Рейки-тема № 3 за всички - начинаещи, напреднали, интересуващи се

  • 60 901
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 414
Приветствам и благодаря за положените усилия!  Hug  bouquet

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Хайде да заредим темата с много положителна енергия и добри помисли. Ще чакам всяко известие от тук с нетърпение!

Днес е прекрасен ден!!! Есента е тук, времето е чудесно, идват хубави дни, а и тези отминалите са красиви, та нека сме пълни с желание за живот и любов!
Желая ви красива, топла, полезна и мъдра есен! Да се подготвим за зимата, да засилим имунитета си.
Има една чудесна Рейки практика за засилване на имунитета- когато 6-7 Рейкисти предават енергията на един, като покриват цялото тяло, сменяйки позиции два или три пъти. На ротационен принцип минава цялата група и ако това се повтори поне 4-5 дни тялото и духът са напълно подготвени за късите зимни студени дни.  Има, разбира се, някои подробносит около това, може да го обсъдим, ако е интересно.
Ние в Пловдив ще си съберем групичка за това начинание в края на октомври.
Също ще направим серия медитации за укрепване, за връзка със Светлината, и още неща...давайте идеи! Как е при вас?

# 17
  • Мнения: 10 691
adi69, интересно е, дай подробности  Hug
Аз си нося в джоба заредено с Рейки кестенче - знам, че и кестените излъчват вибрации, подсилващи имунитета  Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 12
adi69, интересно е, дай подробности  Hug
Аз си нося в джоба заредено с Рейки кестенче - знам, че и кестените излъчват вибрации, подсилващи имунитета  Simple Smile

Кестенчето е верно много готино, и аз винаги имам по джоба два -три  и в чантата- докато се поспаружат.

А за подробностите...ето накратко:

В тази групичка могат да участват рейкисти от всички нива, но е добре да има минимум един - двама мастери. Защото се налага помещението, в което се работи да се поддържа правилно енергийно заредено и прочистено, хубаво е да присъстват прочистени камъни и минерали, растения. И докато това и на второ ниво се прави успешно, то Рейки мастерите в групата следят за хармонизациите на аурите на участниците, ако има блокажи и пробойни предварително ги обработват, защото смесване на аурите може да доведе до дискомфорт. Просто те са като скенер, но пък с всеки сеанс хората се хармонизират и укрепват- накрая аурите им са съвсем блестящи. Също е хубаво да се поставят необходимите символи в стаята, да се кажат няколко думички на водата, на морската сол, на въздуха и да се призоват Духовните помощници и Ангелите. Това е работа за малко по-вещи и обиграни рейкисти, не е нищо извънредно обаче, като практика.
Интересно е, че по време на сеансите има нещо като специални дни- не се знае кой ден по ред, но се получава всички да се смеят без кой знае каква причина- освен че лекуваме някого ... или пък всички се разсополят от поканяие и прошка, понякога идва ден на спомени, зависи какво се изчиства. Груповата енергия се ползва за мощно въздействие върху всички. Ако има и нерейкисти, няма лошо- те могат да са на кушетката или просто в стаята, те също получават силно повишение на имунитета. Не ви трябват ваксини, нито огромни количества витамини и специални билки, за да прескочите всеки зимен вирус.

Та така...

# 19
  • Мнения: 4 414
На мен отдавна ми се иска да си направим такива групи...може би има, но аз не знам за тях.
Много ми харесва идеята ти, Ади Hug
Ако има желаещи за София - казвайте!

# 20
  • Мнения: 957
Ели,  Hug

Можеше да не се чака до края на 4-та тема, за да се пристъпи към промяна. Нещата се повтарят, ако промяната не бъде на друго, на нужното ниво.


ако има блокажи и пробойни предварително ги обработват, защото смесване на аурите може да доведе до дискомфорт.

# 21
  • Мнения: 554
Аз също нося от време на време кестен. Даже колежката онзи ден ми поднесе един, просто така  Wink Петър Димков го дава при невралгии на седалищния нерв заедно с други, основни предписания: "Във всеки джоб да се носят по 2—3 сурови кестена, надупчени с игла, като се сменят всеки месец с нови. Също от голяма полза е такива болни да спят на дюшек, под който са наредени диви кестени, без да се сменят през цялата година."

tonimar, надяваме се този път да няма повтарящи се движения  Wink

agneshka, и аз отдавна мисля над това, но трябва нещата да се решат организационно... Ще го измислим. Още не ми е изкристализирала идеята поради липса на достатъчно време напоследък. Ако някой междувременно подготви нещо такова, моля да ме информира Hug

adi69, магесничите вие, браво  Laughing

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
adi69, интересно е, дай подробности  Hug
Аз си нося в джоба заредено с Рейки кестенче - знам, че и кестените излъчват вибрации, подсилващи имунитета  Simple Smile

...аз пък си нося кристал  Wink



Цитат
то Рейки мастерите в групата следят за хармонизациите на аурите на участниците, ако има блокажи и пробойни предварително ги обработват, защото смесване на аурите може да доведе до дискомфорт.
Ами ако мастер има блокажи , пробойни  Sunglasses това как ще го разберат "обикновените" хорица  newsm78 Или на мастери такива неща не се случват  Thinking



Цитат
Духовните помощници и Ангелите. Това е работа за малко по-вещи и обиграни рейкисти, не е нищо извънредно обаче, като практика.

Хъм , ако не си рейкист 'кво не можеш да ползваш Духовните помощници и Ангелите  Thinking или ....

# 23
  • Мнения: 6
Хубаво и обнадеждаващо начало! За равноденствието и в нашите души! Hug

# 24
# 25
  • Мнения: 30
 smile3525
 Благодаря на eldivine за възобновяване на "Рейки-тема № 3 за всички".
 Форума беше го "зациклил" с постовете на ........................
 Ще ми е приятно новата/стара тема № 3 да продължи в започнатият дух

Последна редакция: пт, 24 сеп 2010, 09:39 от Tatti

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 12
adi69, интересно е, дай подробности  Hug
Аз си нося в джоба заредено с Рейки кестенче - знам, че и кестените излъчват вибрации, подсилващи имунитета  Simple Smile

...аз пък си нося кристал  Wink



Цитат
то Рейки мастерите в групата следят за хармонизациите на аурите на участниците, ако има блокажи и пробойни предварително ги обработват, защото смесване на аурите може да доведе до дискомфорт.
Ами ако мастер има блокажи , пробойни  Sunglasses това как ще го разберат "обикновените" хорица  newsm78 Или на мастери такива неща не се случват  Thinking



Цитат
Духовните помощници и Ангелите. Това е работа за малко по-вещи и обиграни рейкисти, не е нищо извънредно обаче, като практика.

Хъм , ако не си рейкист 'кво не можеш да ползваш Духовните помощници и Ангелите  Thinking или ....


Хай, Десс!! И Мастерите имат блокажи и пробойни, но от тях се очаква като хора с повечко опит да умеят да ги идентифицират по-отранко. Както от докторите се очаква да познаят какво им е малко преди обикновените хорица. Не че е задължително- но е желателно. Мастери има всякакви- някои умеят, други се учат, трети и да знаят не искат. Затова казах, че е добре да има Мастер. Ако няма, няма. Може да се стигне до дискомфот при напасването, но това не е животозастрашаващо в тази ситуация, а и с насищането на РЕйки се изчиства. Другите как да разберат? Ами не е сложно- този Мастер не им е по вкуса, дразнят се от него, или им е досаден или агресивен или не им се вижда готин или просто прическата му е тъпа да му се не види. По интуиция. Всички имаме симпатия и антипатия. Антипатия- значи дискомфорт и не напасване. От тук два пътя- работиш за съвместимост, ако има двустранно желание, ако не - всеки по пътя си в щастие и мир. На всеки няма как да се харесаш и при всички случаи.

Относно Духовните помощници и Ангелите, да, всеки може да ги призове и те ще се отзоват, но Мастерите имат още един-два инструмента за това- един Мастерски символ, едно Мастерско посвещение и малко повече усет за присъствието им. Отново въпрос на опит и усърдие при работата. Само това. Всеки може, ако поиска.

На Рейки това му е хубавото, нищо не е задължително, работи се с интуиция и творчески. Възможностите за грешки са малко и то действително при високите нива- те пипат по -фината материя, но се предполага че са обучени за това. Предполага се. Дали е така...е друг въпрос.
А да носиш зареден кристал е много хубаво! Аз не нося, но държа кристали навсякъде около себе си. И често мия, чистя и зареждам и това е много приятно- общуваш си с кристала.
 Надявам се да съм била изчерпателна, дългите постове верно изтощават, лека и спокойна нощ на всички!!!!
Извинявам се за тооолкова многото думи.  bouquet
ПП : аз попитах, но пак ще си позволя- имате ли други практики за повишаване на имунитета? Не само групови. Има още начини, нека да си ги разкажем и припомним - нали есента днес ни се стовари.  Grinning

# 27
  • Мнения: 554
adi69, аз специално с нищо особено не си повишавам имунитета. Здрава съм си, та не се е налагало досега. В смисъл подавам си енергия основно, макар че енергията не е панацея. Трябват си и физически неща, енергийните не са достатъчни, след като живеем в материален свят. Всичко е баланс на материално и духовно. Та от време на време, като се сетя, пия фрешове с истински витамини (като преди това са енергийно пречистени и заредени - ясно защо). Понякога хранителни добавки и така.

Ще ви пожелая лека нощ с една красота. Съжалявам, не мога да я намаля, ще се изгуби анимацията.
  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 606
eldivine - Темата е станала прекрасна пак! Много ти благодаря! Записвам се да чета...

# 29
  • Мнения: 3 674
Ели, браво за връщане на темичката към Рейки!   bouquet Беше  се отклонила малко на "ляво" като че ли...  Laughing Беше станала леко " философска"... Laughing

  НАМАСТЕ! Hug

 

Общи условия

Активация на акаунт