Колко струва едно бебе на месец?

  • 12 194
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
На нас предварителните покупки излязоха около 450 лв. Купували сме всичко, няма нищо назаем. Освен това се разбрахме с близките-например столчето за кола е от кръстниците, дрехите станаха от майка ми, но нея съм обсъждала достатъчно. Оттам нататък горе-долу отиват майчинските, но може и с по-малко-купува се наедро, готви се вкъщи и пр.
Като разбрах, че съм бременна, започнахме да заделяме по някой лев и после роднините додадоха, но още не сме ги набарали. Всичко, което купувахме, сме го премислили и претеглили хиляда пъти. Сигурно два месеца обикаляхме с едни списъци да записваме къде какво колко и да си просим отстъпки.
С бебето разходите падат, защото излизанията на майката по магазините рязко намаляват, а също така и вечерните запивки и гуляи (поне при мен е така) и това също оказва влияние върху разходите.

# 16
  • Мнения: 877
Незнам колко излиза, но е по-малко отколкото всяка беременна си мисли. Важно е колко комбинативна е майката. Най-добре е да се кърмите и пари сместяваш, а другите ползи се коментират навсякъде из форума.
Моят съвет е да се взимат неща, които са на добри фирми и  следователно по-скъпи, защото излизат на сметка. По-дълго се ползват и са по-качествени. На това менение съм и за пюретата, ако нямаш възможност за домашни продукти.
Тъй като бебето е най-важно за теб сега, разходите по теб намаляват, а и социалните контакто са по-малко, следователно парите за обувки дрехи и пари за заведения са снижени. Т.е. не се харчат много повече пари от преди.

# 17
  • Мнения: 8 505
150+/- малкобез първоначалните разходи.Толкова ни струва на нас.Купуваме и доста неща,които не са от първа необходимост,така,че ако се махне графа "глезотии" излиза и по-малко.

# 18
  • Мнения: 5 577
Няма бебе което да се е родило и да не е изгледано.

Aбсолютно правилно!  Peace

Моето гледане никога не ми е излизало скъпо, просто не мога да си позволя накои неща и ги замествам с други, на по-сносна цена.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 686
не се харчат много повече пари от преди.

Това добре, но ако майката не е била на заплата, колкото е и майчинството, общите семейни постъпления са спаднали, понякога значително. Та не ми е ясно как се харчат колкото преди, при положение, че постъпват по-малко? И в друга такава тема питах същото и пак не ми е ясно. Не искам да се заяждам, просто ми е интересно как го постигате? Да, разбирам, че разходите се преориентират от кръчми и забавления, към памперси и пюрета, но все пак не смятам, че това ще е достатъчно, за да живеем както преди (говоря за необходимите неща и сметките, не за глезотиите). Ние лично ще сме много по-зле, ако аз разчитам само на майчинството. А постъпленията ни ще бъдат далеч по-малко, отколкото преди. Т.е. ще се лишаваме от доста неща (пак не става въпрос за глезотиите, тях съм ги отписала).

# 20
  • Мнения: 877
Значи, ние с мъжът ми сме в частния сектор Wink Имали сме изключително слаби месеци и съответно такива силни. Живели сме с две и двеста дето се вика. Може би аз съм дресирано куче в този смисъл.

# 21
  • Мнения: 5 713
Аз понеже съм си правила сметката, месе4но излиза около 150лв като са се давали главно за памперс, адап. мляко, някоя друга дрешка и игра4ка, мокри кърпи. Пюрета много рядко съм купувала, лекарства, да 4укам на дърво- не, изклю4вам физиологи4ен разтвор, вигантол, зимафлор...

# 22
  • Мнения: 603
Между 100 и 150 лв., но обикновено се поместваме във 100.

# 23
  • Мнения: 2 807
След първоначалните покупки, за Дани сме харчили около 500 лева месечно.  Blush

В сумата са включени пюрета (от най-скъпите), започнах да му готвя след като беше навършил 13-14 месеца; дрешки (не обичам децата ми да носят вече носени и затова всичко им е новичко), и много, много играчки (качествени и съответно скъпи, но за сметка на това една счупена или развалена нямаме).

Ива още не е захранена, но и тя ще бъде на същите пюрета.  Wink
Засега за нея само памперси и дрешки -> отиват към 150 лева месечно.
Играчки, специално за нея купувам рядко, защото сме заринати от тези, купувани за Дани.

Нали знаеш обаче, че "дупе знае и 2, и 200" - е, моето знае 202  Wink  Laughing
Благодарности на мъжа ми, който ни "гледа" и не иска да се лишаваме от нищо  Heart Eyes

Имам познати обаче, които и със 150 лева гледат детенцето си (включено е адаптираното мляко), та дори и по-малко, но за сметка на това те не се лишават от нищо. Няма смисъл да коментирам повече...
Всеки сам преценява как ще гледа дечицата си  Wink

# 24
  • Мнения: 2 000
Нашето струва около 100-120 лева  Grinning
Щом дохода ви е 850, ако нямате големи разходи, като изплащане на банкови кредити например, смятам, че ще ви стигнат за отглеждането на едно бебе.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не съм смятала точно, но май около 100-200 лв излиза на месец, може би и малко повече, когато купуваме глупости Simple Smile Ако не купувам плодовите пюрета и сокчетата, мисля, че разходите са най-много 150 лв.
Отделно даваме по 60 лв на месец за педиатър.

# 26
  • Мнения: 71
Не е важно колко струват аксесоарите, храните и т.н. за детето.Парите се печелят, а и както разбирам вие ги имате. Остава само бебо да се появи. Когато се появи ще разбереш за какво говоря. То е е по-важно от теб самата, ще видиш.
Давай! Успех! baby_neutral

# 27
  • Мнения: 410
Някъде прочетох 150 лв, може би толкова. Без предварителните покупки. СЪВЕТ: Купувайте всичко малко по малко, за да не го усетите. Аз пазарувах от както разбрах че съм бременна !

Но огледаи се по улиците! Има колички от 800 лв и такива от 80 лв или дори по-стари .

Купувала съм и скъпи неща и такива Втора употрба.
За храните, наистина по-добре скъпо и дететто да го яде, отколкото 3 ефтини и да ги хвърлиш. напр. кухнята е 2.50 на седмица и Борис я яде, а Събота и неделя готвено или бурканче с Риба треска за 2.60 лв. дето и аз не съм яла такава! Заслужава си детето.

НЕОТГЛЕДАНИ ДЕЦА НЯМА! ВАЖНОТО Е ДА СЕ ГЛЕДАТ С ЛюБОВ!

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Пример по моето бебе:
1. Адаптирано мляко НАН - 5кутии по 7лв-35лв
2. Каши Фризокрем - 4кутии по 5 лв - 20лв.
3. Памперси - 160 бр. - 35лв.
4. Мокри кърпи - 2 пакета по 3 лв. - 6лв.
5. Пюрета Ганчев/15 плодови, 15 зеленчукови/-35лв.
6. Вода/Девин - изворна/ - 20 лв.
7. Плодове /банани, ябълки, грозде/ - 10 лв.

Значи приблизително стават 160 лв.
Отбелязвам, че пера на ръка с домашен сапун, мажа я след къпане с мас и за това не съм включила разход за перилен препарат и бебешко олио, дрешки купувам, но и ползвам подарени.

# 29
  • Мнения: 2 255
Не съм смятала, но сега като се замислих май наистина са м/у 100 и 150 на месец, зависи. А първоначалните покупки според мен се компенсират с подаръците после - дет не му купуваш дрехи сумати време  Wink
А колкото до финансовата готовност, ако чака човек такава - се убедих, че може да си чака вечно - тъй че решите ли, че го искате малкото човече действайте и  thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт