за ЛИДЛ

  • 111 160
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 166
Е точно тези на superior ми изглеждат преди всичко големи боклуци. Да се похваля и аз имам хлебопекарна Simple Smile

# 721
  • София
  • Мнения: 30 139
а, в ЛИДЛ каква марка са уредите?

# 722
  • Мнения: 803
Егати надцакването. Кой до какво е успял да се добере?! ooooh!

В тукашният Лидл има паркоместа за майки с деца и инвалиди. Има два вида колички, същите като в HIT-Младост. Майките са с предимство, но те са множество - минимум по 2 деца и едно в количка е обичайна гледка. Но се изчакват и си извиняват на всяка крачка. На касата не потропват нервно с крак, а спазват дистанция все едно са на паспортна проверка на летище.

За едни хлебопекарни какви трагедии....боже.
Таблетките за съдомиялна w5/allin1 не струват.

Mда, а тоз модел таблетки се водят най-луксозните им Laughing
Но все пак добри думи за мамите - по три деца и на бойното поле? Учтиви покупателки Grinning

# 723
  • Мнения: 166
Явно си е ЛИДЛ-ска марка, казва се silver crest. Но чисто субективно, дори без да имам свои наблюдения някакси по ми вдъхва доверие.
Пък и тук някои от мадамите извън БГ бяха споделили добри впечатления за техните ел. продукти.

# 724
  • Мнения: 1 479
Споделих този магазин с приятели от :Германия,Франция,Холандия,Испания,Италия ...Скьсахме се от смях,после ми питаха:"Какво толкова има в този обикновен супемаркет?" rotfImbo

# 725
  • Мнения: 803
Аз не споделям, че ще ми се смеят Laughing
Те биха отговорили така :Ама как обикновен, това е "необикновен" бюджетен супермаркет с ниски цени и стоки с ниско качество, за хора с ограничени доходи. Точно като за нас, а?
Всъщност, някой може ли да ми отговори защо се поддадохте на таз истерия? Пени е същият тип магазин, на друга групировка, вече година работят 40 обекта. Ама не промиха мозъци с реклама и медийна дресировка Laughing

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Ние за втори път минаваме покрая пловдивския с идеята ако няма опашка да влезем, но не би. Ще стане сигурно след НГ   Wink

# 727
  • София
  • Мнения: 964
Пени е същият тип магазин, на друга групировка, вече година работят 40 обекта. Ама не промиха мозъци с реклама и медийна дресировка Laughing

   Peace Peace Абсолютно  вярно  ! 

 Още  първият  път  ,когато  влязох  в  ЛИДЛ  и  после  споделих с  приятели  ,че   това е магазин  от  сорта на  Пени .  Дори в  много  отношения смятам ,че Пени   го превъзхожда -  по  широк и  подреден  е  например . Днес  следобяд  в  огромната  навалица  ЛИДЛ  приличаше просто  на  един склад  ,в  който се  бутат  като  "овце  "  -  от  огромните  колички и  малкото  пространство  нямаше  никакъв  достъп   до  повечето   щандове  ,  а  от  касите  по  дължината на  целият  магазин  се  извиваха  опашките  ......... ooooh! ooooh!

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Ако Лидл ми беше кваратален супермаркет бих пазарувала определени неща от него. Само за сравнение: днес от друг магазин си купих немско масло, от мляко с 82 % масленост по немски стандарт, както ме уведомяват на опакавката за 3. 25 лева, срещу 1.56 лева в Лидл. Олио Калиакра за 3.30 лева, срещу 2.70 май беше в Лидл. Майонеза "Краси" в Лидл също беше по-евтина. Брашно за 0.87 лева срещу 1.32 лева и т.н. Ако се бях позагледала по-обстойно и в цените на други продукти, спокойно човек може да спести  5-10 лева от пазаруване на едни и същи продукти, съпоставено с цените в другите магазини. За европейците смешно, ама за българският пенсионер 10 лева са си добра спестена сума. Безразборното грабене и аз не го разбирам, но ако човек следи промоциите, без да прекалява в лакомията, може  изгодно да си пазарува. Защо е това мнение, че задължително всички стоки са с ниско качество в подобни магазини. Аз в Кауфланд не съм ходила нито веднъж, а в Карфур ходя като водя детето на детски център в Мола, но и от там купувам само определени неща. Където живея, наблизо има Т-маркет. Ето там ниското качество е наистина ниско и нищо не бих си купила.  Peace

# 729
  • София
  • Мнения: 30 139
Явно си е ЛИДЛ-ска марка, казва се silver crest. Но чисто субективно, дори без да имам свои наблюдения някакси по ми вдъхва доверие.
Пък и тук някои от мадамите извън БГ бяха споделили добри впечатления за техните ел. продукти.

и тази и Supirior не са ми познати и честно казано не бих се доверила за домакински уреди.

# 730
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
И аз бях днес.
Само като видях опашката и се врътнах.
Влезнах в Кауфланд.
И О боже .............
Хлебопекари по 59.99
И си седят и никой не ги взима. Joy Joy Joy Joy
Естествено в ПрИмоция.
Ковнах една да не съм капо.
Марката е Reno  bouquet

# 731
  • Мнения: 166
Дам, определено Лидл добре манипулираха хората чрез масовата реклама, а и с това, че нарочно предполагам промоционалните продукти са в ограничени количества.
Едва ли не са могли да преценят достатъчния брой - напр. хлебопекарните са се свършили още в 8 часа сутринта.
Когато човек знае, че нещо е дефицитно, той инстиктивно ще гледа да си купи, под въздействието на емоцията, дори и да не му трябва.
Но не е пренебрегване фактът, че цените действително са ниски, а всичко което съм си купула от там ми харесва (само още не съм пробвала хлебопекарната).
А това че Пени не ни промиха мозъците, както се изразява Дедо си е дори техен проблем. Аз даже не съм стъпвала там.

Аз лично смятам, че ЛИДЛ са на първо място по тактики за масово привличане на клиенти и манипулация, то донякъде подсказваше и обявеното подготвено откриване на всички магазини едновременно.

# 732
  • Мнения: 9 814
Медийна дресировка, овче, промити мозъци...Нали сте били на опашките? Забелязахте ли кой се реди?
Днес ми стана неудобно, защото около мен беше пълно с хорица, които едвам кретаха, с бастунчетата, с измъчени физиономийки...възрастни хора...баба ми....Овце! Дресирани! Не! Гладниииии са!

# 733
  • софия
  • Мнения: 379
а знае ли някой в софия в магазина в дружба дали вече е спокойно? може би в събота или неделя рано сутрин?

# 734
  • София
  • Мнения: 30 139
Цитат
Едва ли не са могли да преценят достатъчния брой - напр. хлебопекарните са се свършили още в 8 часа сутринта.
Когато човек знае, че нещо е дефицитно, той инстиктивно ще гледа да си купи, под въздействието на емоцията, дори и да не му трябва.

пак стратегия. Отиваш да си купиш пекарна, да ама са свършили. Така и така си вътре, разглеждаш и си купуваш други нещица  Wink

Общи условия

Активация на акаунт