Работещи майки с две или повече деца

  • 4 774
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Боже, ти как си още жива бе, жена! Аз на тоя режим за 6 месеца ще се гътна. Разпределяй задълженията между теб и мъжа - какви са тия "да му е спокойно", на теб спокойно ли ти е? Тамън като има малко повече задължения, график  и нещо, за което да се грижи, няма да му остава време да мисли за пиене /надявам се, де!/. Правете заедно вечерята, мезето, салатата или каквото там вечер ядете. Той да проверява домашните, докато ти правиш нещо друго по вкъщи.
Ти реално си го сложила в категорията на децата - все го обгрижваш, все го наглеждаш - що за партньор е това?

# 16
  • Мнения: 613
Сладуранки...
Много лесно звучи и много логично всичко което ме съветвате
...
За това гледам да не го товаря, да е спокоен, че ако почне пак по старо му трябва да си хващаме куфарите с децата, ама няма къде да отидеме...
Виж, не споделям твоето мислене, но след разяснението не искам да ти се нахвърлям , а евентуално да помогна, като се опитам да приема тезата ти. Все пак животът си е твой и ти решаваш как да го живееш и с кой.
Била съм в ситуация, където графикът ми е разчетен до последната минута, когато децата бяха малки и ги влачих освен на училище и на разни извънкласни занимания. Разликата е, че работих от дома, на практика , колкото време успявах да открадна, а съпругът почти изцяло се грижеше за издръжката ни. Да, в домакинството не ми помагаше, но то и нямаше кога, защото работеше на практика всеки ден по 12 до 15 часа. Та времето, което можеш да спестиш е при готвенето. Можеш да готвиш по-голями количества и да замразяваш останалото, което в някои дни да изваждаш и просто да размразяваш в микровълновата. Аз не съм фен на размразени манджи, но пък това спестява време в половината дни. Друго което става, е да приготвиш по-голямо количество месо - сварено или задушено и пак да го замразиш. като се прибереш само решаваш с какво да го метнеш във фурната или на котлона - картофи, ориз или зеленчуци. Става много по-бързо , а вкуса си е на току що приготвено. Също плънка за чушки или сърми. Приготвяш двойно количество - половината готвиш, другото - в камерата за следващ път. кексове пека в правоъгълни форми, за да станат два на веднъж.
И задължително си взимаш миялна, ако нямаш, спестява доста време. Hug Hug Hug

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Лелееее! Момиче, ако продължаваш така, перки ще ти поникнат вече.  ooooh! Ти малко чувство за егоизъм нямаш ли? Или се имаш за многоръкия Шива? И на мен ми идва да те ступам. Как така си се нагърбила с всичко, без да включваш и мъжа си? Все пак семейство се гради от двама. Като почнеш да му възлагаш някои неща, съвсем ще го доизлекуваш от алкохолизма, защото като е зает, няма да има време да мисли за щуротии. Малко ще ти е трудно да го отучиш, след като веднъж е свикнал на лесното, но нямаш друг избор - трябва да си поделите работата, защото накрая ще откачиш. Не виждам какво му пречи да ходи без кола на работа и да взима едното дете от училище или от градина. Или да вземе да свърши нещо вкъщи. Ей, много ги жалите и лигавите тия мъже и накрая губещите от цялата работа пак сте вие.

# 18
  • Мнения: 194
Темата ме вълнува.

# 19
  • Мнения: 2 457
Темата изобщо не ме вълнува. Това, което описва авторката е безумие ooooh!

# 20
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Ти си направо супер жена! И аз да съм на твоя мъж ще ми е добре и спокойно Hug

Сега и аз съм в категорията работеща с две и скоро повече деца, живот и здраве и те разбирам искаш и децата да са добре обгрижени и дома подреден и работата в работа качествено свършена. НО това е невъзможно навсякъде да огрееш на 100%.

Практически ако можеш да работиш от вкъщи или да си намалиш работното време. Мъжът ти сам да ходи на работа, както е възможно кола градски транспорт. Ако работиш от вкъщи ще може да се прибере синът ти след училище и да си прави домашните, а и ти да му обърнеш внимание. Дъщерята мъжа ти да я прибира и тн. Сега купи си миялна, перална и сушилня много спестява време.

Да не съм голословна как е при мен. На моменти ми е натоварено, но работя от вкъщи на намалено работно време. Ходя в офиса 2 дни в седмицата. Аз водя и прибирам големия ми син от училище и докато си е в къщи си прави домашни и тн с мен. По-малкия ми син ходи на градина 3 дни в седмицата, 2 дни си е в къщи. Така хем имам време и да им сготвя, да си видя децата и прекараме време заедно хем да работя. НО пак казвам не съм 100% да огрея на всякъде. Кариерата ми не се развива стремглаво, нито съм с децата през цялото време. Така че си има компромиси,  няма как. Също така мъжа ми се прибира от работа в 5 часа и се занимава/играе с децата излизаме някъде заедно и тн.

Това което ти описваш е много трудно и няма дълго да издържиш да го правиш пък и пропускаш много време с децата, а те бързо растат.

# 21
  • Мнения: 8 810
Прочетох цялата тема(слава богу не е 50 стр  Wink ) и умрях от смях. Бе, хора, жената ясно е написала, че живее в София и работи във фирма за дограми....а вие купи си миялна, сушилня, работи от къщи, ходи на работа по 2 дни в седмицата и други смехории Joy Кой в България взима такава заплата, че щом си пожелае да си купи всякакви уреди, да има място да си го подреди в апартамента си и да работи по 2 часа на ден при това? Да припомня:тук бачкаш по 8-10-12 часа за мизерна заплата, дето свършва още като си платиш сметките и с две деца няма как да си позволяваш никакви волности. Единствената възможност е да  се пресели в чужбина, да замени съпруга с някой заможен чужденец и ще остане време и за фризьорки, козметички и всякакви глезотии или по-реалното - да впрегне мързелуващия съпруг да работи наравно с нея. Скъпо работещо момиче, стига си жалила всички, пожали и себе си, не го ли заслужаваш? Tired

# 22
  • Мнения: 153
ЧЕТА, И НАПРАВО НЕ ВЯРВАМ НА ТОВА КАК ИЗГЛЕЖДА ЖИВОТА МИ ОТ СТРАНИ...

Тоя моя днес го накарах на свърщи малко работа по двора, и децата ги пуснах да играят покрай него, и какво - след 20 мин. ме извика даму помагам, а той седна и почна да ми казва че не го правя като хората.
Вярно съм луда , и за бой и прекалявам с грижите, но като няма кой - да оставя всичко да се разпадне ли?

ей сега е заспал, щото е много уморен - не  ме питайте от какво, а аз не мога да мигна. Идва 15 септемвти - детето е без раница, почти без дрехи, и шината за зъбките му се счупи и ремонта и е иколо150 лв. Единия кредит няма от къде пари за вноската да вземеме, а другия му гълта почти цялата заплата, АМА ТОЙ СПИ! И тия кредити не са за да и купиме нещо за вкъщи, а за да се покаже той че е велик - но през моето име - да не влизам в подробности, но влизам в затвора ако не се плащат кредитите.

И какво да направя - ако го зарежа съм в затвора, децата в дом. ако съм с него разбрахте вече какво е...
Единствената ми надежда е да се стегне и да пчне да работи повече и да изкарва пари. Ако не го направи за децата - за кого?
Та за това го щадя и поемем всичко, защото ако разчитам на него сме загинали, а ако съм без него - пак така.

Извинявайте за мрънкането и оплакването, просто няма къде другъде да споделя....

# 23
  • Мнения: 1 836
Миличка,много добре те разбирам.Моята сестра е на същият хал.Жал ми е за теб,искрено се надявам да издържиш на това напрежение и този стрес.Не мисли за затвора.За не платени кредити не се влиза в затвор.Вярно,че около теб всичко изглежда невъзможно и страшно,но вярвай в добрият изход.Прегръщам те Hug Вярвам,че няма нищо не възможно за никого който е на правият път.  bouquet Hug  bouquet

# 24
  • Мнения: 371
Охххххххххх силно гуш. Трябва да измислиш нещо, за да се опрости програмата.

# 25
  • Мнения: 3 214
Прочетох цялата тема(слава богу не е 50 стр  Wink ) и умрях от смях. Бе, хора, жената ясно е написала, че живее в София и работи във фирма за дограми....а вие купи си миялна, сушилня, работи от къщи, ходи на работа по 2 дни в седмицата и други смехории Joy Кой в България взима такава заплата, че щом си пожелае да си купи всякакви уреди, да има място да си го подреди в апартамента си и да работи по 2 часа на ден при това? Да припомня:тук бачкаш по 8-10-12 часа за мизерна заплата, дето свършва още като си платиш сметките и с две деца няма как да си позволяваш никакви волности. Единствената възможност е да  се пресели в чужбина, да замени съпруга с някой заможен чужденец и ще остане време и за фризьорки, козметички и всякакви глезотии или по-реалното - да впрегне мързелуващия съпруг да работи наравно с нея. Скъпо работещо момиче, стига си жалила всички, пожали и себе си, не го ли заслужаваш? Tired

Най-накрая прочетох едно адекватно мнение  Peace

Много си го разглезила тоз хубавец ненагледен. Стегни му малко юздите, освен ако не си го взела само за украса вкъщи.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
освен гуш  Hug, няма какво повече да добавя  Hug
Аз също понякога се разчеквам от водене-вземане на деца, но твоето е в пъти повече.

Някакви баби или близки хора, които да се включат в отглеждането на децата няма ли?

# 27
  • София
  • Мнения: 17 301
Оххх, милата  Rolling Eyes Ама много черно гледаш на нещата, какво значи, че ако него го няма ти ще в затвора, пък децата в дом, я се стегни и брадичката нагоре!
Много пари ли изкарва поне, да има смисъл да го държиш и да го гледаш така? Ако не, наистина не виждам защо, честно.

# 28
  • Мнения: 2 723
До преди 3 месеца гледах двете си деца сама.
Сутрин ставаме, обличаме се, баткото на градина, после малчо на ясла, аз на работа.
Следобед, тръгвам си 30 минути по-рано, тичам за малчо, после бати.
Поиграваме в някоя градинка, прибираме се, приготвяме нещо за ядене, играем си и си лягаме.

Сега имаме мъж удома, но ситуацията не е много по-различна, защото той е с много кофти работно време и се прибира към 8 и 30.
Мъж ми помага през уикенда или през седмицата, сутрин, щото почва работа в 11.
Та това е.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 301
Така е, маци, ама не си го отглеждаш и мъжа, нали, да го водиш и взимаш от работа, да го обслужваш вечер с мезе и секс  Mr. Green За мен това й е проблема на дамата. Както и това, че не е избрана добре занималнята на големия, та се налага да се пишат домашни вечер, което е аабсурд.

Общи условия

Активация на акаунт