Бихте ли желали мъжът ви да присъства на раждането?

  • 12 352
  • 419
  •   1
Отговори
# 15
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Така... тези теми винаги ще са актуални, включвала съм се неведнъж, ама и сега...

Първо - мъжете не са рохки яйца, не мога да разбера що за паника за психичния им комфорт тресе толкова дами... ще се справят, честна дума  Wink
Второ - бащата помага много в родилната зала! По начин, по който човек не може да си представи, докато не се окаже в такава ситуация.
Трето - присъствието на мъжа при раждането не го прави по-съпричастен  и активен в отглеждането на детето по-късно. Ако някой си представя, че, споделяйки момента на раждане, бащата става по-баща... не е така.
Но е хубаво да имаш познато лице в болницата. Наистина е добре. А на кого му се полага най-много правото и привилегията да е там? На бащата, разбира се. Помага.

# 16
  • Мнения: 295
съвсем не.
И така стана...
Хиляди пъти по-нужен е в 1-вите минути и дни след секциото, отколкото по време на самата процедура.

На мен ми беше най-нужен в последните няколко минути преди малката да се роди, Confused
говоря за естествено раждане.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
е, аз до естественото не достигнах.

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
оо повторение на темата.

дай link pls, търсих, но нищо не излезе  Blush
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=480357.0

# 19
# 20
  • Мнения: 2 448
Наскоро проведено проучване в Англия показва, че присъствието на бъдещия татко в родилната зала увеличава усложненията по време на раждането по естествен път. Освен това, откакто бащите се включват в родилния процес, спешните цезарови сечения са се удвоили. „За разлика от всеобщото схващане присъствието на мъжа в родилната зала прави много жени неспокойни, повишава нивото им на стрес. Те не се вслушват в напътствията на лекарите и акушерките и това е причина за редица усложнения. Статистиката сочи, че когато мъжът е в родилната зала, по-често се налага използване на обезболяващи средства, вакуум-екстрактор и дори форцепс", обяснява д-р Джонатан Оден, акушер-гинеколог във водеща акушеро-гинекологична клиника в Лондон (Великобритания).

От тук.

# 21
  • Мнения: X
Да, искам. И той искаше. И присъства и на трите раждания, и то не само присъства, а беше активен и помагащ и подкрепящ ме.

# 22
  • Мнения: X
Наскоро проведено проучване в Англия показва, че присъствието на бъдещия татко в родилната зала увеличава усложненията по време на раждането по естествен път. Освен това, откакто бащите се включват в родилния процес, спешните цезарови сечения са се удвоили. „За разлика от всеобщото схващане присъствието на мъжа в родилната зала прави много жени неспокойни, повишава нивото им на стрес. Те не се вслушват в напътствията на лекарите и акушерките и това е причина за редица усложнения. Статистиката сочи, че когато мъжът е в родилната зала, по-често се налага използване на обезболяващи средства, вакуум-екстрактор и дори форцепс", обяснява д-р Джонатан Оден, акушер-гинеколог във водеща акушеро-гинекологична клиника в Лондон (Великобритания).

От тук.


При нас не е прието мъжът да НЕ присъства на раждането.
Според тази теория, цяла Норвегия е родена с вакуум. newsm78

# 23
  • Мнения: 295
Наскоро проведено проучване в Англия показва, че присъствието на бъдещия татко в родилната зала увеличава усложненията по време на раждането по естествен път. Освен това, откакто бащите се включват в родилния процес, спешните цезарови сечения са се удвоили. „За разлика от всеобщото схващане присъствието на мъжа в родилната зала прави много жени неспокойни, повишава нивото им на стрес. Те не се вслушват в напътствията на лекарите и акушерките и това е причина за редица усложнения. Статистиката сочи, че когато мъжът е в родилната зала, по-често се налага използване на обезболяващи средства, вакуум-екстрактор и дори форцепс", обяснява д-р Джонатан Оден, акушер-гинеколог във водеща акушеро-гинекологична клиника в Лондон (Великобритания).

От тук.
Ами може, но при нас щеше да има фатален край,
ако бащата не беше вътре, така че не го приемам за вярно! Naughty

# 24
  • Мнения: 295
Наскоро проведено проучване в Англия показва, че присъствието на бъдещия татко в родилната зала увеличава усложненията по време на раждането по естествен път. Освен това, откакто бащите се включват в родилния процес, спешните цезарови сечения са се удвоили. „За разлика от всеобщото схващане присъствието на мъжа в родилната зала прави много жени неспокойни, повишава нивото им на стрес. Те не се вслушват в напътствията на лекарите и акушерките и това е причина за редица усложнения. Статистиката сочи, че когато мъжът е в родилната зала, по-често се налага използване на обезболяващи средства, вакуум-екстрактор и дори форцепс", обяснява д-р Джонатан Оден, акушер-гинеколог във водеща акушеро-гинекологична клиника в Лондон (Великобритания).

От тук.


При нас не е прието мъжът да НЕ присъства на раждането.
Според тази теория, цяла Норвегия е родена с вакуум. newsm78

 Peace
Плюс цяла Германия  Mr. Green
и тук е прието бащата да присъства по време на раждането.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Като цяло ми е все тая Laughing И сама се справям 4удесно, но ако прояви желание - няма да ми пре4и, ще се радвам да е там.
В слу4ая оба4е категори4но смятам, 4е ако майката има някакви задръжки, бащата не бива да настоява. Жената трябва да е спокойна и уверена, а не притеснена и разконцентрирана. Ако на нея присъствието на таткото й влияе по втория на4ин, зна4и по-добре без него.

# 26
  • Мнения: 295
belinda Проблема е, че тя казва едно такова неубедително не (не казва твърдо не, но не е казала и да, това вече половин година), но самата тя не знае защо, а той е ужасно разочарован.  Confused

Смята, че иска да го лиши от този много важен за него момент. Thinking

Във всяко друго отношение са страхотна двойка, много влюбени, склонни са да направят всичко, за да зарадват човека до себе си.

Това е единственото препъни камъче и създава напрежение в отношенията им. Confused

# 27
  • Мнения: 2 868
И защо не иска тя?

# 28
  • Мнения: 1 844
Аз съм твърдо против мъжът да присъства по време на раждането,особено ако е естествено раждане.
Всеки има своето виждане и е свободен да прави,това,което намира за добре..но лично на мен никак не ми се иска мъжът ми да ме види препотена,опулена,крещяща,докато напъвам,а и картинката с телесни течности,кръв и т.н.........
Иначе за секцио,ако седи до главата на майката и не вижда точно какво става зад завеската-ОК.
Макар че и там по добре,според мен,да не присъства-мястото му е пред родилната зала,тръпнещ да чуе отвътре бебешки плач и нервно пристъпящ от крак на крак. Mr. Green

# 29
  • Мнения: 4 569
Да,искам.

Общи условия

Активация на акаунт