хремата при малките бебета

  • 43 392
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 272
Предполагам, че подобни теми са пускани много пъти, но все пак да попитам за вашия опит... Дъщеря ми е на 2 месеца и от 3 седмици е с хрема. Няма Т, няма зачервено гърло и други проблеми (слава Богу  Praynig). За съжаление обаче хремата не минава  Confused Минахме през сребърна вода и адреналинови капки, но тъй като нямаше никакъв ефект, се върнахме само на физ разтвор в нослето + хомеопатия (хистамин и апис мелифика)... Не знам за толкова малко бебче какво може да се дава  Sad , но и гласчето й падна ... Tired Док каза, че е от фазата на растеж на зъбчетата и хремата ще се появява и изчезва. Вие как сте лекували хреми при малки бебета и възможно ли е да е наистина от зъбките?  newsm78 #Crazy

п.с. пуснах за всеки случай анализ на носен секрет. флората е нормална.

# 1
  • софия
  • Мнения: 2 542
На един- два месеца ли започва фазата на растеж на зъбчетата.  #CrazyНа моято първия зъб и излезе на годинка- ако бях ги обвинявала зъбетата за всички болежки - три години на доктор не трябваше да стъпвам. А хомеопатичните ги пие и тя - против алергия. Доволна съм.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз се съмнявам на двумесечно бебе да му пада имунитета поради израстване на зъбки. Щом флората е нормална можеш да бъдеш спокойна. Пръскай стеримар да прочистваш нослето. Недей да слагаш капки за нос от сега.

# 3
  • Мнения: 13
и ние бяхме с хрема като малки и правехме инхалации с физ. разтвор но с инхалатор личната която е кръстница на децата каза че е нормално малкото бебе да има хрема или запушен нос това са периоди на адаптация . по принцип първо се появява запушения нос с шумно дишане а след това и хремата . при по голяма влажност на въздуха също се получава хрема знам го от опит.
дано съм ти била полезна

# 4
  • Мнения: 305
Моята дъщеря беше със запушено носле до към 3м и половина.Мажех я само с Низита.А сега от вчера е с хрема(водниста) и ни изписаха клеева тинктура и физиологичен р-р.А иначе за зъбоникненето-на моя приятелка на детето на 3м му избиха първите 2 зъба  Peace

# 5
  • Мнения: 439
Записвам се да следя, че и моята малката е на 2 месеца и с хрема. Засега пръскам само физиологичен разтвор, но бях забравил за сребърната вода.И аз не мисля, че на толкова малко бебе трябва да се слагат други капки, освен ако не е абсолютно задължително.  А наистина може да е от зъбите, особено щом и секретът е чист.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Супер. Зъбите се ползват за изясняване на неизвестни инфекции вече и при новородени  Rolling Eyes

Дъщеря ми беше с хрема почти два месеца. Първите два от живота й. Била физиологична хремата, при някои бебета продължавала доста дълго. Заради нея отложихме имунизации, пускахме секрет. Капки не съм слагала. Промивки с физиологичен разтвор са достатъчни.

# 7
  • Мнения: 376
Хремата няма нищо общо с израстването на зъбите. Моето бебе беше с хрема на 2 седмици и до към 7-8 месеца със запушен нос и задна хрема. Плачеше горкото по цели нощи, а лекарите вдигаха рамене  и само повтаряха, че имало тесни носни ходове и затова носът му е постоянно запушен. После прочетох че, млякото е слузообразуващо и разбрах, че моето бебе има всички признаци на лактозна непоносимост- много силни колики, изхождане веднага след всяко кърмене, обриви по лицето, слабо повръщане и хрема. Но при вас може да е друго. Хремата може да има различни причинители, но не и зъбите.

# 8
  • София
  • Мнения: 272
Благодаря ви за мненията. Тъкмо си мислех, че хомеопатията започна да дава добри резултати и вчера след доста кихане пак запуши нослето. Днес пак е с ужасна хрема  Cry

# 9
  • Мнения: 376
На нас хомеопатията не ни помогна нито за хремата, нито за другите проблеми.

# 10
  • софия
  • Мнения: 2 542
Мами,  забравете ги тези зъби и си лекувайте децата адекватно. Те си излизат така или иначе. Има и безсимптомни болести като бъбречните инфекции, покрай тези легенди за зъбите  се забравят важни неща като кръвни картини и профилактични урини. Вчера срещнах майка , коята киха като за световно и ми обяснява , че детенцето й е хремаво , защото му избивали кучешките #Crazy. Евакуирах се мигновено, че току виж ми тръгнат мъдреците.

# 11
  • Мнения: 13
пробиването на зъбите отслабват имунната система за това децата боледуват тогава 

# 12
  • Мнения: 3
zdraveite mami,moeto dete e na dva meseca i ot izvestno vreme sme s hrema no zadna new moje da izleze navan a se sti4a kam garloto i toi ka6lq.Li4nata ni izpisa kapki vibrocil sirop s ruja i antibiotik biodroksil , samo 4e az ne vijdam promqna a gi davam 4etvarti den.Ot tazi hrema ne moje da di6a i postoqnno sumti.Nqkoi sblaskval li se e stakova ne6to i ako e molq za savet.Blagodarq predvaritelno

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
miloto8412  този АБ по антибиограма ли ви го изписа личната или просто на посоки. Пусна ли секрет да се види каква е флората?

# 14
  • Мнения: 3
ами не е пускала секрет и антибиотика ми го изписа на посоки.Малкия засега е по добре спряхме лекарствата но продалжава да сумти.Личната каза че това щяло да премине когато детето започне да стои седнало което на мен мн не ми се вярва

Общи условия

Активация на акаунт