Жалба срещу пушене в кафе???

  • 7 598
  • 130
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46
Честно казано, се чудя, защо е тази агресивност на непушачите. Аз самата почти не пуша, запалвам отвреме навреме в компания. Но когато си дойда в БГ, 80% от приятелите и познатите ми тук пушат. Ами аз сядам в заведение в зависимост от компанията си - ако съм с пушачи, в заведение за пушачи, ако не пушат - има достатъчно заведения или обособени зали за непушачи. Не мога да разбера какъв е проблемът, та чак толкова да се обсъжда. Кой ви кара да сядате с деца там, където се пуши? Или ако на вас ви пречи димът? Седнете където не се пуши, много е просто.

На мен лично ми прави много по-лошо впечатление количеството деца по заведенията в късните часове. Когато би трябвало да спят, а вместо това гледат как родителите им пият.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
На мен лично ми прави много по-лошо впечатление количеството деца по заведенията в късните часове.
Това или малките човечета навряни в заведение където трудно се виждаш от дим. Въпроса е не да превъзпиташ пушачите в държавата, а себе си. На детето по - вероятно ще му хареса на пързалката или в детският кът, а не в кафето.

# 32
  • Мнения: 7 128
Честно казано, се чудя, защо е тази агресивност на непушачите. Аз самата почти не пуша, запалвам отвреме навреме в компания. Но когато си дойда в БГ, 80% от приятелите и познатите ми тук пушат. Ами аз сядам в заведение в зависимост от компанията си - ако съм с пушачи, в заведение за пушачи, ако не пушат - има достатъчно заведения или обособени зали за непушачи. Не мога да разбера какъв е проблемът, та чак толкова да се обсъжда. Кой ви кара да сядате с деца там, където се пуши? Или ако на вас ви пречи димът? Седнете където не се пуши, много е просто.
На мен лично ми прави много по-лошо впечатление количеството деца по заведенията в късните часове. Когато би трябвало да спят, а вместо това гледат как родителите им пият.
Защото на практика липсват местата, където не е обгазено. Защото когато на някой детето е малко, той се съобразява до известна степен. Но когато детето му малко поотрасте ... Как се казваше? "Много мразя някой да ми яде, докато пуша".
Добре, че детето ми не обича да седи на едно място и не ми се налага да ползвам заведения. Единствено, когато не си спим у дома.
Хвала на кюстендилските управници.   bouquet

# 33
  • Мнения: 2 867
На мен лично ми прави много по-лошо впечатление количеството деца по заведенията в късните часове.
Това или малките човечета навряни в заведение където трудно се виждаш от дим. Въпроса е не да превъзпиташ пушачите в държавата, а себе си. На детето по - вероятно ще му хареса на пързалката или в детският кът, а не в кафето.
Да ама майката и тя човек, площадки, градинки ама и на мен ми се допива някога кафе или ми се ходи на вечеря с приятели или семейно.

# 34
  • Мнения: 46
Защото когато на някой детето е малко, той се съобразява до известна степен. Но когато детето му малко поотрасте ... Как се казваше? "Много мразя някой да ми яде, докато пуша".

Значи какво излиза - че самите родители на децата не се съобразяват? И трябва някой друг да въведе тотална забрана, за да нямат изкушения? Simple Smile))

Не е вярно, че няма "необгазени" места. В БГ съм от пет дни, за това време посетих пет заведения за непушачи - два ресторанта /обособени зали/ и три кафенета /едното - отделна зала, другите две - напълно за непушачи/.

# 35
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Hass, стига си дрънкала тъпотии, че да на стане и тая тема като оная  Mr. Green
Кви тъпотии бе,Минзухар?
Аз не желая в 11 през нощта,в пълно заведение да чувам детски рев. И съм в правото си да мрънкам,както ти си в правото си да мрънкаш,че някой на съседната маса пуши! Това,че раждате деца не е наша отговорност!


hahaha

Твоя отговорност ще стане, ако ти го дам на теб в 11 през нощта, да ми го дондуркаш да не плаче, например, докато аз си пия уискито!

# 36
  • Мнения: 157
Честно казано, се чудя, защо е тази агресивност на непушачите. Аз самата почти не пуша, запалвам отвреме навреме в компания. Но когато си дойда в БГ, 80% от приятелите и познатите ми тук пушат. Ами аз сядам в заведение в зависимост от компанията си - ако съм с пушачи, в заведение за пушачи, ако не пушат - има достатъчно заведения или обособени зали за непушачи. Не мога да разбера какъв е проблемът, та чак толкова да се обсъжда. Кой ви кара да сядате с деца там, където се пуши? Или ако на вас ви пречи димът? Седнете където не се пуши, много е просто.

На мен лично ми прави много по-лошо впечатление количеството деца по заведенията в късните часове. Когато би трябвало да спят, а вместо това гледат как родителите им пият.

Защото непушачите твърде дълго бяха прекалено толерантни. Докато пък пушачите никога не са били. За мен, например, несъобразяването на повечето пушачи, които познавам също е проява на агресия.
Тази непушаческа 'агресия', както я наричаш, не се появила просто така - изведнъж. Всичките тези емоции са се насъбирали дълго и все някога трябваше да избухнат.
За теб може и да е странно, но ако не живееше някъде в чужбина, а си беше тук и беше непушач, може би щеше да видиш нещата в друга светлина...
Иначе, и аз имам роднини, които като си дойдат в БГ за 2-3 седмици в годината и казват: "Ауу, тук си е супер! Не трябва да спазваш никакви правила. Какво се оплаквате?".    ooooh! #Crazy Whistling Shocked #Cussing out


Не е вярно, че няма "необгазени" места. В БГ съм от пет дни, за това време посетих пет заведения за непушачи - два ресторанта /обособени зали/ и три кафенета /едното - отделна зала, другите две - напълно за непушачи/.

Но това да не мислиш, че е поради някаква добра воля?!?
Да, започнаха да разделят заведенията именно поради шума, който се вдигна главно от агресивни непушачи Wink

Последна редакция: вт, 14 сеп 2010, 14:12 от Lora Lo

# 37
  • Мнения: 46
За теб може и да е странно, но ако не живееше някъде в чужбина, а си беше тук и беше непушач, може би щеше да видиш нещата в друга светлина...
Иначе, и аз имам роднини, които като си дойдат в БГ за 2-3 седмици в годината и казват: "Ауу, тук си е супер! Не трябва да спазваш никакви правила. Какво се оплаквате?".    ooooh! #Crazy Whistling Shocked #Cussing out
   

Още нещо, характерно за форума - деление на "живеещи тук" и "живеещи там". Laughing

По темата - аз съм ЗА правилата. А те в момента в БГ са такива - има заведения за пушачи и такива за непушачи. И е моя отговорност като майка да спазвам правилото да осигуря на децата си оптимални условия, което включва и това да не сядам с тях там, където се пуши. Не виждам защо някой друг трябва да мисли вместо мен.

Ако познатите ти пушачи "не се съобразяват" - ами подбирай си по-добре компанията. Grinning

# 38
  • Мнения: 157
Още нещо, характерно за форума - деление на "живеещи тук" и "живеещи там". Laughing

 ooooh! Това пък, въобще няма да го коментирам.

По темата - аз съм ЗА правилата. А те в момента в БГ са такива - има заведения за пушачи и такива за непушачи. И е моя отговорност като майка да спазвам правилото да осигуря на децата си оптимални условия, което включва и това да не сядам с тях там, където се пуши. Не виждам защо някой друг трябва да мисли вместо мен.

Мисля, че Arizona ти е отговорила много добре на този въпрос, но явно трябва маалко повечко толерантност, за да се осмисли отговора й.  Rolling Eyes

Ако познатите ти пушачи "не се съобразяват" - ами подбирай си по-добре компанията. Grinning

Ооо, не се притеснявай. Подбирам си я!
Казала съм "познати", не "приятели". Wink
Не аз наемам персонала във фирмата, в която работя, например.

# 39
  • Мнения: 46
Добре де, отговорила ми е, че на всички им се ходи на заведение. Ама пак не виждам защо им се ходи точно на заведение, където се пуши, и какъв е проблемът да се отиде в такова, където не се пуши.

Ако колегите ти пушат на работното място - това мисля, че и в БГ е забранено вече. Или не е?

# 40
  • Мнения: 1 417
Честно казано, се чудя, защо е тази агресивност на непушачите. Аз самата почти не пуша, запалвам отвреме навреме в компания. Но когато си дойда в БГ, 80% от приятелите и познатите ми тук пушат. Ами аз сядам в заведение в зависимост от компанията си - ако съм с пушачи, в заведение за пушачи, ако не пушат - има достатъчно заведения или обособени зали за непушачи. Не мога да разбера какъв е проблемът, та чак толкова да се обсъжда. Кой ви кара да сядате с деца там, където се пуши? Или ако на вас ви пречи димът? Седнете където не се пуши, много е просто.

На мен лично ми прави много по-лошо впечатление количеството деца по заведенията в късните часове. Когато би трябвало да спят, а вместо това гледат как родителите им пият.
Аз от години живея в София и съм в търсене на нормално, приятно място за непушачи, а не местата за непушачи - в мазата newsm78 За сега съм намерила едно такова кафе, а да в Онда например в МОЛ София са направили всико, както трябва да е напълно отделено място за пушачи, само дето вратата на залата е постоянно отворена, та смисъла е, че няма смисъл Confused В толкова държави хората можаха да го наложат тоя закон и да съблюдават спазването му само в бГ заведенията щели да фалират и пушачите да не си излазат от къщите видиш ли Confused
За престоя на децата в по-късните часове на деня особенно, в ресторанти и др подобни съм абсолютно за, че мястото им не е там Naughty

# 41
  • Мнения: 1 479
Честно казано, се чудя, защо е тази агресивност на непушачите. Аз самата почти не пуша, запалвам отвреме навреме в компания. Но когато си дойда в БГ, 80% от приятелите и познатите ми тук пушат. Ами аз сядам в заведение в зависимост от компанията си - ако съм с пушачи, в заведение за пушачи, ако не пушат - има достатъчно заведения или обособени зали за непушачи. Не мога да разбера какъв е проблемът, та чак толкова да се обсъжда. Кой ви кара да сядате с деца там, където се пуши? Или ако на вас ви пречи димът? Седнете където не се пуши, много е просто.

На мен лично ми прави много по-лошо впечатление количеството деца по заведенията в късните часове. Когато би трябвало да спят, а вместо това гледат как родителите им пият.
PeaceВ Бьлгария масово хората "не са в час",за сьжаление.Работодателите ми са непушачи,но се сьобразяват с клиентите и нас /персональт/.За пушачите-цял двор с маси на вьн.Децата си тичат,няма проблем.Вьтре /в заведението/ си имаме вентилационна с-ма и маси за пушачи и непушачи.Сложени са и табели по масите,като за олигофрени,но никой не ги чете. Mr. GreenСлучвало ми се е:скандал на клиент/непушач с малко дете/ с моя колежка.Пьрво:седнал на служебната ни маса /за почивка,ядене,пушене/-естествено не прочел табелата,но вдигна жесток скандал:Защо колежката му "пушела в лицето"? CrazyМного деликатно го накарахме да се премести,но той инат,та го изгонихме hahaha

# 42
  • Мнения: 157
Проблемът е, че доскоро почти нямаше заведения, в които да не се пуши... (освен, може би McDonald's, но тук вече говорим за 'по-малкото зло'  Joy )
Реално започнаха да разделят заведенията сравнително наскоро и то след като много хора надигнаха глас. А да не говорим, че местата за непушачи обикновено са или до тоалетната или 'между прозореца и фикуса - да не духа на фикуса'.
Ето за това говоря аз. Че на много хора им писна да се защитават САМО правата на пушачите, които доброволно са се сдобили с този навик. А когато се говори за правата на непушачите, изведнъж се оказва че това са хора - агресивни и мързеливи, защото видиш ли - ги мързи да станат и да се преместят, когато някой до тях запали.

# 43
  • Мнения: 11 979
Добре де, отговорила ми е, че на всички им се ходи на заведение. Ама пак не виждам защо им се ходи точно на заведение, където се пуши, и какъв е проблемът да се отиде в такова, където не се пуши.

Да,  проблем е да се отиде на заведение, в което не се пуши, почти няма такива заведения.Аз имам около един час обедна почивка,искам просто да обядвам,  познай на прилично разстояние  около работното ми място дали има заведение за непушачи  или  дори само зала.познай дали има кафе,  сладкарница  или каквото и да е.

Да не  говорим за заведения, в които се ходи с деца,  каква мъка  е да се намерят за  непушачи.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Аз съм пушач, но не понасям пушенето в МОЛ. Откачам просто. Водя си детето там. Също не си позволявам да пуша вкъщи. Нито да си водя детето на закрито заведение, където се пуши. Не разбирам хората, които водят децата си по задимени заведения. Не разбирам хората, които пушат в колата и детето им е вътре. Не разбирам и пушенето в дома. Явно съм странен пушач. Но това е друга тема. Та мисълта ми е, че и сами трябва да си поставяме някакви ограничения. За мен достатъчно ограничение е да вида две, три запалени цигари в заведение. Ясен знак, че няма да пия там кафе с детето. Детските кътове с маси за майки са за непушачи и ми вършат чудесна работа. Ако ми се допуши излизам навън.

Общи условия

Активация на акаунт