Зелено училище за 5 дни за деца на 5г?

  • 6 103
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
Малки са още

# 16
  • Мнения: 9 814
Зависи от детето.
Моето на пет години отиде на летен лагер за 7 дни, но можеше да се грижи за себе си- т.е. да се облича, къпе, бърше дупето, мие зъбите....
Познаваш синът си, възможностите му, колко е пирвъзран към вас, как реагира при раздяла...

# 17
  • Мнения: 391
Нашата дъщеря пък обожава да ходи на зелено училище, даже 2 лета вече ходи и на морски лагер. Много зависи от самото дете и от госпожата, която ще отговаря за него. В нашата градина 1 госпожа отговаря за 5 деца максимум като им помага в абсолютно всичко, съотвено и ги къпе всяка вечер. Там им организират Нептунова вечер, дискотеки и разни други забавления, водят ги на луна парк и т.н. След първия лагер се върна много по самостоятелна и много впечатлена от приятни емоции.
За съжаление тази година ще сме с друга госпожа и не съм сигурна дали ще продължим с ходенето по такива мероприятия, дано и новата госпожа ни спечели доверието и обичта на детцата.
Това с фермата ми звучи много интересно, но ако наистина според детето трябва да се прецени, щом за 1 ден така е реагирал, има вероятност да се наложи да го вземете преждевременно.

Доколкото за нашето спокойствие - мисля че колкото повече растат, толкова по-притеснено ще ни бъде. Самите госпожи споделиха, че най-малките са били най-послушни и с тях е било най-лесно.

# 18
  • Мнения: 27 524
Говорих с него вчера, обясних му, разказах му, питах го. Изслуша ме без да каже нищо и накрая отсече - не искам, ще ми е мъчно за теб.  Blush

# 19
  • загубено
  • Мнения: 6 586
Щом не е готов да се отдели,по- добре да не ходи.
Ще порасне още малко и сам ще изяви желание да отиде.

# 20
  • Мнения: 798
Ами, значи - не е готов.
Аз не бих настоявала в такъв случай. Т.е. в никакъв случай не бих настоявала, а както писах - бих преценила по детето. Щом при вас организират - и догодина ще има, тогава ако иска - чудесно! Иначе може пак да го пробваш на еднодневни екскурзии, не повече. Peace

# 21
  • софия
  • Мнения: 757
И в нашата градина ще има" зелено училище"- Сандански, 15-19.11.
Той много иска да отиде...може да се оправя сам.
Ще го пуснем, а ако има проблем ще отида.

# 22
  • Мнения: 14 654
Не, въобще не одобрявам зелени училища в детско-градинска възраст. Сега в първи клас ще го пусна ако има предложение.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 397
Моите ги пуснах. В момента са на зелено училище. С много желание тръгнаха, нямаха даже търпение кога ще дойде най - сетне деня за лагера..
По телефона звучат много доволни. Имам доверие на госпожите с тях. Вече няколко години поред отиват и всички родители, които разпитах за предходните години как е било са доволни. Изглежда за тях е голямо забавление. Толкова се радват и на това, че са с техните приятелчета. Ще разкажа повече като се върнат в петък.

# 24
  • Мнения: 503
На 5 години е рано за толкова дълго зелено училище. Но зависи от детето, всяко различно би приело нещата. Аз все пак бих изчакала да стане на 7-8, че и повече, и бих пуснала детето на зелено през пролетта/лятото, не през зимата. Щом са 5-годишни, там някой трябва да отговаря за това да са нахранени, да си лягат навреме, да няма изгубени/помотали се нанякъде (малките деца обичат да разглеждат наоколо), ако някое се нарани, трябва да има адекватна медицинска помощ и т.н. А и в тази възраст децата още не са достатъчно задружни, за да разчитаме, че и помежду си ще си помагат и съдействат, като 10-годишни (там вече приятелствата са по-сериозни). А 5-годишните... едното дръпнало косата на другото, третото взело играчката на четвъртото... Ако всички от групата ще ходят, обмисли го добре, говори и с други от майките на децата за техните притеснения. Но 5 дена са си много. Ако бяха 3, щях да ги преглътна Laughing

# 25
  • Мнения: 9 814
На 5 години е рано за толкова дълго зелено училище. Но зависи от детето, всяко различно би приело нещата. Аз все пак бих изчакала да стане на 7-8, че и повече, и бих пуснала детето на зелено през пролетта/лятото, не през зимата. Щом са 5-годишни, там някой трябва да отговаря за това да са нахранени, да си лягат навреме, да няма изгубени/помотали се нанякъде (малките деца обичат да разглеждат наоколо), ако някое се нарани, трябва да има адекватна медицинска помощ и т.н. А и в тази възраст децата още не са достатъчно задружни, за да разчитаме, че и помежду си ще си помагат и съдействат, като 10-годишни (там вече приятелствата са по-сериозни). А 5-годишните... едното дръпнало косата на другото, третото взело играчката на четвъртото... Ако всички от групата ще ходят, обмисли го добре, говори и с други от майките на децата за техните притеснения. Но 5 дена са си много. Ако бяха 3, щях да ги преглътна Laughing

Глупости, глупости, глупости!  Stop
Разбира се, че учителите са там за това да съблюдават децата да са нахранени, облечени, изкъпани, легнали си на време....
Колко деца си мислите, за Бога, че се помъкват на едно зелено училище?  Rolling Eyes
Средно се падат по 3-4 на учител....
В крайна сметка нали тези деца биват отглеждани от същите по твоите думи некадърни другарки през деня, как тогава ги пускате изобщо на детска градина?
Те, пет годишните не се ли дърпат, карат, вземат играчките и през останалото време?

Всъщност децата са много по-дисциплинирани и послушни по време на лагер и зелено училище, отколкото с родителите си по време на почивка.

П.П. Моето ходи по такива страшни мероприятия от тригодишно.

# 26
  • Мнения: 503
Глупости, глупости, глупости!  Stop
Разбира се, че учителите са там за това да съблюдават децата да са нахранени, облечени, изкъпани, легнали си на време....
Колко деца си мислите, за Бога, че се помъкват на едно зелено училище?  Rolling Eyes
Средно се падат по 3-4 на учител....
В крайна сметка нали тези деца биват отглеждани от същите по твоите думи некадърни другарки през деня, как тогава ги пускате изобщо на детска градина?
Те, пет годишните не се ли дърпат, карат, вземат играчките и през останалото време?

Всъщност децата са много по-дисциплинирани и послушни по време на лагер и зелено училище, отколкото с родителите си по време на почивка.

П.П. Моето ходи по такива страшни мероприятия от тригодишно.
Мафани, наричаш глупости мнението ми, че не всички 5-годишни деца са готови да се отделят от семейството си за 5 поредни дни, да бъдат поверени по 3-4 на учителка, която не ги гледа като майка, не ги целува за лека нощ, не ги пита как е минал деня им, не усещат родителката закрила от нея, а тя само следи да са живи и здрави и да следват плана на заниманията. На 5 години повечето деца трудно се отделят от мама дори за 2 поредни дни или трябва да ги гледа някой, чиято любов и закрила усещат и на когото могат да се доверят. Да, учителките гледат децата ни всеки ден, но вечерта си ги прибираме и ние си ги гледаме, гушкаме ги, целуваме ги, играем си с тях, отделяме им възможно повече индивидуално внимание. През деня в градината може да е имало проблеми, сълзи, но всичко отминава, когато детето види мама/тати. За миг не съм си помислила да сравня задълженията на учителката с майчината любов и грижа. Затова казвам, че на 7-8 години вече е по-нормално, но на 5 години да отделя детето от дома и семейството му за 5 дена е твърде много. Има 5-годишни, които плачат за мама в рамките на 24 часа, през които не са я виждали... Но това зависи и децата доколко се чувстват обичани в дома и дали не им е абсолютно едно и също как ги гледат родителите и как ги гледат учителките в градината. Ако детето не прави особена разлика, това говори за сериозен проблем в отношенията родител-дете.
Мен не ме интересува толкова дали детето ще е дисциплинирано, колкото дали ще се чувства спокойно, закриляно и обичано, а не "част от масата", на която не се обръща никакво индивидуално внимание. За възраст 5 години 2-3 дни идват в повече, а 5 са си вече сериозно разделяне с родителите и са по-подходящи за по-късна възраст.

# 27
  • Мнения: 9 814
Наричам глупости мнението ти, че учителите са неспособни да опазят 10-15 5-годишни деца в продължение на 5 дни.

Когато организираха поредното зелено училище в ДГ на детето ми и този път повечето родители решиха, да запишат децата си, самите учители тактично "върнаха" някои, именно с мотива, че не са готови, да се отделят от семейната среда.

П.П. Всъщност това е и първото ми мнение по темата- зависи от детето.
Започва се от някъде. На три ходеше на еднодневни екскурзии, на пет с преспиване....

# 28
  • Мнения: 503
Наричам глупости мнението ти, че учителите са неспособни да опазят 10-15 5-годишни деца в продължение на 5 дни.

Когато организираха поредното зелено училище в ДГ на детето ми и този път повечето родители решиха, да запишат децата си, самите учители тактично "върнаха" някои, именно с мотива, че не са готови, да се отделят от семейната среда.

П.П. Всъщност това е и първото ми мнение по темата- зависи от детето.
Никъде не съм казала, а като се замисля, не съм и на мнение, че учителите не могат да опазят децата. Разбира се, че могат, но за мен как се чувства детето е по-важно. Еднодневната екскурзия не е нищо кой знае колко по-различно от един ден в детската градина или един ден с баба. Но 5 дена за 5-годишно трябва сериозно да се обмислят и да се прецени самото дете.

# 29
  • Мнения: 9 814
Щом са 5-годишни, там някой трябва да отговаря за това да са нахранени, да си лягат навреме, да няма изгубени/помотали се нанякъде (малките деца обичат да разглеждат наоколо), ако някое се нарани, трябва да има адекватна медицинска помощ и т.н. А и в тази възраст децата още не са достатъчно задружни, за да разчитаме, че и помежду си ще си помагат и съдействат, като 10-годишни (там вече приятелствата са по-сериозни). А 5-годишните... едното дръпнало косата на другото, третото взело играчката на четвъртото...

Общи условия

Активация на акаунт