За моя радост най-голяма през АПРИЛ ще стана мама!!!

  • 28 256
  • 713
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11
и на мен ми излезе някаква много слаба гъбична инфекция,и понеже не бях ходила на ЖК,чак днес разбрах и се вкиснах нечовешки,въпреки,че всички други изследвания са ми супер.доки ми предписа макмирор комплекс.

# 61
  • Мнения: 1 488
Здравейте и от мен  Hug
Момичета много ми се показаха сланинките, с първата бременност не бях качила толкова рано!Направо съм в тих ужас!Не ям много,а качвам като за световно.Ограничавам въглехидратите и ям плодове до обяд,а обиколките ми растат,никак не е добре работата,дано се спра.Оплаках се,отивам да си застроя супата  Wink лека от мен

# 62
  • Мнения: 6
   Ади, това ми разказа близка приятелка, която роди август месец и е в медицинските среди. Информацията ми не е от първа ръка все пак, пък и не ме засягаше пряко, така че най-добре провери. Имат сайт с телефони за връзка, обади се и ще обяснят  newsm10  Не съм искала да те шокирам, просто написах това, което знам.

# 63
  • Мнения: 6
  Мони, бях избрала д-р Славов, който отсъстваше и ме изражда д-р Янкулов, а за секциото извикаха д-р Богданова. От акушерката съм особено доволна, много на място действаше (разбира се това го оцених след като всичко мина). Преди 2 години бяха четирима доктори, тримата , които споменах по-горе и д-р Бързашки, когото много хвалят като добър специалист. Аз съм на мнение, че всички сме хора и най-прехваления доктор може да не му е ден и да направи грешка точно на теб. Ако ни е писано всичко ще е наред  Peace  Като цяло случайни хора няма в тази клиника, подбрали са си персонала.

# 64
  • Мнения: 1 488
И ние казахме на нашата бъдеща кака за бебето и тя ме пита:
-И къде е сега бебето?
-Аз: в корема ми...
-Тя: ААуууу ти со го изяла  Joy Joy Joy
Голям смях падна после  се изяснихме,че то там расте и т.н.
  Joy Laughing
И моя младеж реши,че бебето щяло да излезе през устата,но след като прочетохме една книжка всичко му стана ясно
http://detstvoto.com/index.php?newsid=759
За тези които имат да обясняват  Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 108
sweet_moni направила си страхотна нова темичка, истински поздравления за работата  Hands Clap . Дано има само записваши се в новата тема и в тази връзка добре дошли на всички нови бъдещи мами.
Нямах много време да пиша на последък, защото се подготвях за изпита ми 3-то ниво по английски. Снощи ми мина и другата седмица чакам за резултат, че да продължавам с 4-то ниво. Но днес изчетох последната седмица  Wink . Да ви кажа не смятам да пропускам нито едно изледване, което мога да направя. През първата ми бременност бях на 21г., първо нищо не ми рабираше главата, второ още си спомням колко груба и дръпната ми беше АГ в поликлиниката (друга алтернатива тогава нямаше) нито ми е обяснявала нещо,  нито нищо, всеки път беше в гадно настроение... В деня когато тръгнах да раждам, доктора при приемането ми, ме гледа на видеозон и каза "Ето момче е, виждам миу ташаците!" .... 5 часа по-късно родих момиче  #Crazy,
Е, вече съм на 35г. и затова смятам живот и здраве да се консултирам колкото имам възможност, а за пола на бебо сега се чудя дали искам да знам предварително какъв ще е, важното е да е живо и здраво. Предното раждане беше при братовчедка на свекър ми (уж при познат, роднина човек ), да ви кажа май щеше да ми е по-добре да съм някъде при непознати.... накрая за капак ми зашиха шийката на матката за влагалището... доста съжалявах, че съм била там, но такъв е живота по някога не можеш да му се противопоставиш..., после дадох достатъчно нерви и пари, за да ми оправят поразиите от познатите доктори.
Но стига с моите минали неща отдавна гледам напред. Дано вичко е наред с бебо, дугата седмица съм на ФМ и БХС  във ФЕМИНА и ако са ОК нещата докрая мисля да раждам без уговорени доктори и без познати. За сега изследванията от кръвта и урината са ми ок, все още имам гадене предимно сутрин и вечер, пия само фолиева киселина за сега и не смятам да пия витамини все още. Гледам да хапвам повече плодове. Имам доста задачки в работата и ми минава бързо времето, а когато е хубаво времето навън сутрин, ходя пеша до работа около 40-45 минути и се чвствам идеално като тонус, все едно съм била на фитнес или тенис.
Щък не се притеснявай за килограмите, през първата бременност качих общо 25кг (забременях 52), три месеца след като родих бях отново 52кг. Не съм се ограничавала тогава, не мисля да се ограничавам и сега, важното е да се чувстваме добре.
Желая много здраве на всички момичета и бързо оздравяване на болните.
Лека нощ и сладки сънища от мен.

# 66
  • Мнения: 1 574
Щък ,тази вечер точно тази книжка четох на детето,тя ми е от много години и много си я харесвах ,даже за това на скоро си я прибрах от майка ми наистина е много хубава за малките деца .
Аз съм вече +4 кила ,ужас ама какво да правя ,вече ми е по добре и от два дни почнах да се ограничавам малко .
от цялата работа е хубаво ,че ми се хапват само полезни храни ,и се храня както пише по книгите ,само дето малко повечко.
За БХС и на мен ми казаха ,че към 16 седмица ще ме пратят ,ама аз ще поискам още едно мнение на 6 като съм на ФМ.
за кръвната група аз съм А-  мъжо то е + ,което значи несъвместимост и аз притеснявам макар ,че имам поставена инжекция след раждането ,и двете ми деца са взели негова кръвна група ,нямала съм проблеми ,но пак ми е притеснено.
лека вечер на всички ,че нещо ми се приспа 

# 67
  • Мнения: 29
Здравейте момичета  Hug
Ама как бързо пишете  Rolling Eyes, нямате изчитане  Simple Smile

Влизам да ви почерпя виртуално   cook , днес (вчера  Mr. Green ) моето момиченце навърши цели две годинки! Сериозна възраст, кака ще става. Или ако питаш нея "бати"  Joy
Имахме един страхотен празничен ден, след който не мога да заспя  Tired . Явно са ми дошли в повече емоциите.

И на мен още ми се гади, а корема ми стърчи, както миналия път в 7 месец  Sick , какво е това не знам. И килцата нещо стремглаво се трупат. В петък сме на ФМ, дано всичко с малчо е наред  Praynig

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Аз пак със среднощно включване - явно няма да се спи нормално скоро и това е  smile3507 добре че утре идва майка за няколко часа сутринта да изведе малкия на разходка, че съм жива-умряла иначе след такава безсънна нощ, отново кроя планове да местя татито ,,,  smile3508 то и без това секс не сме правили поне 3 месеца и колкото и да са ми големи мераците страха да не предизвикаме ново кървене ми е по-голям, така че ...
dr_tsveti  - да ти е здрава и много щастлива бъдещата кака    bouquet
Стискам палци заедно с тези, на които им предстои ФМ - нека всичко е наред и ви зарадват с шаващи здрави бебоци, пък за пола - на кой какъвто му бил късмета , нали така или иначе няма да ги връщаме   hahaha
Щък - благодаря за линка с книжката -  и нас майка така ни образоваше откъде идват бебетата, ама за нашия батко дали няма да е рано , май е малък още , но пък не пречи да я потърся у тях и да пробвам каква ще му е реакцията по-нататък като приближи към 2те годинки.  newsm78
Mwpo - този сайт редовно го преглеждах миналата бременост и се чудех напоследък как ли се казваше ... благодаря ти и на теб за линка  Hug
sosmi -направо се зарадвах като прочетох описанието на предишната ти бременост и раждане, то добре би било всички да имат късмет и да мине така неутежняващо бюджета, ама май е рядкост. Виждам че си истанала доволна от Окръжна болница - малко ме успокояваш с това, защото съм я избрала нея за раждане живот и здраве, дано имам късмет и остана по-доволна от общото отношение на персонала и от условията спрямо мизерията  във "Весела"  Rolling Eyes
Ох, хем ми се спи, хем ми е едно такова нервно, а и малкия след броени минути ще си поиска шишето с млякото ... май по-добре да се насочвам към спалнята . Дано всички останали са имали по-лека нощ от моята и на всички ви желая хубав и усмихнат ден - утре аз най-вероятно ще гледам да реанимирам във всяка възможна минута и за разписване няма да остане време...  Peace

Последна редакция: чт, 30 сеп 2010, 04:54 от delilah_qk

# 69
  • Мнения: 12
dr_tsveti ,поздравления за порастналото момиченце,да ти е живо и здраво.
Oхо,какви среднощни птици имало тук.Аз също имам проблем със съня,снощи дори будувах около час.Силният вятър ме събуди и взех да мисля дали ще ми литне прането иииии отиде .Аз ,обаче не ставам,лежа си,въртя се,но си почивам.Аз с храненето съм на моменти-ту ми се яде,ту ми се гади,но дебна килцата всеки ден.То е ясно ,че ще ги свалим после,но по-добре да са 10 ,а не 20.Като чета някои от страшните истории за ражданията ви ,направо настръхвам.Аз първия път родих във Варна при доктор Яков .Уви сега ми е доста далеч,но така ми се иска да съм отново там-беше съвсем спокойно  и не съм имала никакви пробеми или ядове.Сега мисля за Селена -пловдив,но нямам никаква идея за лекари,трябва да разпитам.Аз тези дни я карам много лежерно,доста си полежавам,но ми се иска да се размърдам,че не е добре така-смятам да извадя по-топлите дрехи и обувки,което ще ме разсъни за цял ден.На моята хубостница не се налагаше да и обяснявам за бебчето дълго,защото тя е виждала белега от първото ми секцио и е информирана,проблемът у дома е ,че няма търпение да играе с бебето и все пита-Днес ли ще излиза бебето..ама какъв е тоя април-много е далече май.
Толкова от мен за днес,скачам по задачи,че да мине по-бързо денят.Хубав ден на всички.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 458
Нямате изчитане момичета много сте продуктивни.
Честит рожден ден на малката сладурка да е жива и здрава и много палава.
Аз вчера щях да пукна толкова зле не ми е било,а уж трябва да отминава.Дори си тръгнах от работа,че просто неможех да седя повече.
Искам да попитам момичетата от Варна за мнение за д-р Борис Яков понеже смятам при него да правя ФМ,че то тук при нас сме като дълбока провинция никакви специалисти няма.
За разждането не съм мислила още като дойде време тогава,но първия път нямах особен избор и раждах в окръжна болница Бургас уж с уговорка,но доктора точно тогава го нямаше и така.Самото раждане не беше мн леко,но по-неприятен беше престоя в мизерното отделение.Точно на втория ден казах на лекарката,че просто си тръгвам,а тя направи драма,но в крайна сметка се прибрах, но най-важното е да се приберем живи и здарви от болницата другото няма чак такова значение.

# 71
  • Мнения: 12
Elia,това е синът на моя лекар-Мкасим Яков.Последния път като бях във Варна ходих при него,защото баща му отсъстваше.Баща му каза,че  е най-добър на ехографа.С мен се държа много мило ,обясняваше ми,но аз харесвам лекари,които не се вживяват много,без ох и ах,по-обрани.Те и двама са такива.Ако смяташ,че не обяснява достатъчно ,само питай  и няма проблем.Аз лично съм за,макар моята ФМ. с предното раждане да я прави Максим Яков,но тогава синът му все още не работеше сам.

# 72
  • Мнения: 845
Ех, момичета, вчера ме нямаше в къщи и вие света сте изписали  Grinning  . а малкия щъка ли, щъка наоколо и не мога да ви изчета.

Lili_R не се притеснявай - предната бременност в 9 месец ми изписаха от тези вагинални таблетки, а преди това и Полижинакс слагах. Просто по време на бременост сме много предразположени към такива инфекции.

Tosi, мерсаж за разяснението, може и аз да ги съчетая двете неща.

Иначе аз нямам НИКАКВИ "странични" ефекти от бремеността - чак се чудя понякога бременна ли съм, не съм ли  newsm78. А откакто забременях съм отслабнала с 2 кг, нещо нямам апетит. Предполагам че следващите месеци това ще се промени...

dr_tsveti - да ти е живо и здраво момиченцето и много да те радва.

Хубав ден на всички Wink

# 73
  • sofia
  • Мнения: 1 191
Благодаря за подкрепата, момичета! Започва вече да ми се повдига настроението. Днес официално влизам в четвърти месец!
На баткото като му казахме за бебето, първо ни казваше, че се шегуваме, но после разбра, че е истина. Каза, че предпочита братче - че не понасял момичешки играчки Laughing. Той е доста голям и има някои виждания по въпроса. Най-интересното е, че ме пита как ще излезе бебето, а не как е влязло.
Колкото за секса - явно ще има пълно въздържание както и първия път. Сега, когато получих кървене абсолютно всички лекари - в ЖК, в болницата ме питаха дали не е след полов контакт. И нали се сещате, че си направих веднага извода, че често се среща кървене след секс. Вярно ,че има и други форми на секс, освен самия полов акт, но на мен ми забраниха да си пипам корема, гърдите, за да не предизвикам контракции, че просто и не мисля за това.

# 74
  • Мнения: 11
аз даже се чудя,защо ни държат толкова време в болница след раждане.в Холандия,например,където ще раждам аз,след 2-3 часа,ако няма усложнение,те изписват.и в продължение на седмица за 4-5часа идва медицинско лице,което помага на родилката,преглежда я,консултира и т.н.а в Бг почти всички бебета ги изписват със стафилококи,конюктивити или бог знае какви инфекции.да се чудиш после как да си лекуваш детето.а и в домашна обстановка е много по лесно възстановяването.честит рожден ден на малката госпожица,да ти е жива и здрава. smile3510приятен ден на всички,и го карайте по лежерно,че после няма почивка.искрено се възхищавам на майчетата с малки дечица.голяма смелост се изисква да раждате с такива малки разлики.  smile3501между мойте двамата е 5 год и ми се виждаше малко,и сега ако не беше тази изненада с бебето,едва ли бих се навила.ама таткото и всички около мен,смятат,че е дар от Бога(и за мен е така,разбира се)но в началото беше голям стрес .ужас,как ще се справя,та аз съм дъртичка за тези неща,ще имам ли сили? newsm12дори не смея да се зарадвам пълноценно.чета и ви и се кефя,колко е хубаво да си млад и да се наслаждаваш на бременността си. smile3535

Общи условия

Активация на акаунт