Къпане на бебе със сол

  • 32 874
  • 234
  •   1
Отговори
# 75
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Berend Botje, не да не се потиш а да не мирише е целта на осоляването  Peace Тази тема ме провокира днес да разпитам родата на мъжо (аз съм от Плевен и за осоляване през живота си не бях чувала) осолявали ли са децата си. Свекърва ми навремето дори не е искала да чуе за подобен ритуал. Тя самата дори без да съм я питала (което като не знам няма как да стане де Simple Smile ) ми заяви "Аз като къпя децата сол няма да им слагам, ти си прави каквото знаеш"
Единствено ползата от свинската мас не можа да ми влезе в главата и я пропуснахме но това е друга тема Simple Smile

# 76
  • Мнения: 1 796
Ето,аз пък това със свинската мас,не го приемам,но има мноооого майки,които я използват. И макар че не го одобрявам,не съм квалифицирала кой има акъл и кой не.Така,че айде да не се обиждаме,че да не почвам и аз. Peace

# 77
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
kristina(1986), ако коментара ти е към мен, не съм целяла да засегна никой. За себе си просто споменах че не го възприех, но това не значи че искам да обидя някой.

# 78
  • Мнения: 1 796
Не,мила коментара ми изобщо не беше към теб.Тебе те знам,че си мацка Hug.

Не съм къпала със сол. И аз не съм къпана със сол. Явно майка ми е имала акъл.
Иначе тази "традиция" я знам отдавна, още от дете.
Ето към това ми беше коментара.

# 79
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 795
Такива глупости не съм правила.

# 80
  • Мнения: 6 181
да  на моето бебе  sport027 му потопих крачетата миналата седмица в морето,ако това може да се нарече къпане,иначе нито баткото нито бебока съм солила.

# 81
  • Мнения: 3 241
Не, не съм къпала със сол.
Нито мен са ме къпали.
Свекърва ми е къпала така децата си и като ми каза обяснението щях да се скъсам да се смея.
Уж образован човек, а елементарни причинно-следствени връзки не можа да направи  Laughing

# 82
  • Мнения: 6 713
Солчица, и оцет викам, а може и олио! ooooh!

# 83
  • Мнения: 6 181
Солчица, и оцет викам, а може и олио! ooooh!
е то олио/зехтин/ май всички слагаме ама останалите две...

# 84
  • Мнения: 6 274
Солчица, и оцет викам, а може и олио! ooooh!
е то олио/зехтин/ май всички слагаме ама останалите две...

И оцетец слагаме, и оцетец.  Mr. Green
Като имат висока Т не слагаме ли?

# 85
  • Мнения: 432
За осоляване знам при циганите (не целя да обиждам никого) Че го правят и българи, разбрах от форума. Бабата на мъжа ми казваше да слагам вода, в която е вряла орехова шума за здрави кости. Мъжа ми освен с така вода са го къпали и с яйце вътре, както се смеем сега направо готова супа. Но за сол не !

# 86
  • Мнения: 6 713
Солчица, и оцет викам, а може и олио! ooooh!
е то олио/зехтин/ май всички слагаме ама останалите две...

И оцетец слагаме, и оцетец.  Mr. Green
Като имат висока Т не слагаме ли?


Да, вярно, имах идеята поста ми да прозвучи абсурдно както и самата тема - все едно салатка си правим Tired. Солчица, то кожата му още нежна, чувствителна, да се къпе със сол ми е просто изродско! Sick Тя солта разяжда всичко живо, бебето ще си къпя със сол........... #Crazy

# 87
  • Мнения: 2 658
Ее, аре са и вие  Joy
Малко май наистина преигравама вече, а  Wink

Така, както го схванах аz, това с къпането (каzват хората лъжичка сол zа.. какво беше, цяло корито?) наистина не е тоооолкова страшно. То е ясно, че наистина морската вода е в пъти по-солена. Въпроса е, че е напълно беzсмислено и ненужно да се прави.. И сигурно иzсушава ненужно бебешката кожичка...
Обаче... (аz zатова толкова раzпитвах) наистина кофти гаврата е това с обтриването  Tired Е то вече си е кат´ ня´кво китайско мъчение. Много гадно zвучи. Пък и някой по-напред раzкаzа как ги zабравяли така омотани и осолени... Ужас..
Та май първото няма нищо общо с второто, не че това го прави смислено де... Ама поне не е чаааак тоооолкова варварско. Надявам се това с осоляването да е било далеч не толкова раzпространено, като тая солена вода. Искрено се надявам  Confused   Praynig


Обаче ме подсетихте нещо тук. Нещо, дето бях почти съвсем zабравила.. И сега ще си приzная  Wink Като се "zаговорихме"..
Ореховата шума. Ей това ме "научиха", че било много полеzно и нужно, особено zа zимно бебе (синът ми е роден в началото на февруари). Та няколко пъти сме къпали сина ми с вода с орехова шума, профилактика било zа рахит.. И аz, като една типишно 22годишна новачка тогава, слушах и иzпълнявах  Rolling Eyes Майка ми го правеше, аz не помня какво що точно беше, ама го правихме няколко пъти.. Уффф.. Та бих ви приzовала, да си кажем, има ли нещо и какво е то евентално, което все пак сме чули и сме "приложили" някога на децата си и ние..?
То това май не е zа таzи тема, ама  newsm78

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 01:30 от Сова

# 88
  • Мнения: 184
И аз така съм чувала за къпането със сол-слагане на щипка сол във водата в коритцето,но за такова осоляване и обтриване със сол не съм чувала.
Майка ми ме караше да и мия косичката с жълтък но не съм го правила

# 89
  • Мнения: 13 249
Бебетата са с неразвита потно-отделителна система, в пубертета трябва да се осоляват Laughing
Не се сещам за полза от подобно изтезание, даже определено полза няма, може само да се навреди.
Чувала съм и за мазане с жълтък- не по-малко опасно, т.к. заразяването със салмонела е напълно възможно по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт