Парфюмни размисли и страсти - 83

  • 33 252
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 17 546
Виленце, Франк е имитация на Палома.

# 691
  • Мнения: 282
Виленце, Франк е имитация на Палома.
Бижу,пак успя да ме изненадаш! Laughing HugНищо общо не намирам между двата,съвсем различни аромати са ми. Peace
И да допълня,че на мен Франк изобщо не ми е ужасен,доколкото си го спомням.

# 692
  • Враца
  • Мнения: 2 716
Червеният Франк - да.
Палома не познавам, само на шанел 5 мога да го оприлича .
Някой спомена и Калеш, ама някак е твърде брутален пък  Thinking

# 693
  • София
  • Мнения: 767
Имам си вече Уоманизатор  newsm44   261uu smile3535
Не мога да разбера, каква е идеята на 10мл refill шише  newsm78, и къде се продават рефилчета изобщо?
Честито на всички обзавели се с Уоманити! Grinning

В Сефора видях ето такива бутилки : http://www.johnlewis.com/133886/Style.aspx струваха 96 лева. Докато душех разни неща наоколо , консултантката зарибявше една клиентка с аромата и тя естествено веднага си направи сметката, че 50 мл. шише струва 135 , а тази 96. Аз съвсем благородно   Whistling и подметнах, че ако не държи на прекрасната бутилка, може да си го пресипва в друго шишенце с пулверизатор. За да не направя съвсем "лошо" впечатление на консултантката (все пак доста често се вясваме с Йоан там), споменах ,че Сефора предлагат много симпатични шишета, в които може да си пресипва.  Mr. Green

П.П. Точно защото Уоманити е "рефилъбъл" не бих си купила никога ползвано , незапечатано в кутия шише..

# 694
  • София
  • Мнения: 5 658
Имам в същото такова шишенце рефил на Колон и стъклото ми се струва толкова тъничко и крехко, че ме е страх да го докосна  Rolling Eyes Ясно е, че не се ползва самото то, а се прелива в рефилабъл флакон, но все пак остатъкът се съхранява по-дълго време и всеки път й треперя на тази яйчена черупка...

# 695
  • Мнения: 17 546
Ами Тафи, за мен ароматите си приличат. Когато правя такива сравнения, имам предвид това как усещам аромата от кожата, и шлеифа, който се усеща. Не мога да го обясня по-точно.

# 696
  • София
  • Мнения: 767
Не знаех,че са толкова крехи, аз само кутията съм им виждала.  Sad

Аз си пуснах Кристал Ноар-а в размените, защото днес нещо ме дразнеше..сега обаче като си душа бицепса..толкова хубаво кокосче, че започнах да се разколебавам. Crazy Уф.

КДГ 2, дали ще ми хареса, много ми е интересен и описанията му също. Simple Smile

# 697
  • Paris, France
  • Мнения: 14 246
Абе, този Франк да не е червения Франк Говенс? Това лято, един дърт арабин дето държи кафене до майка ми го подари на една съседка. Смрад и половина. Нищо общо не намирам между Франк и Шанел 5, още по-малко между него и Палома Пикасо. Шанел 5 е леко сладък алдехид от рода на Калеш, Палома Пикасо - зелен кожен шипър, Франк е линеен подправен ориентал - карамфили, рози, подправка карамфил и май това е. Не мога да го сравня с никой подобен, дори евтините Кобако на Буржоа и животинското Табу на Дана, защото това би било кръвна обида и за двата аромата, които, макар и създадени 70 години преди Франк, са все пак интересни и приятни. С ръка на сърцето мога да кажа, че тази година Франк е най-лошия парфюм, който съм подушвала. Съседката каза, че майка и се е пръскала с него лееееекичко и било приятно. И понеже и съседката и майка и са любителки на парфюми, които ценят аромата без да вземат предвид цената и са способни да видят красотата дори в евтиниите по будките им вярвам.

Абсолю на Роша не ми е любим и не го нося. За мене не е достатъчно сладък или горчив, блудкав ми идва, също като Спелбонд на Лаудер. Нищо общо не намирам между него и Пойзън, ако и двата да са флорални полу-ориентали. Пойзън ми е любим и си остава голяма любов. Пойзън, и ЕДТ и ЕДП са отдавна в кръглите тумбести шишета. Тестерите са с капачки. Аз не бих приела Пойзън във високо шише, защото такъв не се произвежда поне от десетилетие и или е изфирясал или е менте.

Носих Уманитито. Никаква смокиня не усещам. Усещам, обаче, акорда жасмин-тубероза-червени плодове, който за пръв път усетих в Пойзън и го има и в Пашън на Е. Тейлър, черната орхидея на Том Форд, Гардения Пашън на А. Гутал и други. Акорд-победител, повечето от миризмите, които го пресъздават са много търсени, купувани, награждавани и носят парички на производителя. Океанската солена рибка и нея я усещам, нищо, че не ми е много приятна. Много е траен. От него, обаче ми се гади. Озеленявам го с Каботин и става супер, но Каботина свършва.

Помирисах новия опиум в синьото шише и хич не ми хареса. Замених моя с един обикновен и съм много щастлива. Днес бях с него. Ако не ми бяха подарили синия Опиум едва ли щях да си купя отново Опиум ЕДП. Дори реформулиран ми харесва.

Още се чудя какво да правя с Сайнабар и Йот Дю на Лаудер. Вече намекнах на хората, които ми ги подариха, че имам алергии към някои парфюми  Mr. Green и те се съгласиха да ги сменят с друг. Йот дю ми беше един от най-гадните едно време, но може да съм се променила. За Сайнабар съм почти сигурна, че не го ща и ще го заменя с Прайвид колекшън, Есте, Алиаж, Азюре, Уайт линън или друг любим на Лаудер. Пусто, тук никъде не мога да намеря къде да ги пробвам и май ще ги заменя.

Мирисах Гарденията на Ван клийф, приятна е, свежа, определено за пролет или лято. Не ми стана любима, обаче. Още не съм я отворила и ако свекърите (който ми я подариха) не дойдат пак на гости скоро, може и  Embarassed Embarassed да я подаря на някого hahaha.

Някой знае ли на кой е подобен Мандрагор? Помня, че не ме впечатли, а очаквах революция предвид различното шише.

Ох, щях да питам и за други, ама напоследък нещо ме мързи да си вдигам задните части да ходя да гледам как се казват.

# 698
  • Враца
  • Мнения: 2 716
Nevena Virolan, мда, същият Франк е за жалост  Peace

не мога да намеря снимка в нета  Rolling Eyes

# 699
  • Paris, France
  • Мнения: 14 246
Ми ...... освен да помоля съседката да го снима и да ни го качи да му се полюбуваме  Joy Joy Joy. Всъщност, аз веднъж го бях душила в една будка и  Rolling Eyes, до там. Тя ми каза, че дъртака и подарил нещо като чарли и било много гадно. Аз се зачудих, защото чарли е приятен цветен полу-шипър и даже по днешния стандарт и за шипър може да мине. А и с нея имаме сходен вкус. Оказа се, че се е объркала и е Франк hahaha или за по-лесно и приятно Франкенщайн hahaha. червата ми се обръщат докато пиша за него.

Аз това лято си купих, заедно със същата съседка, Евазион на Буржоа. Преди не съм го имала, но го познавам. Страхотен сладък, леко напудрен, мъхест жасмин и с времето сладостта изветрява и е леко сладка момина сълза. Мирише на ............. евтина п°°°°°°°°°а в бардак. Даже го носих един ден тук, но не е точно моя тип. Зимата сигурно е добре. Но, не може да бие Франкенщайн.

вмаринска, може би върху майка ти мирише добре. Върху ммене лшинстант на Герлен не е нищо особено, да не кажа, че мирише лошо. Щом като още се срещаш с нея, а и тя си го харесва, има защо.

# 700
  • Paris
  • Мнения: 1 727


КДГ 2, дали ще ми хареса, много ми е интересен и описанията му също. Simple Smile

Не е за поръчване на сляпо.
И на мен ми беше много любопитен, но никак, никак не ми допадна.
Рефилите на Уоманити са еко и са само 50 мл.

# 701
  • Мнения: 31 359
Пойзън ми е любим и си остава голяма любов. Пойзън, и ЕДТ и ЕДП са отдавна в кръглите тумбести шишета. Тестерите са с капачки. Аз не бих приела Пойзън във високо шише, защото такъв не се произвежда поне от десетилетие и или е изфирясал или е менте.

Носих Уманитито. Никаква смокиня не усещам. Усещам, обаче, акорда жасмин-тубероза-червени плодове, който за пръв път усетих в Пойзън и го има и в Пашън на Е. Тейлър, черната орхидея на Том Форд, Гардения Пашън на А. Гутал и други. Акорд-победител, повечето от миризмите, които го пресъздават са много търсени, купувани, награждавани и носят парички на производителя. Океанската солена рибка и нея я усещам, нищо, че не ми е много приятна. Много е траен. От него, обаче ми се гади. Озеленявам го с Каботин и става супер, но Каботина свършва.
Някой знае ли на кой е подобен Мандрагор? Помня, че не ме впечатли, а очаквах революция предвид различното шише.
Nevena Virolan, благодаря ти, че разясни за ЕДТ и ЕДП на Пойзън.  bouquet

Аз харесах Уоманити, въпреки мухливостта която усещам, но и на мен ми се гади често от него не знам защо. Sad Трябва да му уцеля подходящия момент.

Мандрагор не ми прилича на друг, но определено ме разочарова, защото и аз възлагайки големи надежди заради шишето, очаквах явно нещо различно.

Франк не понасям и не мога в никакъв случай да го сравня с Шанел №5. Но е факт, че тук още е много популярен сред зрелите дами. Харесват си го и си го искат. Баба ми му е голям фен.

Courage, права е Жаки не го поръчвай на сляпо. Труден парфюм. Като се срещнем ще го пробваш хубаво и ще решиш. Hug Мисля, че доста ще ти хареса.

# 702
  • Paris, France
  • Мнения: 14 246
Денси, баба ти е фен на Франк!!!! че той кога е излязъл? Аз никога не го бях виждала в бг допреди 3 години, а знаех де що има. Мислех, че е нов. Между другото, интересно ми е кой го произвежда и къде, защото извън бг не съм го виждала, а и не намирам в нета инфо. Ще ми е интересно ако някой препише инфото на фирмата от опаковката Laughing.

Ето го стария флакон на ЕДТ и ЕДП на Пойзън:



Аз много харесвах старата ЕДП и го дебнах, но на 2 пъти се паря с ментета и повече винтидж едва ли ще купя. Много пари за миризма, по-лоша от сегашния оригинал.

Новият флакон на ЕДТ и ЕДП са като стария флакон на чистия парфюм, не на есприто.

# 703
  • Мнения: 338
Courage, и аз мисля, че CdG 2 много ще ти допадне  Heart Eyes.
Nevena, и аз благодаря за разясненията за Poison. А Frank го има поне от преди 18-20 г., но ми се струва, че сегашната версия е много различна от преди (както между другото Kobaкo, Evasion и т.н.). Аз също не го понасям, но не мога да отрека, че на някои дами Frank стои изключително добре. Имам приятелка, също фен на хубавите парфюми, която до ден днешен го ползва с удоволствие. За мен Франк не прилича на Шанел 5 и Палома. Но скоро получих отливка от 8 88 и подушена от шишенцето, в първия момент много ми заприлича на Франк. Но след акто пръснах, естествено нямаше нищо общо  Mr. Green.

# 704
  • Козлодуй
  • Мнения: 779
Извинявам се,че се намесвам като черна станция,но водите най-интересните дискусии винаги,когато съм на работа Grinning
Познавам и обичам класическата Отрова едва от миналата година,и не твърдя,че съм добре осведомена и запозната,но знам,че е само в концентрация ЕДТ.Досега рових в официалният сайт на Диор,и там няма вариант ЕДП на Poison Peace

Общи условия

Активация на акаунт