Много ОКТОМВРИйчета имаме вече, а срещата с другите не е далече!

  • 23 289
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 790
Облаче, парабените така си ги изписват, като парабени. В състава обикновено пише етил-парабен, метил-парабен, пропил-парабен, бутил-парабен и т.н. Няма как да го сбъркаш

# 61
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934

 Joy hahaha

Ноел, точно ние с вторите раждания като че ли изтерясваме най- много и само се услушваме като зайци в тръстика. Ама то е нормално де  Laughing

Орхидче, какво да ти кажа. Мъжа си избрах, не страната за живеене. Дойдох да уча тук и взех, че го срещнах. Сърбин насред Норвегия. Някой да ми беше казвал нямаше да повярвам, ама съдба. В действителност много ми пречи климата тук, но идеално никъде няма.  Rolling Eyes

Ох, защо точно такова предаване пуснаха докато закусвам. Чудя се как природата може да създаде нещо толкова противно като насекомите. Все едно цялата грозота на света е събрала в тях. Бляхххх  Sick

Арим, ааа недей така. Това моето неродено детенце, си няма представа какъв инат е майка му. Не се давам и това е. Ей ме на, днес съм свежа като репичка, нито следа от контракция, било то и подготвителна  Wink Laughing

# 62
  • Мнения: 27
За козметиката - ще си купя само сапун и шампоан Себамед. На Божидара кожата е доста чувствителна и досега само с това я къпя. То за първите дни май се препоръчваше само чиста водичка  newsm78. За мазане ей сега си купих зехтин, гледах да е от по-скъпите, екстра върджин, студено пресован. Ще го преваря на водна пара и с него ще действам. За дупето Дара я мажех само с Бочко - хем евтинко, хем доволно. Но хомеопата всеки път ми обяснява, че кожата не бива да се маже с нищо. Може би съм склонна като за начало да пробвам да не мажа дупето профилактично, пък да видим как ще реагира кожата на младежа  Grinning.
Вчера както си ровех по бебешките сайтове си намерих един за слингове по 35лв. (за по-малко от 70лв. не бях виждала). Имах голям мерак да си имам, така че си поръчах един. Утре ще ми го доставят и ще споделя  Grinning

# 63
  • Мнения: 31
За козметиката - ще си купя само сапун и шампоан Себамед. На Божидара кожата е доста чувствителна и досега само с това я къпя. То за първите дни май се препоръчваше само чиста водичка  newsm78. За мазане ей сега си купих зехтин, гледах да е от по-скъпите, екстра върджин, студено пресован. Ще го преваря на водна пара и с него ще действам. За дупето Дара я мажех само с Бочко - хем евтинко, хем доволно. Но хомеопата всеки път ми обяснява, че кожата не бива да се маже с нищо. Може би съм склонна като за начало да пробвам да не мажа дупето профилактично, пък да видим как ще реагира кожата на младежа  Grinning.
Вчера както си ровех по бебешките сайтове си намерих един за слингове по 35лв. (за по-малко от 70лв. не бях виждала). Имах голям мерак да си имам, така че си поръчах един. Утре ще ми го доставят и ще споделя  Grinning

и аз не съм виждала толкова евтини да споделиш наистина и да кажеш и сайта.

# 64
  • Русе
  • Мнения: 904
Добро утро и от мен момичета  Hug ама много сте бързи два дена ме няма и нова тема досега съм чела какво се е случило
Първо да честитя на мамите и да им пожелая живи и здрави бебчета и скорошно и бързо възстановяване.
Аз вчера бях в болницата да си оправя документите за раждането и секциото ,датата е записана ,изследванията са готови и сега остава само бебчо да е послушен и да не бърза да излиза,а да чака татко му да си дойде при нас .ами това е за сега от мен

# 65
  • София
  • Мнения: 17 414
Добро утро, да се запиша и аз. Поотмина ми най-тежкото от хремата като че ли, поне Т не вдигам от вчера, чук-чук на дърво да не се повтаря.
Снощи по едно време се събудих с доста силна болка, явно контракции имах, досега нямаше такова нещо. Като че ли и корема ми се е посмъкнал, защото и аз като Бобчето спя страхотно вече, дишам доста по-лесно и ми намаляха киселините. Така или иначе, тази седмица трябва да си я устискам у дома, другата седмица живот и здраве съм в Шейново. Наближава, бе, наближава си и моето време, нямам търпение вече да минава.

Марис май беше питала за бактерии и антибиотици? Аз пих антибиотик за една бактерия в 6 месец, а откъм края на 8-я като ме почнаха пак бактерия след бактерия, в момента съм на трети последователен антибиотик. Няма оправия просто, но лекарката ми иска колкото може повече да изчистим гадините преди раждането. Тя ми обясни, че заради хормоните на бременността се отпускат всички канали в тялото, включително пикочните и при жени с предразположение към бъбречни проблеми (а аз такива си имам от години) тръгват някакви процеси и бактериите си се образуват, съвсем нормално си било и при голям процент от бременностите се получавало. Има опасност за бебето ако не се лекуват, така че по-добре да се пие антибиотика.

# 66
  • Мнения: 65
Simple Smile Позитивче, аз съм тук с твоите емоции бе мами  Mr. Green Mr. Green Mr. Green И аз съм все гладна  Mr. Green  хапвам,млечни продукти,пълнозърнест хляб,плодове според сезона и задължително лешници и семки тиквени ( пресни) На нас още не ни е паднал пъпа,а така ми се иска да си я изкъпя хубаво във ваната,много е кротичка като я метна под чешмата.Аз я мажа с млякото на А-ДЕРМА,но май и аз ще отскоча към зехтина,като ви чета.Свекърва ми е изпратила от Италия някакъв,бих много хубав.Дупето го мажа със Судокрема,доволна съм,но ми е малко терсене почистването на гениталите.Както и да и слагам памперса,все се цапа отпред  ooooh!

Честито бебче на Бебз и гордия тати  Hug  bouquet Да ви е жива и здрава дъщеричката,много да ви радва.

Марис аз пих 4 пъти антибиотик през бременността,а бебето ми макар родено със секцио имаше чудесна адаптация и никакъв помен от това,че изобщо съм пила нещо.Според мен е по-опасно да не пиеш.

Бърди
,стягай куфарите ... добре е в доброто старо Шейново,раждането ми там разби мнението ми за нея като болница,което беше доста негативно. Mr. Green

Бобче , не го пускаш твоето бебе да си поеме въздух значи,как стискаш краката само  Mr. Green Hug  bouquet

# 67
  • Русе
  • Мнения: 103
Хоп и аз в новата тема  Grinning
За козметиката - нямам преки наблюдения, но от прочетеното реших да взема на Бюбхен.

И въпрос за тапата - задължително ли е да има кървави нишки. Снощи видях едно парче, което по-скоро приличаше на желе, наподобява много цервикалната слуз по време на ову, само дето беше по-гъсто, прозрачно. Незнам дали го обясних както трябва. А и от време на време си имам контракции, въпреки магнезия, който пия.

# 68
  • Мнения: 6
pozitive - честито ви оформено пъпче  Laughing Леле, какви приятни трепети са при вас в къщи!  Браво, че и кървенето е спряло  Hug
deizy - честити придобивки   bouquet
didanka - приятно подреждане на гардероба  Grinning
Мирче, аз ползвах за кратко козметика на hipp - олиото за коремчето и бях доволна. Но не знам с бебешката серия как стоят нещата. На мен нашата аптекарка ми подари над 15 тестерчета от бебешката серия на Мустела - от всичко по малко и се чудя дали да ги ползвам или не. Иначе съм купила продукти на А-Дерма, от които съм много доволна.
Бърди, кога ще постъпваш в "Шейново"? Ако моята бебка реши да си чака термина - може да се засечем. Доки нали реши, че ще се пробваме с нормално раждане, а ако прецени, че има някаква опасност - ще ме реже в движение.  Laughing, точно една седмица остана до 5 число...

# 69
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравейте и от мен,

Ама, мноо сте изписали..... ooooh! Аз минавам само да видя как сте, че нещо не съм в кондиция... Tired
Снощи вдигнах 38С темп. и сутринта спах до никое време...Добре,че днес положението е по-добре... Flutter



Пожелавам Ви хубав ден, а на мамите с бебчета много целувки и да ги нагушкате от нас!  Heart Eyes Hug

# 70
  • Мнения: 1 599
Nad, Бърди мерси  Hug абето е ясно. че ако лекарката каже ще се пие, ама ме хвана яд , че баш накрая се оаках  Joy
mama - Smehorana, голям купон в НАП- не им работелас системата от 2 дни където аз ходих, а пък така се зарадвах като видях едно празничко вътре Wink ще видя дали утре или вдругиден ще ходя пак
klleo , моята тапа беше точно както ти я описваш. без кървави нишки!
MISHANA13 , браво че си по-добре Simple Smile пий чайчета с лимони и мен и се дръж!

# 71
  • София
  • Мнения: 17 414
Наде, надявам се и на мен Шейново да ми промени мнението си за себе си, защото с голям страх съм тръгнала, честно да си призная.
Иначе я кажи, освен пампи и мокри кърпички, нещо друго трябва ли да нося? Също исках да те питам, във ВИП-а има ли баня отделно, или си ползваш общите? Ти успя ли да се изкъпеш докато беше там (предния ми път се изкъпах чак като ме изписаха, беше ужас някакъв с общите бани, така и не успях)? Бях чела за някакви лепенки, които се слагат върху разреза от операцията, за да се изкъпеш, има ли такова нещо?

Отделно искам да ви питам, ползвате ли нещо за пъпчето на бебето, много съм забравила как беше - ама трябваше ли някакъв спирт, някакви прахчета?

Мама смехорана, май ще се засечем, ще ти пиша ЛС, че ми е адски суеверно за датата да говоря, а и знам, че ме четат не много добронамерени хора тука и не ми се ще.

Леле, хора, количка нямам ощеееее, ужас Simple Smile Количката и столчето за кола ми останаха само от списъка, ама не мога да хаерсам и това е, направо съм егати дзвера! Столчето ще го вземе мъжа ми като съм в болницата, там нямам зор, каквото избере, ама пустата количка .... Този уикенд, жива-умряла, трябва да обиколя и да избера, не може така вече Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 286
Здравейте, милички!
Честита ни нова темичка! Благодарности на Тони Hug . И дано я изпълним само с хубави новини и здрави бебчета!

Мама Смехорана,
аз цял месец не съм ходила при наблюдаващата ме, защото е в отпуска, но на 30 сме на консултация и ще я питам, въпреки че подозирам, че нейният отговор ще бъде "както си решиш". Ние всеки път слушаме тоновете на доплер /мисля, че така се казва/ и няма никакви отклонения. А и беб е много активен, та не се шашкам.

Арим, по-добре ми е, обаче още не съм за пред хора. Само носа ми е много запушен и ако не стане някое чудо довечера, утре ще пропусна Cry Cry /а толкова ми се идваше-да си записваш всичко!:)/

Мишанка, защо не си направиш от разтворимите прахчета, аз си взех колдекс макс грип и съм много доволна! То понеже вътре е с парацетамол няма как и Т да вдигаш, а и те тонизира. Hug

На мамите с нови придобивки - честито! И приятно подреждане.

 Hug Hug Hug

# 73
  • Мнения: 189
Бърди, аз използвах водоустойчива лепенка след операцията предния път, само трябва да знаеш колко ти е разреза, че мъжо ми беше взел по-къса първия път, която още си ми седи.
За пъпчето се взимат спирт и прахче- топоцин май беше, имаше го по списъците за необходимите неща.

Имам въпрос- това магазинче пред шейново имаше ли сайт или някакво име поне?

# 74
  • Мнения: 129

Честито на тези който са  мами вече, да са им много усмихнати  бебетата Simple Smile Аз си насрочих дата за секцио, но май почвам да вдигам кръвнво и .... може и да е по-рано срещата.

Мирче, аз ползвах за кратко козметика на hipp - олиото за коремчето и бях доволна. Но не знам с бебешката серия как стоят нещата. На мен нашата аптекарка ми подари над 15 тестерчета от бебешката серия на Мустела - от всичко по малко и се чудя дали да ги ползвам или не. Иначе съм купила продукти на А-Дерма, от които съм много доволна.


И аз искам да попитам за Мустела , похвалиха ми я доста имаше и на Себа мед , но казаха , че мустелата е по-хубава, има и за проблемна кожа на бебо, а той горкия на когото кожата да е взел моята или татковата му все ще е проблемна . Ако някой има мнение коя от двете е по -добра ще се радвам да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт