ЛОШ въздух в стаята след спане !!!!??????

  • 7 978
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 979
Редовно проветрение е донякъде решение на въпроса , аз лично обичам да спя на отворен прозорец .

# 16
  • Мнения: 2 175
Цитат на: Вълкът с дълъг ник link=topic=526726.msg16380802#msg16380802
 И супер здрави да са, със супер свеж дъх, сутринта ще е задушно.
[/quote

Вълчо..Wink

Ама е по-лесно да се заяждат, вместо да помислят..

# 17
  • Мнения: 353
Може да има влага в помещението и от там да идва тая миризма, сменете мебелите ако мислиш че е от тях, сега поне има изгодни промоции и намаления...

# 18
  • Мнения: 2 175
Незнам при авторката как е - но при мен всичко е чисто ново.
Просто спалнята ми е 10 кв. - освен голямото легло има и огромен гардероб и шкаф. + двама възрастни.. #Crazy

# 19
  • Мнения: 348
И ние имахме подобен проблем след като сменихме дограмата - страшен задух в стаята, особено зимно време, гарниран със солиден конденз и оттам и мухъл. Решихме си проблемите с един клапан, който се монтира на единия прозорец, 60 лв. ни излезе, а се простихме и с мухъла, който много ни притесняваше заради бебето Wink

# 20
  • Мнения: 85
Мрън, как работи този клапан през зимата - не се ли изстудява прекалено стаята? Откъде го купихте? Ние след пълна вътрешна и външна изолация имаме мухъл - та това може да е решението.

# 21
  • Мнения: 348
Ами не се изстудява, защото процепът е изключително малък, и се отваря само при влага в помещението (има опция и ръчно да се отвори), реално въобще не се усеща промяна в температурата. За да действа обаче, трябва да имате луфт под вратата, да не е плътно долепена до земята. Ние нямаме, затова вратата на спалнята ни е винаги открехната - 1-2 см са достатъчни, не се изстудява стаята. Т.е. трябва да направите възможна вентилацията. Ако в целия ви апартамент е сменена дограмата, трябва въздухът да може да циркулира свободно, което значи, че ако нямате луфт под вратите, трябва да ги държите открехнати с 1-2 см (което си е нищо в крайна сметка и не е проблем) и в останалите стаи също да поставите такъв клапан. При нас подейства - веднага. Надявам се да не се приеме за реклама, защото не е - потърси Аереко/Aereco в Гугъл, всичко си е обяснено Wink
Ние си го взехме директно от офиса им, през посредник ще ви е по-скъпо.

# 22
  • Мнения: 14
Сега видях ,наистина има малко мухъл ,трябва да го махна ,а иначе търсим нови мебели за спалнята !?Все пак бебето спи там ! newsm78
А иначе поне си мисля,че нашите усти не миришат ,но примерно съм усещала рано сутрин на работа някой като ми заговори и дъха му е един особен -не мога да обясня точно миризмата !?
Примерно в спалнята на майка ми и баща ми пак се усеща след спане ,но те проветряват и не се стига до там да мирише и дъха !?
Просто се питах какво може да е -да го премахна като причина (дали старите мебели,дали това ,че там си оставяме обличаните дрехи ,преди още да са станали за пране .... Sick

Последна редакция: чт, 23 сеп 2010, 09:46 от CATRIN

# 23
  • Мнения: 348
Ами как проветряваш? Имай предвид, че отворен за 10-ина минути прозорец не е проветряване. Отваряй широко за минимум половин час, поне 2 пъти на ден, например след ставане и малко преди лягане. И пробвай да не затваряш плътно вратата на стаята, оставяй я открехната, все още е топло. А за мухъла вземете мерки, опасно е, и то не само за бебето.

# 24
  • Мнения: 85
Благодаря ти , Мрън! За Пловдив ще е от дистрибутор/видях къде е магазина/, но няма как.

# 25
  • Мнения: 348
Ами не се притеснявай, няма да е кой знае колко по-скъпо, може да ви се оскъпи само заради поставянето, но нашия го монтира мъжът ми сам, не е голяма философия, само му трябват определени инструменти, то на сайта на самата фирма си е обяснено как става Wink
Дано помогне и на вас!

Общи условия

Активация на акаунт