Дъжд от нови попълнения очаква ЯНУАРСКАТА дружина

  • 30 682
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Нивеа, лично за мен в родилното ми бяха от полза гащи за родилки, едни като мрежа, за проветрение  Crazy
Също сутиен за кърмачки+подложки. Бях си взела силиконови зърна за гърди, както и крем с ланолин. Кремче против подсичане за бебе също използвах в болницата, но тези неща винаги могат да ти ги донесат после.
Дано всичко мине гладко  Hug
Жужу, много неприятно това с буденето през нощта... Дано свикне скоро!  Praynig Hug
 

# 16
  • София
  • Мнения: 308
Нивея, да допълня малко списъка-
1. Документи: лична карта; обменна карта; направление за хоспитализация; кръвна група и други изследвания. А също си носи и личната амбулаторна карта за издаване на болничния лист. После за записване на бебето искат личната карта на съпруга и акта за граждански брак.
2. Освен мокри кърпи си вземи и 1 кутия със сухи кърпи, защото като почне кърменето става едно омазване, едни течове.
3. Превръзки за родилки, а и после нощни и нормални за лохиите препоръчвам на марката Natracare. Те са направени от органичен (био) памук, без избелване с хлор. Не съдържат изкуствени синтетични материали и химикали. Между 95 и 100% биоразградими и компостируеми. Аз ги купувам от дрогериите DM. Взела съм си също и подплънки за кърмачки от тази марка. По принцип ползвам многократни на Авент, останали ми от Ивана, но в началото докато се регулира кърмата те ми пропускат и за навън ползвам еднократни. Вкъщи не ми пречи да тека.
4. Първия път си бях направила една разпечатка за кърменето, но сега направо си взех лаптоп, защото в болницата има Интернет. Въпреки опита, който имах сега се сблъсках с няколко проблема, които преди не съм имала и ми беше много полезно да имам достъп до инфо.
5. Крем против стрии. Единствените стрии, които получих първата бременност бяха по време на престоя ми в болницата, от рязкото увеличаване на гърдите, като ми слезе кърмата.

Дано да съм била от полза.

# 17
  • Мнения: 135
Запис и от мен в новата тема.

Ханна, благодаря за идеите за книжки. В понеделник ще потърся поредицата Вълшебната гора.

Вей, стискам палци за работата. Hug
Аз също съм в процес на търсене на работа.Засега само ходя по интервюта.

Жужу, Илия вече свикна в градината и ходи с желание. Сега четвъртък и петък не ходи, защото има кашлица. Дано и Сиянка свикне скоро. Hug

Духче, как е Боби, отшумя ли спазъма?

Дама, честит рожден ден. С пожелания за здраве, късмет, любов и много успехи.

# 18
  • Мнения: 2 641
Благодаря ви момичета за списъците  Hug

# 19
  • Мнения: 18
Здравейте,на източния фронт има просветление- спазма се овладя с вентолина, но се оказа че това е само началото. На другата сутрин се събуди с пищене и след около полвин час рев каза ,че го боли ухото и се оказа възпалено,вечерта мина 39 и на другата сутрин установиха и бронхопневмония.  Вчера температурата падна и находката в б.дроб се поредуцира. Надявам се все така да вървят нещата и да избегнем болницата.
Аз също купих няколко книжки от Вълшебната гора, много ги хареса сега са му любими. На мен малко не ми харесват илюстрациите,но стихчетата са сладки и най вече нови  Simple Smile
Нивеа стискам палци аз ще добавя да не забравиш да си вземеш и спокойствие Simple Smile

# 20
  • Мнения: 11

Дама, честит рожден ден. С пожелания за здраве, късмет, любов и много успехи.

ДАМА поздрав и от мен, за рожденният ти ден!
Духче Hug, дано Боби бързо се възстанови.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Здравейте и от нас!  Simple Smile
Аз май от 100 год. не съм писала , но иначе ви чета горе-долу редовно.  Simple Smile
Честито на всички нови мами и бременни коремчета.
И на нас ни предстои повторно тръгване на ясла , че след много боледувания и усложнения , спрях Ива месец май да поукрепне лятото. Сега ми се свива сърцето като си помисля пак за омагьосания кръг , в който бяхме попаднали миналата зима. Дано сега e по-устойчива на вирусите и бактериите. Praynig
Чета ви аз и се питам как децата от нашия набор, т.е. 2008 год , ходят на градина . При нас това е мисия невъзможна. Разпитах в няколко градини , като исках да пусна Ива януари , като стане на 3, но ми отказаха категорично . Трябвало да си е с набора и да започне септември догодина . И така - отново в яслата.

Дама , честит рожден ден , пожелавам ти много здраве , любов и усмивки.   bouquet
 

Последна редакция: сб, 02 окт 2010, 19:45 от Монд

# 22
  • Мнения: 207
Честит рожден ден, Дама!  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 6 182
 Дама, честит рожден ден! Много здраве и много усмивки!   bouquet

Жужу, ох много гадно е това, което казваш. Аз сутрин като отивам на работа и чуя дете да мрънка, че не му се ходи на детска ми се свива сърцето - спомням си себе си. Другите деца в групата плачат ли и с желание ли ходят. Да си наясно поне дали е от учителките.
Жоро ще тръгва от ноември и съм в лек стрес. И за вирусите също. Цяло лято ни просветна от болести и сега ако се почне отново...

И аз изтупвам и разкрасявам сивита за нова работа, че в старата май вече не ни щат, пък къде ще ме вземат на тез години и с тез две деца...не знам  ooooh!

Последна редакция: сб, 02 окт 2010, 20:04 от M_I_A

# 24
  • Мнения: 332
Дамче, да си жива и здрава, много щастлива и усмихната  Heart Eyes  bouquet

Моите калпазани са болнички, сополи и кашлица, в понеделник сме при Джипито  Confused дано е леко вирусче и мине без АБ.

МИА, ВЕЙ  Hug успех с търсенето на нова работа  Hug
Духче, браво  Hug
Нивеа  Hug Peace леко и безпроблемно раждане  Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 51
Дамче, честито и от менbouquet
Нивея, не забравяй лигнин, поне за визитациите Peace
Ние всички бяхме болни тия дни, първо аз, после заразих всички деца, вкл. племеника ми, за което ми е много кофти, но от къде да знам, че и аз съм била вече болна.... SadЦифки и гърла, изкарах една кошмарна нощ с двете деца, единия реве, другия спи събужда се от рева на първия, абе голям кеф, но нямаше как, защото баща им е на 12 часови смени и трябваше поне да е малко поспал, акто се абстрахираме от факта, че го будеха с всеки рев, но иначе Мърко като спи при него е още по-зле, та го взех при мен. На сутринта от изтощение и тримата бяхме заспали като гръмнати...Добре, че бързо минава този вирус и още подсмърчат, но поне нощите са ни спокойни, Ивчето обича да си поспива и сега си наваксва, като всеки ден спи до 11 часа. Утре живот и здраве, ще водя Мърко на изследвания за яслата, че и физиотерапията се отложи и пак всичко се провлачи във времето, но още няма да се самоубивам, предполагам, че с две малки деца ще е все тъй, представям си Мърко като долъкне някоя още по-хубава болест от яслата.
Люси, браво на Стефчо, ще видиш, че съвсем ще свикне. Hug

# 26
  • Мнения: 5 391
Дамска, честит рожден ден!Да илядиш! Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 641
Благодаря ви отново момичета  Hug много пълен стана списъка!

Остава и да подготвя чантата следващата седмица и съм готова.

Само да споделя че тършувам за играчки за ДГ в Тойса. Вие купувате ли във вашите ДГ? Ние събрахме по 50 лв за помагала и играчки, та сега търся какво е подходящо.

# 28
  • Мнения: 18
Ели, напълно ти съчувствам!Тъкмо Боби се позакрепи и ние с мъжа ми се тръшнахме. Сега той дивее с пълна сила иска да ни мачка и да тича а ние издишаме добре,че баба му се оправи та да спаси положението.
Бяхте споменали за хомеопатично л-во за конюнктивит или се бъркам? Ако някой има има спомен моля да ми пише, може и на лични.
Дама честит празник с закъснене,много здраве и любов ти желая!

Последна редакция: пн, 04 окт 2010, 15:33 от Духче

# 29
  • Мнения: 2 641
Ели, напълно ти съчувствам!Тъкмо Боби се позакрепи и ние с мъжа ми се тръшнахме. Сега той дивее с пълна сила иска да ни мачка и да тича а ние издишаме добре,че баба му се оправи та да спаси положението.
Бяхте споменали за хомеопатично л-во за конюнктивит или се бъркам? Ако някой има има спомен моля да ми пише, може и на лични.
Дама честит празник с закъснене,много здраве и любов ти желая!


Духче, класическите хомеопати съветват конюктивита да не се третира с нищо и за 2-3 дни сам си минава. Само да се промива оченцето. Питай пак в темата за хомеопатия, но аз така знам.

Общи условия

Активация на акаунт