и от мен! Laughing
Лейди,то Милгамата пак си е витамин-Б комплекс доколкото си спомням.Хубаво е,че ти помага.
Инка,температура може да се сваля и с прием на много течности и студени мокри компреси с оцет.Повече Вит.С....Многоооо вода и положителни мисли Hug
Над 38градуса можеш да вземеш Парацетамол до 3 пъти дневно PeaceЕфералган-разтворимо-също.Успех.
3дравейте мамчета.Сложих и аz   по нова снимка в албумчето  ,че и в ехографските.Питам мамите с предна плацента които много усеЩат бебетата , в  22 седмица усеЩахте ли така интенzивно,аz само гъдел усеЩам и  то много рядко ,а док днес ме успокоява ,че нормално било,и че скоро Ще zарита както си трябва .???

Шанна имай малко търпение, почакай още една седмица и ще видиш какво става тогава. Мисля, че се притесняваш излишно Grinning
[/color]Ще зарита,има още мнооого време. LaughingПосле ще се молиш да рита по-леко Grinning
Като гледам последните коментари излизам с извода,че тези наши доктори само се чудят с какви ли не хапове да ни натъпчат.Чак си мисля,че са в играта с фармацевтичния бизнес....Ма то бива ли?Една бременна не е болна,не всяко оплакване трябра да се лекува с посещение в аптека,има хиляди други начини да се облекчи болка,неразположение и инисък хемоглобин....Затова и не си правя изследвания и не ми се ходи и на ЖК... Confused

Последна редакция: пт, 24 сеп 2010, 16:12 от elenia

# 706
  • Мнения: 6 446
elenia, и аз това се чудех. Особено за хемоглобина.Какъв е проблема, ако е няколко единици нагоре или надолу.
Аз като не си знам моя и ми е спокойно. 

Според мен важното е да си хапваме здравословно и да не лишаваме организма си от разнообразна храна.  Peace

# 707
  • Мнения: 48
Здравейте, аз вчера бях на преглед док каза, че всичко е ок и че главичката на бебчо е 6.73 см  Laughing докато ни гледаше на видеозона и мъничето се беше разхълцало  Heart Eyes

Пращам много здраве на болничките по скоро да оздравяват  love001 и аз нещо съм се разкашляла  Rolling Eyes

# 708
  • Мнения: 1 098
Аз днес от сутринта съм с болки ниско в корема. Минаха тези, сега кръста ме боли. Лекарката ми изписа Магне Б6.
Инка, аз заради това се отказах от Кълвачева. Моя приятелка се водеше при нея. Получи бъбречна криза с усложнения и през цялото време не успя да се свърже с нея. Страхотен лекар е, но явно се е нагърбила с много пациентки.
Аз моята малко чужда я усещам още.

# 709
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Ниския хемоглобин е проблем, и то голям!
Доколкото си спомням той отговаря за преноса на кислород до всички клетки на организма, а това е жизненоважно особено за клетките на бебето. Освен това при евентуално секцио, при което се губи много кръв, ниския хемоглобин утежнява още повече ситуацията.
Но моето мнение е, че можем да си го държим в нормални граници със подходяща храна, както писах.

# 710
  • Мнения: 58
Нощни очи,  променила си първата страница. Браво.
Хм, сложила си ми синьо щъркелче(което засега е вярно). С интерес ще очаквам да видя твоето какво е  Hug
  bouquet

# 711
  • Мнения: 93
Борянче, вече е късно за мен да сменям лекаря, а така или иначе съм си решила да раждам във Вита.  Мен ме хвана яд, защото тя сама каза, ако има нещо да и пиша, че трудно отговаряла на обажданията. След две седмици съм на преглед и ще я питам директно- така ли ще е винаги, ами като тръгна да раждам кво правим?

Мерси момичета за подкрепата, нещо ми докривя тези дни  Hug Hug Hug

# 712
  • Мнения: 1 190

Като гледам последните коментари излизам с извода,че тези наши доктори само се чудят с какви ли не хапове да ни натъпчат.Чак си мисля,че са в играта с фармацевтичния бизнес....Ма то бива ли?Една бременна не е болна,не всяко оплакване трябра да се лекува с посещение в аптека,има хиляди други начини да се облекчи болка,неразположение и инисък хемоглобин....Затова и не си правя изследвания и не ми се ходи и на ЖК... Confused[/color]

Мислиш, че не са ли ..

# 713
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Аз съм твърдо зад това,че не е нужно да се пият каквито и да е хапчета,когато има и други методи. Както казах вече и моя хемоглобин е нисък (109) , ама той цял живот си ми е бил така. 1 седмица с ядки,мед,червено месо Sick,цвекло Sick,магданоз Sick,риба Sick,яйца (въпреки че 90% от тези неща ги мразя ) и хемоглобина ми скача на 120-130! Така,че момичета съветвам ви просто да се храните по - здравословно!!!   chef

Виждам,че сте писали и за термините. Аз много се надявям да родя след 1.01  Praynig ,че хич не ми се нрави мисълта да стоя самичка на Коледа или на Нова Година в болницата  Crossing Arms ,а и така ще съм много по -близко до термина!

Това е за сега от мен,ако ми щъкне още нещо на бременната кратунка ще пиша пак  Peace

# 714
  • Мнения: 493
Аз мразя петъците! Тогава съпруга ми е на събрание рано сутрин и аз трябва да стана в 6 вместо в 7  Confused

Да споделя малко болежки.. онзи ден ме боля ставата на левия крак, вчера на десния, а днес ме боля кръста ниско долу, та явно таза ми се разширява  Flutter Party голям кеф, вече взе да ме хваща чувството че наближават нещата(до сега бях във фазата че ще е далече, далече) и ми е много кеф, нямам търпение.

Първия път раждах в неделя, нямаше никой в болницата само аз  Mr. Green голлляяяям кеф. Сега се надявам да започне пак с изтичане на води (това ми е единственото желание, както и първия път) и да нема сняг за да се предвижим свободно, не че имам нещо против да си родя вкъщи  Mr. Green

# 715
  • Мнения: 443
Мамчета  благодаря  ви ,успокоявате ме малко, но   аz даже от  2,3 дни и  гъдел не усеЩам ,или аz   с.м голям тапир или  беба е голям мърzел .Татко й е така ,само да няма  някаква работа и е  в леглото,спокойна  работа.Дано е наред ,че Ще се пукна от притеснения ,днес и аz цял ден   съм леглото , няквп ми е депресивно,ниЩо не ми се прави , мърzи  ме и мен....Мале мале май само мърzеливци сме се  събрали Laughing
Моя док ,каzа че на следваЩия преглед  в 26 седмица Ще ме прати на иzследвания ,досега само веднъж в началото ме е праЩал.Не ми  е говорил zа никакви  хапове,zнае ,че  от началото вzемам витамини  комбинирани zа бременни и това са ,повече не ми  е препоръчвал.Много е гаден ,чакам по цял час да вляzа  и ме  иzпраЩа zа 5 минути ,ужас,искам да го сменя ,но не само нямам препоръки към друг ,ами и тоя някакъв голям специалист бил уж,zатова го търпя  оЩе .Обаче ми вади нервите на всеки преглед.В четвъртък работи от 14.00 ,дават ми час ,zа 14.00 ,отивам  аz росна прясна   в 13.45  и  преди мен чакам  8 жени и трябва да ги иzчакам всичКи.неzнам zа какво ги дава тия часове.Правят ми следваЩият термин zа след 4 седмици и ме питат   , става ли  пак  zа 14.00  викам  , НЕЕЕЕЕЕЕ  ,  в 16.00   искам.Да набутат някой друг тоя път.....Уф ,че се ядосвам като се сетя....

# 716
  • Мнения: 32
BebEshOnDeL ти къде мислиш да раждаш?

Аз искам да родя към термина ,след 07.01., да минат празниците и тогава, и да е в новата година. Да видим дали ще стане.

 borianna тези болки не са хубави ,дано да минат бързо.

# 717
  • Мнения: 180
Ниския хемоглобин е проблем, и то голям!
Доколкото си спомням той отговаря за преноса на кислород до всички клетки на организма, а това е жизненоважно особено за клетките на бебето. Освен това при евентуално секцио, при което се губи много кръв, ниския хемоглобин утежнява още повече ситуацията.
Но моето мнение е, че можем да си го държим в нормални граници със подходяща храна, както писах.
През първата бременост,ми падна хемоглобина към 8-я месец,беше под 100.Док веднага ме натъпка с тонове желязо.Запекох се зверски,получих хемероиди,хемоглобина така и не се качи до хеобходимото..След секциото падна още повече,при все,че и кърмих CrazyСпрях всякакви железа,засилих домашните продукти и се оправих...Ще им се незнае и хапове #Cussing outМай вместо да лекуват ни разболяват повече.Правят ораганизна "мързелив","ленив" и поддатлив.
Природата е измислила всичко по идеално точен начин,в който не присъства медицинки вмешателства.И аз подкрепям мнението,че с истинка,природна храна можем да подобрим здравословното си състяние повеч от колкото с хапове Hug
Борианче,и аз сеоплаквам от същите болки,все едно се започва...Толкова ниско е бебето,така натиска таза...Дефакто не мога да си събера краката,нещо като разкритие усещам,може и да е от разшрението на таза...

# 718
  • Мнения: 493
BebEshOnDeL ти къде мислиш да раждаш?

Аз искам да родя към термина ,след 07.01., да минат празниците и тогава, и да е в новата година. Да видим дали ще стане.

 borianna тези болки не са хубави ,дано да минат бързо.
Чудя се много  Thinking Най-близкия вариант, където дават децата при майките е Хасково. Моето желание е да родя в Пловдив, но с това бързо първо раждане - 4ч, второто може да 2, което значи че няма да мога да успея да додрапам до там  Laughing Mr. Green Във всеки случай ще тръгна към болницата възможно най-късно. Инъче нямам никакви претенции за датата, когато реши-тогава - и по празници и т.н.
Ти къде си решила да раждаш?

# 719
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Ей поспалани! Къде сте бе???
 Добро утро!

Аз да се пооплача малко,цяла нощ ме боля зъбчето,сега хапвам и изчезвам на зъболекар  Tired
Нещо и килцата обаче взеха да ме притесняват.....днес като се качих на кантара и  #Crazy .... минавам на строг режим!

Лек ден за сега от мен ! По късно пак ще се включа,преди да замина за Пловдив

Общи условия

Активация на акаунт