Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 74-та тема

  • 141 447
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 668
Пиле с корнфлейкс и млечно - майонезен сос -

 

# 676
  • DE
  • Мнения: 971
Здравейте, днес у нас картофи с месце



и пържена риба.
До преди няколко часа плуваше оЩе в реката.




Весела съботна вечер!

# 677
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
martikom, може ли линк към пая на Котка, че не го откривам Sad?

# 678
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
martikom, може ли линк към пая на Котка, че не го откривам Sad?
Аелис, мисля, че е този пай, аз съм го правила, страхотен е!

Плодов пай  /на Котка/

Тестото е от:
150 гр. брашно /малко повече/
100 гр. захар
1 бакпулвер
1 яйце
щипка сол
60 гр. масло

Всичко се обърква добре, накрая се слага маслото студено на парченца и се омачква до получаване на стегната топка с малко пясъчна консистенция, така трябва да е). Слага се във форма, моята е 26 см. диаметър откопчаваща се, разстила се по дъното и 2-3 сантиметра по ръба и се слага в хладилника за десетина минути докато приготвите плънката.

Плънката е от:
1 кг. праскови
125 гр. боровинки (това ми се струва много, аз подходих на око, имах едни не много представителни дребни праскови, нарязах ги на филийки, а боровинки тук трудно се намират, но пък имах едно дребно черно грозде, което никой не яде, та сложих него, предполагам, че могат да се правят всякакви комбинации от плодове, но е добре да са в контраст по цвят).
Нарязаните плодове се разбъркват добре с 1 с.л. лимонов сок, 100 гр. захар и 2 с.л. брашно и се изсипват върху тестото.
Пече се на 190 градуса около 45 минути.

# 679
  • Мнения: 4 370
Дес, тортата я правя от готови блатове.Правя основен ванилов крем по-рядък.
Редувам блат ,крем, конфитюр от ягоди/може и др/, блат, крем, нарязан банан , отново блат и покривам с останалия крем.
Блатовете се напояват от самия крем и затова го правя по-рядък.
Като изстине тортата я покривам с 2 пакетчета бита сметана и отгоре украсявам с орехи или нещо друго.
 В случая с течен шоколад.
Тиквеникът ми е  с готови кори.
Настъргвам тиква и я задушавам с една лъжица масло в тефлонов тиган.
Не сипвам вода, защото тиквата си пуска.
Като се промени цвета й , я свалям от котлона.
Отделно смесвам повечко нарязани орехови ядки, стафиди, захар /в случая ползвах кафява/,2-3 чаени бисквити, канела.
В отделен съд си разтопявам масло и олио /може и маргарин , но аз не ползвам такъв/.
Две по две мажа корите с мазнината и върху горната кора слагам от тиквата и сухата смес.
Навива на дебела пура като страничните крайща първо ги загъвам върху плънката и после навивам.
Така не ми изтича плънката /а аз слагам повече от нея, защото хубава баница става с богата плънка/ и не ми остават празни крайщата на кората.
Нареждам в тавичка и намазвам с останалата мазнина.
След изпичане я поръсвам с пудра захар.
По същия начин правя и баница с ябълки.
Опитай и да ти е вкусно![/
b]

# 680
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Aredhel , благодаря ти Hug.

# 681
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 557
Салата "Обери хладилник" с дресинг "Няма да го хвърлям я?!"

закуската-млечна кавърма

и омлет с гъби,бекон и пармезан

# 682
  • Мнения: 153
Аелис, Aredhel ме е изпреварила. Точно тази е рецептата. Страхотен е пая, много вкусен и ефектен - почти не остана Grinning. Пека на 180-190 градуса без предварително загряване, фурната ми е с вентилатор. Винаги става. Лека вечер от мен  Hug.

# 683
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Аелис, Aredhel ме е изпреварила. Точно тази е рецептата. Страхотен е пая, много вкусен и ефектен - почти не остана Grinning. Пека на 180-190 градуса без предварително загряване, фурната ми е с вентилатор. Винаги става. Лека вечер от мен  Hug.
Напълно съм съгласна с martikom , ще си позволя да покажа и моя. Нямах боровинки, заместих ги с къпини.

# 684
  • Мнения: 112
От мен тази вечер- Спаначен браунис (рецептата не е моя)


Джинджифилено-канелени бисквити (рецептата също не е моя)

# 685
  • Мнения: 11 747
Цитат
Пина,крем пастичера готов ли е някакъв или ти го правиш.Ако е второто дай рецептата,моля Praynig

Дес, не е готов, правя го. Той е италиански, основен сладкарски крем, но има и български почти или съвсем същите. Аз имам вкусни, носталгични спомени от Италия, затова ми е по- мило да го наричам крема пастичера.

Ето го крема: Продукти: 4 жълтъка, 70 гр захар, 60 гр брашно, ½ л мляко, лимонова кора или есенция ванилия
В дълбока тенджерка се слагат яйцата и захарта. Бърка се няколко минути с миксер докато стане еднородна смес, добавя се брашното и се продължава бъркането с миксер.
Малко по малко се изсипва млякото, накрая се добавя лимоновата кора или ванилията. Слага се крема на котлона да заври  и се вари няколко минути на умерен огън, като се бърка непрекъснато с дървена лъжица. Бърка се от самото начало, от поставянето на котлона, за да не загори, отнема около 30мин.
Сваля се от огъня и се оставя да се изстуди, като от време на време се бърка, за да не се образува коричка.
Аз добавих около 30гр краве масло, вече леко охладен, но то пак моментално се стопи и разбих с миксер. Крема не е за шприцоване, затова и така ми се разля. Той е крем за пълнеж за еклери, например и други пасти и прочие. Аз просто реших да го направя малко по- естетично, вместо да мажа отгоре, директно.

Може ли рецептата за ''поачи със сирене и ким''. Embarassed

Дано да разбираш от тестени работи, че ще напиша телеграфично.
150 - 200мл вода
15гр мая (жива)
щипка захар
------------------------------
около 150- 200гр кисело мляко
100гр стопено кр. масло
100мл олио
1 ч.л. сол
брашно колкото поеме за меко тесто, но не прекалено меко.
Омесва се, втасва около 40-50мин на стайна температура. Оформя се с пълнеж натрошено сирене с 1 белтък(жълтъка за намазване). Втасва в тава за около 30мин, на стайна температура. Намазва се с жълтъка, поръсва се с ким. Пече се на силна фурна - 210* с вентилатор за 10- 15мин.
 
Благодаря на всички за комплиментите и, че ме помните!  Party  Вашите манджи са супер и сте неуморни!

# 686
  • Мнения: 11 747
pure elixir, много ще се радвам, ако пробваш салатата, която предложих, защото знам, че няма много хора да се престрашат. Не е по масовия вкус и самата аз не бих я яла всеки ден, но знае ли човек  Simple Smile  Много е свежа и интересна и е едно приятно разнообразие.

Ябълковия сладкиш на Лабрекс е неприлично вкусен! Обожавам такива аромати, а от вчера кухнята ни ухае неудържимо  Crazy Направо е празник за моите сетива! Подкарвам второ парче да ям, а докато има - снимка на разреза

# 687
  • Мнения: 1 092
Аз съм скромна - пилешка супичка


и ягодови пастички

# 688
  • Мнения: 22 867
Ябълковия сладкиш на Лабрекс е неприлично вкусен! Обожавам такива аромати, а от вчера кухнята ни ухае неудържимо  Crazy Направо е празник за моите сетива! Подкарвам второ парче да ям, а докато има - снимка на разреза

Аааа, pina, пък аз държа само чаша голо кафе и........ Ако може само парченцето от чинийката Praynig. Неустоимо изглежда!  Радвам се, че ти е харесал тоя сладкиш, мъжко изобретение е, да знаеш, на един любител на здравословното хранене (без да прекалява, де)!  bouquet  chef

# 689
  • Мнения: 7 427
   Pina,Labrex, моля,дайте линкче към този хубав сладкиш!Заинтригувахте ме!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт