На добър час, скъпи Първокласници, Набор 2003г., уч. 2010/11г.!!! - 11

  • 22 796
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 397
Докато го измисля, ели дечкин го написала Laughing
Децата учат по различни учебници, различни методи, преподавани от различни учители. Абсолютно недостоверно е кой какво е учил днес. Най-добре е човек да си комуникира по Скайп, примерно, с познати майки от същия клас, вместо реплики-дуплики на няколко човека в едно училище в обща тема за цялата страна, в която има още 165 други деца и майки (и бройката ще расте)...
Учебният материал толкова не ме интересува - винаги мога да отворя учебника или да питам някоя от двете госпожи - така че за мен, примерно, е по-интересно как комуникират децата в различните училища, различните подходи на учителите и родителите, т.е. именно кой какво е правил... Всеки с интересите си Simple Smile

Аз съм на същото мнение.
Bifana аз нещо май не те разбрах. Не виждам проблем ако някой не иска да каже къде е детето му, макар, че всичките почти сме споменали къде са децата още преди първи клас, когато се обсъждаше записването. Какво значи "явно темата била като другите 2003"  newsm78 , всеки пише никой не чете. Как разбра , че никой не чете. Тук всекидневно пишем доста майки и всеки задава въпроси , споделя и има отговори, а ми е интересно тези дето имат претенции влизат чат пат, чел недочел питал нещо което сме обсъждали точно два поста преди питането или се дъвче на всяка страница по веднъж ама пак не разбрал и хоп не се чете веднага извода  Whistling

Последна редакция: ср, 22 сеп 2010, 14:40 от kimbolina

# 76
  • София
  • Мнения: 4 397
Разбира се , че споделяме всекидневните неща който са най различни, от ядене, учене и случки в училище. Каква информация може да се извлече от 3 дена училище и започването на писане на чертички и ченгелче. Това също е споделено в предната тема кой какво е писал, аМА който прочел прочел който не пита.

Не ми дава да пиша повече от 10 реда , затова ще ме четете в няколко поста  Mr. Green

Ние засега сме на държавната занималня, за всеки клас има отделна учителка което е добре поне засега, ако видя, че има проблем го спирам, аз зимата ще съм си в нас и ще учим заедно ако се наложи  Peace

# 77
  • Мнения: 4 303
Учудена съм, че още никой не е посочил 'посещава частна занималня' (въпреки че и гласовете са малко, де). В Пловдив са много популярни, в другите градове не са ли? Около всяко по-голямо училище има по 1-2 частни занимални и гледам, че са пълни, т.е. има интерес.
Tук няма такива занимални, аз от тази тема научих за тях.
Кристиян ходи два пъти на занималня, госпожата много го хареса (брей) и се скъса да го хвали. И все пак аз няма да го водя, поне на този етап. Вкъщи съм си, ще го гледам.
Записах го на плуване, в момента е на първата си тренировка. Надявам се да му хареса. Октомври започа да тренира усилено и лека атлетика три пъти седмично, от 15.30.  При това положение занималнята съвсем отпада. Ще видя как ще си нагодим графика, за да спортува, но и да учи.

Bifana, аз много добре помня и предното ти включване в ''другите 2003''. Явно съм чела, не само писала. Обобщенията не ти правят чест. Не може да държиш сметка на хората защо искат или не искат да споделят такива лични данни. Еле пък да се сърдиш за нещо.
На мен не ми пречи да има списък, но  ще се въздържа да фигурираме в него.

# 78
  • София
  • Мнения: 7 673
[Ирина, идеята е да няма 2 списъка, а както сега детенце, майка, дата и училище. Благодаря, че се заемаш  Hug
Именно. И аз това имах предвид.

# 79
  • софия
  • Мнения: 2 543
И при нас английския е ЗИП - 1 час седмично, вчера им дадоха учебника и учебната тетрадка, ще учат по системата "Happy House", освен това имат по един час допълнително пак като ЗИП БЕЛ и математика Peace
И ние - карат ни да изрежем уроците от учебната тетрадка и всеки урок в отделен плик. При вас така ли е?

# 80
  • София
  • Мнения: 2 296
Ох, и в таз приятна тема ли ще се намери повод за сръдни?!  ooooh!

При нас английският също е ЗИП-2 пъти в седмицата.
Имаме и компютърни технологии в понеделник.

# 81
  • София
  • Мнения: 819
И при нас английския е ЗИП - 1 час седмично, вчера им дадоха учебника и учебната тетрадка, ще учат по системата "Happy House", освен това имат по един час допълнително пак като ЗИП БЕЛ и математика Peace
И ние - карат ни да изрежем уроците от учебната тетрадка и всеки урок в отделен плик. При вас така ли е?

Още не са имали ЗИП по нищо, утре следобед ще разбера и ще кажа Peace Доколкото разбрах обаче, учебниците и помагалата по ЗИП-овете ще си стоят в училище, за да не ги мъкнат в раниците и да им тежат newsm78

# 82
  • Мнения: 729
Гласувах с трета опция - няма да сме на занималня, аз съм си вкъщи и ще се занимавам с детето.

Английски в училището не учим.

Бях ви споменала за разсеяния ми син, как не е успял да препише правилно от дъската каква ще им е домашната по писане  ooooh!. Та, преди малко звъннах на господина и с хиляди извинения и притеснения го попитах, а той беше толкова отзивчив, спокойно обясни всичко. Първоначалното ми мнение, че сме попаднали на правилния преподавател се затвърждава....

# 83
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
Tук няма такива занимални, аз от тази тема научих за тях.
Тук са от 6-6,50 лв до към 10 лв/ден, това включва взимане от училище и водене до занималнята, обяд и самото учене. Из целия град са, може би защото недостигат места в държавните, знам ли. В занималнята са 24 деца, като за 3 класа има 2 занимални общо, ако правилно съм разбрала. Гледам, че родители преписват списъка "Какво ще учим днес", който госпожата изнася на вратата на класната стая сутрин, та предполагам, доста родители избират да учат с детето, вместо занималня.

# 84
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Гласувах с първа опция - държавна занималня. Вярно е, че има и частни, но предпочетох държавната, затова че е безплатна. Предпочитам вместо пари за частна занималня, да запиша Ивайло на някой спорт /засега съм се спряла на волейбол, таекуон-до и шах/.

Не съм сигурна за безплатната закуска /нали тази, която беше по някаква програма на Министреството?/. Питах в училище още първия ден, но незнаеха...

# 85
  • Мнения: 1 576
При нас Английския е СИП и е 2 часа седмично. За това и учебника се купува, ако правилно съм разбрала  Crazy

Писах на лични, ама май тук трябва да го напиша. Йоан е роден на 31.07.2003 г. Учи в 101 СОУ "Бачо Киро". Ще се радвам да се видим в списъка   bouquet

# 86
  • Мнения: 4 116
Да се запиша и аз.
Иска ми се да запиша Мони на бойно изкуство някакво, но къде в Люлин... може ли да препоръчате някой клуб?

# 87
  • Мнения: 3 479
При нас английският е някакъв избираем - СИП ли е, ЗИП ли е, не запомних, обаче си купуваме учебниците. Още не съм ги видяла, не са имали още английски. Като допълнително занимание за сега ще включа само футбол, в училище. Не смятам да запълвам програмата веднага, ще видя какви интереси ще се оформят. Искам да свикне с училището, ученето и да изградя навици. Има време за допълнителните занимания. И английският не ми е зор. Колкото научи в първи клас, толкова. Повече догодина, ако се наложи ще включа и курс.

А ние все още нямаме програма Rolling Eyes Пишат вече, учат, обаче няма програма. Затова и не пращам екип за физическо, само сме занесли всички неща за рисуването в училище, та като дойде времето всичко да си е там и да се ползва.

# 88
  • София
  • Мнения: 15 281
При нас английският е ЗИП-2 пъти седмично. Ще учат по системата Happy House. Още не съм разгледала учебника и тетрадката.  Blush
Освен това н нашето училище има и частен езиков алианс-много удобно нещо. Заниманията ще са 3 пъти седмично, в сградата на училището. Една от причините да избера училище в центъра, беше, че наоколо има доста езикови школи + едновремешния Алианс на "Славейков"-да ми е удобно да търчим напред-назад за английския. А сега това търчане отпада.  Simple Smile

Записах Иво в държавната занималня-т.е., давам й шанс. Бях решила, че ще ходи в частна, на няма и 100 метра от училището, но направиха отделна занималня в училището за всяка паралелка от първите класове и след големи колебания реших да видя как ще е там. На първо време-защото писането на чертички и ченгели не е кой знае каква философия, а и защото повечето деца (с много малки изключения) ходят на тази занималня. Искам Иво да свикне с децата, да участва в разпределянето и наместването на приятелите.  Simple Smile За жалост, както писах и по-горе, втората ни домашна, написана в занималнята, е доста зле. Иво днес повтори писането в къщи, въпреки че учителката ми каза, че се е справил и не се налага да работи у дома. Да, ама не..... писал отдолу нагоре, едни криви бастуни и ченгели..... не става така.
Ако нещата продължат по този начин-ще го преместя в частната занималня и ще видя как ще е там. Не искам да пишем домашни в къщи посреднощ.  Crossing Arms

# 89
  • sofia
  • Мнения: 1 190
В нашето училище нямаме СИП или ЗИП чужд език. От догодина ще имат мисля по 1 час седмично задължително по хорариум. В нашето училище също има частен езиков алианс, аз мисля да го запиша в езикова школа близо до училището.
Колкото до анкетата - ще се редуваме баба/дядо и мама  Laughing, пък ще видим до къде ще стигнем.
Днес накарах Пепи да си повтори елементите от вчерашното домашно - написа ги почти перфектно, но в Упражнителната тетрадка са ужас.
Относно спортовете и допълнителните занимания - нищо не са ни казали още какво ще има. Пък и Пепи не е много спортна натура.

Общи условия

Активация на акаунт