Дискова херния - 1

  • 208 648
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 669
bonita_09,подравления за операцията в провинцията.Докторакойто те е оперирал най-вероятно е Янкабаков.Мисля,че доктора се справя добре с тези операци.
Аз също съм оперирана и след тази процедура започнада ме боли,дори и там където никога не ме е боляло.Всичко ме болеше и гръб и кръст и ...Кофти работа.Не знам на какво се дължеше това,може би на стреса .В старанието си да се пазим,май повече си вредим.Както и да е!Гледай да си по-спокойна ,колкото по скоро се върнеш към предишния си начин на живот,толкова по добре.
Гимнастиката почнах преди да направя месец,може би към 20ден.Препоръката на докторът ми,беше да правя гимнастика след първия месец,ама аз бързах да оздраявам.Първоначало почнах със стягане на дупето и повдигане на краката.На всички им си виждаше страно,но аз правех коремни приси пак по заръка на неврохирурга.Разбира се в началота бяха само отчаяни опити.

# 661
  • София
  • Мнения: 958
Снжекциите ми ще пристигнат към 30-ти. Трябв ада изчакам жената, която ще лети за България тогава, защото ако ги прати таксата била 90 евро.... Rolling Eyes

Накарахте ме да се притесня кой ще ми ги бие. Не се замислих, че нямам рецепта за изписване от невролог и личната вероятно няма да се съгласи, въпреки, че ще си плащам таксата. А и ако й обясня, че невролог от София ги изписва тя ако не ги е чувала дали ще ми се довери, че се бият мускулно в седалището. .... newsm78


aha  - схемата с пиенето на витамин Б1 и Б6 - през какъв интервал се прави? Ако съм ги пила февруари кога пак мога? Или сега да изчакам инжекциите, в които пак има витамини?

Извинете, че се отансям към вас като към доктори, но моя доктор открито ми заяви, че само в България хората ходили толкова често на лекар или му звъняли...В Англия ако ги боли звънят на спешеното, а иначе 6 месеца чакали за невролог...и търпяли..... Rolling Eyes

# 662
  • Мнения: 5


Накарахте ме да се притесня кой ще ми ги бие. Не се замислих, че нямам рецепта за изписване от невролог и личната вероятно няма да се съгласи, въпреки, че ще си плащам таксата. А и ако й обясня, че невролог от София ги изписва тя ако не ги е чувала дали ще ми се довери, че се бият мускулно в седалището. .... newsm78





Биенето на инжекциите според мен е най-малкия проблем Peace То на тях си пише,че са хомеопатични,така че едвали ще ти откаже личния лекар.Аз по принцип си ги бия сам,не е някаква голяма философия,а и в youtube,има доста клипчета,как се бият Peace

# 663
  • София
  • Мнения: 958
Е, това е....сега остава и сама да си бия инжекциите...Simple Smile...Simple Smile Лекувам се вече почти от нета, сега и умения на мед. сестра да придобия.... Simple Smile

Но си прав! Най-важното е да има ефект от тях и да победим тази ужасна херния..... Praynig

Ако първите сложа между 1 и 10 април, следващите два курса са през 3 месеца, нали. Ако недай си Боже не се получи някаква непоносимост, разбира се.

# 664
  • София
  • Мнения: 2 031
...горещо ти препоръчвам да започнеш да пиеш Nenium 2x20mg. Приеми го като съвет от лекар.

bonita_09
, извинявай за въпроса,
ти с каква специалност си?  Hug

mila71, биенето на инжекциите
наистина не е проблем. Майка ми също
сама си ги слагаше, вярно че е медицинска
сестра, но не смятам, че личната ще откаже
да ти ги бие. Не го мисли това.  Hug

# 665
  • Мнения: 72
Педиатър съм.
Вече поясних,че се старая да пиша"нормално",т.е. като лаик.Неврологията не е никак чужда на детките болести,но това е терапевтична дисциплина.Неврохирургията е на светлинни години от тях.
Освен това вече го казах-в момента съм отчаян,лежащ по гръб,полуинвалидизиран,полупсихясал и уплашен пациент,който си мисли,че е направил най-грешния избор за здравето си - решението за операция.
aha, права си,боли ме навсякъде.И гърба, и Д-то,и врата,и главоболие.А от днес по правило и благодарение на глупостта ми - и стомаха.Дано си права за неврохирурга И мен ме делят почти 20 дни от операцията,но ми е невъзможно да правя никакви упражнения.Само вървя из къщата,чиято квадратура не стига за упражнения по пешеходене.

# 666
  • Мнения: 218


 Mila71, инжекциите не се бият всеки ден, а на през два. Ако първата си биеш в понеделник, тогава втората трябва да е в четвъртък, после неделя. Така 10 инжекции са за 1 месец. После се почива два масеца.  На мен така са ми предписани и така съм си ги била, а и доколкото ми е известно и всички във форума по тази схема си ги бият.

# 667
  • София
  • Мнения: 958
Благодаря!  Hug

Като пристигнат и преди да започна пак ще прочета всичко внимателно да не объркам нещо.

# 668
  • Мнения: 669
mila71,според мене витамините можеш да ги пиеш няколко месеца.Милгамата се пие4,5,6месеца.Според мен итази комбинация може да се ползва дълго време.Това са витамини иедвали ефекта от тях,ще мигновенен,така,че попий ги малко.Това е мое мнение все пак,може да се допиташ до лекар.
bonita_09,въоръжи се с търпение ,ще боли още дълго.Аз ти обещавам ,че някога ще спре HugМесец след операцията тръгнах на физ .терапия .
С упражненията бавно и полека,до месеца имаш още 10дни,а всеки следващ ще е напредък за теб.

# 669
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Днес съвсем случайно попаднах на предаването на Марта Вачкова.Темата беше за нестандартните лечители и феномени,а госта Юри Моллов.Представиха го като лечител на гръбначни изкривявания и ставни проблеми,но стана ясно,че лекува много заболявания.Имаше и "демонстрация" как намества прешлени и лекува с масаж и някой доста груби на пръв поглед методи. Shocked
Някой чувал ли е нещо за този лечител?Не се спомена конкретно за дискови хернии,но на мен лично ми беше интересно и любопитно.

Ето линк към предаването:https://http://bnt.bg/bg/productions/92/edition/13068/jenite_18_mart_201 … _cenata_na_hljaba

# 670
  • Мнения: 5
Discus Compositum имало и на таблетки,сега ги видях в Amazon Thinking А това е на същата фирма http://www.iherb.com/Heel-BHI-Traumeel-100-Tablets/4506?at=0

# 671
  • София
  • Мнения: 9 977
На какъв матрак спите?
Реших да си сменявам моят (латексов), с нещо по-твърдо (ако събера повече средстава - с мемори пяна) сегашния ми идва малко мек, като спя по гръб се натрупва дискомфорт в кръста, затова спя настрани с присвити крака (поза ембрион).

Като цяло трябва да е по-скоро твърд? С подматрачна рамка или без...

Мисля да си взема чанта през рамо за града, до 1-2кг товар. Дали ще провокира дискомфорт? В момента ходя с раница, но не е удачна за всеки случай.

Замислям се и за лични ортопедични стелки.  Rolling Eyes

# 672
  • Мнения: 2 765
   И моите инжекции вече са поръчани, но жената, която ми ги купува, каза че имало и капки....

Бързо оздарвяване на всички  Hug

# 673
  • Мнения: 669
И твърдият матрак не е много подходящ.След операцията сменихме нашия,оказа се прекалено твърд.На гръб почти не мога да спя,макар,че така най-обичам.Ако имаш възможност пробвай,няколко матрака,в приятели и познати.Първоначално като сложихме новия,реших,че е супер удобен,но удоволствието свърши след няколко часа.В началото ми се налагаше да ставам посред нощ и да се разхождам.
Ортопедичните стелки биха били от полза, ако имаш проблем с ходилото. newsm78Тях може да ти ги препоръча кинезитерапевт или рехабилитатор.

# 674
  • Мнения: 5
Още един сайт за поръчка на Discus Compositum  на добра цена,пише че доставката до европейските страни е 15.35 евро,приемат и PayPal плащане Peace http://www.tablettenbote.de/details.html?_filterartnr=4031138&am … erid=preisfuehrer ,а тук също ги има,както и Discus intervertebralis suis-Injeel и Funiculus umbilicalis suis-Injeel  https://www.meine-onlineapo.de/index.php,доставката е 15 евро до 10кг.,хубаво е последните два вида да се приемат заедно,5 седмици по 1 от двете Peace

Последна редакция: сб, 19 мар 2011, 09:31 от webdevil

Общи условия

Активация на акаунт