Януарчета 2010 - тема 11

  • 26 147
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 147
и аз набързо да кажа:
Ири - има 2 вида зеленчукови крем супи Гербер, тази:
http://www.bebelan.bg/bg/products/34/Зеленчукова-крем-супа/ и тази:
http://www.bebelan.bg/bg/products/35/Супа-букет-от-зеленчуци/
Не знам от коя си взела, но тук по-подробно са описани и както се вижда в едната има сухо мляко, в другата не, специално вносителите на Гербер често бъркат етикетите и то не само на въпросните супи  Confused Мъжа ми често купува по етикети, а не по вид, но веднъж забелязал, че на етикета пишело нещо си с горски плодове, пък то си било чиста ябълка, така че вярвам само на полския  Peace
хубава вечер на всички  Hug

# 721
  • Мнения: 3 675
Момичета, аз купих от тези новите актив бейби, дето ги водят на промоция и бяха 30% повече в пакет-т.е. 70 бр - 4ка, не са турски, на тях не пише Прима.Вчера съм прала дрехи като за световно, днес ми се размина.Сега ползвам тези за които бях писала по-рано на Мега, защото се оказа, че обрива не е от памперсите.Повече Памперс няма да купувам.Ще прочета какво сте писали за Хъгис, трябва ми нещо по-дебело,което да не пропуска.По принцип гледам да не са по-скъпи от 21-22 лева, затова следя промоциите в големите вериги.

На мен Пуфис и Еви бейби никога не са ми пропускали, само Памперс и Прима.
Имам приятелка, която има бебе на 7 месеца почти и го слага на гърне вече.Аз не съм пробвала, но лесно мога я хвана, защото тези работи ги върши веднага след ядене.
Това, че бебетата ви изглеждат слаби е от многото движение, че то моето не се спира, как да качи, миналият месец беше качила само 150 гр.,сега ще видя този как ще е.
Още нямаме зъб, нито признак, че се яви скоро.

Иначе диването може да прави една-две крачки без опора и аха да проходи.Имам предвид, като седне някой пред нея на пода на две-три крачки разстояние и каже - ела при мен-пристъпва без никой да я държи, днес го направи това с баба си за сефте.Най-много обича да пипа копчетата на компа и тв, вчера ми разля кафето като дръпна покривката на масата.

Не знам вие дали ползвате проходилка, но аз я слагам за 10-15 минути на ден, въпреки че една приятелка казва това, че не е хубаво и прохождането се забавяло. Thinking

Оздравяване на болните бебчовци и повече усмивки.

Последна редакция: сб, 16 окт 2010, 22:48 от gitadam

# 722
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Привет и от мен!
Бързо оздравяване на болничките  Hug!!!
И нашите каки са малко болни - по-малката тази седмица не беше на детска, а голямата снощи вдигна лека температура и сутринта говореше с дрезгав глас. Засега са на сироп Проспан и Изопринозин.

За пелените - аз съм на Памперс още от голямата. Случвало ми се е да пропускат, но е било рядкост. 
ivalex, права си и за пелените, и за мисленето на хората. Хубаво е да ти го каже някой, който го вижда отстрани  Peace.
И аз слагах червен конец на Ели, но когато я кръстихме, попът го отряза.
Иначе сме по план със захранването. Общо взето си хапва доста добре. Една вечер дори бъркаше в купата с ябълките, но аз го приемам по-скоро като чешане на зъбите  Mr. Green.
gitadam , браво на вас  Hug

# 723
  • Мнения: 63
Татоки, тези памперси Хъджис за 18,50 лв. колко броя са в пакет и кой размер и от къде ги купуваш? Аз  обикновено давам до 21-22 лв. за Памперс пакет от 72 броя или Пуфис - 72 броя, повече пари не ми се дават, като има на промоция купувам и по-големи количества, стига цената да пада под 20 лв. за голям пакет.  Peace
[/quote]
Става въпрос за 4-ка и са 72 бр.,а ги копувам от магазин "Детско царство" май се казва-намира се до Гранда отстрани срещу Дск банк и входа за медецинските кабинети(ох ама как го обясних самоооо....) мисля че автобус 9 минава по тази улица,ама той магазина е голям и се вижда.Имаше и всякакви видове памперси ама не обърнах внимание на цените.В понеделник ще ходя до там да взимам и ако искаш ще видя цените и на другите и как се казва улицата Wink

# 724
  • Мнения: 107
Iri, можеш ли да ми пуснеш на лична снимка или скан на етикета, който те притеснява... КЗП ще ме извиняват, ама хич ги няма в своевременните реакции...

Анна смуче биберон когато заспива, но в последно време го дъвче понякога и по цяла нощ - биберонът е един вид релефен, а тя има проблем със зъбоникненето... Засега калгелът сякаш помага.

Тарталета, Горис, стискаме палци за бързо подобрение!!!

Илиндичка, моето момче и едно яйце не може да изпържи...  Mr. Green... 

# 725
  • Мнения: 445
Добро утро!
Опита се да се покаже слънчице, но за малко и се скри зад облаците.
Успях да приспя Стефани в количката на терасата, след като се събуди в 6 бодра-бодра. Нямаме вода обаче и сигурно ще има чак в понеделник, нищо няма да мога да свърша.
На мен ми дойде днес цикъла от 22.07. та чак сега. Направо ми олекна, имах чувството, че ще се пръсна тия дни.
Я кажете правил ли е някой вече прощъпулник? Има май вече доста ходещи бебчета в темата, ако сте правили, пуснете снимчици да погледаме.
Хубав ден!

# 726
  • София
  • Мнения: 222
Става въпрос за "Зеленчукова крем супа". Иначе съм купувала и "Супа букет от зеленчуци", но конкретно в случая не става дума за нея.
Ето какво трябва да има в пюрето според официалния сайт на вносителя: Зеленчукова крем супа 1
Ето какво има в пюрето според етикета: Зеленчукова крем супа 2

# 727
  • Мнения: 647
tatoki, благодаря за информацията, ще отскоча до този магазина, на мен ми е на удобно място, майка ми живее на близо, а и аз съм съвсем близо до центъра.

# 728
  • Мнения: 3 675
Добър ден!Понеже гледам, че сте писали за супите, на Стефа са й любими тези двете-зеленчуковата крем супа и букета от зеленчуци, да си призная честно не съм се зачитала чак толкова сериозно в етикета.Но за съдържанието им съм склонна да смятам написаното в сайта за по-достоверно, т.е. че супата съдържа масло и млечен протеин, не вярвам на превода на бг едно към едно.

# 729
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет

 Гита честити ти тропкащи крачета на Стефи.

Ири няма ли някое предаване по бг телевизия което се занимава с такива проблеми, неквалитни продукти... може да пишеш до там, или поне до никое подобно за да се даде малко гласност на тези неща.

Даринчето след седмица е поредната ваксина и тръпна от страх да плъзне пак някоя екзема.

Нощес й проби горно зъбче, и сега е мирна и спи.

Мамски, по добре ли си... и аз също ползвам морската сол, даже съм се запасила с българска.
Сподели моля те, Сами има ли предпочитания с кой ще си играе от децата ти. И радва ли се като ги види примерно след училище.

Прощапулник, малко по късно може би чак пролетта, за да е навън и да има много дечица. НО обмислям вече тортата на Даринка, Верето настоява да е с пеперуди, защото малко било нашето пеперудченце... та... това са ми грижите.

Ани, тия дни ще довърша възглавничките с билки, и ще ти ги покажа, с лавандула, босилек, розови листенца са...   Hug

За захранването, дребното яде и харесва почти всичко което у дома се готви, супички, варива и хлебец. Още не е яла месо, но съм и давала да опитам мини доза печена риба, не яла кисело мляко, но е пробвала грис със прясно, и така каквото поиска обикновено го получава вчера опита малко ябълков пай( с кафява захар) сутринта макарони с извара.  Определено обаче, е доволна от различните вкусове и най вече от това че седи с нас, яде с нас и всичко е много весело.

  bouquet до скоро...  Hug



# 730
  • Мнения: 107
Ири, гледах снимките. Етикетирането е подвеждащо и според мен проблемът е в превода, поръчан и одобрен от дистрибутора. Таблицата с хранителните стойности наистина не се вижда, заради бг текста, но това му е най-малкият проблем на този етикет. Иначе белтък може да има и в 100% зеленчуково пюре - глутенът е вид белтък - растителен, белтъци има и в царевицата.
Големият проблем е в "не"-то от изричното предупреждение - т.е. сбъркана е хранителната претенция на продукта и това си е сериозно нарушение. Компетентни по Закона за храните са РИОКОЗ (демек ХЕИ). Те могат да направят проверка по сигнал при дистрибутора и в магазинната мрежа. Имат си и лаборатория. Имат и правомощия да наказват и глобяват.

  

# 731
  • Мнения: 229
Моето Миши днес става на 10 месеца   ura

# 732
  • Мнения: 107
Моето Миши днес става на 10 месеца   ura

ХИП-ХИП УРАААА за МИШООО!!!   bouquet

http://www.youtube.com/watch?v=1MsKW84b-7E

# 733
  • Мнения: 432
Здрасти! Да почерпя, че днес моят мъж има рожден ден!

Сутринта дойдоха девер ми с жена му да уважат рожденника. Бяхме направили бисквитена торта, че той много обича. И гледам майка си топнала пръста в крема и дава на Тони. ooooh! Идваше ми да я #2gunfire  Като баеш Минке ле кой ли ми те слуша. Та захранихме се ние с мляко и нишесте. Питам я Добре бе жена детето гладно ли го държа, торта ли няма да опита? Ама тя само маааалко. ooooh!
Другото за което искам да се похваля е, че ще си имаме племенниче. Някъде в средата на май живот и здраве. Много се кефя. Все едно аз съм бременна. pregnant Та сега съм на бременна вълна. hahaha Та да питам, че аз нещо съвсем съм изтрещяла- от кога може да се види пола? Бъдещата мама много се вълнува нали е първо чедо... Ох тези трепети...  Kissing Heart
Признавам не съм чела какво сте обсъждали, та няма да се включа по темите. Просто още ме държи дето се ядосах на майка с тази торта . Аз полека, едно по едно тя давай от раз направо какво ще си играем.
Хубав ден!

# 734
  • Madrid
  • Мнения: 514
Втория тип етикет не ми се отваря,но като бях в България знам,че не я купувах,именно защото си пишеше,че е със сухо мляко!

Тук има два вида зеленчукови пюрета,хайде три,общо,от различни марки,все комбинирани и това е-няма други,само с месо и риба! ShockedЗатова все купувам едни био зеленчуци,че да правя и само зеленчукови пюренца. Rolling EyesА в България избора си беше голям.Не си го обяснявам.

Иве,ще ме подсетиш ли за онази билка,която ми препоръча,когато бях с гнойна ангина като бременна!Помниш ли,спомена,че на Верчето действала страхотно.Тогава обаче много се усложних в почивните дни и започнах антибиотика,та не я записах,не стигнах до нея,но бих искала сега да го направя.

Ренкси,чудесна новина!Честито и на твоя мъж!Да е здрав и щастлив! Simple Smile
Дани,да ти е жив и здрав!


Общи условия

Активация на акаунт