e. coli бактерии в 7 г.с. и антибиотик

  • 10 216
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 468
изписаха ми антибиотик монурал, някакви впечатления за него предвид, че съм в 7 г.с.

Не съм го чувала,но определено е съобразено със състоянието ти!
Лека брменност!!!

# 16
  • Мнения: 2 908
Аз пих Монурал в 12 г.с. Малко познат е сред хората и сред лекарите, но го изписват при бременност като по-безвреден. Много добре го възприемат в САЩ този АБ между другото, абсолютно позволен е.
Оказва се обаче,че май не съм се изчистила съвсем след него,защото сега на урина пак ми излизат проблеми-нищо,че преди да го пия имах и болки, а сега нямам никакви...

# 17
  • Мнения: 3 500
С първата си бременност имах много проблеми с тези Е-коли. Заради тях само до 5-ти месец пих 3 пъти антибиотик. Първо във втори месец, след това в 3-ти, а в 5-ти направих бъбречна криза, отново ми откриха Е-коли и отново пих антибиотик. След това до края на бременността бях на Неоренал, благодарение на който повече антибиотик не ми се наложи да пия. Е-колите са доста опасни и според мен по-опасни за плода от антибиотика. Така, че слушай д-ра и задължително се консултирай с нефролог.

# 18
  • Мнения: 415
На мене също ми откриха и ми дадоха вигинално антибиотик, но съжалявам че не направих втора микробиология на друго място. Направихме допълнителна само на урина, където се оказа че няма, ако имаше щях да пия антибиотик.

Еколи има много щамове - някои са опасни, други не. Но щом в микробиологията излезе еколи, значи че са в голямо количество и трябва да се лекува според антибиограмата.
Някои по принцип ги имало в изпражненията където не са проблем, но от там може да се разпространят и по други места.
Така ми обясниха.
При мене се усъмних, защото след като ги "излекувахме", получих много сериозно възпаление и микробиологията ми се оказа отрицателна, а при първата където имаше еколи, нямах никакви оплаквания и нищо съмнително не се виждаше и на прегледа. Сега мисля да си направя още една другата седмица.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 284

Някои по принцип ги имало в изпражненията където не са проблем, но от там може да се разпространят и по други места.
Така ми обясниха.

всъшност Escherichia coli (Ешерихия коли, E. coli) е вид бактерия, живееща в дебелото черво на топлокръвни животни. Присъствието на E. coli в подпочвени води е признак за фекално замърсяване.

# 20
  • Мнения: 1 070
Първо да кажа,че лабораториите не винаги показват ВЯРНО наличието на Е.Коли. Когато на мен ми я откриха и 3 пъти ми я потвърждаваха същевременно от резултати от друга лаборатория пък изобщо нямах. Важно е кога слагат стерилната урина със посявката-това трябва да стане най-късно до 2 часа след като си я дала.
После ми откриха камък в бъбрека,бях на преглед при нефролог и там ми обясниха,че при наличието на камък или песъчинка в бъбрека,около него винаги има бактерии,които пък при даването на стерилна урина ще ти ги показва винаги. Но ако в урината имаш Е.Коли правилно са ти казали момичетата че тя може да ти навреди повече от колкото антибиотика (може да се загуби даже бебето) . Аз също пих антибиотик 2 пъти,първият път Ципрофлоксацин,който в последствие разбрах,че е противопоказен за бременни,вторият път пих Дурацеф,който уж не е от вредните. Е,не вярвам в думата "безвреден антибиотик" но пак има разлика.
Този антибиотик,който са ти изписали се води безвреден за плода. Ето ти един сайт,в който можеш да проверяваш лекарствата колко са вредни или опасни за плода,тук на линка ти показва точно за твоят антибиотик,който е от група В.  
http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=1789&TradeNam … &TradeId=5571

Групите са 5: (от А-най-безвредна до Х - противопоказно)

А- не е доказан риск за плода в първият или следващите триместъри
В- опита в/у животни не е доказал риск за плода, няма контролирани проучвания при бременни жени,но няма доказателства за наличието на риск в по-късният триместър).
С- всеки опит в/у животни показва неблагоприятно въздействие в/у плода ,но няма контролирани проучвания или изследвания в/у бременната жена. Медикамента трябва да се прилага само ако потенциалната полза оправдава потенциалния риск за плода.
D- има категорични доказателства за човешки фетален риск, но ползата от употребата при бременни жени може да бъде приемливо, въпреки риска (например, ако лекарството е необходимо в животозастрашаващо състояние или за сериозна болест, за която безопасни лекарства не могат да бъдат използвани или са неефективни).
Х- проучванията при животни или хора показват аномалии на плода и риска от употребата на медикамента при бременни жени несъмнено надвишава евентуалните ползи. Лекарството е противопоказано при жени, които са или могат да забременеят.

И друго според мен също важно- не значи че щом лекарят е изписал лекарство или антибиотик е безвреден или съобразен със състоянието. /Истината в нашата държавица е че малко са вече съвестните хора и понякога е добре ние сами да си проучим,а не да се доверяваме на сляпо.

# 21
  • Мнения: 97
Наскоро пих Монурал заради упорит цистит  Crazy- еднократна доза по предписание на моя гинеколог+одобрението на личния ми лекар Peace От тях чух, че се изписвал при бременни - може да питаш твоя лекар/уролог за Монурала - може и просто да не се е сетил за него.
При мен "по-специфичното" е, че още кърмя, но направих 12 часова пауза след приема на антибиотика и сега, да чукна на дърво, всичко ми е наред Mr. Green Другото,което наклони везните към този антибиотик е, че се приема на веднъж, а това за мен е супер, понеже не ми се иска да нарушавам кърменето Mr. Green
Нищо не пречи да питаш за Монурал-а, аз доста попрочетох, че се бях шашнала. Ето и малко инфо:
http://old.bda.bg/bdias/15469d.pdf
Стискам палци и успех Hug

# 22
  • Мнения: 121
И през двете бременности имах тези бактерии. Изписаха ми Zinat ( антибиотик). Не съм имала никакъв проблем.

# 23
  • Мнения: 4
здравейте,
ходих и на консултация при нефролог и той смята, че няма проблем да се пие, а ако не подейства следва Зинат. Благодаря отново за инфото.

# 24
  • Мнения: 1 070
здравейте,
ходих и на консултация при нефролог и той смята, че няма проблем да се пие, а ако не подейства следва Зинат. Благодаря отново за инфото.

Дано да ти се изчистят бързо проклетите бактерии, че знам колко е притесняващо!

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Ще ги изчистиш бактериите, това не го мисли, но в никакъв случай не ги оставяй нелекувани  Naughty
При дъщеря ми проблемите при раждането бяха много сериозни - тя не изплака. Дробчетата й не се разгърнаха и се наложи на кислородна палатка да я държат + че беше на антибиотично лечение и левкоцитите й бяха страшно завишени  Sad Можеше и много по-сериозно да е и се оказа, че е вследствие на моите нелекувани Е-коли  Close Доверих се на гинеколога си, че не е нужно лечение и пострадахме и двете. Аз бях на дълго антибиотично лечение след раждането, защото бяха стигнали чак до матката бактериите. На всичкото отгоре кърмех през това време...

Моят син изплака трудно, беше се нагълтал с околоплодни води. Може би няма връзка, но... След това и аз пих антибиотик и кърмех.
В началото на бременността, когато все още не се виждаше нищо на ехограф (дори и "точица"), ми откриха e.coli чрез изследване на вагинален секрет. Пих и антибиотик заради "нещо" като цистит. Пиша го така за по-кратко.
Малко след това разбрах, че съм бременна, докторът ми каза, че ще може да се лекувам след първите три месеца. След това, на последващо изследване, при друг доктор, в друга лаборатория, нямаше и помен от тези e.coli. После, пак по време на бременността, съм правила трето изследване, при трети доктор и в трета лаборатория - пак всичко беше чисто! И, всъщност не са лекувани e.coli.
Но, аз продължих да се тормозя за тези бактерии и все още си го мисля. Може би, защото вярвам най-много на първия док и първата лаборатория.  Thinking

Последна редакция: пн, 20 сеп 2010, 23:33 от Мимита

# 26
  • Varna
  • Мнения: 115
Момичета, виждам, че в темата не е писано отдавна, но може би вие можете да ми помогнете, дано някоя от вас види поста ми.
Загубих бебето си в 17 г.с., беше му спряло сърчицето. Три седмици след аборта започнах с изследванията. Наред с останалите, дадох и секрет за микробиология, от която излезе наличие на е.коли. Гинеколкогът ми каза, че това най-вероятно не е причина за случилото се, а другите ми изследвания (имунология и т.н.) все още не са готови. И в момента съм в голямото чудене...дали заради това се получи така. Аз не съм имала никави симптоми. Док каза, че когато причината за аборта е инфекция (вкл. е.коли), обикновено първо се пука мехура, изтичат водите. При мен нямаше такова нещо, отидох на преглед и ми казаха, че сърчицето му е спряло преди 3-4 дни.

Това ми е историята, моля, споделете - какво ви обясниха вашите лекари, когато установихте инфекцията?
 След седмица има час за друг един лекар, за второ мнение. Този, който следеше бременността, уж е голямо име в моя град, но е до известна степен апатичен, не знам дали да продължа с посещенията си при него.

# 27
  • Мнения: 1 070
http://www.google.bg/#hl=bg&sa=X&ei=fds9UMu-LoWMswaIkIHQ … =1280&bih=685

Погледни тук дали нещо може да ти помогне за отговор.

Съжалявам за загубата  Hug

Аз съм забравила вече какво са ми казали преди 2 години като бях бременна за тази бактерия.
Но ако лекаря, при който ходиш не му имаш доверие по-добре наистина го смени. Аз при сериозни диагнози винаги търся второ, че даже и трето мнение. Дано не се сблъскваш повече с това!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт