Отговори
# 60
  • Мнения: 25
мили момичета благодаря ви за съветите Звъня на Д-р Димитрова вече от 15 минути но удрям на камък ще взема да отида при дежурните в ДКцто тук че вече много ме боли Cry

# 61
  • Мнения: 1 274
Мама Ива, така е за детето, и аз не мога да си представя как ще отида да раждам и ще оставя малката за толкова време сама!Никога не сме се разделяли!Дори обмислях варианта да раждам във Вита, там престоят е само 3дни.
Явно при нас е коренно различно, те не дават силна храна по време на раждането, а шоколад например, кроасан,плодов сок, вода задължиетлно.Но пък като се има в предвид , че при нас и в повечето странни клизми не се правят . Повечето от момичетата споделят, преди да тръгне нормалното раждане организмът се чисти  ден-два преди това споннтанно.
Аз ще си взема водичка де и капките на Бах, че мисля периодично да си впръсквам по време на раждането Simple Smile , то така или иначе със сигурност няма да ми е до ядене Simple Smile

# 62
  • Мнения: 152
Beboranka ако питаш мен ходи или при лекаря ти на консултация или в някоя бонлица. Може да ти се накарат, да ти мърморят, но по-добре да те погледнат и да знаеш , че всичко е наред, отколкото да седиш и да чакаш да отидеш "по график" на консултация утре и  да има някакъв проблем. надявам се,че няма де, но най-малкото ще ти кажат какво да пиеш за да нянмаш такива болки. Стискам палци всичко да е наред.
Вилкони мила, радвам се за положителната нагласа, която имаш и готовността да дадеш съвет на останалите. Честно без да преувеличам възхищавам ти се много Simple Smile Дано добрината ти бъде възнаградена. Иначе и аз това разбрах,  за дечицата с Даун. Очите са много голям показател и гънката на ръката. Но в 27-28 г.с. повече бебета все още имат леко дръпнати очички, та те са толкова мънички и още толкова много имат да се оформят и дебелеят. А за гънката - ти сама си написала много хора имат една пък нищо им няма   Hug Дано резултатите излязат по-бързо.
mari:) и аз мисля този път да си взема вода ако раждам нормално и тайно да си пийвам от време на време по малко. Честно казано това също ми беше голяма мъка, такава жажда изпитвах, че имах чувството,че никога не съм пила вода и само за това мислих Wink

# 63
  • Мнения: 227
Момичета, беше ми много приятно сред вас! Пожелавам ви всичко най-хубаво, леко раждане на всички и да гушкате най-сладките бебоци!
Вилкони, ще се радвам всичко да е наред с децата, стискам палци!
 Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 404
Лейди, защо последният ти пост ми звучи като сбогуване или аз нещо не съм разбрала ?

# 65
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Здравейте пак от мен. Незнам защо, ама някой ми  изтри предния пост  newsm78
Искам да гушна Вилкони  Hug Hug Hug  твоите слънчица  имат най-любящата майка на света, така че няма от какво да се притесняват с теб сме. Незнма доколко ще е успокоение за теб, но понеже и аз се интересувах от външните белези за Даун, четох, че тази единична гънка се среща и сред нормални деца  Peace, така, че не е голям показател.
LADY N  Hug Hug Hug и за теб, за да пишеш по-често тук мила. За кг последно като се мерих миналата седмица бях +11 кг, ама не ми пука, щото много си се харесвам така с коремчето, което расте с часове  Laughing

# 66
  • София
  • Мнения: 18
Запис и от мен!
Абе момичета вие явно не спите, вчера ви оставих в старата тема, а днес вече сте в новата с цели 5 страници Shocked
Айде само хубави новини в тази тема!
Вилкони всички сме с вас и ви подкрепяме, Praynig, мисли позитивно и не се притеснявай толкова много, ще се оправят мъниците, нали трябва да ни носят късмет на всички декемврийски мами и бебета Wink
Беборанка, шега не бива с това, бързо на доктор отивай да те прегледат

# 67
  • Мнения: 1 274
LADY N, къде ще ходиш?Ти и без това рядко пишеш!Колко се притеснявахме с теб в началото!Хайде сега на финала сме почти!
Много ми е криво като видя така някой да напише Hug
Всички сме на различно мнение тук, ако бяхме еднакви нямаше да е интересно Hug
За храната , помня , че мен постоянно идваше една акушерка и ме питаше, какво меню искам това ...или еди кое си...,бях и казала , каквото и да е само да е без месо, а беше ми много досадно, аз така или иначе не ядях почти докато бях в болницата.
За вода, задължително ще си взема, аз не мога без вода!Ако трябва ще се крия и ще пия Grinning

# 68
  • Мнения: 58
запис и в тази ви тема.
мен днес ме изписаха от болницата.

# 69
  • Мнения: 20
Привет! Вилкони, радвам се, намираш време и ни пишеш с най-големи подробности. Изпращам ти цялата си положителна енергия и Вяра Peaceвсичко ще се нареди и скоро ще се гушкате - малките юнаци качват добре и това е също много важно Hug
Аз съм на сироп Проспан и осцилококцинум  Sickхванах нещо и се надявам бързо да ме пусне и най-вече се боя да кашлям...целия корем се тресе...консултирах се с АГ и тя ми предписа лечението. Пиша, за да знаете и ако на някоя се случи да е по-спокойна  Peace
За раждането ми се иска да е нормално. Първото ми бе нормално - изтече ми водата, докато спях в 32 г.с. и за 4 часа се гушнахме с бебока. Нямаше системи, само ми мереха тоновете. Акушерката ми бе мъжкарана и така ме мобилизира, че сякаш бях като войник на мисия. Щерката бе много незряла и я чаках един месец да качи кг., за да си я прибера у дома. Сега е на почти 10 г. и е страхотна. И ние имахме проблеми с диагнози и др. разни виждания на неонатолозите - че е страдала и затова се е родила рано, че имало вероятна инфекция и въобще на хиляди теории и версии се наслушах. Радвам се, че не се поддадох и вярвах в добрия изход - само аз и таткото знаехме за версиите на лекарите и за презастраховките им...Сега също вярвам в добрия изход и отново чакайки да се роди най-скъпото ни не мога да не мина през страховете и тревогите отново и знаете ли, раждането като чисто физическо изживяване остава някак на заден план. Не, че не го мисля, ама се моля бебчо да се роди когато трябва и да сме като повечето - за три дни и у дома...Това е от мен, много неща могат да се кажат за болките, но положителната нагласата е важна и ти дава силите и енергията да преодолееш това изпитание... Hug Hug Hug

# 70
  • Мнения: 329
Момичета, привет и от мен в новата темичка! Много е готина и дано има само хубави новини в нея!

Вилкони, стискам палци и се моля за теб и момчетата. Всичко ще бъде наред, сигурна съм!

mari Simple Smile, в Тина Киркова, където раждах първия път не позволяват нито вода, нито храна. Аз нямам обяснение за това. Може би се застраховат в случай, че се наложи секцио. Аз влязох с бутилка минерална вода в ръка и те се втрещиха все едно съм влязла с автомат Simple Smile
Ти май се беше насочила към Токуда, попитай как е там. Бях се сетила в последните дни като четях как си представяш раждането да ти кажа да говориш отсега с лекарката, която си избрала. Защото по моите скромни наблюдения в Токуда процедират абсолютно по същия начин като във всяка друга болница, имам предвид екстри като система с окситоцин без да се налага, така че е хубаво да си се уговорил предварително.

За раждането ми аз вече съм го разказала в подробности и само ще разкажа пак някои основни моменти. Родих нормално със спинална упойка, която ми сложиха когато разкритието стигна 6-7 сантиметра. Отидох в болницата с разкритие 5-6 сантиметра. Бях си обещала, че ще издържа максимално вкъщи, защото се ужасявам от болници. Таткото присъстваше на раждането и това много ми помогна за да съм спокойна. Разхождах се из залата между контракциите, а по време на тях висях на врата на таткото Grinning
Разбира се, не се разминах със системата с окситоцин въпреки че бях говорила с лекарката си да не ми слагат ако не се налага, но по това време тя не беше там. Най-гадно беше пукането на водите. След упойката всичко беше прекрасно, не съм усетила никаква болка, родих с три напъна и то при положение, че не усещах нищо в долната част на тялото си, само по инструкции от лекарката и акушерката. Веднага ми дадоха бебчо, а татито беше с него през цялото време докато ме шиеха. Направиха ми малка епизиотомия въпреки че и това се опитах да убедя лекарката си преди раждането да не прави. Тя обаче ми каза, че предпочита ако прецени да среже малко където тя прецени отколкото да се нацепя цялата. И аз се доверих на лекарската й преценка. Не съм имала никакви проблеми с епизиотомията, сядах без проблем от самото начало, е, имах леко придърпване, но не ме е притеснявало по никакъв начин.
Имах приказно нормално раждане и се надявам пак да родя така. Но и разбирам момичетата, които се страхуват и мислят за секцио. За мен беше трудно да преценя коя болка би била по-силна. Аз съм от лиглите, които не издържат на болка и не бях давала дори кръв от вената преди да забременея. Обаче страха от операция и безпричинно рязане на матката надделя. А и аз исках ако ще е секцио бебчето поне да си реши само кога да тръгне пък после каквото стане.
Отплеснах се, а исках само да подкрепя augustas в това, че всичко се забравя и загубва значение в мига, в който гушнеш малкото създание.

# 71
  • Мнения: 1 274
wondergirl, непременно ще обсъдя всичко с докторката!За окситоцина, смятам , че ще се съобрази с мен!
Радвам се , че си имала леко раждане Hug
Ето разказа на една моя съфорумка в една друга тема в която пиша!Долу - горе всички раждания там протичат така, на който му е интересно-
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=524641.585
Лек ден мацки Hug

# 72
  • Мнения: 311
Момичета, беше ми много приятно сред вас! Пожелавам ви всичко най-хубаво, леко раждане на всички и да гушкате най-сладките бебоци!
Вилкони, ще се радвам всичко да е наред с децата, стискам палци!
 Hug

LADY N, надей така миличка.Стой си тук къде тръгна сега пък ти   bouquet Не се впрягай толкова от хормоните ще да е да знаеш.7/8... си е такава - по-остра /дано не ми се разсърди сега на мен   bouquet/ но ние сме си и свикнали вече нали.Всички предполагам помните в началото няколкото ни поста които не бяха особенно приятни, но я ни виж сега  Heart Eyes Всичко се забравя и даже смея да твърдя че в повечето си постове сме били на едно мнение.Недей така моля те от сърце  Hug
7/8...., и за теб  Hug  bouquet
zizi, точно това е че при него не се наблюдава този монголоиден вид.Бих пуснала снимка да го видите ако знаех как  Embarassed но и да знаех за сега не бих си позволила да го направя  Mr. Green от суеверие сигурно  Hug

# 73
  • Мнения: 55
Lady_N, наистина недей така, мила! Всички сме по-чувствителни сега... аз се забелязвам, че дори мога да се разплача за нищо... а каква бях преди... нищо не можеше да ме трогне особено. Нали в крайна сметка за това е този форум и за това сме се събрали, всеки да си каже мнението без притеснение. Достатъчно трябва да се съобразяваме с близки, познати... всеки ден. Така го е почувствала 7/8, така го е казала... Simple Smile Поне знаем, че всеки си казва каквото му е на сърцето и е искрен с останалите!

Надявам се да видя скоро новини от теб! Прегръдки и всичко да е наред!

# 74
  • Мнения: 6 420
Vilkoni, надявам се че всичко ще е просто един лош сън, щом не са толкова категорични лекарите.
Lady N, недей да се връзваш, това е форум в който всеки може да попита каквото го интересува. Аз лично не мисля че си проявила неуважение или нахалство с въпроса си!

И да се оплача на финала- хемоглобина ми за 1 месец е спаднал с близо 30 единици!!! и ор днес започвам Фероголгама 3*1 Cry

Общи условия

Активация на акаунт