Отговори
# 30
  • Europe
  • Мнения: 548
Давала съм му вода само понякога в много горещите дни, заради потенето, да компенсираме. Моето бебе е на изключително кърмене. Не я харесва много тая вода. А и не умее да суче от шише, само го ближе и не се сеща да смуче. Та с капкомер съм му сипвала в устичката, но само когато беше супер горещо. Доста изчетох за водата, общо взето мненията са 50:50 да-не за водата. Аз взех своето решение и няма да настоявам да я пие, камо ли пък подсладена  ooooh!. По-добре в горещините да му давам да суче един път за наяждане и след час още веднъж мъничко за жаждата. Така ги усещам нещата.

Биберон ползвахме в началото, първия месец, с цел да се научи да диша през нослето със затворена устичка, а и за успокоение през ноща. Е, научи се, но забелязах, че започна да не суче правилно и от там глад - рев. Защото стиска вяло и лекичко зрънцето като че е биба и чака да потече, а то нестава. Докато разбера проблема, зор видях. Но благодарение на ЛЛЛ се "светнах" и веднага я изхвърлих от употреба. Вече 2 месеца сме без биба. Сега от интерес пробвах веднъж да му я дам. Но той не я иска, плюе я. И по-добре, защото моя мъж е с хлътнали зъби отпред, точно по тая причина (първо от биба, после от палчето си като заместител на бибата - до 6 годишен).

# 31
# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 789
запис.
Днес ме боли глава- от едната страна само- типично за мен, нямам идея от какво е , но някой да подскаже нещо за главоболие, съвместимо с кърменето? Обикновено си трая болката, пък тя хич не е лека  Sad Мразя да ме боли главаааа!  Cry

# 33
  • Мнения: 50
 Hug Здравейте и от мен мамчета, ние пак сме в Пловдив на гости при мама, много ни е хубаво тук, а и така като гледам и на Габриела доста и харесва и е най - спокойна. Crazy
Иначе сме добре, да чукна на дърво за сега нямаме сополки нито нищо.  Praynig
За спането нощем - я обличам с боди, чорапогащниче, чорапки , понякога слагам и ритакни, завивам я с едно одеалце, много мекичко, което бях взела от  м-н Джъмбо, днес ни подариха и спално чувалче, ама не знам дали ще и хареса в него, че Габи обича да се обръща на страни , а в него няма да може.
На болничките дечица и мами бързо оздравяване  Hug
Диди  как сте вие миличка ? Цяла седмица не сме се виьдали домъчня ми за вас  Hug

# 34
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Запис и от мен  Grinning

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Оп и ние тук! Благодаря за темата!   bouquet
Жея, по-добре съм , благодаря, че попита!  Hug Днес ми махнаха дренажа. Пия си антибиотика и се моля скоро да прикючи всичко.
Пафчо си хапва от замразената кърма. Днес и вчера изизаме с майчето на разходи, но в квартала, че трябва по-набързо да се прибираме заради храненето.
Днес след банята намазахме Павел с олио за първи път от Август месец(нали кожната го беше спряла). Не знам от това ли или от друго, но такъв рев му дръпна... Crazy УСпокои се чак като му тикнахме шишето в устата. Хапна и заспа в шезлонга.  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 344
...
сребърната вода съвсем не е безобидна,в по късен етап може детето да си загуби обонянието,ако се прекалява с нея Peace
от къде черпиш инфо??!
аз не мисля, че е така Peace

мда,в момента в който разбрах и спрях да давам на баткото...не,че имаше файда от нея де....с клеевата тинктура е същото...
болнаво ли ти е детето нищо не може да го спаси от болести Peace
Сьгласна Peaceособено пьк ако ходи и на детска градина.
с това пък съвсем не съм съгласна!
клеевата т-ра е нещо уникално!!!
ако е болнаво детето, трябва да се търси причината и да се подсилва имунитета: силна храна + много игри на вън + закаляване

***


за утре - аз ще съм в морската(стига да не вали) преди обед до към 13ч, ако някой иска да се присъедини, да заповяда Hug

# 37
  • Мнения: 36
За това с болнавото дете аз също като Софи, изобщо не съм съгласна  Peace Пред очите ми 2 деца на близки приятелки, асматици дишащи с помпички, се излекуваха напълно!!! За болнавостта на всяко дете си има причина, която трябва да се откие и лекува по правилния начин!  Peace Hug Един класически хомеопат може да направи чудеса с едно болнаво дете, стига да имате смелостта да следвате съветите му Peace
А за клеевата тинктура исках само да спомена, че е доста опасна а толкова малки деца  Peace Най малкото защото е на пчелна основа и има голяма опасност от алергична реакция!  Иначе мнението ми за нея отново съвпада с това на Софи, че е нещо уникално, което в 99% от случите дава резултат! Сребърна вода не съм давала, но може би тази година ще пробвам и с нея  Crazy

# 38
  • Мнения: 96
Искам да ви питам от кога се дават плодовите пюренца?

# 39
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен в новата ни темичка,
Мерси много за страхотно оформената ни пета темичка, дано продължаваме да си споделяме положителни неща в нея.
Днес ставаме на 4 месеца, толкова бързо минава това време Simple Smile))
Ние утре сме на консултация и се надявам да имат Пентаксим, за да ни сложат третия прием.
Пожелавам лека и спокойна нощ на всички.

# 40
  • Мнения: 293
И клеева тинктура сьм давала и какви ли не имуностимулатори и витамини ,плаж,село,планина,по цял ден сме навьн и все така си остава кекав моя син.Една педиатърка ми беше казала,че някой деца спират да боледуват на 5 други на 7 а някой и на 12 години.Незнам дали е така но не смятам,че нещо не правя както трябва като изключим,че сме малко злояди и все насила го карам да яде.

# 41
  • Мнения: 1 554
Софи,информацията ми е от хомеопат Simple Smile

От както лекувам Теди с класическа хомеопатия,здравословното му състояние се промени в положителна посока Flutter

Натали,не търси вината в себе си Peace споделям твоето мнение,защото това е и моето Peace затова хората са различни Flutter

# 42
  • Мнения: 94
Здравейте и от нас!
Момичета, вашите бебоци пият ли вода? Станислав пиеше по доста в началото - по около 200 мл. на ден, но това май само до към първия му месец. Напоследък изобщо не иска. Аз му давах чая на Хип от копър вместо чиста водичка. Вчера реших,че може би вече не му харесва и му дадох най-обикновена посладена вода. Е, резултата е същия - около 50 мл. за два дни Sad Не е ли твърде малко? Притеснявам се да не се обезводни...
П.С. Не го кърмя, храним се с АМ /нан/.

И още нещичко - нашият малчо от няколко дни упорито напира да става. Не го свърта легнал и постоянно прави опити да се надига и то доста - не само главичката,а и раменете отделя от леглото. Днес се принудих да го слагам в столчето за колата, защото просто човека иска да е седнал Simple Smile Не е ли раничко още? Кога сядат обикновено децата?

Последна редакция: нд, 26 сеп 2010, 22:34 от darry_darry

# 43
  • Мнения: 1 554
има бебета които не са близвали вода Mr. Green как ще се обезводни нали АМ се прави с вода Crazy

# 44
  • Мнения: 344
Вале, браво на вас, и за мен правилното решение е класическата хомеопатия Peace
и все пак, за мен тази информация не е вярна Sunglasses

Натали, сурови ядки, пресни плодове и зеленчуци, мед...
в тази връзка днес направих една рецепта за подсилване на организма преди зимата, за да давам на моите(не на бебето Wink)
мед, бадеми, лимони и индрише - ако имате интерес, ще ви дам пропорциите Grinning

Общи условия

Активация на акаунт