Къпане на бебе със сол

  • 32 876
  • 234
  •   1
Отговори
# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Със свекървата спорих рязко и непреклонно. На мъжа ми после откровено и от сърце и душа крещях. И понеже съм гаден злопаметен скорпион все още (10 месеца по-късно) при повод му го припомням. Спора със свеки беше за соленето и яйцето. "Щото те тия шампоани и мазила ..... боклуци само. А солчцата ... кое му е лошото бе, аз моите съм ги осолявала целите чак зад ушите и увити с кожа. Непременно трябва да го направиш за де не (забележете) се подсича като порасне. " Това с подсичането пък го изръси, защото още като бременна и казах, че ако се прави за да не мирише потта - няма ефект. Поне при сина и, а зависи от това какво е ял. И за това съчини това за подсичането. После и етървата се пробва да ме убеди, че е полезно и на нея лекар и го е препоръчал. Но аз казах, че съм родила дете, а не тестено изделие и няма да прилагам хранителни продукти по тялото и.

# 166
  • София
  • Мнения: 128
....... После и етървата се пробва да ме убеди, че е полезно и на нея лекар и го е препоръчал. .....



Е как може лекар да препоръча такова нещо  Shocked

# 167
  • Мнения: 397
....... После и етървата се пробва да ме убеди, че е полезно и на нея лекар и го е препоръчал. .....



Е как може лекар да препоръча такова нещо  Shocked

Както може да препоръча захранване на едномесечно бебе или да ти каже, че си бременна четвърти месец само с ръчен преглед или че е добре да влезеш по-бързо в менопауза, че иначе си жива умряла с тия проблеми и т.н и т.н./примерите са от личен опит и от опит на мои близки/Уточнявам-бременността се оказа само в главата на едно "светило" и въпреки препоръките за насрочване на аборт се оказа ,че изобщо ми няма нищо, а втория случай се оправи за около месец

# 168
  • Мнения: 2 559
Категорично НЕ! Детето ми не е сланина, та да я соля  Naughty
Не смятам изобщо, че има някаква връзка това с потенето след време  Naughty

# 169
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
....... После и етървата се пробва да ме убеди, че е полезно и на нея лекар и го е препоръчал. .....



Е как може лекар да препоръча такова нещо  Shocked
Може просто да си е го измислила, за да е по-правдоподобно  Grinning

# 170
  • Мнения: 3 505
Не съм чела темата, но като видях заглавието и първата ми мисъл беше "Пак ли тая сол бе?"  ooooh!
Всяка втора тема в тоя подфорум е за къпането на бебето със сол. Това е безумие просто. В кой век живеем?!

# 171
  • Sofia
  • Мнения: 408
Не съм чела темата, но като видях заглавието и първата ми мисъл беше "Пак ли тая сол бе?"  ooooh!
Всяка втора тема в тоя подфорум е за къпането на бебето със сол. Това е безумие просто. В кой век живеем?!
да и аз това се чудя, защото темите понякога наистина звучат сякаш има два отговора на въпроса!?!
Е питам се при тва са четящи и имащи достъп до информация хора!!!!!!  ooooh!

# 172
  • Мнения: 76
И мен преди 27 години са ме солили като сланина  Laughing,но за детето ми и дума не можеше да се обели за подобно нещо.Майка ми беше изрично предупредена никаква сол,яйца и всичко различно друго от бебешкия и шампоан,когато я къпеше(случвало се е да я оставим за ден,два,три..).Сестра ми беше предупредена да следи майка ми,да не сгафи  Mr. Green .От яйцата такава салмонела може да се хване само...В родилния дом изрично предупреждаваха всички родилки-българки,ромки да НЕ КЪПЯТ децата с яйца и сол.  Naughty #2gunfire

# 173
  • Мнения: 15 379
И мен преди 27 години са ме солили като сланина...

А към днешна дата потиш ли се?
Нали това била идеята ooooh!.

# 174
  • Paris, France
  • Мнения: 14 475
Аз не съм осолявана и не съм осолявала децата си. Майка ми е разказвала, че баба са я осолявали като бебе и наистина, Бог да я прости, никога не миришеше на пот, дори в горещините. Осоляването е стара традиция, описано е в Библията и в древните гръцки медицински трудове. Зная, че в миналото акушерките са соляли бебетата, но не зная с какви количества и за колко време. Свекърва ми е къпала децата си в затоплена морска вода редовно, но след това ги е плакнела с чиста.

Аз слагах по супена лъжица английска сол (магнезиев сулфат) по съвет на педиатърката. Първо слагах морска сол от мъртво море. Като свърши забравих. По някое време синът ми получи крусти, които с нищо не се махаха. Педиатърката препоръча да добавям към английската сол бикарбонат или изцяло да я заменя с бикарбонат. Тогава  ooooh! се сетих, че не слагам  Sad. Казах и и тя препоръча да започна. Наистина, само с къпане във вода с английска сол крустите изпадаха и повече не се появиха а ги беше имал почти месец, милия.

Къпането със соли е много полезно, защото организмът сам си набавя необходимите минерали. Даже сега, като прочетох темата, мисля да започнем отново. Друга полза на солите е, че избиват гъби, бактерии и вируси наред. Моите деца никога не са имали екземи, подсичания или зачервяване дори без да ги мажа, но не гарантирам, че е от солите.

Не бих прилагала осоляване на кожа и повиване без изплакване.

За свекървите - предложете да ги осолите и натъркате хубаво терапевтично и да спят така една нощ! Все пак кожата на възрастните е по-дебела и има нужда от повече време за да попие солта хубаво. Ако има добър ефект, винаги може да го приложите на детето на по-късна възраст hahaha.

# 175
  • Мнения: 304
Никога не съм правила подобно нещо.И не бих го направила.Иначе и мен са ме солили като бебе и са ме увивали с повои или както там се казват-и ко да ви кажа едни прави крака едно чудо......направо свят да ви се завие.И изобщо не ми мирише потта......ЧИсти глупости и бабини деветини.Майка ми ме убеждаваше като родих,но само скръцнах със зъби.и ме убеждаваше да спи със щапка,че да не и стърчат ушите.Абе въобще какво ли не съм чувала

# 176
  • Мнения: 1 569
Боже, боже, човек ползва интернет - сиреч би трябвало да е поне малко съвременен и грамотен - се чуди дали да си соли бебето! Плаша се при мисълта, че за жалост и по форумите се срещат такива хора. #Crazy ooooh! #Crazy

# 177
  • Мнения: 2 559
Абе хора, едно време е било едно, сега е друго  Rolling Eyes
Медицина, научни изследвания,...... цивилизованост.....
Не отхвърлям всички "бабешки" неща, но това със солта и яйцата за новородени бебчета ми идва в повече  Naughty
Глупаво е да се твърди, че като се соли, потта му няма да мирише , има си различни хора, различни организми, различни миризми, помислете си колко хора познавате, от онова поколение, което е било осолявано, които сега като се изпотят и миришат на пор /без изнинение!/  Crossing Arms
Не причинявайте това на децата си!

# 178
  • Мнения: 55 081
Чудя се как е възможно в 21 век да има хора , които все още са склонни да подлагат бебетата си на подобни безумия  newsm78 ?
Нито аз съм осолявана , слава богу , че имам грамотни родители , нито дъщеря ми съм я солила  Naughty ! Нито съм я повивала с повой за да има прави крака  Simple Smile . За щастие и без тези инквизиции има дълги и прави крака  Simple Smile .
Аз почти не се потя  , освен в горещини над 35 градуса , дъщеря ми също се поти съвсем нормално , без неприятна миризма .

# 179
  • Мнения: 76
И мен преди 27 години са ме солили като сланина...

А към днешна дата потиш ли се?
Нали това била идеята ooooh!.


Имам хиперхидроза  Joy без бъзик.Потя се като кон-ръце,крака,подмишници не толкова,но дланите и стъпалата е нещо кошмарно.  Mr. Green Тъй,че СОЛТА не помага.

Общи условия

Активация на акаунт