Вирус и кърмене?:(

  • 4 774
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 052
Мами, моля, кажете какъв е шансът моето кърмаче да прихване от мен вирус (засега само разстройство, но мъжът ми беше и с висока температура). Нали имаше там нещо за антителата, които аз изработвам и с кърмата му ги предавам и тях съответно? Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 12 254
  Много по-добре е да продължиш да кърмиш. Обикновенно още преди да се проявят симптомите така или иначе детето е било в контакт. А сега наистана може да му предадеш антитела с кърмата. Все пак често миене на ръце и да не го целуваш по лицето е от полза.
  Ето и една хубава статия по въпроса - http://www.kellymom.com/health/illness/mom-illness.html

# 2
  • Мнения: 3 052
голямо благодаря!  bouquet Hug

# 3
  • Мнения: 397
Аз да споделя, че лятото имахме гости и всички изкарахме ентеро-вируса без младежа  Mr. Green

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Аз си донесох от морето някакъв вирус, който ме тръшна с висока Т и повръщане. Не спрях да кърмя двата дни, когато ми беше много зле. Бебето не прихвана нищо от разболяването ми, слава богу.

# 5
  • На брега
  • Мнения: 1 482
И аз изкарах вирус кърмейки дребната. Два дни разстройство и повръщане без температура. Като капак малката стана много мрънкава и все в мене искаше да е залепена... Не се зарази!

# 6
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
И аз да се наредя тук:)))
Преди около 2 седмици изкарах нещо като грип - без температура, с болки в всички мускули, кости, бях ужасно отпаднла. Чувствах се така все едно имах 49 градуса температура. 3 дена бях зле, а на бебето абсолютно нищо му нямаше, слава Богу.

# 7
  • Мнения: 693
Изкарахме го двамата, не спрях да кърмя.

Тарталета, цеди ли му или го храни с адапте....незнаех че си била болна?

# 8
  • София
  • Мнения: 432
И аз съм много отпаднала, но нямам представа дали е вирус или настинка. Малкият също прокихва от време на време. Точно за това съм решила днес да сме само на кърма, без пюрета - докато се поосвестим. Дали греша? newsm78

# 9
  • Мнения: 3 052
ми аз не съм спирала твърдата храна, а малкият е на поискване с кърменето и не прихвана Grinning
не виждам защо ще спираш твърдата храна...

# 10
  • Мнения: 51
Аз съм кърмила болна, с маска. За вски случай питай лекаря си.

# 11
  • Мнения: 3 562
Нашата кака беше 2 дни с висока Т и кашлица, жилището ни е малко и да избегнем контакта е невъзможно, аз прихванах само кашлицата. Ние сме прекалено малки за друга храна, но мисля, че кърмата я спаси  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт