Мнения за Русенски педиатри и лични лекари - координати, отзиви

  • 72 763
  • 160
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 222
нали затова правим тази тема - да намерим най-добрия специалист за децата ни, да поставят правилна диагноза и адекватно лечение и така няма да си пускаме децата на ясла/градина болни  ooooh!
на мен са ми се случвали абсурди като: 1. да лекуваме нос при един, гърло при друг и дробове при трети лекар 2. за една и съща болест да пие 3 АБ като последния е инжекции
аз това очаквам от тази тема и не само - да намеря този специалист който ще ни лекува цялостно, не на "кръпки" Tired

# 16
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Майче, искрено ще се радвам, ако някой каже кой е този лекар. И аз нямам против до ходим само при един, но нещо не се получава  ooooh!

# 17
  • Мнения: 820
Така е, трябва да се лекуват децата, не да се експериментира с тях....

Трудно е обаче с личните лекари. Все трябва при специалист да отидеш.

Ние сме при Д-р Дукова. Като цяло съм доволна от нея с малки изключения. Тя е от мислещите по новия начин, кърмене на поискване, късно захранване и т.н. Не ме шашка излишно, успокоява ме.
Не избързва с изписването на антибиотик, не се чака много при нея.
Сега исках да ми предпише нещо имуностимулиращо, но та пожела да изчакаме. В крайна сметка си почнах на своя глава, питах други лекари, фармацевти и съм доволна от резултата.

# 18
  • Мнения: 1 070
Pupinka благодаря за мнението  Hug
Темата е много интересна и полезна,браво за идеята!

# 19
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен!
Аз съм на мнение, че голяма част от лечението зависи от родителя. Той най-добре знае какво му е на детето, колко му е силна имунната система, дали харесва/нехаресва дадени лекарства и т.н.
За смяната на докторите - е вие какво си мислите, че като ходите при един и същ и той помни старите лечения? Е да, ама не. Тук е БГ и ЛЛ нямат за цел да излекуват пациентите, а да си увеличат заплатата чрез бройката.
За д-р Досев - Ходили сме няколко пъти при него. Имам навика да не вземам всичко казано от докторите за чиста монета и си пресявам. Едининя път отидох със свекърва ми при него и той я побърка. Жената наистина му повярва, че детето е тежко болно. Лично за мен половината неща бяха глупости, но ми се наложи после половин час да я успокоявам. Аз такива доктори, дето по-голямата част от диагнозата и лекарствата са измислени, колкото да си направи уж пълен преглед, не са добри лекари. Да не говорим, че нито той, нито повечето имат навика да пускат изследвания, а и 2мин за гърди и гърло преглед ли е?
За д-р Цонева - Не е бог знае колко добра, но ме изслушва винаги. Също така обсъжда с мен лекарствата, които изписва. Нямало е рецепта, на която да не знам дадено лекарство за какво е изписано. Ще кажете - не си лекар. Така е, но повечето имат толкова много пациенти и не мога да разчитам, че ще помнят точно моето дете, затова гледам да се интересувам и помня повече неща, за да може да ми се помогне.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2010, 15:19 от alida77

# 20
  • Мнения: 50
Защо не ходите само при един лекар от който сте доволни?
Масово чета ходя при този,при този....
Не мислите ли ,че когато един лекар познава и предишните заболявания на детето и от какво най-често боледува ,и изобщо познава детето би бил много по-полезен от който и да е било прехвален лекар.

Изключвам рабира се специалистите.


Ами на нас ни се налага да ходим при различни лекари, защото детето ми не пита,кога да се разболее  и почти винаги се случва това да е през празнични или почивни дни. Личната на дъщеря ми е Р.Георгиева .Много съм доволна!От Новакова също съм доволна , но това чакане пред кабинета и много ни  изнервяше, а и на нея може да се разчита само определени часове в седмицата. И сега знам , че много от вас ще го оплюят , но д-р Досев ни е спасявал много пъти в неделните дни , а и през великденските празници.Вярно,че закъснява , но винаги е идвал щом ни обещае.По-спокойна съм като знам, че има на кого да разчитам и извън работно време. Wink
А пропуснах и Николинка Петрова.При нея водих дъщера ми като бебе  всеки месец за консултация.Мисля,че е добър специалист, но след това трудно започнах да я откривам на тел. и и спряхме да я посещаваме.

# 21
  • Мнения: 14 133
И аз да си кажа.  Hug
Голямо "За" д-р Росица Гецова - мой личен лекар; д-р Ирина Койчева - личен лекар на детето ДКЦ 2 0888 812 392,, всички педиатри в ДКЦ 2, д-рите Кирова, Николова, Даскалова.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 207
Здравейте и от мен!
Аз съм на мнение, че голяма част от лечението зависи от родителя. Той най-добре знае какво му е на детето, колко му е силна имунната система, дали харесва/нехаресва дадени лекарства и т.н.
За смяната на докторите - е вие какво си мислите, че като ходите при един и същ и той помни старите лечения? Е да, ама не. Тук е БГ и ЛЛ нямат за цел да излекуват пациентите, а да си увеличат заплатата чрез бройката.
За д-р Досев - Ходили сме няколко пъти при него. Имам навика да не вземам всичко казано от докторите за чиста монета и си пресявам. Едининя път отидох със свекърва ми при него и той я побърка. Жената наистина му повярва, че детето е тежко болно. Лично за мен половината неща бяха глупости, но ми се наложи после половин час да я успокоявам. Аз такива доктори, дето по-голямата част от диагнозата и лекарствата са измислени, колкото да си направи уж пълен преглед, не са добри лекари. Да не говорим, че нито той, нито повечето имат навика да пускат изследвания, а и 2мин за гърди и гърло преглед ли е?
За д-р Цонева - Не е бог знае колко добра, но ме изслушва винаги. Също така обсъжда с мен лекарствата, които изписва. Нямало е рецепта, на която да не знам дадено лекарство за какво е изписано. Ще кажете - не си лекар. Така е, но повечето имат толкова много пациенти и не мога да разчитам, че ще помнят точно моето дете, затова гледам да се интересувам и помня повече неща, за да може да ми се помогне.

Винаги си записва какво е изписвала преди и когато се налага АБ гледа да са различни,а не един и същ.

# 23
  • Мнения: 28
Винаги си записва какво е изписвала преди и когато се налага АБ гледа да са различни,а не един и същ.
КОЙ, д-р Цонева ли?

# 24
  • Мнения: 1 207
Съжалявам,не се е разбрало.
Нашата педиатърка-д-р Удева.

# 25
  • Мнения: 5 391
Моите деца имат ЛЛ проформа, никога не съм го ползвала при проблем.
Най-адекватно ги е лекувал др.Ивелин Димитров, с хомеопатия.
Той беше и мой ЛЛ, но го смених, страхотен специалист е, но държанието му е безпардонно от доста време на сам.
От др.Ева Цонкова също съм доволна, помагала ни е много, макар и с традиционна медицина.
Др.Дачев за мен е много комерсиално ориентиран.

# 26
  • Мнения: 657
д-р Папазян младата ни е личен лекар.Ползвам само за ваксини и евентуално направление.
Дъщеря ми страда главно от ларингит, правила ми е и пристъпи няколко пъти и можеби тези й състояние ме принудиха да потърся педиатър на частна практика.
   Д-р Петрова от второ детско.Близо 6г  ни лекува тя.Най често я викам у нас.Мисля,че няма частен кабинет или поне не съм чувала.Избягвам опашките пред кабинетите и спокойно си задавам всички въпроси,които ме интересуват.Изключително отговорен и точен човек.
   Д-р Новакова.Имам 2-3 посещения при нея,когато не намирам д-р Петрова.Не е проблем.И двете знаят една за друга, че им ползвам услугите когато някоя от двете не е в града.
   УНГ. Д-р Наков.Частния му кабинет е близо до работното ми място , не пише антибиотик с лека ръка.
До тук с положителните мнения.Следват отрицателните.
 ooooh!Д-р Досев. Викнах го миналата година у нас.Каза да изляза и да го чакам пред нас, че идва след 15 минути.Дойде след 2 часа.Много бързаше.Прегледа детето на крак.Като за мен взе 35 лв защото разбра че съм мед.работник.Връчи ми 3 визитки с подчертани телефони и ми обясни кой на кого е.Изписа ми рецепта пълна от двете страни и за всеки случай се застрахова и с антибиотик.Дано не ми се налага да го викам пак.Въпроса не опира до парите , а до наглото му поведение.Направо останах  Shocked
  Д-р Ивелин Димитров.При цялото ми уважение към хомеопатията, последния път ми идваше да го убия-Обърка и влоши състоянието на детето.Разсеян, комерсиален, говори по 3 телефона наведнъж,успоредно с това снема анамнеза, през това време се кара на някой.Направо  ooooh!Повече едва ли ще стъпя там.Търся си нов хомеопат.

# 27
  • Мнения: 222
д-р Петрова не е доц. Петрова, нали? Ако е така може ли телефон  Hug аз съм чувала добри отзиви за докторките от двете детски отделения, все пак какви ли не случаи са минали през ръцете им, жалко само че не работят с касата...
майките в нашия квартал когато случая е напечен ползват услугите на доц. Петрова, тя е доста възрастна вече, иначе е голям специалист, последния път обаче не можах да я намеря по тел..
за хомеопатията - склонна съм да се доверя ако в града ни имаше класически добър специалист, както е в София например. От нашата отчетна ходят при една (в Сф) и отдавна са забравили за АБ и всякакви химии...

# 28
  • Мнения: 657
Не е доц.Петрова, а д-р Султана Петрова.За първата няколко мои познати споделиха, че е възрастна и не е много в час с новостите.Така ли е, не е ли незнам ,не съм й звъняла.Но д-р Петрова или мъжъ ми я взема от тях, или й плащам такси в двете посоки и съм много доволна.Цялата работа излиза около 20 лв. телеф - 0888950888

# 29
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Момичета, ще се радвам, ако получа съвет от вас.
Искам да сменя личната си лекарка. А заедно с нея и изобщо начина, по който съм лекувана досега при заболявания - винаги с АБ. Обмислям намирането на лекар хомеопат, с който да мога да се консултирам, а през декември - и да се запиша той да ми бъде личен лекар. Четох в темата за хомеопатите в Русе и май ще се окаже, че в нашия град такъв доктор просто няма. Вие имате ли някакви наблюдения или знаете ли за лични лекари, които са хомеопати? Освен това малко по малко наближава рождението на наследника, за когото също трябва да се избере лекар. Тук обаче имам няколко изисквания: да подкрепя изключителното кърмене на поискване, да адмирира късното захранване, да има готовност да не поставя всички ваксини от имунизационния календар (поне да ги отлага във времето!). Възможно ли е сред някой от педиатрите/джи пи-тата в Русе да се открие такъв? Прочетох за д-р Дукова по-нагоре, ще се радвам да разбера къде се намира кабинетът й. Имате ли наблюдения дали Бурмова отговаря на това, което търся? Нейният кабинет ми е съвсем наблизо, но не зная нищо за това, как работи, от вашите мнения разбирам, че е доста натоварено при нея, явно е търсена.
Мислех си, че най-добре би било, ако открия подходящ хомеопат за себе си, който да стане и личен лекар на бебчо. Колежки на майка ми, която помолих да разпита тук-там, са й споделили, че децата им са записани при някаква лекарка в Първа поликлиника, която била хомеопат, но, видите ли, хомеопатичното лечение го предлагала на пациентите си само в частния си кабинет, а когато приемала по Здравната каса, изписвала пак антибиотици и химии.
Знам, че въпросите ми станаха много, но ще се радвам, ако можете да ме насочите. Виждам, че повечето имате впечатления от не малко лекари, моите контакти (за щастие!) са доста по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт