Малката иска да спи по корем

  • 7 613
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 943
Здарвейте имам дъщеричка другата седмица става на 5 месеца и от скоро забелязвам ,че докато спи все се обръща по корем и така спи.чувала съм че не е препоръчително , но ако я завъртя тя се събужда.как да постъпя , може ли оставям бебе на 5 месеца да спи по корем.

# 1
  • Мнения: 27
Здравей, не мисля ,че има нещо притеснително в това.Моето бебе сега ще направи 5 месеца и от месец и половина спи по корем а  ако не е заспал по корем то задължително така се обръща.Аз  го оставям да си спи така както му е удобно и не му налагам правила.

# 2
  • Мнения: 943
Мен малко ме тревожи това , че спи с лице към матрака - знам ли да не би да се задуши , а и засега се обръща от гръб по корем , но от корем по гръб неможе и по някой време започва да реве , защото неможе да се завърти  Confused

# 3
  • Мнения: 1
здравей,няма от какво да се притесняваш.че бебето ти спи по корем.Моята дъщеричка навърши скоро 6мес.,но в периода между 4м. и 5м.също спеше по корем.Остави го ,не се притеснявай няма да се задуши и това ще отмине!

# 4
  • Мнения: 151
Ние откак започнахме да се обръщаме и в двете посоки спим в какви ли не странни пози. В началото и аз се притеснявах като спи по корем, но сега повече ме притеснява, че спи отвита (чувалче вече не искаме, а пък често се разболяваме). Остави детенце да спи както му е удобно.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 709
И двете ми момчета от мига, в който се научиха да се обръщат по корем, спят така. Нищо не можеш да правиш. Просто не слагай възглавница и евентуално подпъхвай долния чаршаф хубаво под матрака, че да не си запуши нослето с нещо.

# 6
  • Мнения: 2 011
Ами често се среща.
На 5 месеца не е толкова малко, че да се задуши лесно.

# 7
  • Мнения: 453
Големия ми син като бебе заспиваше най- спокойно по корем. Ортопеда ме накара да го отуча и тази си постъпка отчитам като най- голямата си грешка. Сега малкото си спи като повечето бебоци като разпънат на кръст, но този път съм решила от нищо да не го отучвам и приучвам на сила. Така е удоволствие за всички!

# 8
  • София
  • Мнения: 816
И двете ми деца са спали така от момента в който са започнали да се обръщат.Когато бяха бебенца не съм слагала възглавка,просто опъвах чаршафа хубаво.Да ми е спокойно.

# 9
  • Мнения: 81
Моят син от както се научи да се обръща само така спи. Отначало и аз много се притеснявах, постоянно ставах и го обръщах, но така нито моя, нито неговия сън бяха пълноценни. Остави го детето да спи както му е удобно. Единствено бих те посъветвала да вземеш някои "предпазни мерки" - например аз съм махнала всички обиколници, възглавници т.н; гледам чаршафчето му винаги да е добре опънато и подпъхнато под дюшека, за да не си го метне върху главата; слагам го задължително да спи в спално чувалче, поради същата причина да не се завие през глава, пък и така не се отвива; да не спи с блузки с качулки, якички..

# 10
  • Мнения: 1 711
И при моето дете имаше период,в който спеше само по корем.И аз правех така както съветва brazil .
Сега пък спи само настрани или по гръб,но така се увива в завивката си от въртене,че сама не може да се измъкне.

# 11
  • Мнения: 2 447
Явно така му е удобно на детенце- нека си спи.Вече не е толкова малко

# 12
  • Мнения: 940
синът ми спи само по корем от 7 дневна възраст до този момент. допреди месец поне в количката спеше по гръб, сега е абсурд, докато не го обърна по корем пищи та се къса. притеснявах се като беше по-малък и постоянно го наглеждах, сега вече не се шашкам толкова. остави детето да спи както му е удобно, не е малка вече  Peace brazil ти е дала хубави съвети за безопастност, аз също ги съблюдавам.
а като заплаче просто я обръщаш, и аз така правех до скоро (сега вече сам се върти като пумпал, така че нямам грижи). нормално е като се наспи да не иска вече да е със забит нос в матрака  Mr. Green

# 13
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Моят син е на 2 години и 4 месеца и откакто е станал на 4-5 месеца все си спи по корем  Peace! Още така спи! В началото и аз се притеснявах да не се задуши, но с времето свикнах, а и в студените вечери е доста по-удобно от гледна точка на това, че така си е завит и не се отвива  Wink!

# 14
  • Мнения: 9 477
Дъщеря ми горе-долу по това време започна да се обръща и да спи продължително по корем.Не я обръщах,защото виждах,че така и е удобно и спи спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт