Пишем вече букви в ПЪРВИ клас - 12

  • 66 864
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 116
Аз да питам - нали щяха д аимат ваканция 2 дни, това в края на този месец ли беше?

# 676
  • Мнения: 1 693
Здравейте.
Чиби, сладури.  Hug
Мама Л, ще станат а- тата хубави. Упражнявайте ги повече. Ние едва сега започнахме да пишем горе долу добре.
При нас пак има нова система. Не вдигаш ръка за да кажеш че се нуждаеш от помощ. Всяко дете си има щипка с името, ако се налага отива и на специална дъска си защипва щипката. Госпожата ходи първо при този на който щипката е най отгоре.
Лек ден на всички.

# 677
  • Мнения: 1 194
Госпожата от занималнята препоръча, ако ни скучно да упражним буквичката "а" Laughing че не му се получавала, та затова.
Забелязвам, че откакто ходи в новата занималня, отказа му да пише допълнително вече не е толкова категоричен Rolling Eyes
На нас тройките ни са грозновати.

# 678
  • Мнения: 4 841
Аз да питам - нали щяха д аимат ваканция 2 дни, това в края на този месец ли беше?

Ето:

Ваканции  Peace

# 679
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз да питам - нали щяха д аимат ваканция 2 дни, това в края на този месец ли беше?

Ето:

Ваканции  Peace

направо са си 5 дни.

# 680
  • Мнения: 390
И ние сме на Просвета. Нали в уч. тетрадка №2 по БЕЛ се започва с А и а. Тоест точно нея има предвид детето.

По БЕЛ имат 3 уч.тетрадки с номера-1,2,3 и една тетрадка с изписана буква "Аа",вместо номер. И тетрадка №2 и тетрадка"Аа" започват с буквата А на следващата страница , едната тетрадка е за изписването на буквата, а другата е свързана със звукови модели на думи, съдържащи буква а в себе си.
Дъщерята твърдеше, че не трябва да носят тетрадка №2, а Аа.
За по-сигурно сложих и двете тетрадки, и ще видя след училище ,в коя са писали newsm78

# 681
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
petia_d75 , разбрах сега. Нашите са №1, №2, №3 на Просвета, а вие имате и Аа, коята е на Пчелица.

# 682
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 247
Лека и успешна седмица и от нас.И ние от днес сме с тетрадка 2 по БЕЛ.Снощи като нареждахме раницата и преброих нещата по БЕЛ и математика и те са 12 на брой.То горкото се оплаква ,че го болели рамената от чантата ,ама то много чудо бе как няма?Аз не си спомням ние толкова неща да сме имали, май много ни е глупава образователната система.
Сега не ми се смейте , ама малко тъпичък въпрос. За звуковите модели и по точно за определянето на сричките , когато думата започва с гласна както примерно при огън , и сложим юмрука под брадичката челюстта пада още на буквата о и после следваща сричка гън , така ли е ? Забравила съм мамка му , нима само гласната сама по себе си е сричката? Embarassed Същото е и с думата акордеон.

# 683
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

сладури...  Hug

Името на класната им ми навя гадни спомени... Една такава Цакова (пак ми беше класна) ни шамареше подред. Аз съм само с един шамар, но имах съученици, които се подуваха от шамари.

# 684
  • Мнения: 4 116
Благодаря , BirdsFlu   Hug
Те били цели 3 работни дни... ще трябва отпуска да си взимам явно  Tired

# 685
  • Мнения: 14 133
Шани, спомени.....  Wink
Наистина, 5 дена ваканция им се събират.  Hug
Сашо, освен основния багаж за днес си сложи и няколко списания, че да се занимавал, като си напишел домашните + допълнителни бели листи за рисуване.  Laughing
Аз едва му замъкнах раницата.  ooooh!
Добре, че в последния момент преди да тръгнем остави у нас 2 енциклопедии, които също мислеше да вземе.  Joy

# 686
  • Мнения: 4 841
Сега не ми се смейте , ама малко тъпичък въпрос. За звуковите модели и по точно за определянето на сричките , когато думата започва с гласна както примерно при огън , и сложим юмрука под брадичката челюстта пада още на буквата о и после следваща сричка гън , така ли е ? Забравила съм мамка му , нима само гласната сама по себе си е сричката? Embarassed Същото е и с думата акордеон.

Сама буква не може да бъде сричка. Определено "огън" е едносрична дума.

# 687
  • София
  • Мнения: 2 296
Аз пак изостанах са 20-ина странички от темата.... Embarassed


Втората тетрадка по Български я почнаха от миналата седмица,по математика са на 4.

Мира все още ходи с голямо желание на училище,само сутрин ставането е голям проблем...
Но снощи,като заспа в 21.10ч. сутринта скочи бодра и свежа!  Laughing

Понеже освободиха господина по занималнята,сега класната им е с тях и следобеда.
Казва да ги взимаме най-рано в 17 ч.,и вече започнаха недоволни родители да роптаят,
че много до късно ги държи,много щели да се изморяват и т.н...
Все пак те не учат през цялото време,след часовете обядват играят,размотават се.
Самият процес по писането на домашни и упражнения е максимум 2 часа.

# 688
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 247
BirdsFlu , благодаря мила . Hug
Госпожата обаче им казала , че колкото червени имат т.е гколкото гласни имат толкова срички е думата т.е по тази логика огън би трябвало да е двусричка.

# 689
  • Русе
  • Мнения: 11 925
BirdsFlu , благодаря мила . Hug
Госпожата обаче им казала , че колкото червени имат т.е гколкото гласни имат толкова срички е думата т.е по тази логика огън би трябвало да е двусричка.
Огън е двусрична. О - гън . Поне така съм го учила аз. След обед ще питам приятелката ми, която е учителка по БЕЛ за проверка.

Общи условия

Активация на акаунт