СЕПТЕМВРИЙското дете,вече гука,папа и расте!

  • 23 402
  • 697
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4
Ето ни и нас в новата темичка "РОДЕНИ" Hug Danielkka- Благодаря, че намираш и отделяш време за нас Hug

Ние със Сияна днес цял ден сме по разходки като стана време да я кърмя бях на работа да видя колегите и си я накърмих и после навън на слънчице да черпим Витамин Д Grinning и тя милата цял ден спинка и тази вечер ще е екшън Shocked

# 46
  • Мнения: 177
Привет и от мен в Родени!!!Да са ни живи и здрави бебоците!!!

Даниелка, newsm51

Нашето пък диване не спи в количка и това е!  Crossing ArmsИмаме и леки колики от 7ч. и към 8 заспа,та сега пак трябва към 10 да я будя за баня,душата ooooh!Ама карай.

# 47
  • Мнения: 287
Мами аз пак съм тук с един въпрос  Blush
Както знаете вече сме изцяло на АМ и въпроса ми е някой чувал ли е,че водата Девин с розовия етикет може да се дава и на кърмачета  newsm78
За сега давам преварена вода и с такава приготвяме АМ,но все пак си мисля че  е гадна чешмяната вода(поне в Бургас)  Confused
И въпрос към АИЛА или сикрет_гърл :след като вече не кърмя как да третирам(изцеждам) гърдите,за да не направя мастит или някакво усложнение дасе получи? За сега цядя на 24 часа веднъж(просто повече не ми е необходимо) или аз така си мисля  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 01 окт 2010, 21:37 от vany666

# 48
  • Мнения: 1 427
точно розовия девин е подходящ на бебета, също и трапезната на предела.

# 49
  • Мнения: 177
vany666,нашата педиатърка каза,че до месеца да давам само преварена вода,а като го навърши вода с розов етикет.В бебешките магазини има няколко вида,но най-често предлаганата е Девин.

# 50
  • Мнения: 1 153
vany666, постепенно разреждай изцежданията, така че да минимизираш стимулацията за производство на кърма. Когато цедиш, стреми се изцеденото количество да е минимално, колкото да получиш облекчение. Ако случайно усетиш, че някъде стане бучка, тогава е препоръчително да изцедиш добре, за да я разкараш. С времето и липсата на стимулация, кърмата ще спре. Имай предид, че е нормално дори и след няколко месеца да има по една-две капки кърма.

# 51
  • Мнения: 287
vany666, постепенно разреждай изцежданията, така че да минимизираш стимулацията за производство на кърма. Когато цедиш, стреми се изцеденото количество да е минимално, колкото да получиш облекчение. Ако случайно усетиш, че някъде стане бучка, тогава е препоръчително да изцедиш добре, за да я разкараш. С времето и липсата на стимулация, кърмата ще спре. Имай предид, че е нормално дори и след няколко месеца да има по една-две капки кърма.


благодаря   bouquet

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Ето ме и мен Simple Smile
Само по това време ми остава време за нет Rolling Eyes

И за мен деветте месеца минаха неусетно... Сякаш вчера беше времето, когато се питах дали бебчо е добре в корема... Сякаш вчера чаках с нетърпение всеки следващ преглед, за да се уверя, че малкото човече вътре расте и чака момента, в който ще се гушкаме... Сякаш вчера се чудех това първото ни ритниче ли беше...
И в този ред на мисли да Ви питам - някой попълваше ли дневник на бременността? Аз го попълвах до към 26-27 г.с. и после го забравих Embarassed Тези дни ще се опитам да го допиша, че вче започвам и "Дневника на мама" и "Първият ми бебешки дневник"

Относно пишлето - в училището ни казваха, че трябва да повдигаме леко тестисите на горе. пробвах 2 пъти, ама и двата пъти Дидко се беше опишкал до вратлето Laughing Сега слагам памперса, пък както дойде - така Simple Smile
За забелването - вчера неонатоложката ми каза, след навършването на месец, да започна съвсем леко да придърпвам.

За пампите - ползвах един пакет на Памперс (единичка) и останах доволна. Сега сме на Либеро (двойка) и чат-пат има по някой фал - все още са ни малко големички newsm78
Имам и Хъджис (двойка) един пакет, но пък те са ни направо огромни Joy

За масажа и гимнастиката - от вчера ги започнахме и все още сме малко нервни, но определено се чувстваме добре Whistling
Ето и две линкчета: Грижи За Моето Бебе 1 и Грижи За Моето Бебе 2

Дани, темата е чудесна Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 1 869
Здравейте и от мен! Отдавна чета, но не пиша - изцеждам се с две помпи и ми е трудно да ги придържам и двете и да се вихря по клавиатурата Grinning. Ние сме екстра, близнаците растат и хубавеят, баткото беше цяла седмица в къщи, защото беше болен - взеха ми тока, дет"се вика Joy. Ще вляза да пусна снимки, да ги видите. Докато не съм забравила - ами то само хубави бебета си имаме ние, септемврийките - на кого да се метнат децата Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 11
Да ни е честита първата ни темичка в "Родени" Hug, да изпишем хиляди, хиляди теми и да се радваме на здрави и палави дечица!
Danielkka, благодаря ти, че и сега намираш време да пуснеш една разкошна темичка Hug!
А ти я оправяй тая невралгия, че лошо така... То и мен вече ме понаболяват гърба и кръста от време на време - и то повече от бременността даже Confused . При положение, че тя е още толкова лека...
Честит син на мама nels1  bouquet! Да ви е жив издрав Мартин!

Aila, благодаря ти за съветите! Ти книжката за съня прилагала ли си я с твоите дъщери?

И аз се канех да пиша за това, че виждам разни чужди хора отново да ни гледат снимките. Дано все пак да не могат да ги разглеждат, въпреки че влизат в албума.

Мирка, видях го Никола с повиващото одеалце Simple Smile. То у вас щом е толкова топло, още му е рано за него, може заради това се е разсърдил  Laughing, пробвай го пак по-натам.

Dana_2010
, Дара не гука още, но от десетина дни издава разни нови звуци, различни от рев. Така че предполагам, скоро следва и гукането.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Кафе, дами?
Моля заповядайте


Вкъщи е още тихо, всички спят и аз се насалждавам на затишието пред буря.
Дани не гука за сега, но баба му вчера беше у дома и тя мнооого гука  Joy. А той милия само се кокореше и отваряше устичка като аха да проговори  Joy.

Някой от вас ще прилага ли ЕБХ и ако да как точно ще процедирате? Иска ми се да науча поне баткото на гърне, но идея нямам как. Каката се научи в яслата  Embarassed. Та си мислих ако водя единна политика за бебето и баткото дали няма да е по-лесно с гърнето  newsm78?

Хайде, хубав и усмихнат ден на всички и по-малко бебешки палч!  Heart Eyes Hug

# 56
  • Мнения: 103
Честита ни първа темичка в родени!!!! Даниелка както винаги е чудесна!!! Благодарим ти за времето което отделяш!!!Темичките тук да ни носят само позитивни емоции и много усмихнати бебчета!!!

Благодаря момичета, успокоих се че не правя нещо лошо и няма нещо да му се изкрижи пишлето като го слагам на долу  Embarassed Добре , че зачекнахте и темата със забелването, че и та ми е тъмна индия...  Peace
Ние днеска цял ден бяхме мнооого неспокойни... сабуди секъм 1:30 ядохме сменяхме се мрънка, мрънка, мрънка  Tired и най-накрая заспа към 5 часа  Crazy Лудница! Ама дано поне тая вечер да спим!
Вие бяхте говорили ама пак да питам към колко часа къпете бебешорите?Ние къпем малкия към 12-1 през ноща  Crazy и после си спи цяла нощ (смисъл прави пауза от 4 часа някъде). Дали е ок, или за дребосъците няма значение?
Лек ден на вас ние отиваме да се къпем  newsm37

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Ние се къпем в периода между 19 и21 часа. Зависи кога огладнее. По това време отваряме салона за спа процедури вкъщи  Mr. Green. Като почнем от около 19 докато минат децата през банята, масажче и т.н., вечеря, кърмене и дошло време за лягане.
Не мога да си представя в 12-1 през ноща да съм будна просто  Tired.

# 58
  • Мнения: 1 311
И ние къпем малката към 20 ч, не че заспива след това де, по 3 часа след това е будна и си пеем песни, носим се от стая в стая  #Crazy  Мами искам да ви попитам мога ли да пия нещо за хрема, нещо от сутринта не ми е добре, но тъй като кърмя ме  е страх да пия лекарства. Вие знаете ли нещо което няма да навреди на бебка...

# 59
  • у нас
  • Мнения: 1 870
хей мацки с мишоци Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
много се радвам че вече сме тук в родени Heart Eyes
Дани - отново страхотно представяне Hug

някой напред пита за коремчетата- моето от 7-8 дин след раждането е като преди бременността Peace душата като се прибра от очни и  Shocked вика от кога не ме бил виждал така Crazy.. вече свалям и кг, но не знам колко. 2 чака след раждането се качих на кантар и видях че с раждането съм смъкнала 6 кг. Peace от тогава не съм се качвала Crazy
чакам да ми свършват лохиите и да ми падне кончето и да  luvbed вече нямам търпение Blush

Влизам си в дрехите от преди. Вярно че не ми стоят както преди бременността, но и това ще стане Wink

кърмим се здраво и е бая лакома малката Райче- зайче Heart Eyes когато и да и предложа гърда не отказва, но като се прехрани така повръща... Confused за коремчето и давам еспумизан, а мисля тези дни да взема и чая на хип, но като цяло не ни прави големи проблеми коремчето, поне за сега и дано така остане Praynig Praynig Praynig

Геринцето- вземи си коризалия- на всеки час по едно под езика. При отшумяване- разреждаш приемите на 2 часа, на 3 и т.н Това е хомеопатично и по никакъв начин няма да навреди

Общи условия

Активация на акаунт