Жената ЛЪВ-37 част!

  • 14 973
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Добро утро!

Пак съм на бач...и колежката е тук и ме дразни от сутринта /вчера беше в отпуск и на всички в офиса им беше много по-спокойно  Mr. Green/
И с мъжо се изпокарахме, щот ме ядосва за глупости..все е едно не знае с кой си има работа  Wink, пък да кажеш, че от вчера живее с мен, цццц, вече 14г.... Thinking
Мнооо ми е вкиснато и криво...уффф!!!

Кипре, аз овесените трици/или ситните ядки /може и едрите/ ги меся със стафиди и сушени плодове, сурови ядки и с кисело кляко...Ама не знам щерка ти дали ще ги хареса така...
Или заляти с вряща вода, но не ги варя, оставени малко да се накиснат и изстинат и добавяш сирене/мръвка  Wink
За тестяните приготвени вкъщи неща ползвам смесено брашно: половината бяло, половината пълнозърнесто/ръжено/типово/царевично/оризово/овесено..., абе квот имам в момента вкъщи + овесени/пшенични трици или смлени овесени ядки...

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 11:01 от *Бенджи*

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
...Ама не знам щерка ти дали ще ги хареса така...[/b]
Пълен абсурд! Трябва да прилича на тестено изделие, за да го хареса. А и сладко изобщо не обича.

Хаясче, нещата излизат извън контрол. Сутрин яде тестени мазни закуски преди училище, следобед си купува пак тестено, събота и неделя ходи да се тъпчи при баба си с бял хляб... Направо се виждам в чудо с нея. А коремът расте ли, расте. Смятаме на тенис да я запишем, в понеделник ще я водя. Но съм много скептично настроена.

# 677
  • Мнения: 9 776
Привет Hug!

Кипре, и на мен не ми допадат само черните брашна. Можеш да смесиш 50:50 бяло с друго, а също можеш да сложиш трици. Вместо сирене - извара, а освен това можеш да изкисваш сиренето. То като цяло солта е проблема.

Венче, много сме доволни всички Heart Eyes. Но сега нищо не ми се прави, а къщата е все едно тайфун е минал Whistling. Навсякъде да разхвърляни играчки, дрехалаци, мръсно ooooh!...Май ще си стоим в мизерията Rolling Eyes.

Норче, Ник получи играчки предимно - багер, джип, кола, инструменти, хеликоптер, святкащ музикален пистолен, влак, ей таквиз мъжки работи Mr. Green. Няколко дрешки, книжки и парички. Децата обаче най - много се радваха на балоните с газ Crazy. Бяха залепнали за тавана и беше много красиво. Имаха дълги "опашки" и децата постоянно ги дърпаха Crazy. Много се забавляваха и това беше най-важното. Peace

Брадатке, кой викаш писал за нас Twisted Evil? И ти как разбра? newsm78
И благодаря за хубавите пожелания Hug!

Искам да гледам Енрике, ама няма Twisted Evil. Мъжа ми с даянка сигурно ще отидат. Не ми се ще много, защото ще трябва да я освободя за два дни от училише, но пък айде - да не идва човекът всеки ден в БГ да ни види, че да не го уважим Mr. Green.

Рени, ай за пари дан' си говорим, щото положението е трагично Twisted Evil. Между другото от днес / или от вчера newsm78/ вече не съм в майчинство bowuu. В отпуск съм и предполагам и заплащането ми ще е по-добро newsm78.

Миленче, искам да ти кажа, че естественото ти стои много добре Peace.

Стеф, не се оставяй на тъпия майстор да те подмята #2gunfire. Ей как мразим да ме правят на тъпа #2gunfire Close.

Норче, мноО ли си гадна проверяваща Crazy? Едва ли, като ти знам сладката муцунка, ама другите с тебе може и да са гадни Thinking.

Джуджи, сега като те чета, то всяко нещо е нож с две остриета ooooh!. Най-добре е да се намери златната среда, и човек да си мнае мярката, но е тооолкова трудно Confused. Пък на едно дете да обясниш, че не е полезно да яде шоколад например ooooh! - че той е толкова вкусен Blush. Пък и другите боклуци така ги правят, че децата се изкушават. Докато не забранят на лавките в и покрай училище да ги продават ., според мен оправия няма да има Whistling. Родителите да контролират доколкото могат в къщи и това е.

Бенджи, нИ сЪ ядосвай Hug. Я виж как хубаво се е усмихнало времето навън Crazy.

# 678
  • Мнения: 9 776
Лелеее, уляла съм се сега като си погледнах поста ooooh! Embarassed....Прощавайте ме и не четете ако ви се стори отегчително Embarassed.

Ама продължавам Crazy.

Кипре, тестяното е голям проблем Rolling Eyes. Замествай с някакво месо и домат, краставица, сирене. Ще се наложи да и го ограничиш принудително Confused.

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Ми какво да и правя за закуска, бре? То ако не е тесто, кво да е друго  newsm78. Изключено е да яде плодове с млека. Освен да бича яко мръвка, нея поне я обича  Rolling Eyes. Лошото е, че винаги търси хляб, а на всеки вид, освен белия, се муси.

# 680
  • Мнения: 9 776
Да яде месо, щом обича. И и кажи, че месото се яде без хляб Crazy. Обясни и, че се яде вместо хляб Wink

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Кипре, и моят Малчо е качил килца /около5кг. #Crazy/ това лято при бабите като беше: там му купуват боклучави храни, които вкъщи не влизат, и постоянно му дават филии с нещо си/бели, естествено/. Има корем и дръжки вече... #Crazy
Хем знаят, че се обрива и заради АД не трябва да яде такива неща /поне заради това, ако изкючим колко са нездравословни и вредни/  ooooh!
Карах се, разправях се, нъцки!  Crossing Arms
Даже са го научили да яде ориза и картофите с хляб... #Crazy

Сега вкъщи ми е доста трудно докато свикне, че няма никакви "щавралъци" в шкафа, има готвено за вечеря и не може да се яде филия, баница се купува веднъж седмично максимум, "натурални" сокове,газирано и оцветени млека, вафли и т.н. не се купуват, при мусака или ориз не се яде хляб, яде се плод поне по веднъж /събота и неделя поне два пъти/ дневно между храненето, няма междинни хранения, сладки и тестени са само мойте кулинарни опити, като никога не са изцяло от бяло брашно  Wink, хляба не е бял, захарта също... Mr. Green Който не му харесва, стои гладен.  Mr. Green

Закуска: опитвам се да ги науча да е само плод: ябълка или банан, ама засега с променлив успех... Wink

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 11:37 от *Бенджи*

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Бенджи, имам чувството, че при нас нещата вървят към затлъстяване. Не става въпрос за качени килограми 1-2.  Основният проблем е лакомия.
Боже, искрено завиждам на майките със злояди деца, честно  Tired. Вие просто идея си нямате какво отглеждам. Спирам вече да ви занимавам

Полин, почини си днес, заслужаваш! И пусни Даянка на концерта. Много се чудих дали да ходим, но като знам, че втори шанс в живота едва ли ще имам, май ще идем и ние.

# 683
  • Мнения: 9 776
Ние пък хич не си падаме по плодовете Confused. И затова не мога да си представя да ям за закуска само плод, пък за децата да не говорим. Че ние след малко ще сме гладни пак. Остави дето въобще не го смятам за хранене. Аз мисля, че за закуска трябва да се яде всичко и колкото ти се иска. После през деня трябва да се ограничава човек. Смятам, че и при дете може да се прилага това.
Плодовете да са речем между храненията, когато ти се прияде нещо. Но така е при нас. Има хора, които много си обичат плодове. Ние все ги избягваме Mr. Green.

# 684
  • Мнения: 699
Привет Hug!
Кипре, и на мен не ми допадат само черните брашна. Можеш да смесиш 50:50 бяло с друго, а също можеш да сложиш трици. Вместо сирене - извара, а освен това можеш да изкисваш сиренето. То като цяло солта е проблема.

Джуджи, сега като те чета, то всяко нещо е нож с две остриета ooooh!. Най-добре е да се намери златната среда, и човек да си мнае мярката, но е тооолкова трудно Confused. Пък на едно дете да обясниш, че не е полезно да яде шоколад например ooooh! - че той е толкова вкусен Blush. Пък и другите боклуци така ги правят, че децата се изкушават. Докато не забранят на лавките в и покрай училище да ги продават ., според мен оправия няма да има Whistling. Родителите да контролират доколкото могат в къщи и това е.

Пол, ще те опровергая, не е проблем само солта, сирената и кашкавалите са ужасно мазни, ето това е главния проблем. Има една мисъл: "Всичко, което е вкусно, от него се дебелее". За едно дете трябва балансирано хранене, в никакъв случай не трябва да бъде лишавано от нищо. Аз например виждам, че дребната налита много на вредните храни и обяснявам, това са боклуци, неполезни храни, хапни, но малко. В никакъв случай не забранявам, защото така я настървявам повече. Давам боклуци, но в количества определени от мен. Като поставям условия, полезните неща да бъдат изядени преди това. В общи линии се опитвам да я науча на нещо от сега, за да не страда после. В интерес на истината и месата са пълни с какви ли не гадости, то са хормони, АБ, киснат ги в разни гадорийки, за да имат търговски вид. Ако се зачетеш на етикет на колбасите, лошо ще ти стане. Много е сложно в тези времена да съобразиш всичко.

Кипре, опитай да не я лишаваш от нищо, но и състави някакво меню за седмицата и се опитвайте да го спазвате. Например: На закуска нещо тестено, но на обед ако яде в стол, да яде супа и 2 ро без хляб. На вечеря месо със зеленчуци, карай я да пие вода, вместо сокове или газирано. Трудно е и си иска време да помислиш за баланс, така че хем детето да е добре, да е нахранено и да не се изкушава от кофти храни.

Улях се, но това ми е болна тема.

# 685
  • Мнения: 9 776
Джуджи, да, не е само солта. Мазно, солено, тестяно, сладко, консерванти ooooh!. Затова писах, че си трябва баланс. Но е толкова трудно Confused. Всички знаем какво трябва и не трябва, но кой ти спазва ooooh!. Все си мисля, че ние сега налитаме, защото навремето нямаше такива лакомства, бяха лукс, дефицит и т.н. Но ето, че децата ни правят същото. За жалост няма как да се изолираме от всички вредни и гадни храни Sad.

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Но можем поне да се опитаме донякъде... Mr. Green

# 687
  • София
  • Мнения: 6 210
Кипре, споделен проблем, половин проблем! Пряко няма как да помогнем, но ако не друго, поне можем да ви дадем малко кураж  Hug. Склонна съм да се съглася с Хаяси - не я лишавай дребната изведнъж; пробвай лееека полека просто да й промениш начина на хранене. Днес две мекици, утре една... я, тя била последна и друга няма, но имаме банан  Mr. Green.
Аз преди много се притеснявах, че Марти рядко яде хляб. Ама аз съм същата, пък още не съм умряла. Е, вярно, че цяла седмица може да не хапна хляб и на финала да омета четири филии с лютеница, но това е изключение. Той съвсем спокойно може да закуси с един банан, миналата седмица беше на такава вълна. Тази я почнахме с мляко и корнфлейкс... не, че е много здравословно  Mr. Green.
Много често в чантата му слагам освен сандвича (който се състои от филия и някакъв салам, но без масло или маргарин, защото не ги харесва), нарязани на ивици чушки, моркови, ябълки и дори ягоди, а да - голям успех имат бейби доматчетата. Завивам ги във фолио, защото някои плодове и зеленчуци се скапват бързо, но гледам, че тях изяжда, за сметка на сандвича.
Яде(м) и боклуци  Blush. Вчера поиска чипс, ама аз го бях изяла вече Joy. Ако го питам искаш ли ябълка, казва НЕ! Обаче ако нарежа плодове и зеленчуци в чиния и ги пльосна на масата, все ще посегне към тях по някое време.

# 688
  • Мнения: 9 776
.... Ако го питам искаш ли ябълка, казва НЕ! Обаче ако нарежа плодове и зеленчуци в чиния и ги пльосна на масата, все ще посегне към тях по някое време.

О, да! Това и у нас е така ooooh!. Две ябълки могат със седмици да гният в къщи Embarassed. Нарежа ли обаче, изяжда се. Еми това е от мързел според мен Crossing Arms.

Но можем поне да се опитаме донякъде... Mr. Green

Можем, да. Но.....трудно опитваме, пък само донякъде ooooh!....Абе ш' сЕ мре то, ама дано не е скоро Mr. Green

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Вени, така е  Hug. Като пиша тук, сме повече глави и може да измислим нещо.

Дъщеря ми, общо взето, не яде много джънк - от дъжд на вятър съм и взимала чипс и солети, газирано не обича и сладко не яде. При нея става въпрос за големи порции ядене. Ето с това не знам как да се справя.

Общи условия

Активация на акаунт