Дискова херния - 1

  • 207 848
  • 730
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 0
Здравей *Pukankе*,
А съм ходил при един майстор дето му се слави името из страната, намира се в с. Константиново и се казва бай Ради, тел. му е 051/ 12 54 12. Наистина е стар-дядката, даже при моето ходене беше зле и ме прие само и само да не се върна от толкова път. Щерка му живее на няколко къщи по-нагоре /също е мануален терапефт като него/ и после ходих и при нея. Аз съм по доволен от нея.
Наистина аз като ходих преди мене имаше поне трима и след мене още толкова дойдоха. Не е лошо да се пробва в пътя за търсене на излекуването.
лека, мека и безаварийна...

# 286
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Днес намерих и отидох при дядото от Аспарухово. Трябва да ходя още 6-7 дена и ще ви кажа има ли полза.

# 287
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета, гледам нагоре в темата някакви инжекции обсъждате.Какви са те и от къде? Свободно ли се слагат или някой трябва да ми ги изпише? Какви са предимствата и ползите от тях? Ставам нахална вече, но не се търпи.  Cry А още съм неориентирана с тая диагноза.

# 288
  • София
  • Мнения: 9 926
Утре следобяд съм на преглед при невролог.
Искам да посетя кинезитерапевт, ЯМР; има ли смисъл да влизам в болница за да ми направят пълни изследвания и какви са те?
 Ще ползвам направления при възможност. Мисля втората стъпка да е ЯМР.

Питам, защото се чудя как да подходя утре, ще се консултирам и с лекарката.

Напоследък усещам леки болки по левия крак и хич не ми допада това Sad Дано нещо си въобразявам Praynig

# 289
  • Мнения: 803
Момичета, гледам нагоре в темата някакви инжекции обсъждате.Какви са те и от къде? Свободно ли се слагат или някой трябва да ми ги изпише? Какви са предимствата и ползите от тях? Ставам нахална вече, но не се търпи.  Cry А още съм неориентирана с тая диагноза.

Пуканке, тук всички сме дошли неориентирани, за това е форума, да си помагаме. Не се притеснявай, питай и чети, аз инжекциите не съм ползвала защото съм "отвъд летвата", но все някой от колегите ще ти отговори. Доста доволни има от тези инжекции.
А колкото до тях, колегите, забележи, че има и момчета...

# 290
  • Мнения: 632
ОК, какво значи тази летва? Embarassed
*Pukanka* тези инжекции и аз мисля да ги взема, но незнам дали може свободно да се слагат. Тишо ми даде тел. на лекар от София, които може да ги изпише. Тишо, ако знаеш, включи се. Имат ли някакви противопоказания? Тази диагноза и аз я имам от скоро, но май е важно да се правят  доста упражнения, да заякне мускулатурата, поне аз от многото четене това разбрах. Ти каква точно херния имаш, извинявай ако си писала.

# 291
  • Мнения: 35
karmacoma,с тези проблеми по всички нива единственото което ще ти препоръчам е санаториум и физ терапия.Щом Бусарски е казал,че не е за операция не се насилвайте да си я търсите.Като нищо някъде ще я оперират пък резултата е го чакате много дълго... Hug

благодаря за подкрепата. и аз така мисля.
майка ми току-що завърши един курс озоно-терапия във Варна. преди не минаваше ден без обезболяващи - нимезил и пр., в момента кара без лекарства. което значи, че има ефект... смята да повтори през пролетта. скъпичко е, но си струва, ако има полза.


И аз правих ТЕС доста време. На дисковата херния не ми помогна, защото от определен момент нататък нещата са необратими без операция, но пък от ТЕС реших да се разведа Wink) Което вероятно бе доста голяма част от причината да имам дискова херния като начало.

Сега съм оперирана от една година и съм добре. Разводът още тече Simple Smile

# 292
  • Мнения: 615
Инжекциите са хомеопатични, съдържат само природни вещества. Нямат странични ефекти.
единствения им страничен ефект е засилването на имунитета, което е проблем при автоимунни заболявания.
Могат свободно да се слагат, мускулно в Д-то  Laughing не болят  Peace

# 293
  • Мнения: 35
Благодаря ти, днес си взех колан. Болките минаха, а доктора каза, че от сега на татък ми почвали проблемите. Това ми прозвуча доста гадно. Решила съм да отслабна малко и да започна упражнения за корсета. Колко време след кризата мога да започна по-щадящи упражнения от първа страница.

Трябва да си в покой около три седмици. След това упражнения се правят много внимателно, като най-препоръчителна е йогата, тъй като там има основно екстензии. Естествено, плуването е абсолютно идеалният вариант, но трябва много да внимаваш да не настинеш като излизаш после, защото лошо. Във фитнес единствено колело като начало, като помоли инструкторите да ти го наместят така, че да ти е идеално. Гръбнакът трябва да е почти изправен. Не бива да заставаш под някакви неестествени ъгли. Междувременно недей да чистиш с прахосмукачка, да вдигаш абсолютно нищо от земята, ако ще един чехъл да е, не оправяй и ти леглото. Нека някой те замества във всички тези неща. От подобни битовизми съм получавала най-лошите си кризи.

В допълнение, аз съм си купила един лек кашмирен шал, който непрекъснато ми седи около кръста, когато съм си вкъщи, а и на работа, когато не се налага да съм красива. Винаги трябва да ти е топло.

Според мен с коланите не трябва да се прекалява, защото те все пак създават изкуствена сигурност на гръбнака и мускулите стават мързеливи.

# 294
  • Мнения: 669
dvepeperudi,тоя ТЕС наистина върши чудеса Wink

# 295
  • Мнения: 1 770
Днес понаучих допълнително информация, която бих искала да споделя с вас. В центъра, който посещавам, доктор Попова посещава ежегодните световни неврологични конференции, където научава всички най-нови видове терапии и лечения, включително на дискови хернии. Самата тя практикува терапия, обединяваща източни и западни методи. Всеки ден докато съм там тя споделя и си говори с пациентите за различни неща, днес спомена за екстензиите, които се практикуват в санаториумите. В целия западен свят те са отречени като вредни, защото разтеглят драстично всички връзки и сухожилия и натоварват гръбнака повече, отколкото го лекуват. Според новите посоки това е остарял метод, който не бива да се прилага. Помислих си, че е добре да го споделя и с вас, защото все още има хора, които си ги правят.

На мен днес ми беше 12 процедура, чувствам се малко по-добре. По-силният резултат казаха идвал след като се приключи една сесия от процедури (мисля около 20), когато преминеш във фаза почивка, защото по време на процедурите се разбърникват нерви, връзки и прочие, и тялото реагира.

Да ви кажа давам си сметка че ходенето при терапевти за намествания на изкривявания и прочие хич не са ми помогнали досега правилно, защото нямах достатъчно диагностика.
Веднъж ходих миналата година при спортен доктор с огромен стаж - д-р Мянков, който освободи болката от прищипването, но пък ми натовари таза значително от тогава насетне.
Тази година ходих на кинезитерапевт в националната рехабилитационна болница или какво беше там не си спомням - близо до Овча купел. Той си знаеше работата, но не знаеше че имам херния. Няма как намествания да ми помогнат на излива от диска просто....

Сегашната ми терапия е насочена директно и конкретно за справяне с излива при хернията, както и облекчаване на сбиването на прешлените и сколиозата. Ще видим... дано не съм отишла твърде късно и след погрешни ходове на терапии.

Успешна и безболезнена седмица от мен на всички ви!

Последна редакция: пн, 06 дек 2010, 20:16 от Yvette

# 296
  • Мнения: 803
ОК, какво значи тази летва? Embarassed

Мама Вики, аз като една скачачка на скокове ( в миналото-то е ясно от къде съм скопосана   Party) се изразих така-оперирана съм. Това означава, за мен след операциите вече други неща излизат на преден план. Основно пазенето и режима на живот.

# 297
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Преписвам дословно диагнозите си от скенера и очаквам съветите ви.

Л2-Л3 Задни остеофити и вкалцявания в задния надл. лигамент, които водят до лека релативна стеноза на гръбначномозъчния канал. Свободни неврофорамени.

Л4-Л5  Лекостепенен бълджинг диск . Нормална ширина на гръбначномозъчния канал. Артроза на фасетните стевички.

Л5-С1 - Левостранна латерална дискова херния с частично ангажиране на неврофорамена. Вертебралния канал е с нормален сагитален размер. Артроза на фасдетните ставички.

Това е. Понеже съм пълен лаик по темата, чакам мнението ви доколко сериозно и поправимо ли е положението с мене и кое е най-добро като лечение.

# 298
  • София
  • Мнения: 2 020
Успешна и болезнена седмица от мен на всички ви!

Yvette, нека да е безболезнена,
става ли?  Laughing Hug

# 299
  • Мнения: 1 770
Успешна и болезнена седмица от мен на всички ви!

Yvette, нека да е безболезнена,
става ли?  Laughing Hug

 Laughing

Какви глупости съм написала.... хахахах.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт