Иде златна есен, посрещаме я с песен

  • 27 956
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 414
Всичко в норма,едното било малко високо,док каза че си е чист вирус,а тази май изписа АБ заради това че кашля повече дни.

# 721
  • София
  • Мнения: 39 848
Явно като навсякъде има разлика от лекар до лекар.
Нали на Алекс му изписаха Вентолин в Спешния център в Надежда, + бронхит, а лекарката в Токуда го слуша три пъти (гърди и гръб) и каза, че няма бронхит.
При него май все пак се оказаха кътници. Изби и втория и спряха всякакви симптоми, т.е. секрети от носа и покашляне. Кашлицата най-вероятно е била от стичащите се секрети.

Ива, пробвай с леки средства.
Дияна за 5г е пила 1отина пъти АБ. Сега не искам да чуя за АБ.

# 722
  • София
  • Мнения: 3 414
Две години сме на чиста хомеопатия,минават нещата за 2 седмици и високи Т сме лекували и всичко,изведнъж направиха отита и неможахме с мъж ми да устискаме без да им дадем АБ и от тогава средтата на октомври няма спирка. Sad

# 723
  • София
  • Мнения: 39 848
В повечето случаи отит-а е следствие, т.е. недоизлекувана настинка, хрема и т.н.
Витамини даваш ли? Т.е. в противоречие ли е с хомеопатията да даваш витамини (синтетични)?
Дияна слава богу след отит се закрепваше, до следващия отит. Правеше по 2 годишно, пролет и есен.
Давах й Мултисаностол като беше по-малка. Като се роди Алекс й давах Цитросепт. Тогава нямаше проблеми с настинки.

# 724
  • София
  • Мнения: 3 414
Не давам витамини синтетични давам едни на аква сорс и едни детски витамини на лр
При тях беше от хрема която се появи в края на сепетември и ту стихваше ту почваше Twisted Evil ама без кашляне супер странна

# 725
  • София
  • Мнения: 39 848
Чувала съм добри отзиви за Аква сорс. Трябва им нещо за имунитета.
При Дияна беше и трета сливица. Но ми препоръчаха да не бързам с операция и да изчакам 7мата година.
Иначе темп. под 39 в такива случаи не е имала Sad

# 726
  • Мнения: 3 914
Да имате идеи в следния случай:
От около две седмици,може и три да са вече,Вики киха ужасно често и от нослето и тече бистра вода,но само след интензивното кихане,после изчезва секрета.Кихането продължава поне 10-тина пъти едно след друго и потича и така през деня 10 пъти.Не знам дали ме разбрахте ,но давайте идеи,щото на лекар не мога да я заведа,няма какво да и дам като лекарство,а и изследване не бих разрешила на този етап от лечението в Израел ooooh!
Помислих да не е алергия от домашен прах,излизах къщата,направо беше стерилно,не е това.Сега вече си мисля за синузит и слагам от два дни Еуфорбиум,като че ли има ефект,но още е рано и кихането продължава

# 727
  • София
  • Мнения: 39 848
Предполагам, че е нещо на алергична основа.
Аз от скоро имам сенна хрема. А за кихането... случвало ми се е и по 20 пъти един след друг. Изследвания не съм правила, защото не е много често явление.
След интензивно кихане и аз имам секрети. Та най-вероятно секретите са от кихането. Отстраняваш причина "механичен дразнител".

# 728
  • София
  • Мнения: 3 414
Чай от лайка сваряваш и капваш по няколко капки в ноздра антисептично е и е голяма.Този еуфорбиум от хомеопатична гледна точка може да обърка картината бих го спряла.Сребърна вода може да изсуши много и пак да тръгнат,стеримар някои бактерии се "радват" на солена среда.ЛМ
И на мен ми прилича на алергично то в тази мръсна софия сега и какъвто е прахоляк ooooh!

# 729
  • София
  • Мнения: 1 711
Ина, на мен също ми звучи като алергия, но може да е от много неща. Сърби ли я носа, ако е алергия може и очичките да си почесва. А съвсем нищо ли не можеш да й даваш? Питам например за Коризалия, ако може да се дава, пробвай през час 1-2 дена после постепенно се увеличава интервала. Обикновено на нас ни действа, но ако я хвана веднага хремата, т.е. при първото потичане на носа. То както разбирам и не е постоянно да й тече носа, но пък щом е бистър секрета толкова време, едва ли е нещо притеснително.

Ние и утре ще си останем вкъщи. То нищо им няма на децата, днес цял ден са си съвсем добре, ама сутринта така реших и лекарката ми е написала днес бележка и за утре, въпреки че по телефона ми вика да съм ги пускала утре. Аз малко се стреснах сутринта като се обадих да кажа че ще отсъстваме и учителката като ме чу и вика "Само не ми казвайте че сте болни" Оказа се че тази седмица няколко деца са окапали и се притесних да ги пускам. Реших че по-добре 2 дена да ме побъркат и после да си ходят, отколкото да се спукам от притеснение и да се чудя ще им протече ли носа и т.н. То не е гаранция и в сряда като тръгнат че няма да пипнат нещо, но поне ако сега са изкарали някакъв лек вирус, да се закрепят.

# 730
  • София
  • Мнения: 39 848
Ина, не знам дали при синузит се киха, но пък знам, че боли чело и някъде под очите.
Както е писала Хелче, може да се зачерви носа, очите. Но това може да стане според мен при силна реакция.
Не можеш ли да й светнеш носа с нещо? Simple Smile Пробвай да промиеш носната кухина, да няма засъхнали секрети. Обикновено кихането се получава при дразнене при стеснението на носа, т.е. около кокалчето, на което се закрепват очилата.

# 731
  • Мнения: 1 765
Аз съм с такава алергична хрема, кихавици, кихавици, изкарвам супер много секрети - воднисти, но трябва много добре да издухам носа, ако ги оставя там, кихавиците продължават. Случва се независимо от това колко е чисто вкъщи. Много е неприятно, до такава стешен ми се раздразват лигавиците, та чак ми се променя гласа и най-интересното е, че ми се случва предимно непосредствено след ставане от сън.... newsm78

# 732
  • Мнения: 3 914
Аз съм с такава алергична хрема, кихавици, кихавици, изкарвам супер много секрети - воднисти, но трябва много добре да издухам носа, ако ги оставя там, кихавиците продължават. Случва се независимо от това колко е чисто вкъщи. Много е неприятно, до такава стешен ми се раздразват лигавиците, та чак ми се променя гласа и най-интересното е, че ми се случва предимно непосредствено след ставане от сън.... newsm78
Точно така е,предимно след сън.Днес по-бива,ще пробвам и лайка,пък после Коризалия,ако нищо не стане.
Дразнителя не мога да го премахна,живея на магистрала ooooh!,прах влиза на талази като отворя,но не мога и да не отварям ooooh!
Мога да давам само хомеопатия и природни продукти,не синтетични.
Иначе е здрава и нищо никъде не я боли.Благодаря за предположенията и идеите Hug

# 733
  • Мнения: 923
Привет момичета. Hug
Ина и аз така, както го описваш мисля, че е алергия. Но все пак се посъветвай с лекар. Hug
Ива вие как сте, надявам се по - добре. Hug
Хелче, ако имаш възможност си ги пази най - добре цялата седмица вкъщи.

# 734
  • София
  • Мнения: 39 848
Ина, мен ме дразни и сухият въздух у дома, по точно зимата, когато работи парното.
Пробвай с лайка. Знам, че и капки с вит. С изсушават лигавицата, но пък могат и да я пресушат.
От домашен прах не кихам, но пък след чистене на килера мога да се почесвам цял ден.

Общи условия

Активация на акаунт