Парфюмни размисли и страсти - 83

  • 33 259
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 175
Запис, че много работа настана  ooooh!
Ще дописвам после, много интересна тема, мерси Атти   bouquet

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 7 039
Ориентирам се по пирамидите.
Където има ирис, виолетки, амбър, иланг, жасмин, розов пипер, тонка, дърво, пачули, муск, шоколад - е много вероятно да ми хареса.
Съдържат ли се обаче ветивер, карамфил, праскови, водна лилия, трева - не са мои.
Наскоро открих, че и нероли не понасям - то е нещото, което дава един зелен слузест аромат като разложено цвете във ваза.

Днес разносвам Джоя, малко не и е сезона, но искам да и се порадвам. Усещам екзотичния плод маракуя (който е много вкусен), но не зная дали го има в пирмаидата.

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 16:22 от Karen

# 17
  • Мнения: 17 546
Да, сетих се! Мисля, че най-любим ми е ирисът! Heart Eyes

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 423
С туберозата и кожата внимавам, но не бягам непременно, понякога има сполучливи изненади.
Много малко съставки разпознавам, затова и не се задълбочавам да чета много пирамидите, карам я повече на интуиция и след като прочета достатъчно мнения. Имам издънки, но имам и страхотни попадения.

Атти bouquet, много хубава тема, белким се пообразовам  Simple Smile

Натали Никол, такива описания спретваш, че направо ми се приисква да купя нещо, даже и да го имам вече  Crazy

# 19
  • Враца
  • Мнения: 2 728
Готина тема! Браво, Атти!  Hug

Харесвам, ванилия (обожавам я), тубероза (само ако е доминираща, не ми харесва ако е като подложка), смокиня,мляко, сол.

Не харесвам канела, спирт, бели цветя и много цитруси  Peace
Има няколко съставки , които не понасям, но не знам кои са ..
една от тези съставки се намира в почти всички произведения на Булгари, има я и в Трусарди Инсайд.

# 20
  • София
  • Мнения: 351
Страхотни сте Heart Eyes Аз ви чета с голямо удоволствие, за съжаление, нямам с какво да се включа,познанията ми са малко, а парфюмните ми богатства се броят на пръстите на едната ми ръка.Ама има време и това ще се поправи.
Та обръщам се към вас за помощ.Много искам да си поръчам CK- Obsession Night, много го харесвам, обаче е изчезнал от бг сайтовете, никъде не го намирам.Да не е спрян?Във Фрагрансдирект го има на чудесна цена, но в момента няма как да го поръчам от там.Единствено тук го намирам - http://parfumi.org/damski-parfum-calvin-klein-obsession-night-edp-100-p-2617.html, но дали е надежден този сайт?Дали случайно сте го засичали по сайтове, на които имате доверие?Благодаря Heart Eyes

# 21
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Аз днес съм с БОра БОра, не го усещам особен, че неяо носа ми е зле, покашлям солидно. Гадна болест!!! От една седмица я влача и чак сега ми се запуши носа....

Като цяло не познавам съставките на парфюмите и мен не ме е срам, както беше споменал някой в старата тема и не мога да кажа коя съставка/и не ми понася.

# 22
  • София
  • Мнения: 767
Александра, добре дошла!  Hug
Обсешън найт го виждах в Блик (на Иван Асен) преди 1-2 седмици, но цената не я помня. Blush

За сайта нищо не мога да кажа, иначе го има и тук , за София доставката е безплатна.  Peace

Едит: Да спрян е.

# 23
  • Враца
  • Мнения: 2 728
Нищо не казвате за шипри и алдехиди ?

Аз не харесвам шипри,
а алдехиди - относително е , зависи дозировката и останалите компоненти.


Плъхът незнам как мирише , но изглежда добре! (малко ме ужасява аромата на плъх в парфюм ... )



А пръчът дори не изглежда добре ....

# 24
  • Мнения: 31 382
Маринска, зависи си пак от гледната точка. За мен пръча е много по-добре изглеждащ. Laughing
Алдехиди и шипри обичам, но само понякога и само в определени комбинации алдехидите. Кожа обичам обаче доста в парфюми.

# 25
  • Мнения: 2 447
Бижу,честито Laughing

Атти,чудна темичка   bouquetще се образовам и аз

Ама вие много пишете,докато ме няма Wink
Днес минах покрай Дъглас и дори не се спрях.
Нямам конкретни съставки,които да харесвам твърдо,по-скоро е важно как са омешани същите.Няма съставка,която коато я видя в парфюм и да си кажа,ха,този ще ми хареса.
Понякога познавам кой аромат би бил от моите,но не само по пирамидата,чета и мнения,обаче знам твърдо за себе си,че Кашмир ууд ми е откровено гаден Sick
Иначе като цяло съм доста полигамна по отношение на парфюмите. Twisted Evil

И да ви се оплача:Обадиха ми се от гет,за да ми кажат,че нямали Есънс Муск/нещо се объркало с доставките/ и сега съм направо нещастна Cry Cry Cry
А и се оказва,че съм вързала маса народ за пробички от въпросния Rolling Eyes Embarassed

# 26
  • Мнения: 521
E, все някога трябва да дойде  Rolling Eyes  Много гадно така, аз като се навия и се разочаровам страхотно после Laughing Hug

# 27
  • Мнения: 17 546
Мерси!  Mr. Green Hug

 Shocked Е как може точно с Есънс Муск да се случи това! Crossing Arms spoko
Ще го имат ли все пак или какво? Като го получат, да ти се обадят те.

# 28
  • София
  • Мнения: 849
И да ви се оплача:Обадиха ми се от гет,за да ми кажат,че нямали Есънс Муск/нещо се объркало с доставките/ и сега съм направо нещастна Cry Cry Cry
А и се оказва,че съм вързала маса народ за пробички от въпросния Rolling Eyes Embarassed


гадове  #2gunfire #2gunfire #2gunfire не ти ли казаха поне кога ще го имат.. или ей така " 'оди почивай"  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

аз, както се подразбра, съм от "народа"  hahaha

# 29
  • Германия
  • Мнения: 71


И да ви се оплача:Обадиха ми се от гет,за да ми кажат,че нямали Есънс Муск/нещо се объркало с доставките/ и сега съм направо нещастна Cry Cry Cry
А и се оказва,че съм вързала маса народ за пробички от въпросния Rolling Eyes Embarassed


Годес, ако питаш мен, трябва да се възползваш от отсрочката и да го пробваш, щото ми се чини, че ти на сляпо го поръча. Аз пробвах двата Essence в събота в Кьолнския Дъглас, бяха строени един до друг, лъскавииии, направо ме заслепиха с тези металически флакони. Муск и аз не усетих отявлен, дори като цяло аромата ми се стори слабохарактерен, сравнен с първия.

Бижу, първи в съботния ми списък беше S.T.Dupont pour Femme, но не го открих в три парфюмерийни оазиса - последната продавачка се пули пред един комп и накрая важно отсече: ами той е спрян от производство. Има ли такова нещо или дамата просто се е отървала от мен. Има го в немския и-бей, точно както ти каза на съвсем прилични цени, но аз исках да тествам първо. Фактът, че е цветен шипър е много показателен за мен и най-вероятно ще се взимаме от пръв поглед с този Дюпон, обаче последната седмица попаднах най-малко на два цветни шипъра, които не просто не ми харесаха, ами ме отвратиха: White Diamonds (Elizabeth Taylor) е единият от тези отвратитковци за мен.

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 18:20 от Natalie Nikol

Общи условия

Активация на акаунт