Първо зъбче ще расте, на Майското дете! №7

  • 32 595
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 561
И ние бяхме планирали зоологическа за днес, но не стана, защото на Явор шефа му го викна днес на работа. Уж само до обяд, но още го няма ... Добре, че не казахме на Марти, че само щеше да се пренада детето.
За среща другата седмица и аз съм навитак.

# 46
  • Мнения: 32
Момичета, на какъв интервал храните бебоците на АМ, нещо ми е много объркано с нашето смесено хранене.
Бяхме на 3 часа, увеличих на 4 часа и пак едвам си изяжда "манджата", давам по 145 мл. ХИП, предположих, че може би не го харесва и мисля да взема Лактана.
Яде по 30-40 мин., иначе като е на гърда си хапва бързичко.

За буденето през нощта е много различно при нас, понякога заспива към девет и става към шест, друг път пак ляга в девет, но става към един и нещо и после пак към шест.



Аз я храня, когато поиска ... но тя в общи линии си установи режим вече
05:00 (максимум 05:30) - 150 мл (т.е. готово мляко 167мл)
08:30 (максимум 09:00) - 80-90мл
12:00-12:30 - зеленчуково пюре (60-100гр) и мляко 60-100мл
16:00-16:30 - каша и мляко (плодово пюре и мляко) 40мл + 120 мл
20:00 - 150 мл
01:00 - 150мл (понякога това хранене го пропуска)

Яде на около 4 часа така като гледам, но не се куми много много на млякото изцоква го за имя няма 5-10 мин Simple Smile

# 47
  • Мнения: 802
Слачве, ти от 4-тия месец ли започна захранване?
Може и аз да започна от по-рано ако продължава така да не иска да яде, искаше  ми се да е най-рано на 5 месеца.

Аз погледнах да не би да има зъбче че да отказва ядене, пък и доста слюнка отделя и ръчичките си лапа нон стоп, но няма зъбчета. И педката я беше гледала преди 10 дена и тя каза няма.
Не знам какво ще я правя с тази нейна стачка, накрая вместо да качва, ще почне да сваля, на 3 месесца беше 6550кг и 63 см беше качила само 400 грама и 1 см. Tired

# 48
  • София
  • Мнения: 162
Десекс и Крис като твоята Ивка ме побърка вчера. Почти не е спал. Ама то Злати като ме кани на срещи и аз не приемам е така. Изглежда е имал нужда от Габито  newsm78  Heart Eyes

Вили, понеделник да дойде и Габи я давам на Крис да я забавлява пък аз ще си почивам  Laughing

Много са ни хубави всички бебета! Във фейса не мога да им се нарадвам!

На венеца на моето щурче има една мнооого малка бяла точица. Дали е зъбче?  newsm78

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Ей, няма да ви отнесе случайността към Борисовата, ами към зоологическата градина  Mr. Green Моите мъже не я обичат много тази дестинация, че всекидневно пътуват в тази посока  Grinning
Ние преди малко се прибрахме от дълга разходка и обяд. Естествено моя е честта да правя компания на наспалото се Крисе, а мъжете легнаха да спят. Пътьом взехме тортата на Габи - много е голяма и не мога да я събера в хладилника, но нямаше как да я оставим за утре сутринта, че ще празнуваме в 10ч.в едно клубче близо до нас. На всичкото отгоре едната й стена се опря в кутията и леко се е сплескала сметаната  Sad Дано издържи до утре, оставила съм я на студено в едно студио, което е като мазе  Rolling Eyes Темата е ... ХЪЛК  Joy естествено  Peace

Момичета, от вторник дават някакви дъждове. Измисляйте го кога и къде да се срещаме  Peace

KikiNiki, чакаме разкази - мисля, че времето ви е било чудничко  Peace
Winnie-то отдавна не е писала  Confused

Да добавя, че и Криста дъвче/смуче всичко - одеяло, лигавник, рокля, спален чувал - всичко, което е най близо до устата  hahaha Вили, имаме едно момиченце в нашия блок на годинка и 3 месеца. Още си смуче палчето и си говорихме с майката по този въпрос. Аз бях чела, че е наследствено - мъжът и е заспивал до 6-годишен, цокайки одеалцето си, тя самата - до 3-годишна с палче, а и брат и до доста голям също е цокал палче  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 16:08 от aniK

# 50
  • Мнения: 52
Ех, че хубав ден Simple Smile

Ани, колко голяма е тази торта? Много весел рожден ден ви пожелавам Heart Eyes

Да ви кажа, много съм доволна от срещата нис Вили. Има две прекрасни ангелчета Heart Eyes. Алек погали Мирко и каза: "Мирише ми на бебе."...слдъккк да го изядеш.

Предлагам МОЛ-а , че има метро и градски транспорт, да направим една среща.

И с кухата си лейка, днес сложих да варя тиква за пюре .. и си заминахме за зоопарка и след 4 часа се сещам какво правя аз....  Мъжо набързо го изстрелях и завари съсипана тенджера и печена тиква Laughing-много съм отнесена.

# 51
  • Мнения: 1 369
 Така... бебетата спят, една пералня простряна, да видим колко време ще имам да понапиша малко:)

 Пътуването със самолет се оказа страхотна идея. На отиване Габчо спа през цялото време, но и не пусна цицата. На връщане се събуди при кацането и се размрънка- явно промяната в налягането го дразнеше, защото щом се приземихме, започна да раздава усмивки на всички:)
 Хотелът се оказа добър. Имам забележки, разбира се, основно относно хигиената, но нищо чак толкова фрапиращо,. Очарована бях от гардероба:)) Имаше 4 големи рафта, на които успяхме да си съберем всички дрехи /голяма част останаха необлечени, разбира се/. Отделно имаше и голямо крило с цели 10 закачалки:) Разказвам това, защото винаги са ми били кошмар гардеробите и се налагаше да се прескачаме с куфари и да вадя дрехи от тях... Предполагам ясна ви е картинката... Бях избрала стая със спалня и легло на 2 етажа- Бела за пръв път спа на самостоятелно легло, след леко разместване вместихме и кошарата, а горното легло беше идеален склад за разни джунджурийки. Бяхме на първа линия, идеална гледка към басейна и морето.
 Храната- ол инклузив- малко нанагорно ми идваше... Особено това, че закуската е до 10ч, а ние сме поспаливи и много трудно ставахме. Предполагам ни запомни персонала с това,че винаги оставахме последни. Е, и с детската градина, която все имаше претенции и предполагам бяхме атрактивна картинка, разнасяйки бебе, докато си избирахме храна, хранейки мрънкаща Бела с една ръка, кърмейки другото... абе цирк Mr. Green Аз усмишлено започнах да прескачам обедите, а мъжа ми ходеше с Бела, за да може да обдва детето. Аз- с книжка на плажа / със спящ Габи в количката/.
 Имахме 3 мрачни дни, но дъжд така и не заваля. Но пък ние се разходихме. Първия ден бяхме на Делфинариума, а след това направихме супер разходка в Морската градина. Страшен луна парк намерихме и докато се вайкахме как да се качим с мъжо двамата на едно влакче, Бела каза,че ще пази бебето... малко ме е срам за тая ми постъпка Blush но такова влакче до сега не бях виждала в Бг, а и явно съвсем съм изкукала покрай майчинството, че се изкефих максимално и на скоростта, и на лупинга... ох искам пак Mr. Green Другите дни бяхме в Балчик и на Аладжа манастир, до Златните ходихме /много съм разочарована от тоя курорт, ужасни хотели, навсякъде само сергии с всякакви боклуци.......
 Морето беше супер, последните дни направо топло. Пържих се здраво Mr. Green Бела и баща й правиха замъци на брега. Много я беше шубе да се къпе обаче... На бебето само крачетата му потопих.  Отначало на Габчо гласчето не му се чуваше, обаче щом чукна 4 месеца, изведнъж се промени-някак порасна..и не искаше вече да лежи, а да го нося и да гледа. Но пък спеше много хубаво на плажа- по 3-4 часа:)
 Още първия ден Бела сополяса- явно лепна нещо в самолета. МИна с разни хомеопатични за 2 дни. После го прихвана малкия- той кихаше и кашляше. Но и при него премина много бързо- за ден и половина.

 Та така..беше много хубаво. Честно казано си починах:) Миналата година почивката беше истински ужас, тогава се върнах по-уморена и изнервена от всякога.

 Снимки има ужасно много. Започнах да ги качвам снощи и не разбрах защо са се публикували при положение, че не ги позволих... Така че- ще следва продължение:) Когато имам време:)

# 52
  • Мнения: 32
Слачве, ти от 4-тия месец ли започна захранване?
Може и аз да започна от по-рано ако продължава така да не иска да яде, искаше  ми се да е най-рано на 5 месеца.

Аз погледнах да не би да има зъбче че да отказва ядене, пък и доста слюнка отделя и ръчичките си лапа нон стоп, но няма зъбчета. И педката я беше гледала преди 10 дена и тя каза няма.
Не знам какво ще я правя с тази нейна стачка, накрая вместо да качва, ще почне да сваля, на 3 месесца беше 6550кг и 63 см беше качила само 400 грама и 1 см. Tired

Захраних я на 3м и 25 дни , просто беше започнала да яде на 1и половина - два и аз бях луднала тотално ... не ядеше много като количество (не изяждаше повече от 150мл) , ноооо на 2 часа , никво спане и реших, че й е време... винаги съм смятала, че ще я захраня на 4 месеца ... не съм се дърпала - според мен това е добър вариант. Знам, че много хора ще ме охулят както стана преди 2-3 седмици, но ... всеки сам избира    Peace Hug

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 17:25 от Славчето

# 53
  • пловдив
  • Мнения: 1
Цитат на: Baby Love® в Събота, 18 Септември 2010, 13:16
Момичета, на какъв интервал храните бебоците на АМ, нещо ми е много объркано с нашето смесено хранене.
Бяхме на 3 часа, увеличих на 4 часа и пак едвам си изяжда "манджата", давам по 145 мл. ХИП, предположих, че може би не го харесва и мисля да взема Лактана.
Яде по 30-40 мин., иначе като е на гърда си хапва бързичко.

За буденето през нощта е много различно при нас, понякога заспива към девет и става към шест, друг път пак ляга в девет, но става към един и нещо и после пак към шест.

Baby Love ние също сме на АМ и се храним на следния режим:
6 часа 150 мл. мляко НАН1
10 часа 150 мл. мляко
14 часа зеленчуково пюре 80 -110 гр. и мляко 90 - 60 гр.
17,30 часа мляко 120-150 мл. и плодово пюре, което не винаги давам, мисля като навърши 5 месеца следобед да включа каша
21,30 часа мляко 150 мл.

СЛАВЧЕ с каква каша храниш Цветето? Аз взех на Слънчо бананова без глутен и смятам да започна с нея, но се чудя удачна ли е?

# 54
  • Мнения: 195
Микелита аз вчера дадох каша с лъжичка, голямо мазало беше  ooooh! Ама майка ми беше взела тази, която ти казваш и на Хумана - разликата е, че в Слънчо пише че има добавена захар и смятам да не я давам. Нека и другите кажат де
Та така и ние от вчера сме захранени - по-скоро замазани  Mr. Green
Накрая в шишето и си я изпива кашата

# 55
  • Мнения: 150
Привет на всички Heart Eyes

Ани, много хубаво да си изкарате на рождения ден Heart Eyes

Севде,честита нова придобивка,много хубави снимки да направите! Flutter

Мимак,приятно прекарване и да си починеш многооо!! Heart Eyes

Деска,честито зъбче,дано всички за излизат така лесно! Heart Eyes

Славче, ние се храним почти като вас  bouquet

Злати, Вили, Деска, страхотни снимки и още по страхотни бебчета Heart Eyes Heart Eyes

И хайде малко късно, но да ви почерпя   cook newsm38 smile3510 Борис днес прави цели 5 месеца

# 56
  • Мнения: 32
Цитат на: Baby Love® в Събота, 18 Септември 2010, 13:16
Момичета, на какъв интервал храните бебоците на АМ, нещо ми е много объркано с нашето смесено хранене.
Бяхме на 3 часа, увеличих на 4 часа и пак едвам си изяжда "манджата", давам по 145 мл. ХИП, предположих, че може би не го харесва и мисля да взема Лактана.
Яде по 30-40 мин., иначе като е на гърда си хапва бързичко.

За буденето през нощта е много различно при нас, понякога заспива към девет и става към шест, друг път пак ляга в девет, но става към един и нещо и после пак към шест.

Baby Love ние също сме на АМ и се храним на следния режим:
6 часа 150 мл. мляко НАН1
10 часа 150 мл. мляко
14 часа зеленчуково пюре 80 -110 гр. и мляко 90 - 60 гр.
17,30 часа мляко 120-150 мл. и плодово пюре, което не винаги давам, мисля като навърши 5 месеца следобед да включа каша
21,30 часа мляко 150 мл.

СЛАВЧЕ с каква каша храниш Цветето? Аз взех на Слънчо бананова без глутен и смятам да започна с нея, но се чудя удачна ли е?

Микелита, давам й на Хумана банановата каша. Тъй като се притеснявах да не се запече, Дудунски ме посъветва за този вариант и останах доволна  (Деси Hug )

Дилянкааа, честити 5 месеца!!! Да е жив и здрав Борисчо, много да ви радва  Hug Hug Hug Hug

# 57
  • Мнения: 553
хайде да попиша и аз  Simple Smile

днес голямо скитосване му ударихме и беб ни отмъсти с малко сън  Mr. Green спа три пъти по 20 минутки  Crazy сутринта дадохме баткото на татко му и излезнахме до едно детско магазинче - всеки път уж си забранявам да купувам като обезумяла, но ефект нулев  Laughing после отидохме до Надежда, от там в Младост  Laughing до магазина на любимия, после се видяхме с едни приятели в едно кръчме Джораре (майките от Младост сигурно го знаят) - дълъг обяд с много плюскане  Embarassed. за капак тръгвайки си от лръчмето ни се обадиха други приятели и само се прибрахме да вземем нещо и айдееееееееее в кварталното кръчме  Laughing сигурно първата дума на детето ще е "бира"  Joy

незнам дали ви питах (ако съм - извинете): мамите дето нямат МЦ и не ползват спирали и хапчета как аджеба разбирате, че не е станал фал? нещо ми е влезнала някаква муха в главата, не че има реален фал, но ми е доста некомфортно така да живея в неведение Simple Smile

# 58
  • пловдив
  • Мнения: 1
ООООООООО, ама съм загубена от четене на кашите да е без глутен, съм пропуснала захарта, а така се зарадвах на тази кашичка Слънчо, нищо на бебо ще купя утре на Хумана като вашата кашааааа, а пък мама ще излапа Слънчотоооооооо newsm78 мдаааааа
Крисчана Иван Александър яде много успешно с лъжичка, почти не се маже и не се окапва, като ламя е лапа ли лапа и отваря устата за още, чак ще изяде лъжицата................
Ти с каква лъжичка храниш Йоана? Аз знам, че по-добре омазани, но да ядат от лъжицата, че после, ако свикнат с манджата от шишето е голям зор да хапват от лъжица, за това дерзай омазана не омазана мъчи я с лъжицатаа Simple Smile Представям си каква гледка е била цялата в каша - да я нацелуваш от нас малката сладуранка...................

# 59
  • Plovdiv, Purvenes
  • Мнения: 49
Добър вечер момичета!

Дилянка Честито 5 месеца на малкия Борисчо. Да е жив и здрав и винаги само да ви радва!

Деска, честито ви зъбче. Нека и всички да излизат така лесно. без да ги усетите. Купихте ли нещо бяло на детето?

Kikiniki браво за хубава почивка и добре сте завърнали.

Ние сме добре много добре, по цял ден с милото сме заедно, много се радвам че той вече е у дома.
Утре ще пиша повечко. Лека на всички.

Славче ще ти пиша на ЛС за да ме добавиш на първата страничка.

Общи условия

Активация на акаунт