Да увеличим ползите от детските надбавки

  • 9 319
  • 360
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 382
тука стана като в скечовете на "НЛО"  Simple Smile- всеки е застанал на позицията си ,със своите си мисли и грижи и говори,говори,без да го интересува дали другите го чуват, защото и той не ги слуша.Важното е да си каже всеки думичките...

# 346
  • Мнения: 6 362
Тъй като не ми харесва лекото, но затова пък постепенно извъртане на темата и вмъкването на политически нотки, искам да предупредя списващите, че при още едно споменаване на неща от рода на "да вземем властта", "да ни подкрепи партия", "политически проект" и други подобни, темата ще бъде приключена.
Тук в БГ-Мамма могат да намерят място (а и подкрепа) теми, дискутиращи или иницииращи действия на гражданското общество.
Дори при най-малко залитане и опит за политическо оцветяване на тема, инициатива, проект, то подобна тема просто няма да просъществува тук.
Цветът и нюансите нямат абсолютно никакво значение.

# 347
  • Мнения: 0
Преди 2-3 дни по новините казаха, че към днешна дата са нужни около 2000 лв на едно семейство с две деца да преживяват нормално месеца. Значи - ако моето семейство имаше доходи 2000 и нагоре, с ръка на сърце заявявам, че нямаше да ми дреме толкоз, че не получавам детски 70 лв (които в момента са толкова за две деца).  На мен обаче ми пука, че от януари 2010 ми ги спряха, защото доходите ни са далеч под двете хиляди...съответно пропуснахме и еднократната помощ за 1 клас, която е около 150 лв мисля и с която щях да купя училищната униформа на дъщеря си, която вчера платих и струваше 100 лв........

...майната им, да са ми живи и здрави децата, родила см ги заради себе си, не заради  държавата и ще си ги гледам със или без нейна помощ

Ако зависеше от мен кой да получава детски, просто щях да орежа една огромна част от циганите и да им сецна този вид помощи; или щях да им въведа ограничение - до 2 деца, получаваш за две деца, за трето и всяко следващо не получаваш нищо. За българите -  обратното (баси и дискриминацията, но точно така ще направя, ако зависи от мен !!! )
Според мен не трябва да има абсолютно никакви помощи за здрави деца давани по какъвто и да било начин. Всички средства отделяни за подобни помощи трябва да бъдат използвани за създаване на условия за отглеждането на деца. Тоест, да не Ви се налага да си купувате униформата за, която споделихте. Това разбира се е само малък пример. Под -условия, разбирайте всичко, което по пряк, или косвен път би ни помогнало в отглеждането на децата ни.


Съгласна съм с Борко. Ако някой пита мен, аз също мисля, че не трябва да има помощи за здрави деца--директно и в брой. По-правилно е тези пари индиректно да подпомагат отглеждането на децата, като се създадат достатъчно на брой детски заведения--ясли и детски градини. Да не се чака с години за детска градина, както е в големите градове и т.н. , Да има училищни автобуси за всички деца и във всички градове, топъл обяд в училищата, повече спортни съоръжения, повече опции за извънкласни занимания и т.н.  Затова идеята лично на мен много ми допадна. Както казах по-горе--аз в момента получавам детски, но нямам нищо против тези пари да се пренасочат по предложения начин. Познавам и други хора, които биха предпочели подобен вариант. За жалост, ситуацията в България е такава, че действително има семейства, на които тези 35 лв. са им важни и ще е трудно... И понеже по обективни причини нещата са сведени до оцеляване, е трудно да се погледне в перспектива и в по-дългосрочен план. 

# 348
  • Мнения: 1 517
Оо, да, нямам нищо против тези добавки/ помощи за децата ми да им се дават под друга форма. Примерно аз имам желание децата ми дас посещават колкото се може повече извънкласни занимания, те също го искат, но просто нямаме толкова пари. С тези 35 лв, които ми спряха в началото на годината, щях спокойно да им плащам таксите за народни танци; аз и сега си ги плащам, но опредленео щяха да си ми от полза.

И пак да повторя - ако аз и съпругът ми получаваме малко по-различни заплати, с които спокойно да си изхрнваме децата, хич биля, изобщо и въобще няма да драпам за добавките/ помощите на държавата.

Въпреки всичко се радвам, че все още поне здравеопазването и образованието е безплатно за децата. Щото още утре на някой може да му хрумне да не е така.

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 10:00 от Филаделфия

# 349
  • Мнения: 5 651
Темата за хората, които критично разчитат на тези 35 лв е ужасна. Но ще дам една друга тема - мои приятели, семейство лекари, уви, бездетни, искат да осиновят дете с увреждане, имат финансовата възможност да го излекуват и отгледат. Започнали са да ходят при едно момиченце в един от домовете, детенцето е с бъбречни проблеми (не съм много сигурна, не съм разпитвала повече, от колкото те ми казаха). Та оказва се обаче, че детето е изоставено, обаче майката не се била отказала от него и то заради помощите. Адвокатът им е ходил, говорил с майката и т.н. (другите пазарлъци не знам какви са били), но след разговор с директорката на дома тя им признала, че това е проблем, защото тези "майки" (слагам ги в кавички, защото не може да си изоставиш детето от каквато й болест да страда) хем ги оставяли, хем не се отказвали защото взимали помощи на основание самотни майки, допълнителни помощи за деца и тн. Та като се сложат на везните неплатения ток и възможността дори едно от тези деца да получи нормално семейство, нормален живот и грижа - кое тежи повече?
За деца, настанени на пълна държавна институция помощи НЕ се полагат.

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 21:03 от kati_v

# 350
  • Мнения: 5 651
В този милиард влиза дори и ... интеграционни добавки (?!) Пари на ръка да ... се смесиш с хората! Уау!
Госпожо, пишете наизуст. Така наречените "интеграционни добавки" се отпускат на хората, в т.ч. и децата, с увреждания.

# 351
  • Мнения: 0
В този милиард влиза дори и ... интеграционни добавки (?!) Пари на ръка да ... се смесиш с хората! Уау!
Госпожо, пишете наизуст. Така наречените "интеграционни добавки" се отпускат на хората, в т.ч. и децата, с увреждания.


Да, Кати както искаш така го възприеми, на мен това ми направи силно впечатление и затова го сложих, а аз именно искам това да има повече за нашите деца, за инвалидите и за пенсионерите.Само един пример да ти дам СО, отпуска безплатно пари за превоз на здрави, прави деца от ромски, цигански произход, а на българските деца и децата инвалиди-не.Пак казвам, както искаш, така го тълкувай, писала съм и на КЗД, където ми отговориха, как да подам жалба, а аз им написах сами да си подемат инициативата.
Лек ден ти пожелавам и хубав празник!

# 352
  • Мнения: 5 651
В този милиард влиза дори и ... интеграционни добавки (?!) Пари на ръка да ... се смесиш с хората! Уау!
Госпожо, пишете наизуст. Така наречените "интеграционни добавки" се отпускат на хората, в т.ч. и децата, с увреждания.


Да, Кати както искаш така го възприеми, на мен това ми направи силно впечатление и затова го сложих, а аз именно искам това да има повече за нашите деца, за инвалидите и за пенсионерите.Само един пример да ти дам СО, отпуска безплатно пари за превоз на здрави, прави деца от ромски, цигански произход, а на българските деца и децата инвалиди-не.Пак казвам, както искаш, така го тълкувай, писала съм и на КЗД, където ми отговориха, как да подам жалба, а аз им написах сами да си подемат инициативата.
Лек ден ти пожелавам и хубав празник!
Госпожо, аз не тълкувам и не възприемам. Просто познавам закона достатъчно добре, за да знам какво говоря. Интеграционните добавки са разписани в Закона за интеграция на хората с увреждания и са насочени към тях.

# 353
  • Мнения: 0
Тъй като не ми харесва лекото, но затова пък постепенно извъртане на темата и вмъкването на политически нотки, искам да предупредя списващите, че при още едно споменаване на неща от рода на "да вземем властта", "да ни подкрепи партия", "политически проект" и други подобни, темата ще бъде приключена.
Тук в БГ-Мамма могат да намерят място (а и подкрепа) теми, дискутиращи или иницииращи действия на гражданското общество.
Дори при най-малко залитане и опит за политическо оцветяване на тема, инициатива, проект, то подобна тема просто няма да просъществува тук.
Цветът и нюансите нямат абсолютно никакво значение.


Здравейте, вие сте като останалите тук. Взимате една дума от контекста, надувате я като балон и стискате до като гръмне.

# 354
  • Мнения: 6 362
Напомних правилата на форума!
Не съм Ви писала характеристики и ще Ви помоля и Вие да не ми поставяте такива!

# 355
  • Мнения: 0
В този милиард влиза дори и ... интеграционни добавки (?!) Пари на ръка да ... се смесиш с хората! Уау!
Госпожо, пишете наизуст. Така наречените "интеграционни добавки" се отпускат на хората, в т.ч. и децата, с увреждания.


Да, Кати както искаш така го възприеми, на мен това ми направи силно впечатление и затова го сложих, а аз именно искам това да има повече за нашите деца, за инвалидите и за пенсионерите.Само един пример да ти дам СО, отпуска безплатно пари за превоз на здрави, прави деца от ромски, цигански произход, а на българските деца и децата инвалиди-не.Пак казвам, както искаш, така го






тълкувай, писала съм и на КЗД, където ми отговориха, как да подам жалба, а аз им написах сами да си подемат инициативата.
Лек ден ти пожелавам и хубав празник!
Госпожо, аз не тълкувам и не възприемам. Просто познавам закона достатъчно добре, за да знам какво говоря. Интеграционните добавки са разписани в Закона за интеграция на хората с увреждания и са насочени към тях.



Добре хубаво познавате закона, а аз с това , което Ви дадох като пример, също съм се допитала до доста хора с правно образование и да не говорим, че противоречи на Конституцията на България, защото това е дискриминация и има достатъчно доказателства по случая, освен това преди няколко дни имаше и тема в медиите, точно за същия случая и аз няма да оставя нещата така, на същия принцип ще искам превоз и за българските деца и децата инвалиди и т.н.Не ме интересува закона за интеграция, като няма превоз за децата инвалиди, а има за прави, здрави цигански деца, това не отговаря на конституцията.Искам равни права за всички.












# 356
  • Мнения: 0
Тъй като не ми харесва лекото, но затова пък постепенно извъртане на темата и вмъкването на политически нотки, искам да предупредя списващите, че при още едно споменаване на неща от рода на "да вземем властта", "да ни подкрепи партия", "политически проект" и други подобни, темата ще бъде приключена.
Тук в БГ-Мамма могат да намерят място (а и подкрепа) теми, дискутиращи или иницииращи действия на гражданското общество.
Дори при най-малко залитане и опит за политическо оцветяване на тема, инициатива, проект, то подобна тема просто няма да просъществува тук.
Цветът и нюансите нямат абсолютно никакво значение.


Здравейте, вие сте като останалите тук. Взимате една дума от контекста, надувате я като балон и стискате до като гръмне.


Да, присъединявам се към коментара на Борко, аз си мисля, че точно за това говорим за активно гражданско общество,а не за партии, но обществото го няма, няма ги активните гражданите.Също така е хубаво да промените форума, не всеки да цитира така, а да има по подреден вид.Доста злоба има има в доста от майките, която е непонятна за мен, но намерете начин да се отърсите от това.
Бях обвинявана и нападана, въпреки добрия си тон в какво ли не, пак казвам няма да спра да търся моите права и правата на останалите, искам равни права за всички!

# 357
  • Мнения: 5 651

Добре хубаво познавате закона, а аз с това , което Ви дадох като пример, също съм се допитала до доста хора с правно образование и да не говорим, че противоречи на Конституцията на България, защото това е дискриминация и има достатъчно доказателства по случая, освен това преди няколко дни имаше и тема в медиите, точно за същия случая и аз няма да оставя нещата така, на същия принцип ще искам превоз и за българските деца и децата инвалиди и т.н.Не ме интересува закона за интеграция, като няма превоз за децата инвалиди, а има за прави, здрави цигански деца, това не отговаря на конституцията.Искам равни права за всички.
Хубаво, искайте. Действайте, а не се пенете по форумите. Щом има достатъчно доказателства за дискриминация, водете дело и го спечелете. Дайте пример. Само че Ви се иска ние да подемем лозунгите Ви и да тръгнем напред май.

# 358
  • Мнения: 0

Добре хубаво познавате закона, а аз с това , което Ви дадох като пример, също съм се допитала до доста хора с правно образование и да не говорим, че противоречи на Конституцията на България, защото това е дискриминация и има достатъчно доказателства по случая, освен това преди няколко дни имаше и тема в медиите, точно за същия случая и аз няма да оставя нещата така, на същия принцип ще искам превоз и за българските деца и децата инвалиди и т.н.Не ме интересува закона за интеграция, като няма превоз за децата инвалиди, а има за прави, здрави цигански деца, това не отговаря на конституцията.Искам равни права за всички.
Хубаво, искайте. Действайте, а не се пенете по форумите. Щом има достатъчно доказателства за дискриминация, водете дело и го спечелете. Дайте пример. Само че Ви се иска ние да подемем лозунгите Ви и да тръгнем напред май.



Като спечелим или спечеля, ще се чуе, от Вас не искам и не очаквам нищо, пак с лошото, макар, че засяга всички ни!




# 359
  • Мнения: 15 291
пак казвам няма да спра да търся моите права и правата на останалите, искам равни права за всички!

Хубаво е човек да си търси правата, но в случая засягате проблем, при който някой не си е изпълнил задълженията. Вие виждате само крайния резултат, а не причините довели до него. Дори да имате успех днес, то утре ще имате нови проблеми от същото естество.

Общи условия

Активация на акаунт