Златна есен идва вече, с глас се смее юлското човече!

  • 21 461
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 723
Аз също извеждам детето всеки ден, стига да не вали. Обличам му дрехи с качулка, тъй като все още не съм му купила шапки. Тези дни ще му поръчам и зимно чувалче за количката, само чакам от НОИ да ми преведат паричките от болничните. А другата седмица ще ходим с майка ми да си избера плат за слинг, за да ми ушие. Мисля, че това също е удачен вариант за зимата  Peace

Туята, на нас ни е предписана "вечерта, в деня на ваксинацията" + 6 дни Силицеа по 5 гранули.

Диването, дано всичко е наред  Praynig

svetlana79, ти какъв биберон имаш предвид? Залъгалка или шише? Моят Борис няколко вечери изпадаше в нещо като нервни кризи - обикновено след като е похапнал, но му е трудно да заспи. Когато се опитвам да го успокоя и го сложа на гърдата се случваше няколко пъти да откаже да суче със много мощен рев. Нещо подобно на това, което ти описваш. В този случай го давам на татко му да го поноси. Или заспива в него или след няколко минути като ми го даде и го сложа на гърдата - си засуква и след 2-3 смуквания заспива като пън. Според мен много се преуморява и в един момент не може да се успокои и не знае какво иска. Ти под час ли храниш или на поискване  newsm78   

# 31
  • Мнения: 1 436
светлана, на мен ми се струва, че биберон-залъгалка е мъъъничко по-добре от палец (това ли питаш?). А кърмаческата стачка не е ли да отказва да суче няколко дни  Thinking. Моята Лили почти винаги отказва гърдата като не е гладна (ама то лесно ли е да стоиш в долните 25% по тегло, когато майка ти произвежда кърма за целия китайски народ  Crazy  Laughing)

Това с истерията от умора и при нас го има. Обикновено я хващам навреме като се умори, но има случаи, в които както си играем изведнъж истерясва и тогава върви я успокоявай ако си нямаш друга работа  Tired

# 32
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,   bouquet
  
 Опитвам се редовно да ви чета, но не винаги успявам, а за писане още по-малко време имам.
  На 29 направихме 2месеца, днес бяхме на консултация и бебка е станала 5450 и 59см. Иначе и ние си излизаме даже и да е по-студено времето, нали трябва да се свиква за зимата.
  И при мен се получава липса на кърма във вечерните часове от няколко дни, то не е точно липса, но не ми достига около 20.00ч. И как да ми достига моето бебе всеки ден яде различно, не само като часове, но и като количество. Единия ден яде на 2часа, а на следващия може цял ден да ми виси на гърдите и почти всеки час да яде, а на третия ден ще прави паузи от по 3-4 часа.  Даже и през ноща е така 2-3 вечери ще прави паузи от по 4-5 часа, а после следват 2-3 дни с по малки паузи на 3ч. Е при това положение как да ми се регулира кърмата  newsm78 Иначе най сигурно в нашия режим е, че се къпем около 20.00 ч и най- късно 24 .00 сме заспали.
  И аз нещо не съм доволна от педиатърката ни наистина ли мога да я сменя по всяко време newsm12 ще трябва да се проучи този въпрос.

  Искам да ви се похваля днес шофирах  из града сама/с бебето/ .Много съм горда със себе си. За пояснение ще ви кажа, че из града не съм шофирала откакто изкарах книжка преди 15 год./беше ме страх, а сега с бебето още по-вече започнах да се страхувам, затова се кефя, че както изглежда ще успея да си преодолея страховете.
 
 П.С Диване ще стискам палци всичко да е наред
 
 

# 33
  • Мнения: 634
svetlana79, въпреки че съм много против залъгалките, т.к баткото беше до преди 1 год с нея (въпреки, че я махнахме точно за 2 дни и то без никакви истерии), дадох и на бебето, защото реших, че е по-добре и то, и аз да сме спокойни, вместо да се разнасяме на ръце с часове, да се подрускваме и т.н. Явно просто има бебета с по-силен сукателен рефлекс и за мен е по-добре да е с биба, отколкото с пръстче в устата.

Иначе и при нас е същото - когато му се спи, но не може, не иска да суче, а само още повече се изнервя, когато го държа на гърда. Затова ми давам биберона и всички са спокойни  Mr. Green - при баткото нито е повлияло на кърменето (до 1.5г), нито на говореното (проговори рано и много правилно). Peace

Алекса, радвам се, че му няма нищо на Чочко! Hug Филип вече 2 нощи не е прохърквал, може наистина да е било някаква нощна хрема. Mr. Green

Диване, това означава, че имаш раничка на шийката ли? Стискам палци всичко да е наред! Hug

Аз също бях на преглед, всичко е наред, матката е готова за нова бременност  Mr. Green, дано скоро и всичко останало да се възстанови до предишния си облик. Wink

# 34
  • Мнения: 4

Дивчо Hug Hug, стискам палци всичко да е наред! Не се шашкай от медицинските термини.  Peace

Аз се чудех кога е най-подходящо да ми вземат цитинамазка и влагалищен секрет профилактично. Дали не трябва да мине още време от раждането?

Евридик@, страхотна темичка с чудно заглавие  Peace

Бъгче, не можахме да се организираме май за среща днес, но ако ти се идва към нашия район с радост ще те видя в Заимовата. Hug

# 35
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Добро Утро!   Hug

Заглавието на темата е много актуално Simple Smile Аз снощи като прибирах хавлии, мазила и т.н. след банята и таткото и бебо нещо си "говорят" и по едно време чувам някакъв звук, ама такъв продължителен, все едно си имам малко магаренце в стаята и прави "иа-иа"...И се обръщам и питам мъжа ми "ти ли правиш така" и той "ми не Борката се смее"  Shocked  После се изсмя още веднъж Simple Smile  За първи път го чувам да се смее с глас, много якичко  Party

Цветулка много се въздържам да давам съвети и препоръки, че после ако нещо се обърка или не си доволна ще ми е съвестно, че съм те подвела. За това ще кажа само, че за сега не мисля да я сменям нашата педиатърка  Wink
Диването дано изследванията са добри   bouquet  имай доверие на доктора си и медицината, вярвам, че всичко ще е наред  Praynig
И аз ходих на преглед за след раждане в понеделник, всичко е наред има САМО една малка подробност : задната страна на матката е изсипана и притиска дебелото черво. За това и първия месец бях на подлога + клизма, тук май не съм го споделяла  Embarassed Казах й, че от както ям овесени ядки съм ОК и док каза да продължавам да ги ям. Така че за сега при мен втората бременност ще почака. Докторката каза, че имало препарати с които да се коригира, но докато кърмя нищо не мога да правя.
Аааа и според нея съм имала тежко раждане (явно по бойните рани предцени) и си викам на акъла щом Лазарова ти го казва - "смятай". Тая жена милост не знае...Все ми викаше "нищо ти няма, ставай. Не си толкова зле"...не съм ама като припаднах в коридора й изкарах акъла  hahaha   Ох сега ми е смешно....
Айде аз пак скачам на степера ...
Слънчев и усмихнат ден на всички  Hug

# 36
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Диването, на мен точно преди да забременея ми правиха цитонамазка и ми откриха ерозио. Тогава една бургаска гинеколока ме уверяваше, че няма да мога да забременея (което се случи точно седмица след нейното изказване  hahaha), ако не ми третира ерозиото (което не се поема по ЗК и се плаща около 150лв). Важен е какъв е резултата от ПАП теста. Ако е ПАП І или ПАП ІІ всичко е ок и не се препоръчва туширане. При мен беше ПАП ІІ. Дори ако се тушира е опасно, защото може да прикрие бъдещо развитие на патогенен ПАП  Naughty Аз тогава доста изчетох и сек онсултирах и с друг гинеколог, така че не предприех нищо и слава Богу  Praynig Peace
За цитонамазка след раждането - моят гинеколог изрично ми каза, че за да са достоверни резултатите трябва да отида след първата менструация, защото по-рано нямало смисъл  newsm78 А това кой знае кога ще стане, така че засега още си чакам цикъла  Flutter
Therisa , явно наистина е било тежко раждането, но важното е, че си добре  Peace За педиатъра сондирам мнения зан ов, включително и ще проверя дали наистина може да се сменя целогодишно и ако е така ще действам още този месец сигурно  Peace

# 37
  • IT
  • Мнения: 3 704
Добро Утро
Teyа на мен др-а, който ме изражда и който ме прегледа след 40-ия ден ми каза че за цитонамазка трябва да отида след 6-ия месец, но само ако поне 2 пъти ми е дошъл цикъла.

# 38
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
За зеленото ако със слуз - забравих да добавя, че и ние имаме. Педиатърката каза да давам Биогая (аз предната вечер бях започнала да я давам) и 2 пъти на ден по половин прахче ентерол  Peace Днес акото беше нормално, предполагам, че действа  Peace

# 39
  • Мнения: 4
Добро Утро
Teyа на мен др-а, който ме изражда и който ме прегледа след 40-ия ден ми каза че за цитонамазка трябва да отида след 6-ия месец, но само ако поне 2 пъти ми е дошъл цикъла.

Благодарско за инфото и аз си мислех някъде след шестия месец, примерно, но това за след появата на цикъла не го имах предвид.
Както и Цветулка сподели и ти, ще чакаме цикъл.
Онзи ден ме боляха яйчниците точно като пред цикъл, но нищо не дойде  Laughing

# 40
  • София по рождение
  • Мнения: 322

Днес ние бяхме на преглед при хомеопатката д-р Колева в мед.център Хирон. Не знам дали не бях с прекалено големи очаквания, но като, че ли не останах чак толкова доволна. Жената си говореше компетентно, но някак си останах в крайна сметка малко разочарована, и аз не знам защо. newsm78 За мен важното беше, че обсъдихме ваксините и ,че ще дадем на дребосъчка Туя другия месец след ваксината. Иначе бебка спа през почти цялото време и можахме спокойно да си поговорим с лекарката. Разбрах, че жената има десет годишен опит в хомеопатията, като преди си е била обикновен лекар, но не знам в коя област на професията. И това, което е по-различното е,че каза да дадем Туя едва на следващия ден след ваксината, а не след половин час. Каза, че нейната практика е показала, че това е най-подходящия момент да се даде. Моля, другите мами, които са били при д-р Стоименова, тя каза ли защо да се дава половин час след ваксината? Даде ни и гранулки за хремата на Лили, която според вече отминава, но както и да е.
Лека вечер на всички!


При хомеопатията на всеки човек се изписва подходящи лекарства, доза и начин на употреба, които са строго индивидуални. По това се различава именно от медицината. Провери д-р Колева в сайта на Хирон какъв специалист е, но мисля, че само Стоименова и шефката им Вилма Михайлова са педиатри, затова и за тях се записват часове за след два месеца. След като Колева ви е предписала да взимате Туята след часове, значи така е най-добре за организма на твоето дете. Но, за моето това назначение не означава, че ще е най-доброто. Това е хомеопатията.

Габи, стиксам ви палци всичко да отуши много бързо. Интересно ми е в коя болница си родила? Макар, че при всяко раждане има всички рискове и за бебо и за мама...

За излизането: без излизане поне веднъж дневно не можем и двамата. Вчела бяхме поне час, час и половина навън. Днес ще е хубаво, та ще отнесем два часа.
Цитонамазка моята ми каза да направим поне след 6 месеца, заиси от цикъла.

# 41
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,

Заглавието на темата е страхотно Laughing.

За зеленото ако, баба ми ми каза, че бебетата акат зелено ако са простудени. Теди вчера имаше зелено и аз го облякох повече, особено крачетата и сега всичко е наред с акото.

Теди от два дни е с температура около 37,5 до 37,9 градуса и педиатърката не може да установи от какво е. Няма суполи, гърдичките са му чисти, гърлото му е лееееееееееко зачервено, зъб не ни никне ooooh!, но температура си има детето. Днес го водих да му вземат кръв за изследване и урина дадохме, че да видим. Дано всичко да е наред Praynig Praynig Praynig.

# 42
  • Мнения: 2
Момичета , Stone ми се губи от едно известно време. Знаете ли нещо, надявам се, че всичко е наред....

# 43
  • Мнения: 1
Здравейте момичета да се запиша и аз в новата тема!

Тези дни нещо не мога да се добера до компа даже да прочета а пък за писане не ми остава време хич.Ние вчера бяхме на консултация вече сме 6.850кг и 62см.
Нещо започна да не ми достига кърмата към 17-18 часа четох някъде в предишната тема че allexa.7 пие сминдух моля ви кажете ми как се пие на чай ли или по друг начин и изобщо има ли ефект.Благодаря предварително.
За излизането и аз излизам всеки ден с детето освен ако не духа вятър или вали.

# 44
  • Мнения: 2 011
Здравейте, ние бяхме на ДК с двете деца.  Crazy Луднах просто. Рев, сополи, лиги хвърчат... аз се чудя кое да гушна по-напред, в колата и двете мрън-мрън, аааааа.... скъсиха ми живота..

Отчет за малкия - тегло - 6400гр
                              ръст - 61см

Отървахме пак ваксините. Все още си влачи кашлицата. А кожата му е толкова суха, че ни пращат на специалист. Сега ще чета, как се гледа бебе с атопичен дерматит, защото съм почти сигурна, че е това.  Confused

Дано всички бебчета с проблеми се оправят по-бързо.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт