За махането на бибата

  • 2 430
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 535
Детето ми е на 2 год.и понеже от утре тръгва на ясла а там не дават биби я премахнах преди 2 седмици.До този момент си заспиваше сама без драми но от тогава е нещо страшно на всяко заспиване-реве дере се вика ме по 10 пъти и крещи и направо не се издържа.Незнам какво вече да направя-дали да дам пак бибата или да започна да я приспивам с часове (досега винаги е заспивала сама;Наистина вкъщи е някакъв ад и аз незнам какво да направя Вие били ли сте в тази ситуация?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Я не си тормози детето излишно. Дай си му бибата. И без това животът им е достатъчно стресов. А съчетанието на два големи стреса - липсата на биба и липсата на мама в яслата... не е никак препоръчителен според мен. Сега трябва да е максимално спокойно и уверено, за да се адаптира бързо. Поне вечер му давай. А в яслата не дават само официално. Половината деца са с биби. Говори с директорката, разбери се с нея. Единият от моите си ходи  цяла година с биба. И ще си ходи още дълго.  Mr. Green В началото и нашите не даваха, но като им го заведох 2 дни без биба и беше ревал истерично по цял ден дадоха.  Mr. Green Това са глупости - падали по земята, ХЕИ не давало... ми пръстите дето пипат навсякъде и са им вечно в устата? Да ги водим и без пръсти тогава?  ooooh!

# 2
  • Мнения: 266
И при нас беше голяма драма махането на бибата, пак заради детската. С малката правя опити отсега, но срещам здрав отпор, тя заспива само с биба. Няколко вечери се е случвало да я "забравим" и така смятам постепенно да я махна, защото изведнъж не става, наистина е голям стрес за всички.

# 3
  • Мнения: 753
И при нас стана така.с бибата заспиваше без проблеми сам.
Откакто я махнах се чуди какво да прави и не се сеща, да заспи - явно рефлекса е нарушен.

Е, свикна, но не е същото.Сега четем приказки, ужас, заспива понякога по половин до 1 час.
Махнах я, защото зъбките и се деформираха.При баткото нямаше проблем, ходеше си с биба до късно, но сега имаме проблем и за това.

Опитай с приказки, песнички, на моята и казах, че сме я дали на едно котенце, което няма майка да не му е мъчно и дълго време като си я искаше все това повтаряше, как котето имало нужда, а пък тя бела вече голяма.

Но връщане назад няма!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 4 035
Ако няма здравословни предпоставки като изкривяване на захапката недей да си мъчиш детето. Отбиването, махането на биберона и на памперса и въобще всички такива неща стават адски бързо лесно и безболезнено, ако детето е готово за това.

# 5
  • Мнения: 1 817
И аз се нареждам тука.
И ние сме с такъв проблем. Скоро ще стане на 3, а още заспива с биба. Ползва я само за заспиване.
От днес тръгна на градина и незнам как ще се справят там със заспиването. Sad Аз в къщи не успях. Много ми е притеснено. А там в градината са оптимисти.
 

# 6
  • Мнения: 1 536
Moeто дете никога не е било много привързано към бибата.
Предимно при заспиване я търсеше.Няколко месеца преди да тръгне на детска ,почти я отказа.
Сега от стреса в детската(трудно се адаптира,дори ни заплашиха с изгонване заради постоянен рев Confused ),
повече от всякога я търси.
Буквално не мога да му я изкарам от устата,денем и нощем.
Отчайващо положение

# 7
  • Мнения: 27 524
Моят син и той откара до 3, 3 и нещо с биба, но не се е налагло да му я премахвам насила (всъщност ги срязах, де, така хем му ги давах, хем загуби интерес към тях).

Но това е много важен съвет:


щом сте я махнали преди две седмици, забрави да я връщаш пак. Иначе няма да има отърваване и ще стане много по-трудно.

# 8
  • Мнения: 3 372
В яслата като няма биберона, заспиват без нея. Поне при нас беше така. А вкъщи с нея. И ние я рязахме, обяснявахме си, че я даваме на по-малките...докато един ден не я загубихме наистина и заспа без нея. И така..., но беше на 3.

# 9
  • Мнения: 631
Моите деца не са помирисвали биберон и не знаят за какво е, просто не се наложи да давам, но за сметка на това имах проблем със сина ми точно с чаша за пиене. Едновременно махнах нощния памперс и чашата с оправданието, че сме ги забравили в яслата /беше на 2г./ - спомням си, че беше петък и почивните дни даже ме пита кога ще ходи на ясла да си вземе чашата, после тръгвайки си в понеделник от ясла в колата се присети, че пак е забравил чашата и до там.....скоро я открих скрита дълбоко в един шкаф  Grinning
Пробвай така ако можеш.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
А какво е наложило махането на чашата, че не се сещам?  newsm78 Аз всъщност и за махането на бибата не се сещам достатъчно сериозна причина, която да оправдае психическия стрес и тормоз, който това причинява.

# 11
  • Мнения: 27 524
Аз всъщност и за махането на бибата не се сещам достатъчно сериозна причина, която да оправдае психическия стрес и тормоз, който това причинява.

Някои смятат, че променя/изкривява захапката. Не знам дали е доказано вярно  Thinking

# 12
  • Мнения: 1 536
Аз всъщност и за махането на бибата не се сещам достатъчно сериозна причина, която да оправдае психическия стрес и тормоз, който това причинява.

Някои смятат, че променя/изкривява захапката. Не знам дали е доказано вярно  Thinking
И мен,точно това ме притеснява.
Проблемите се получават след навършване на три годинки.
Иначе,никога не ми е пукало за мърморенето на близки и познати относно бибата.

# 13
  • Мнения: 631
А какво е наложило махането на чашата, че не се сещам?  newsm78 Аз всъщност и за махането на бибата не се сещам достатъчно сериозна причина, която да оправдае психическия стрес и тормоз, който това причинява.

Чашата я спрях заради памперса през ноща. Пие вода нощно време - пикае... Беше точна на 2 години като ги махнах и двете - може би аз връзвах нещата така, но факт, че бързо се отучи нощно време да се напикава.

За биберона идея нямам доказаха ли с точност, че вреди на захапката, както казах изобщо не сме ползвали...

# 14
  • Мнения: 920
Махнах биберона на синът ми на година и осем месеца без никакъв проблем. По пронцип заспива с дране и писъци откакто се помня, така че с биба, или без, все тази.
Един ден на обед бил много уморен и жената, която гледаше тогава забравила да му даде бибата и той заспал без да се сети за нея.
 една вечер го дадох на баба му да спи при нея и забравих даму сложа бибата в багажа, заспал без проблем, така я махнах бибата, без тормоз и истерии. просто е бил готов явно. когато е готов детето, тогава. някой деца по - рано , други по - късно.
  ivana33   не се притеснявай, няма възрастни хора да дъвчат биберони. започни да му/и обясняваш, че бибата трябва да я давате на бебето, провокирай детето само да се откаже, дай му възможност да избере само.

Общи условия

Активация на акаунт