4 пъти хранене на ден при 7 месечно бебе!?!?

  • 2 883
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 176
а за седем хранения на ден какво ви е мнението на шест месеца и половина е Дани и по никакъв начин не мога да го откажа от нощно хранене
Много зависи колко кг е детето? Дали расте по-пухкаво или не? дали е родено с нормални кг. Дали е седмаче? Дали е износено до край.....

# 16
  • Мнения: 57
Как вървят нещатата с храненето- интересувам се горещо защото при нас нещата стоят по същия начин, с тази разлика че ние от самото начало не харесахме пюретата освен плодовете, направо се чудя като дейде време за обяд какво да и дам. Ако се чудеш да ли е от зъбите ще ти кажа -дано е така, защото нашите избиха но файда никаква. Бях чела че за апетит се давало пчелно млечеце- мисля да пробвам.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
днес се консултирах с педиатъра и той ни посъветва 10 дни да не предлагам никакво пюре, а да я храня само с мляко, след което отново да започнем с пюретата. Надявам се този опит да е успешен  Praynig
Единственото притеснение е че като не приема месни пюрета, желязото може да намалее в организма й.

За пчелното млечице мисля че трябва да изчакаш... много е малка... на всякъде пише че меда е опасен за малките деца.... пък и в случай мисля, че не става за липса на апетит, а за някаква реакция вкусова или поведенческа.

# 18
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ние се на 4 пъти още от шестия, но в действителност са 6,защото през нощта 2 пъти пие по 150г мляко. Каши категорично отказва, с попарата е трудно, ядеше само плодово пюре, а  зеленчуково прояде след като започнах аз да го правя и то такова, че на мен да ми хареса (не е много по правилата що се отнася до солта). Освен това зеленчуковото го дадох , когато беше много гладен и на 3тата хапка му хареса.

# 19
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Щом детенце наддава нормално и се чувства добре, няма нищо лошо да мине на 4 хранения - още повече, че от 7-ми месец започва да яде все по-пълноценни храни. Предполагам, че му стига количеството, така че не се притеснявай.

# 20
  • sofia
  • Мнения: 171
Кристина беше на 5 м.когато сама отказа млякото в 6 ч.Сега сме на режим:
9 ч закуска-попара или плодово пюре с бисквита
13 ч обяд-зеленчеково пюре с жълтък или местно
17 ч следобедна закуска-крем или каша
22 ч   мляко  feeding

Общи условия

Активация на акаунт