4 годишно дете и английски език ?

  • 10 668
  • 104
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 423
обаче веднъж седмично ми се вижда крайно недостатъчно.

Такава е методиката и е успешна. В началото и аз питах Вени ( Венета Роял) дали не е по смислено да ходим по често и тя ми каза, че досегашните опити са показали, че по честото ходене не е давало по добри резултати при тази възраст деца. Хубавото на метода е, че е лицензиран и доказан, че няма импровизация в методиката а се следва вече дал резултат модел.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 504
И аз така мислех в началото  Grinning, но системата работи от 20 години успешно...и наистина е достатъчно...
Всъщност в основата на медота е точно слушането на дисковете в къщи...Звучи странно, но идеята е като се иде на урока децата да възпроизвеждат, докато играят - което го и
правят. Все пак говорим за 3,5 - 4 годишни деца ...Нали никой не очаква чудеса...или 45 минути непрекъснато да се учи...еми децата се разсейват, не можеш да ги накараш да седят мирно, закачат се...Ето днес имаше страшно много нови материали, свързани със стари думички...но всички деца бяха привлечени от новите игри и почти не повтаряха, независимо, че предишния път всичките си знаеха думичките...
Относно цената - амии на фона на други школи си е скъпичко...45 минути се връзват 15-17 лв. Това без 128 лв, които са тетрадките и дисковете. Но определено си заслужава.
Графика на Таня - много го уважавам... Лепнат е с  магнит на хладилника и сама иска да слуша дисковете, защото после пишем звездички и го показваме на Таня  Grinning
Но когато детето не желае да слуша, не трябва да се пускат дисковете...всъщност всичките тези неща учителите ги обясняват на демо уроците...

# 62
  • Мнения: 212
И аз търся английска школа за най-малките. За Хелен Долон съм чела много и уважавам  метода...уви и  аз мисля, че 1 час седмично е малко...

# 63
  • Мнения: 162
Моят съвет към всяка майка (и татко, баба, дядо... Simple Smile е, ако знаете английски, занимавайте се с детето вкъщи. И то не организирано, а ей тъй между другото. Пуснете някоя английски песничка, най-добре с клипче. После повтаряйте с детето думички от нея. Казвайте му някакви неща на английски, докато ги правите или показвате и все така между другото.
На този принцип е и Хелън Дорон, защото реално децата не учат езика за 45 минути, а от повтарянето на материалите вкъщи.
Че и не само английски, а който какъвто знае и не от 4, а от 0+
 Peace

# 64
  • Мнения: 1 354
Ами то ако му се говори в ежедневието по 1-2 часа на ден ще е пак ефективно.
Информация и материали- бол.
Има интересни плакати,книжки за най-малките,дискове за без пари.
Наистина е интересно да са в група и да са част от "нещо" Simple Smile Но на мен не ми трябва МЕТОД ЗА МЕН(за родителя),а повече занимални за детето.
"или 45 минути непрекъснато да се учи." -ами няма такова нещо,поне това,което четох,е че всичко трябва да бъде поднасяно спонтанно(чрез игра или ежедневни отношения).Вече след 6-7 год.възраст може и да се говори за учене...

А ето този комерсиализъм ще ме откаже тотално от подобни "школи": "Това без 128 лв, които са тетрадките и дисковете"
В институтите,големите библиотеки в София поне има всякакви помагала,книжки,дискове.Да не говорим за морето "интернет". Но явно знанието е пари Simple Smile
Успех на всички   bouquet



Последна редакция: пт, 03 дек 2010, 23:46 от Magnifique

# 65
  • Мнения: 162
Относно материали и книжки по ангийкси и плаката може да погледнете Гея Либрис. Имат онлайн магазин май също, но ако имате възможност отидете до книжарничката им в книжна борса "Болид" в Дружба. Страхотни неща имат на уникално ниски цени. А в борсата май са и на по-ниски. Нямам нищо общо с това издателство, не им правя реклама, просто имат мн хубави, а пък евтини неща.

# 66
  • Мнения: 212
Съгласна съм с Вас. Ние с моето дете си комуникариме на английски - не непрекъснато, но просто ей - така като част от ежедневието. Гледа детски - подбрани от мен, само без превод и ефекта става все по - голям. Вече сам си говори непрекъснато - ту на анг.ту на български. Разбира всичко, което му говоря. Той не знае, че е на английски.. и не прави разлика
Нашият проблем сега е друг - това да не бъде загубено след като мама няма да може да е с него по цял ден..защото децата бързо помнят, но и бързо забравят. Затова и търся англоезични местенца, но все още не съм се спряла на нещо конкретно. Мисля, че средата трябва да бъде англоезична, за да не се откаже сам в един момент.
Детските градини сме ги прегледали вече.. сега търся алтернативни варианти ... полудневни, школи....
но това е друга тема... вярвам, че накрая все ще си намерим мястото ...

# 67
  • София
  • Мнения: 1 504
С цялото ми уважение към мамите с различно мнение...НО  аз съм счетоводител, а не  педагог и не омаловажавайте ролята на учителя...И да, в къщи учим английския, но след като съм видяла как протича часа и се опитвам да повтарям, имам основа - учебни тетрадки, дискове, имаме домашни работи и препоръчителни начини за провеждане на занятията в къщи. Има логика в натрупването на знанията, уроците са взаимно свързани ...и ето примерно вече обединяваме 3 учебни тетрадки в един час. Това едно, второ групата от деца е много важна, учителката, новите игри, които се предлагат в такива школи. Не е като в къщи. ..Колко време може да отделите да измислите забавни игри на английски, да изработите най-различни неща, които примерно ние получаваме от школата и имаме за задачка да залепим, изрежем и т.н. и занесем и покажем на учителката...Така че, наистина методите са несравними...Стимулът също е различен, едно е да покажеш на мама, че можеж да броиш на английски, съвсем друго е в игра с още няколко деца забавлявайки се да го направиш нали? И не да го правиш, защото мама е амбициозна и е решила, че трябва да те научи просто  да броиш на английски?! А съвсем несъзнателно да го правиш, играейки си..., свързвайки го с други думички и т.н.
Също така мисля, че единствено, ако единия родител не говори български и наистина се налага и детето.. чува другия език е вариант да се проговори едновременно на два езика ...

# 68
  • Мнения: 3 423
EmiR , съгласна съм с теб, но това явно можем да го проумеем само тези, които водим децата в Хелен Дорон и берем плодовете.

# 69
  • Мнения: 9 814
И имате възможност и желание да дадете 800 и + лева за това.  Peace
Останалите представете си, за това търсят алтернативи, не че им липса умствен потенциал да стигнат до някакви заключения.  Wink

# 70
  • София
  • Мнения: 506
И ние сме един от учениците на Хелан Доран в Гео Милев, и наистина водените от Таня уроци са много забавни и доста неща се научават ,но за съжаление от скоро имаме нова учителка на нашата група и са съжаление нещо не е така добра като Таня. А другият проблем ,е че се допускат болни деца на уроците и вече три пъти след ходенето там сме болни и пропускаме по 1-2 седмица, та в момента сме в размисли дали да не прекъснем !

# 71
  • Мнения: 162
Също така мисля, че единствено, ако единия родител не говори български и наистина се налага и детето.. чува другия език е вариант да се проговори едновременно на два езика ...

Не е точно така. По-бързо и по-лесно ще е ако е такъв случая, но дори и като чужд език детето може да го проговори едновремено с бг. Може би, обаче е вярно за това, че по-трудно се измислят занимания, аз не съм се замисляла, защото съм преподавател на малки деца по инерзия го правя и вкъщи.

# 72
  • Мнения: 2 885
SANI+, защо това не го коментираш с Таня? Аз всичко си й казвах.
И за децата, които пречеха на останалите деца също коментирах. Радвам се, че отдели час от почивката си в неделя седмично специално за нас, за да напреднем с уроците. Детето ми сега ползва наученото в ДГ и Хелен Дорон всекидневно в училище и наистина му е доста по-леко отколкото съвсем да е в началото в чужда езикова среда. Неминуемо стресът за него е минимален.

Има демо уроци, безплатни са. Който иска да отиде и да види.

# 73
  • Мнения: 2 478
Синът ми сам учи английски с детският лаптоп. Интересно му е, бързо запаметява. Сега е в 1 група в ДГ, но умишлено не съм го записала на допълнителни занимания, искам първо да се научи на градинските правила и концентрацията. Има време за всичко.

# 74
  • София
  • Мнения: 506
SANI+, защо това не го коментираш с Таня? Аз всичко си й казвах.
И за децата, които пречеха на останалите деца също коментирах. Радвам се, че отдели час от почивката си в неделя седмично специално за нас, за да напреднем с уроците. Детето ми сега ползва наученото в ДГ и Хелен Дорон всекидневно в училище и наистина му е доста по-леко отколкото съвсем да е в началото в чужда езикова среда. Неминуемо стресът за него е минимален.

Има демо уроци, безплатни са. Който иска да отиде и да види.



 Ами често казано ,първият път когато се разболяхме след 45 минутно кихане от страна на едно от децата  го преглътнах, но миналата седмица съпругът ми я води и каза че е имало пак болно дете,но не му е било удобно да направи забележка и резултата е на лице - сега сме със сополи и кашлица......а аз умишлено тази година не я пуснах на градина точно за да не се разболявеме често .

Общи условия

Активация на акаунт