Изкуството на Токчетата!

  • 11 899
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Офф, уви..и аз харесвам високи обувки, но обикновено се получава така, че купувам и после почти не обувам EmbarassedПричината е, че все бързам за някъде и по-лесно е с ниските LaughingНо не се отчайвам, ще им хвана цаката...все някой ден Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 104
Имам въпросче -> има ли силиконови постелки, който да се поставят на това място ->   точно там ми е много голяма извивката и след малко носене на обувките почват да ме болят краката  cry

# 17
  • Мнения: 4 585
Отиди на ортопед, може да се окаже, че си дюстабанлийка. Ще ти изработят ортопедични стелки и ще можеш да се насладиш на изкуството на токчетата.

# 18
  • Мнения: 957
имам такива - http://tendenzstore.com/images/0107315.jpg, само че бежови. това са най-високите ми обувки, но са ми невероятно удобни. Извивката е най-важна


мммм много ми харесват. Аз много нося токчета и постоянно ме болят краката......

# 19
  • София
  • Мнения: 45
Аз имам стелки, които да ми предписани точно от ортопед, обаче освен на бутуш не може да се сложат на нищо друго. Иначе са ефикасни, ама ако си с обувка и ти повдига петата и е доста неудобно, щото кокалчето отзад се наранява, незнам дали ме разбирате, а на сандал се виждат и пак не става да ви кажа честно.

# 20
  • Мнения: 2 196
От скоро взех да нося токчета,но ми е трудно още да свикна.Засега на повече от 6-7см не мога да издържам,но малко по малко и това ще стане.

# 21
  • Мнения: 2 229
Аз не нося токчета никога, но последно си купих едни обувки на 11см ток, направо се олях от първия път. Joy
Удобни са, но ми е трудно ходенето, и се уморявам. Иначе едната обувка ми беше малко по-голяма и ми се вадеше кракът, затова си купих силиконови ленти за задната част, и сложих само една на тази обувка,. Не мога да си представя да си купувам един номер по-големи, те си отзяват. Rolling Eyes Всех си и от нормалните силиконови подложки за възглавнички, изобщо пълна екипировка. Laughing

За извивката, предполагам има стелки, които да помагат, но не знам какви точно.

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Имам въпросче -> има ли силиконови постелки, който да се поставят на това място ->  точно там ми е много голяма извивката и след малко носене на обувките почват да ме болят краката  cry
Имаше на "Доктор Шол" стелки(не бяха силиконови), но съм купувала преди десетина години такива. За открити обувки, залепват се за подметката и не се виждат.
Обувките, заради които ги купувах, ми дадоха добър урок.  Laughing След тях вече много внимавах какви обувки (и откъде) купувам.

# 23
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Записвам се да следя  Blush, дано науча някоя тайна  Mr. Green Скоро ще стана на 24, но изгледите да тръгна на токчета клонят към нула  Whistling А толкова харесвам високи обувки...  Tired

Хаха, същата работа е и при мен- адски ги харесвам, но и да си купя си стоят в кутията  Laughing

# 24
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Обожавам високите токчета  Heart Eyes. За мене те са "начин на живот"  Simple Smile Party. С паднал свод съм и трудно си намирам от първия път удобна обувка, но с повече търсене, успявам да открия точната извивка. Повечето ми обувки са с 9 см-ви токчета, но и с по 12 нося. Височка съм и не обичам да се извисявам много Simple Smile)).  Виждам как се мъчат момичета с луфт м/у ходилото и подметката и направо им се чудя колко усилия хвърлят, за да издържат 8 часа  Thinking. Затова съветът ми от опит е - мерете и купувайте само удобни обувки. Peace

# 25
  • Мнения: 616
Аз съм със същия проблем със прекалено извития свод.
Да има такива стелки, на Др Шол, само че не са силиконови, цяла стелка са, с възглавнички на петичката и пръстите, и самия свод е доста извит и от по-твърд материал, за да поддържа свода. Не могат да се слагат само в по-изрязани обувки и сандали, защото се виждат, иначе във всичко друго -да. На мен са ми любимите. Иначе има и само вложка, която поддържа свода цък Отиди във магазин на Шол или добре заредена аптека и ще намериш такива.

Да се редактирам, видях че си от варна - има малко магазинче на Др Шол със всичко, от стелки до обувки, в пряката на долната страна на МУ, точно в отсечката между началото на сградата на МУ и паркинга на ТИМ.

Иначе за всички останали без такъв проблем, има силиконови залепящи се стелки, има парчета за долу на пръстите, за пети, за отзад на петата, различни марки, както в аптеките, така и в големите супермаркети (при козметиката).

# 26
  • София
  • Мнения: 104
MissNellie мерси много  Hug  задължително ще ида да проверя

# 27
  • София
  • Мнения: 1 956
Много харесвам начина, по който се променя жената с обувки на висок ток. Но много мразя начина , по който се чувствам след няколко часа носене на такива обувки. Ако кракът е с дефекти като дюстабан, кокалчета, по-широка част и за капак поне 40-ти номер, намирането на удобни обувки, които да изглеждат и добре и да не почертават, а дори да прикриват дефектите, се превръща в ад. Но все пак се намират. В България е трудно - такива обувки обикновено са маркови и следователно доста скъпи. У нас обикновено 40, 41 се намират много трудно. Има фирми (като Джани например), които не правят по-големи от 39-ти номер обувки на ток... Много фирми уж предлагат 40-ти номер, но той де факто отговаря на 39 (примерно Тенденц)... А ако обувката е остра, направо си е задължително да се купи поне половин номер по-голяма. Иначе се деформира и убива крака много. Когато номерът е такъв, че обувката е много точна или дори "стиска", задължителните за дюстабана стелки я правят още по-малка, т.е. стелки в обувка до 40-ти номер не могат да се натикат... Ако случайно си намеря в България обувки, които да са ми удобни и да са 40+, то пък цената им задължително е 100+. Направо се радвам ако си намеря обувки за около 100 лв... И ако мога да си ги купя, после ги нося много рядко, защото това ми стават "специалните" обувки... Няколко пъти бях в Германия и от там са всичките ми последни обувки. Имам даже и 42-ри номер... За 100 евро веднъж на разпродажба си купих 4 чифта най-различни и то от встествена кожа и 3 години ги носих без да мръднат. НЕ е ли дискриминация това у нас - да няма номера на обувки за по-високите жени, ако има номера, то моделът да е бабешки, а цените да са ужасяващи...! А за любителите на "ретро" модата - много удобни, направо балсам за краката, според мен са обувките Габор. Само дето са бедствие за портфейла, а и у нас се внасят само единични модели (естествено от стари колекции).

# 28
  • Мнения: 233
P-r-o-l-e-t, и аз в Германия съм попадала на страхотни обувки и страхотни намаления  Heart Eyes Но нося 36 номер, а се оказа, че техния 36 номер винаги  ми е голям  Crossing Arms А такива яки ботушки си бях харесала и пак ми бяха огромни... А 35 няма...  Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 261
По нашите безумни улици и павета си е направо постижение да ходиш на високи обувки. Винаги това ми е било най-големият убиец на желанието .  Иначе ми харесват , но рядко обувам по тази причина.  Избирам да ми пасват на извивката , и да не са на някаква безумна височина , понеже не съм се усъвършенствала още до такава степен.

Общи условия

Активация на акаунт