Спонтанен цикъл

  • 32 132
  • 123
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 583
Само за кураж:)
Моя приятелка преди година забременя от първи опит инвитро на ЕЦ. Вече си има малка принцеса.
И аз разчитам на този вариант Simple Smile

# 76
  • Мнения: 1 494
medimed, разбира се, че няма проблем да споделя тук. Нали все пак форумите са за това. Да обменяме информация, опит, да се подкрепяме, споделяме  Hug

Аз съм в клиника Малинов. Ние ги събираме защото чакахме резултат от биопсия, която се оказа ОК - няма проблем и сега виждат някаква сянка на лигавицата, евентуално хистероскопия и затова не ги връщат. При нас май за сега няма други причини да не става. Хормоните са в норма, миналата година имам хистероскопия - аденомиоза, която е отстранена и нищо не казват да се е върнала  newsm78. Така,че за сега събираме  Grinning

Благодаря, Mome-le, това е наистина много окуражаващо  Hug

# 77
  • Мнения: 166
medimed, аз съм в една клиника в Брюксел. От това, което съм чела, ако не се получи на ЕЦ след 3-4 опита, няма много смисъл  Tired Е, аз направих 3 и докторът ме обезкуражи. Според него по-добре със стимулация, защото отговарям сравнително добре.

luce, мноите хормони също са си абсолютно в норма, нямам никакви отклонения и в резултатите от лапаро, хистеро и биопсия, но след многото неуспешни опити и липса на друго обяснение, докторът е склонен да търси причината в качеството на яйцеклетките.

Радващо е, че има успешни ЕЦ. Успех на всички вас  Hug

# 78
  • Мнения: 1 494
мила Сами, позволявам си да те поправя - Успех на всички нас  Hug Hug Hug Hug Hug

Ще видим какво ще каже доктора и при нас. Каквото сабя покаже  Simple Smile Иначе и аз отговарям добре на стимулации, поне до сега  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 166
Благодаря, luce  Hug И аз продължавам напред, пък макар и по друг метод.

Иначе не съм се разочаровала от ЕЦ, просто при мен не показа по-добри резултати при качеството на яйцеклетките. А и все пак 9 % (поне в моята клиника) са си 9 % успеваемост при всеки един цикъл!

# 80
  • Мнения: 4
medimed, аз съм пациент на клиника Щерев и точно моята док ме насочи и настоява за инвитро на спонтанен цикъл. Правих декември но без успех , а сега ще правя края на март, докато си чакам заповедта от фонда. Успех на всички! Praynig

# 81
  • София
  • Мнения: 1 326
И аз съм в "Щерев", но моята лекарка смята, че няма смисъл да пробвам на ЕЦ - в моя случай не количеството, а качеството на яйцеклетките е големият проблем и съм си втълпила, че ако не си товаря толкова яйчниците с хормони, ще произведа нещичко по-качествено. Което хем било така, хем - не съвсем...

И сега се чудя да настоявам ли все пак за един опит на ЕЦ или да я послушам... newsm78

# 82
  • Малта
  • Мнения: 1 126
burty, коя е твайта лекарка? според мен някои лекари просто не харесват този метод  newsm78

Ад уж нямам проблем с яйчинци, хормони, ову. и производство, само с тубарен фактор съм .... и се чудя, защо тя нещо се дърпа (вероятно заради ненадежността на процедурата, ли що ли???  Thinking

# 83
  • София
  • Мнения: 1 326
burty, коя е твайта лекарка? според мен някои лекари просто не харесват този метод  newsm78

Аз съм при д-р Андреева - тя ми обясни, че ЕЦ бил подходящ в случаите, когато организам не отговаря добре на стимлациите и произвежда малко фоликули. Пък аз си ги правя по 10-тина /ама накрая едвам един-два добри ембриони има.../ И така...  Sad

# 84
  • Малта
  • Мнения: 1 126
аха, ясно (аз не съм пре нея, при д-р Милчева съм), но ние все още не знаем как отговарям на стимулации, така че не виждам лошо докато си чакам номерчето от фонда, де се пробва ЕЦ.

Може би трябва просто да настоявам  Crossing Arms

# 85
  • София
  • Мнения: 1 326
Действай тогава - тъкмо да не си с чувството, че нищо не правиш и само губиш ценно време, чакайки Фонда... Дано успееш  Praynig Praynig

# 86
  • София
  • Мнения: 23 165
То докато не извадят яйцеклетка на спонтанен цикъл няма как да преценят колко е качествена.
Затова не разбирам защо се дърпат лекарите за това.
При мен например са по-добри яйцеклетките без стимулация, проблема е че много дебнене има и много вероятности да се изпусне фоликула.
Има и друго де, финансовата част, в моята клиника разликата е огромна и от пациентска гледна точка е изгодно.

Последна редакция: ср, 23 фев 2011, 12:51 от бамбарадамбара

# 87
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Много ще е гадно, ако клиниката не се навива заради разликата в парите  Thinking
2600 с/у 1500   Naughty

Иначе, щом трябва ще се дебне 2`3`4 месеца, така или иначе аз заповед няма да видя в близките 6месеца  Sick


# 88
  • Русе
  • Мнения: 571
Здравейте. Не мен отначало ми казаха да правим инвитро на естествен цикъл, като сме с мъжки фактор, а аз с Хашимото. В последствие се оказа, че мъжа ми трябва да се оперира от варикоцеле и ще трябва да изчакаме 6 месеца. Та новото при нас е - септември да правим икси със стимулация, отказаха се от ЕЦ. Обясниха ми че ЕЦ бил за жени с яйчников проблем, и т.н.

# 89
  • Мнения: 1 494
Петя,и аз съм Хашимотка (дори днес като разбраха, че ТСХ е 4.1 и направо бях полудяла  #Crazy) и не са ми казвали да имам проблем с яйчниците, но не са ми казвали да пробваме ЕЦ. Но всеки случай е индивидуален  Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт